Napinanie na zvracanie pri dojceni

témy o dojčení starších detí

Napinanie na zvracanie pri dojceni

Neprečítaný príspevokod TIA » 12 Aug 2012, 21:01

Neviem co to ma znamenat, tak prosim o Vase skusenosti..

Uz stvrtym dnom ma mala teploty, cez den okolo 38,5, v noci aj cez 39. Nedavam jej ziadne lieky, prve dva dni bola viac-menej v pohode, normalne sa hrala, dojcila, v noci horsie spala, ale spala, nebudila sa. Treti den poobede jej teplota ustupila a zaspala po dlhom bdeni (asi 7 hodin bola hore) a ked sa po hodinke zobudila zacala strasne plakat, nevedela prestat, nechcela sa prisat, nechcela byt na rukach ani polozit, ked uz napokon trochu ukludnila nosenim hore-dole po schodoch, skusala som jej znova ponuknut prsnik, ale ked sa skusala prisat, tak ju ako keby naplo na zvracanie a tahala sa prec. Boli sme teda na pohotovosti, som si mylsela, ze mozno ju uska trapia, ale vsetko je v poriadku, dychanie, usi, hrdlo, predpisali nam akurat nurofen na zrazanie teploty, ktory som jej ale nedala. Dneska (stvrty den) mala zase cely den teplotu okolo 38,5 aj viac, bola zle naladena, ale vela spala, doobeda 2 krat a poobede navela 2 hodky. Nic neje a co je horsie skoro sa vobec nedojci!! Opakuje sa to napinanie na zvracanie ked sa len dostane bradavka do ust. Velmi ju to hneva, skusame to znova a znova a podari sa to v nejakej zvlasnej polohe, alebo na siesty-siedmy pokus sa prisaje a pije. Rano mi prvy krat v zivote zaspala v satke na chrbte, po 10-tich minutach sa zobudila, dala som ju dole a na prsko a spala dalej, nenapinalo ju. Teraz vecer som ju musela uspat nosenim na rukach, lebo zase ju napinalo ked sa snazila prisat, az ked uz bola v takom polospanku, tak sa prisala a zaspala.

Mate s tym niekto skusenosti? Z coho to moze byt?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Napinanie na zvracanie pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Kandy » 13 Aug 2012, 00:07

My sme mali niečo podobné, keď mal Maťko angínu. Ale keď vravíš, že má hrdlo čisté. :-/ Je to určite na nervy, aj ja som vtedy bola. Držím palce, nech to čím skôr prejde.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 11 dní

Re: Napinanie na zvracanie pri dojceni

Neprečítaný príspevokod TIA » 13 Aug 2012, 12:34

No, to ma prave tiez napadlo, ked to spravila prvy krat, ze ci ju hrdielko neboli, preto sme aj isli na tu pohotovost.. No, neviem, v kazdom pripade, dneska je uz lepsie, uz sa dojci zase normalne, aj ked je este nesvoja. Dneska rekordne dlho spinkala, az po osmej sa zobudila (normalne vstavame o siestej) a doobeda sa vyhadzala na brusku a chrbte, takze asi siesta choroba? Uvidime, teplotu uz od vcera nema, tak dufam, ze uz bude len lepsie. Z toho celeho co sme za poslednych 5 dni prezili ma ako jedine vystrasilo, ked sa nemohla dojcit, to bola bezmocnost..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Napinanie na zvracanie pri dojceni

Neprečítaný príspevokod Kandy » 13 Aug 2012, 22:38

Podľa popisu to vyzerá na šiestu chorobu. Asi jej bolo aj zle od žalúdka. Mne sa Maťko vtedy trikrát povracal po dojčení. :( tiež som sa spoliehala na dojčenie v takýchto situáciách, ale vidím, že nie vždy to funguje. Ja som sa vtedy strašne bála, že bude dehydratovaný, lebo prso nechcel ani vidieť, ani v spánku sa mi ho nepodarilo presvedčiť no a vodu pil po malých glgoch raz za čas. Sú to ťažké chvíle, ale stáva sa. Tak držím palce, nech je už malá Ok a spokojne :dojcenie: . :)
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 11 dní

Re: Napinanie na zvracanie pri dojceni

Neprečítaný príspevokod tina » 15 Aug 2012, 11:08

Tia, dufam uz ste v poriadku, ja tiez myslim, ze to mohla byt ta siesta choroba, aj my sme uz take mali, len miernejsie: vysoka horucka a na druhy den drobne vyrazky a bolo zas dobre, pediatricka skonstatovala, ze len daka viroza.
Viem si predstavit, ako ta vystrasilo, ked sa nemohla dojcit, aj ja som to nedavno zazila, ked bol maly prvy krat tak poriadne chory.
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Napinanie na zvracanie pri dojceni

Neprečítaný príspevokod TIA » 15 Aug 2012, 20:47

Baby, dakujem :love: , uz je dobre. Dojcenie sa vratilo do normalu, uz sa nic neobvykle nevyskytuje, uz aj vyrazky zmizli, takze sme opat fit :D . Bola to najskor ta siesta choroba, aj ked ju teplota trapila az 4 dni a az piaty sa vyhadzala. No, mame to za sebou, prvu chorobu, uff.. ;)
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 46 hostia

cron