Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

témy o dojčení starších detí

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod ayshka » 27 Máj 2011, 22:25

ja som vtedy bola prave v KK, lebo po porode som bola u svokrovcov a ja som tusim lezala tam na sestonedeli
tvoj drobcek uz je veliky a vsetko vnima, to je jasne, ze si mu chybala, aj ja mam niekdy obavy z toho, ze keby sa mi daco stalo a musela by som byt v nemocnici, tak ako by to zvladol bezo mna.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 10 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Máj 2011, 12:23

čavte dievčence. neviem či sa možem pridať do tejto temy kedže moj synček ma ešte len necelych 14 mesiacov, takže v podstate j to ešte drobček. PRavdupovediac po tom roku sa snažim nekojiť moc na verejnosti ale ked je treba, nezblaznim sa. Donedavna som kojila uplne v pohode či v reštike či v obchodnom centre vonku na lavičke, prišlo mi normalne dať malemu papať ked je hladny. TErzaz už predsa pije aj čajik papa piškotky takže nejaky kriticky hlad nehrozi. Ale napr dnes som bola v materskom centre. Dominko je tam najmenši a ostatne detičky maju už cez dva roky, no samozrejme tam mi to nerobilo problem kedže su tam len ženy s matkami, a velmi milo som bola prekvapena ked začali kočky hovoriť dokedy kojili ony a bolo to tak okolo 2 rokov čo je podla mna celkom slušne. bola tam aj mamička s 2,5 ročnym chlapčekom ktoreho ešte koji. Takže fakt si myslim že to povedomie sa už trocha pozdvihlo a mnoho žien ma velku snahu krmiť čo najdlhšie. Viac sa s negativnou reakciuo stretavam ked poviem že maly spi s nami v posteli. To je same, no zbohom to ste si ho pekne naučili uplietli na seba bič. Ale je mi to fuk nechsi kto robi ako chce, mne to takto vyhovuje malemu tiež takže ani nemam nejaku potrebu sa pred niekym obhajovať proste to tak je

A teda keby ma niekto poslal kojiť na zachod tak im tam akože taký diktat hodim že by sa asi rozplakala ona. To čo si mysli ona že čo je... vrchol sprostoty
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Jún 2011, 15:48

Nádherný článok ! :dojcenie:

http://zeleny.blog.ihned.cz/c1-51982170 ... i-nez-nase

"Indiánske matky své děti například neodstavují tak rychle jako v naší civilizaci. Cítí, že teplo jejich těla blahodárně působí na formování vyrovnanosti osobnosti jedince, tak jak to vidí třeba u opic, lenochodů, žab či jiných zvířat... "
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod leelo » 06 Jún 2011, 15:58

Carodejnica, citala si Koncept kontinua od Jean Leadloff? ak nie, podla mna by sa ti to pacilo :)
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 06 Jún 2011, 16:01

leelo píše:
> Carodejnica, citala si Koncept kontinua od Jean Leadloff? ak nie, podla mna
> by sa ti to pacilo :)

ee, nečítala, ale brúsim si na to zuby už dávno.. :)
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Jún 2011, 18:39

čarodejnica... no ja niekedy neviem o teh vyrovnanosti.... akože neviem čim to je ale moj dominko je dosť umrnkany a taky nesvoj hlavne ked mam niečo urobiť a nemožem sa mu venovať. prave som bola na chate s inymi mamičkami a ich detičkami a dominko tam bol teda najviac naviazany na mna.. nemohla osm ani nič urobiť s detičkami sa hral len chvilku a stačilo že jedno z nich povedalo mama už začal plakať kričať mama mama a utekal ma hladať. pokial si nespomenie je to ok ale akonahle si spomenie tak musim byť pri nom. OStatne detičky sa v pohode hrali bez maminiek dlho spolu... Ako ja si z toho ťažku hlavu nerobim len aby sme raz nemali problem ked by som mala druhe dieťatko a tak...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 08 Jún 2011, 21:04

vejula, prečítaj si dozadu diskusiu, presne podobný problém riešila janka na prvej strane, veľmi pekne jej dievčatá (hlavne klemka) odpísali :)
... ja si myslím, že to nie je ani tak dojčením, možno povahou dieťatka, moja naďa je síce v kontakte s cudzími (deťmi, alebo dospelými) zo začiatku bojazlivá (niekedy aj plače), ale keď sa osmelí a dokonca ak sa jej niekto zapáči, tak mňa ani nemusí vidieť, dokonca mi dáva papa, aby som išla preč :D
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Jún 2011, 21:53

čarodejnica, uhm čitala som si to. len by som chcela vedieť tvoj nazor na jednu vec. prave mi moj manžel povedal že nieje dobre že ho nenecham plakať, nenecham sameho trochu bojovať s nepriaznou osudu, že stale riešim problemy za neho. že to bude mať v živote ovela ťahšie. Dominko ma ešte aj povahu ako ja je velmi citlivy a nepreibojny aj teraz na chate všetky detičky mu brali hračky a on proste nevedel si vydobiť svoje. ja neviem či mu aj zle nerobim, že ho nenecham si poplakať. KEd na neho zaziapem, strašne mi je to luto a potom sa s nim muckujem a mazlim, a to asi tiež neiej dobre... asi by som sama mala seba naučiť sa krotiť nekričať nech potom nemusim hasiť dôsledky svojho spravania. ja už neviem, niekedy si pripadam ako zla mamina a potom mam velku potrebu mu davať silno najavo ako ho lubim. ja ho velmi potrebujem on mna tiež, len občas sa bojim či v nom nebudujem umelo nejaku prilišnu naviazanosť až priliš silne to puto. určite niečo robim zle. Chapeš čo chcem napisať. nemyslim že je to asi problem dojčenia nedojčenia ale skor celkoveho postoju... či je to povaha alebo v nom budujem neschopnosť sameho sa popasovať s vlastnym strachom. Napr manžel on mal uplne opačnu vychovu, jeho si rodičia viacmenej moc nevšimali a všetko vždy musel dokazať sam a teraz je schopnejši zocelenejši vie lepšie isť za svojim ako napr ja... Ja som stale citovo naviazana aj na maminu, ked mam nejaky problem s ktorym si neviem dať rady tak jej volam, ked je manžel v praci tak sme často spolu.. a tak rozmyšlam čo by bolo pre dominika lepšie. ked ale ja si neviem predstaviť teraz začať byť k dominkovi lahostajnešia... joj ale pišem to tu asi dosť nezrozumitelne ako uplny hotentot, snad rozumieš o čom pišem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 08 Jún 2011, 22:02

vejula, myslim, ze je pre maleho chaoticke a vyrazne podporuje neistotu ked mama jednu chvilu krici, potom ihned mucka. Mala by si mat urcite konstantnejsie spravanie voci nemu.
Moj nazor je, ze rocne dieta nema co same bojovat. Sama ho poznas, citis ako spravne reagovat na jeho potreby...a kedy na neho kricis, cim vyprovojuje tvoj vybuch zlosti?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Jún 2011, 22:12

akdarka ja viem.. no tak ked napr ked mi bliži kuše ma a štipe a kope ked ho prebalujem, alebo ked sa nemožem ani vzdialiť od neho hned začne plakať. nemožem ani riad umyť stale mi plače pri nohach a drape sa po mne hore.. to su take veci, no čo ti poviem ked to niekedy nezvladnem. teraz tym nemyslim že po nom stale len ziapem.. ale stava sa to a nebolo to raz. ja viem že som nekonštatna. ale tak ked už vybuchnem tak čo mam spraviť. proste sa mi to stane, som len slaby človek a toto je moja chyba s ktorou sice bojujem ale zatial som ju celkom nezvladla.. a obdivuje mamičky ktore su stale kludne, lebo ja to neviem aj ked sa snažim
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 08 Jún 2011, 22:22

ani ja vejula, ani ja ....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Jún 2011, 22:27

jaj norika... ja neviem čim to niekedy je, či len tou unavou alebo tym že je to stale stale dookola riešiť to iste... Ale dnes som si povedala, dufam že už definitivne a nadobro, že som kričala posledny krat... tak si budem držať palce. musim to zmaknuť lebo dominko je pre mna všetko na svete milujem ho a strašne ma mrzi ked na neho kričim. Tak dufam že mi aj tam hore niekto pomože nech to zvladnem bez kriku
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 13:10

vejula, ani ja nie som svatica a aj ked mam uzasneho kludneho dobreho synceka, tiez sa mi parkrat stalo, ze som nanho zhucala a citila som sa potom hrozne, takze asi viem, ako sa citis. Poradim Ti, ze ked si s nervami na dne, vybehni z miestnosti, upokoj sa (napriklad chvilu mozes rubat drevo, alebo robit nejaku inu namahavu fyzicku pracu, zabehnut si kolecko okolo domu, alebo si zahuc von z okna... :)) a potom sa vrat. Dalej mi napadlo, ze by Vam obom velmi prospelo nosenie v satke. Obaja by ste sa upokojili.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 12 Jún 2011, 21:57

mysliš že by take velke dieťatko vydržalo v šatke???? neviem lebo jeho nebavi len tak byť a nič nerobiť, stale čosi špekuluje vymyšla len proste musim byť pri tom sameho ho to nebavi...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Jún 2011, 11:09

vejula, moj syncek ma 2 roky a 2 mesiace, 15 kil a vcera bol v nosici vacsinu dna, lebo sme boli na vylete ;) Inak neviem, ci si uz pocula o terapii pevnym objatim, nosenie v satke je tiez jeho formou a pomaha v kazdom veku.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Jún 2011, 18:15

hej hej počula ja by som občas taku terapiu potrebovala :-p... no mne nejde o to že by mi bol ťažky len vieš každe babo je ine. ja ked vidim ako sa niektore detičky dokažu v klude hojdať na hojdačke aj pol hodinu fakt zavidim jeho bavi jedna činnosť maximalne 5 minut a hned sa musi vymyšlať niečo ine... tak preto neviem či by mi vydržal len tak v šatke asi to treba najprv vyskušať, lebo pravdupovediac nemame momentlane peniaze na to aby som kupila šatku a nakoniec mi v nej maly nebude chcieť vydržať
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 13 Jún 2011, 20:45

Mne maly vydrží v nosici ako kedy a aj to musím byt furt v pohybe... Nechápem prečo som ho ne odoláva uz dávno
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod kinsi » 13 Jún 2011, 21:11

Vejulka, ja by som vo vašom prípade bola skor za nosič ako za šatku. Jednak preto, že ide leto a v nosiči nie je až tak sparno, ale hlavne preto, že tam malé rýchlejšie dáš, rýchlejšie vyberieš a má tam viac voľnosti. Ja mám oboje, ale posledné 2, možno i 3 mesiace nosím už len v nosiči (Ergo). Alw asi najprv niekde odskúšaj, lebo ak by ste to nemali používať, tak je to fakt veľa vyhodených peňazí.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 13 Jún 2011, 23:36

Vejula, najlepsie urobis, ak si najdes niekoho, kto Ti satku a nosic predvedie, mozno aj pozicia a mozes sa rozhodnut, co si kupis. Inak satku si mozes aj urobit, staci Ti kus latky cca. 4,5 metra dlhy, 60-65 cm siroky.
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 14 Jún 2011, 13:02

uhm tak by to bolo asi najlepšie lebo som pozerala a su to riadne palky, akože manžel by ma asi zabil kebyže to kupim, bo teraz fakt žijeme z ruky do huby... tak kuknem na nete nejaky sposob ako sa to da zostrojiť a pustim sa do toho, len ešte tu latku zohnať :-) pohrabem mamine v starych latkach možno čosi najdem alebo zošijem viacero latok :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod etnicka » 15 Jún 2011, 11:52

vejula :) drzim Ti palce. Mozno sa manzelovi zlepsi nalada, ked mu vypocitas, kolko penazi usetrite, lebo kojis a nemusite kupovat kravske mlieko, flase, cumle atd ;)
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 11 mesiacov, 28 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 15 Júl 2011, 21:17

Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Júl 2011, 17:34

Dnes sme boli opekat s partiou znamych a zase ma rozosmutnilo, ako sa zeny pozeraju na dojcenie...Boli sme tam my s manzelom, kamaratka s manzelom a tamer rocnym synom, starsia zena s uz dospelou dcerou a jej priatelom a este jedna mlada dievcina, obe cca okolo 25 a viac rokov mohli mat. Ja som malu podchvilou dojcila, tak prisla rec aj na dojcenie a len som si zas vypocula, ako je dojcenie dolezite, ALE: jedine do 6 mesiacov je mlieko vyzivne, potom uz nie, ze ake je to otrasne dojcit starsie deti nedajboze uz take, co chodia do skolky, mama sa vyjadrila nejako tak, ze je to nechutne a dcera (farmaceutka), ze ake je to nezdrave v nejakych 3 rokoch dojcit...a este ake je to uzasne, ze uz dnes je tolko pomocok, ktore pomahaju zenam s dojcenim - klobuciky, flasky a ked nemozu, tak ake su dobre umele mlieka a ake su super tie, co sa mozu davat detom s intoleranciou laktozy, kedze tie nesmu byt dojcene...a tak :( Potom mi kamaratkin maly siahol do vystrihu, tak som sa zo zartu spytala, ci aj on chce, lebo som vedela, ze uz je dlho na sunare, ale vraj uz vobec nevie, co s tym...skoncili s dojcenim po 6 mesiacoch, ked zacal papat prikrmy (a samozrejme napoje z flasky), dovtedy cumlik a pekne rozostupy v dojceni, ziadne telo na telo a tak. Napriek tomu mala kamaratka vela mliecka, maly tych 6 mesiacov nemal ziaden problem s prisatim, tak zrazu prekvapenie, ze zacal dojcenie odmietat...no ja som teda prekvapena nebola, ale rady padli na neurodnu podu... Ach jaj, baby, to potrva aspon 100 rokov, kym sa povedomie o dojceni zmeni a aj to len za predpokladu, ze mamila bude skolit desiatky poradkyn rocne... :cry:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Júl 2011, 17:46

luciole, je to strasne smutne...a mna mrzi, ze zeny nechcu vidiet co je pre ich dieta to najlepsie (nosenie, dojcenie...) ale dieta ma pomaly od narodenia vediet same zaspat, neotravovat, hrat sa same :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod estterka » 16 Júl 2011, 21:25

luciole,uplne chapem,ako si sa citila:( ked sa mne take stane,tiez mi je na nic,ale potom vidim,ako sa hanka trasie od stastia,ked vidi prsnik a som stastna,ze dojcim. aj ze nosim,aj ze latkujem,aj ze spime v spolocnej posteli-to ja mam totiz kamosku a jej rocny syn prespi 12 hodin vkuse v noci sam vo svojej izbe a stale ocami prevracia,ked poviem,ze hanka sa budi v noci na dojcenie a spi so mnou. no ja by som ju ani do inej izby nedala,vsak by som bez nej nezaspala :) a nikto ma nepocuva dalej,ze mne to nevadi,ze sa dojcime. dalsia kamoska mi tvrdi,ze deti v nasom veku uz maju spat same celu noc a popritom,ako sa ona toto snazi mesiace dosiahnut,je uplne na pokraji zrutenia,pretoze sa vobec nevyspi a mne tvrdi,ze malu rozmaznavam,hoci sme zatial nemali ani jednu noc,ze by som sa nevyspala.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron