10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

témy o dojčení starších detí

10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

Neprečítaný príspevokod zanetka » 12 Aug 2012, 22:46

Ahojte,
potrebovala by som poradiť. Mám 10-mesačného synčeka (za pár dní bude mať 11-mesiacov), dojčeného samozrejme, ktorého neplánujem odstaviť. S dojčením problémy nemáme, práve naopak obaja si to vychutnávame (Martinko ešte viac ako ja). Prsník neodmieta, problémy s prsníkmi neboli, zozačiatku bol problém s nedostatkom mliečka, ale aj to sa vyriešolo. Ale mám problém s tým, že do neho - okrem materského mlieka a zopár druhov rozmixovaného jedla - neviem nič dostať. Martinko už viac ako 3 mesiace nepoužíva cumlík. Okrem svojich prštekov si do pusinky nič nedáva (a ani to by nerobil, keby ho netrápili zúbky). No čítala som, že by už mal jesť a sám si dávať do pusinky napr. kukuričné chrumky, rožok s maslom a šunkou a podobne. A on ani ústa neotvorí. Náš jedálniček vyzerá nasledovne: Raňajky - dojčenie, desiata - jogurt 2čl + detská výživa bez pridaného cukru 2 čl + nemliečna kaša (ovsená, pohánková atď striedam ich) 2 čl, dojčenie, obed - zelenina + mäsko + ryža alebo zemiak (najradšej batát), dojčenie, olovrant - detská výživa, a potom dojčenie min. 3x kým ide spať (niekedy aj viac) v noci 2-3x (ak nejdú zúbky, ak idú aj každú hodinu). Niekedy mám pocit, že dojčím viac ako keď bol novorodenec. Ale to nie je problém. Problém je, ako do neho dostať aj iné jedlo ako rozmixovanú stravu. Aj napriek snahe a pokusom vôbec neotvorí ústočká a neviem do neho takmer nič dostať. (Ešteže to materské mlieko pije ... ) Vopred ďakujem za odpoveď.
zanetka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 19 Jún 2012, 12:33

Re: 10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Aug 2012, 23:00

Zanetka, ako malinký priberá?
Všeobecná odpoveď ako na prikrmovanie je napr. tu http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=111
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: 10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 12 Aug 2012, 23:08

Zanetka, moj maly je o nieco starsi a tuhej stravy papa menej ako Tvoj, dokonca v 10tich mesiacoch bol prevazne iba dojceny (co v podstate stale plati)... Myslim si, ze si robis zbytocne starosti, iba mu ponukaj aj cele kusky, daj mu ich do rucicky,aby si mohol jedlo aj obzriet :D a nenut ho, on sa rozpapa :)
Inak tiez som uz mala vselijake stavy, takze chapem,ze mas obavy...ale z vlastnej skusenosti vidim, ze az teraz po roku zacal mat o tuhu stravu zaujem a ze ak mu nieco chuti, tak vie spapat aj trochu viac. Ale vzdy ide iba o niekolko lyziciek, popripade kuskov...
:dojcenie: je stale no 1 ;)
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 8 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: 10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

Neprečítaný príspevokod zanetka » 13 Aug 2012, 11:30

Klemka, o týždeň bude mať 11. mesiacov. Váži 9 kg, pôrodná hmotnosť bola 3280g. Spočiatku boli problémy s papaním (keď budem mať viac času popíšem), ale teraz, čo sa týka dojčenia, žiadny problém. Len to, že iné deti majú v rukách rožok a papajú, alebo chrumku, oblátku alebo hocičo. On si do pusinky nič nedá (Okrem rozmixovanej stravy).
zanetka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 19 Jún 2012, 12:33

Re: 10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

Neprečítaný príspevokod zanetka » 13 Aug 2012, 11:37

Jjjulia, Ďakujem za odpoveď. Dojčenie je u nás naozaj no 1, našťastie :-) . A depresiu z jeho jedenia mám kvôli blížiacej sa poradni a váženiu. A odkedy mi (keď mal cca 3 týždne) na pohotovosti povedali "Ježiš, veď ten je podvyživený" odvtedy je pre mňa váženie nočná mora. Pritom priberá pekne - síce pomaličky (prírastky sú menšie ako u iných detičiek), tučný nie je ale zase ani chudý.. Veľa energie vydá lozením a neúnavným stavaním sa na nožičky. Vyvíja sa ukážkovo - jedine to papanie ma trápi. Myslím, že by mal papať viac, ako papá.
zanetka
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 19 Jún 2012, 12:33

Re: 10-mesačné dojčiatko a prikrmovanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Aug 2012, 12:42

Zanetka, skús prosím poslať, ak máš, viac údajov o priberaní - ideálne vo formáte mesiac života a hmotnosť nameraná v gramoch, aby som to mohla zhodnotiť podľa tabuliek.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

cron