Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

témy o dojčení starších detí

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Aug 2012, 07:56

Mirkaska píše:NOrika, my sme mali a máme to isté s malou. zaspáva iba na prsníku so mnou. naobed a aj večer. tiež som chodila do práce najprv na polovičný úväzok. zaspávanie bezo mna sme skúšali síce iba 2 týždne, ale nepodarilo sa. dcérka bola ale mladšia mala len rok aj 7 mes. a chcela veľmi cez obed spať. určite by nevydržala, kým by som sa o 16.00 vrátila domov z práce po 8 hodinách. noci boli potom zlé, a aj poobedia. lebo ked išla neskôr spať, bola už príliš unavená a potom spala aj 4 hodiny. vstávala dosť umrnkaná, nespokojná, stále na dudke ... nič som neurobila. potom išla spať veľmi neskoro, čo som už nezvládala ja, lebo som bola unavená. v noci zase časté kojenie, resp. bola hore... lenže ona aj poobede spí tak, že po cca 1 hod. precitne, znova kojíme, aby zadriemala a zaspala, niekedy aj častejšie. niekedy už ani dostatočne tuho nezaspí, aby som mohla od nej odísť.
čiže ja som sa rozhodla to s prácou vzdať a vo firme tiež požadovali 8 hod. úväzok, takže sa to nedalo zlúčiť. beriem to tak ako to je. som s malou znovu doma.
nechcem ťa týmto odstrašiť, ale len povedať, že niektoré veci neovplyvníš. ja som síce do práce nechcela veľmi ísť, prehovorilo ma okolie a hlavne svokra, ktorá bola s dcérkou. na začiatku bola na 100% presvedčená, že Emka sa naučí spať bezo mňa. po skúšaní to odmietla a odmietla aj starať sa o ňu, ak by som chodila na 8 hod. a trápila dcéru nespaním. ona fakt potrebovala a stále potrebuje spať cez obed. potom je rozjašená, len behala po byte hore dole, ledva vládala, ale behala...:-) zaspala za 5 min. ked som prišla domov :-))

som rada ze ma chapes, aj u nas je to tak s precitanim pocas spanku a to nevravim,co je, ked sa zobudi, ak pri nom nie som, tak je plac, zaziva asi strasny strach, ze som ho pocas spanku opustila

nemusim ist do prace, mam co jest, kde byvat...no ak by som sla, tak by sme sa niekde pohli,momentalne je to velmi biedne, zivia ma moji rodicia, ak by som sa chcela osamostatnit, tak by som mala ist do tej prace...ale mam predsa pravo byt este rok na materskej, az by sme nemali co jest, potom by bola praca prednejsia, ako spanok maleho...ani nemam moznost prace, kde by bola pevna pracovna doba, vravim,ja mozem akurat tak do kauflandu...a tam ma mozu zavolat hocikedy pocas dna, aj na 8 hodin....je to tam psichycky narocne aj pre ostatnych zamestnancov, je mozne zeby som to nezvladla, ak by som vedela, ze mi dieta doma place, a v praci maju vysoke naroky....stoji mi to za tych par korun viac??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 27 Aug 2012, 14:29

Norika moj muz prisiel o pracu mesiac pred mojim porodom. Bol november, keby si hladal novu nedostane volno na vianoce ani k porodu, tak som nechcela aby isiel robit. Po novom roku uz by to bolo tiez onicom, lebo som vedela, ze coskoro budem musiet nastupit ja. Dobre spravil ze zostal doma, zlomila som si ruku a 5 tyzdnov som bola v haji. vsetko, co sa zarobilo u nas v ambulancii bezo mna, stacilo horko tazko na prevadzku, este svagrina nas dotovala :mrgreen: takze sme sli akurat do dlhov (s tym rozdielom, ze som mala svetlejsiu perspektivu-mala som sa kam vratit do prace, lenze zaroven som aj musela, lebo by nebolo dalej ani na splatky, ani na platy ostatnych). Ale co tym chcem povedat-je to asi to najvacsie, co sme mohli malemu dat v prvych mesiacoch zivota- neustalu pritomnost a opateru oboch rodicov, a bol to najkrajsi cas. Neviem ci zarobok z kauflandu vyvazi cas, ktory sa ti uz ako matke nevrati. Neviem, ci sa vam nejako zvysi zivotny standard, to uz musis sama posudit. Skor by som radsej asi vydrzala, porozmyslala o nejakej forme "dovzdelania" a moznosti zmysluplnejsej prace. Pripadne zostat pri tom, co ta bavi - dotiahnut laktacne poradensvo, mozno dulu plus sa ponuknut na opatrovanie deti. Alebo..nechcem aby to vyznelo nejako zle, ale baby co mi chodia obcas domov upratat beru 5 eur za hodinu, toto nikde inde nezarobia a sami si hospodaria s casom. A kedze su sikovne maju uz kopec prace takto po domoch. Ja ako studentka som si tiez privyrabala, ale keby som mala takuto moznost tak skacem tri metre.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 27 Aug 2012, 15:45

shira píše:Norika moj muz prisiel o pracu mesiac pred mojim porodom. Bol november, keby si hladal novu nedostane volno na vianoce ani k porodu, tak som nechcela aby isiel robit. Po novom roku uz by to bolo tiez onicom, lebo som vedela, ze coskoro budem musiet nastupit ja. Dobre spravil ze zostal doma, zlomila som si ruku a 5 tyzdnov som bola v haji. vsetko, co sa zarobilo u nas v ambulancii bezo mna, stacilo horko tazko na prevadzku, este svagrina nas dotovala :mrgreen: takze sme sli akurat do dlhov (s tym rozdielom, ze som mala svetlejsiu perspektivu-mala som sa kam vratit do prace, lenze zaroven som aj musela, lebo by nebolo dalej ani na splatky, ani na platy ostatnych). Ale co tym chcem povedat-je to asi to najvacsie, co sme mohli malemu dat v prvych mesiacoch zivota- neustalu pritomnost a opateru oboch rodicov, a bol to najkrajsi cas. Neviem ci zarobok z kauflandu vyvazi cas, ktory sa ti uz ako matke nevrati. Neviem, ci sa vam nejako zvysi zivotny standard, to uz musis sama posudit. Skor by som radsej asi vydrzala, porozmyslala o nejakej forme "dovzdelania" a moznosti zmysluplnejsej prace. Pripadne zostat pri tom, co ta bavi - dotiahnut laktacne poradensvo, mozno dulu plus sa ponuknut na opatrovanie deti. Alebo..nechcem aby to vyznelo nejako zle, ale baby co mi chodia obcas domov upratat beru 5 eur za hodinu, toto nikde inde nezarobia a sami si hospodaria s casom. A kedze su sikovne maju uz kopec prace takto po domoch. Ja ako studentka som si tiez privyrabala, ale keby som mala takuto moznost tak skacem tri metre.

shira,velmi rada by som sla aj upratovat, ci do domu niekomu casovo zatazenemu,alebo do penzionu, alebo zehlit veci, alebo opatrovat dieta...ale tu u nas pod tatrami je to bieda, nikto take sluzby moc nevyuziva,lebo na to nema....je ine BA napr a my tu....od septembra idem skusit prevziat roznasanie letakov po neteriach..
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 29 Aug 2012, 19:39

tak dnes sme vynechali poobedny spanok...nie zamerne, proste nechcel zaspat, prisli sme z obchodu, zdal sa mi byt unaveny,tak som ho sla nadojcit, ale mali sme pri tom zapnutu telku, asi sme tak lezali pol hodiny, on si tahal,kukal rozpravky...ja uz som zacala byt z toho mierne sialena, lebo sme boli dohodnuti s nasimi ze o druhej ideme opekat, maly ma byt dovtedy vyspaty....no bolo uz pol jednej, tak som mu dala polievku a znova skusit uspat..na malemu sa znova nechcelo, tak som ho uz nedavala, rozhodla som saze,pojdeme opekat...vratili sme sa domov okolo pol siestej, okupala som ho, a od siestej spi...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Aug 2012, 15:37

:mrgreen: tak,dnes sa mu opäť nechcelo spat o dvanastej, myslela som si, ze teda asi prestava s poobednymi spankami, ale nie...on potrebuje oddych, potom je taky unaveny, teraz som ho uspala,som zvedava dokedy a kedy pojde spat vecer :mrgreen:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 30 Aug 2012, 16:58

norika to mame podobne, akurat vy asi postupne budete vypustat spanok uplne a my postupne vypustame ten druhy spanok :D niekedy spi raz, inokedy dvakrat... napriklad teraz som ho uz musela uspat, lebo bol nervozny a unaveny, no a to znamena, ze pojde vecer spat neskoro. predpokladam,ze rano dlhsie bude spat a tym padom zajtra bude uz spat asi iba raz :D takze my to mame tak na striedacku :mrgreen: nuz a som zvedava ako dlho toto este bude trvat ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod tina » 30 Aug 2012, 18:05

sranda Norika, nas maly dnes tiez nie a nie cez den zaspat, az o 5tej sa podarilo, teraz sa zobudil...aj ja som zvedava na vecer ;)
inak to mame tiez rozne, cez obed dokaze potiahnut aj tri hodiny, ale to sa ho snazim uz dajak vyrusit, aby ma nemucil potom v noci....casto spi dokonca aj dva krat, ale tak najviac po hodinke. zalezi od toho nakolko sa unavi. Neviem ci dobieha novorodenecke obdobie ci co - vtedy dajak nevedel spat
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Aug 2012, 21:16

tak u nas vecer v pohode, nespal 3 hod! ked sa prebral asi po hodine poobede, snazila som sa mu nedovolit zaspat znova, najedli sme sa, previezli na bycikli, po siedmej sme dosli domov, a teraz uz spinkaaa :) ....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod tina » 31 Aug 2012, 12:29

nas vcera zaspal az o jedenastej! a potom ze rob daaky rezim :lol:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Aug 2012, 17:21

Norika, nam sa par krat stalo, že nechcel zaspať na obed, ale teda potom zalamoval už o siedmej. No a to bol potom rano o štvrtej hore, s tym, že ide bežkať, lebo už je vyspinkaný. Takže u nas taketo hokusy pokusy už ani neskušam
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 31 Aug 2012, 17:45

mne uz napadlo, ze ma maly chce vyhnat do roboty...ale tiez to tak dopadlo po tom prvom dni, na obed nespal, o siestej som ho ulozila, a o pol piatej sme uz boli hore, lebo sa pocural....ale potom som ho este uspala :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Sep 2012, 22:51

Norika píše:shira,velmi rada by som sla aj upratovat, ci do domu niekomu casovo zatazenemu,alebo do penzionu, alebo zehlit veci, alebo opatrovat dieta...ale tu u nas pod tatrami je to bieda, nikto take sluzby moc nevyuziva,lebo na to nema....je ine BA napr a my tu....od septembra idem skusit prevziat roznasanie letakov po neteriach..

Norika, ty by si sa tu zišla.. ani nevieš ako. hned mám na ruke pár báb, čo by chceli pomoc.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Anna » 12 Sep 2012, 19:07

Aj tu upratujú, ja som tiež využila jednu pani, ktorú mi odporúčili známi pre jej pedantnosť, ku nim chodí upratovať každý druhý deň, takže už nerobia nič, mne stačilo jednorázovo, som spokojná.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Sep 2012, 19:44

no o upratovani som pocula, ale zehlenie to uz nie....vravim,keby s anaslo, nenahnevam sa...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod tina » 09 Okt 2012, 20:39

minule nam starky porozpraval jednu spomienku zo svojho detstva, s rozziarenymi ocami, vidiac ako kojim maleho si spomenul, ze ako 3-4rocny behal s bratrancom po dvore, a teta mu obcas ponukla, ci si nechce aj on dat (uz bol odstaveny) tak ze normalne si este sem tam cucol :D
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod didulka » 10 Okt 2012, 13:33

tina mne sa v poslednom case stava, ze mi starsi ludia hovoria, ze si pamataju ako ich mamicky dojcili, ked uz behali po dvore. Sa fakt cudujem... Jedna sa o 50-60-rocnych ludi. Asi volakedy sa dojcilo dlhodobo. Neviem...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Okt 2012, 16:53

ja viem o jednom velmi znamom politikovi , ktory sa pochvalil,ze bol ako 6rocny dojceny ,...ze sa tesil zo skoly ku mame :D ...
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Okt 2012, 19:30

... a čo z neho vyrástlo... toto veľmi dobrá reklama na dlhodobé dojčenie nie je... :D
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod tina » 10 Okt 2012, 19:32

didulka píše:tina mne sa v poslednom case stava, ze mi starsi ludia hovoria, ze si pamataju ako ich mamicky dojcili, ked uz behali po dvore. Sa fakt cudujem... Jedna sa o 50-60-rocnych ludi. Asi volakedy sa dojcilo dlhodobo. Neviem...

asi... ja mam taku skusenost, ze starsi (60-70r.) to beru ovela lepsie (dojcenie starsieho dietata) a naopak mladsi, generacia mojich rodicov - hned zacnu hovorit o odstaveni... je to asi citliva vec pre nich, museli by si zaroven pripustit, ze svoje deti o vela ukratili.
Norika píše:ja viem o jednom velmi znamom politikovi , ktory sa pochvalil,ze bol ako 6rocny dojceny ,...ze sa tesil zo skoly ku mame :D ...

to by ma celkom zaujimalo ktory :) ale nie... len ci to na nom vidno: prilis nesamostatny, oralne fixovany, ... :lol:
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Norika » 10 Okt 2012, 23:05

Klemka píše:... a čo z neho vyrástlo... toto veľmi dobrá reklama na dlhodobé dojčenie nie je... :D

je z neho politik...moze to byt povzbudenie pre matky,ktore chcu mat dobre zarabajucich synov...da sa povedat, ze sa niekam dostal :D ak to mame tak brat....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Okt 2012, 10:05

Moja babka má tiež 85-rokov a hovorí, že bežne sa dojčili aj 6-ročné deti....že si normálne dali stolček a tak si chytili cicu...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod janka » 26 Nov 2012, 21:08

Tak by ma zaujimalo (to je asi otazka na poradkyne), ze co ma vlastne starsie dieta z dojcenia. Urcite ze pomoc pri zaspavani, nejaka psychicka podpora pri narocnych situaciach, ale je mozne ci dokonca normalne, ze dieta aj v troch rokoch si stale dojcenim stabilizuje teplotu ci telesne funkcie ako novorodenec? Lebo tak si vsimam, ze hlavne teraz v zime, Miska sa pride dojcit, je cela taka nejaka bleda, niekolko minut sa dojci a skonci s uplne cervenymi lickami a horucimi ruckami (doma nemame nejak teplo, tak 18 stupnov urdzujeme). Je to v poriadku?
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Ivula » 26 Nov 2012, 21:29

Janka aj moja malá má po každom dojčení také krásne líčka a teplé ručičky... Aj my udržiavame doma nižšiu teplotu, ale vôbec som toto nikdy neriešila, lebo to považujem za úplne prirodzené, že sa zrejme aj trošku "napracuje", kým si mliečko vytiahne.
Ivula
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 13 Jún 2012, 19:32

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod Klemka » 26 Nov 2012, 22:04

Janka, neviem, ako je to pri starších deťoch. Čo je dôležité - chce dojčenie v tejto situácii - dáš jej ho - je spokojná, to je to, čo je dôležité. Monotónne satie na prsníku dieťa upokojuje a tým stabilizuje dýchanie a srdcovú činnosť. Toto určite funguje u starších detí. Existujú dôkazy, ktoré hovoria o rizikách nedojčenia či krátkodobého dojčenia pre deti, dlhodobé dojčenie je pre deti dôležité. Dieťa, ktoré potrebuje dojčenie ho jednoducho potrebuje. Keď ho nepotrebuje, povie to samo.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojcenie a okolie,dojcenie starsieho dieta a pod.

Neprečítaný príspevokod janka » 26 Nov 2012, 22:55

Ivula, Klemka vdaka. Takze asi to len zbytocne riesim.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron