Dojcenie a tazka anemia u 1 rocneho chlapceka

témy o dojčení starších detí

Dojcenie a tazka anemia u 1 rocneho chlapceka

Neprečítaný príspevokod sonnnka » 03 Aug 2012, 10:04

Dobry den, moj syn mal pred dvoma tyzdnami rok a stale mi odmieta jest tuhu stravu a pit ine tekutiny ako MM. aj ked donho nejake jedlo dostanem je to malo a vzdy si ziada este dokojit.Napriek tomu sa mi zdal byt donedavna uplne v poriadku. vahu ma v norme 9250g. na poradniach mi tiez hovorili ze vsetko je ok. no posledny mesiac dostal 2 virozy po sebe a mal silne hnacky. nakoniec sme skoncili v nemocnici koli dehydratacii. a tam mu zistili (okrem toho ze mal adenovirus) aj silnu anemiu z nedostatku zeleza. lekari ma strasne zvozili ze to ma koli tomu ze ho len kojim a v MM je minimum zeleza. tak ked sme prisli domov som sa snazila davat mu uz pevnu stravu a takisto pit vodu roznymi sposobmi (flaska, poharik s cumlom aj so slamkou, zo striekacky, cez hadicku..) ale nic nechcel a ak sa mu aj nahodou nieco dostalo do ust hned to vyplul... lekari hovoria ze ,,musi,, jest a pit aj ine ako MM ale on jednoducho nechce a neda sa ziadnym sposobom donutit a ja ho ani nutit nechcem, lebo sa mu to este viac znechuti. tak pokracujem v dojceni. V nemocnici nam dali zelezo- Maltofer. ja som vsak citala ze mlieko je ,,zabijakom,, zeleza.... je to pravda? ako mam teda do neho to zelezo dostat aby sa aj vstrebalo a aby ho mal dostatok. uz som aj uvazovla ze mozno ked maleho odtavim z MM zacne mi jest aj pit lebo nebude mat inu moznost... ale riskovat zas dehydrataciu keby nahodou nechcel pit vodu toho sa velmi bojim. ale tiez neviem ci ma dostatok tekutin z mojho mm.. uz ho totiz nemam az tak velmi. naozaj uz neviem co mam robit strasne sa bojim o malickeho zdravie. velmi vas prosim o radu. dakujem
sonnnka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 03 Aug 2012, 09:11

Re: Dojcenie a tazka anemia u 1 rocneho chlapceka

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 03 Aug 2012, 10:11

Sonnnka,

precitaj si tuto temu: viewtopic.php?f=17&t=255&hilit=anemia&start=75
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 5 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dojcenie a tazka anemia u 1 rocneho chlapceka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Aug 2012, 10:27

Sonnka, dojčenie nie je príčinou toho, že chlapček má zistenú anémiu, odstaviť ho prináša so sebou vážne riziká a aj v zmysle anémie, pretože dojčenie je dôležitou súčasťou liečby.
Viď tieto moje príspevky z minulosti:
viewtopic.php?f=10&t=344&p=6574&hilit=%C5%BEelezo+klemka#p6574
viewtopic.php?f=6&t=82&p=5042&hilit=%C5%BEelezo+klemka#p5042
viewtopic.php?f=6&t=82&p=4996&hilit=%C5%BEelezo+klemka#p4996
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 54 hostia

cron