Dlhodobe dojcenie s cievkou

témy o dojčení starších detí

Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod zigi » 28 Jún 2012, 15:05

Nazvala som tuto temu dojcenie a nie "prikrmovanie" s cievkou, pretoze to v podstate presne vystihuje nasu situaciu. Pisem hlavne kvoli podpore, lebo mavam chvilky, ked sa citim ako uplny exot, ze takto dojcime :(
V prvom rade by som chcela vediet, ci som naozaj jedina, alebo je takychto pripadov viac... a ako to zvladli a dokedy pokracovali, alebo je to moja chyba, ze sme takto skoncili? Hanka ma 14 mesiacov a stale prikrmujem cievkou.
S cievkou sme zacali prikrmovat, ked mala zhruba tri mesiace, zacala totiz strajkovat, na prso nechcela ani kuknut a ak sa prisala, vydrzala maximalne kym jej islo mliecko cez cievku. Odvtedy spi len v satke koza na kozu, kupeme sa spolu, spime spolu, stale sa nosime, ale strajk neustupoval. Takze ja som si musela zacat odsavat a dopadli sme tak, ze stale odsavam cca 3-4 razy denne a potom jej to odsate mliecko dam cez cievku. UM uz od nejakeho 5 mesiaca nedostava a len to moje odsate. Skusala som sa uz cievky zbavit, davat moje mliecko v prikrmoch, ale kedze nie je velky jedak, casto to dopadlo, tak, ze som cely prikrm z materskeho mlieka vyhodila a kedze u nas je to vzacne, bolo mi to luto. Okrem toho aj ked takto vypije asi len 2dcl mliecka denne, predsa len sa to odrazi na plienkach. Ak cievku nedostane, su menej precikane, takze v tom nasom divnom dojceni stale pokracujeme.
Teraz nam strajk konecne ustupil (posledny mesiac, dva), dojcime sa asi 3-4 razy denne (s cievkou) vacsinou na zaspatie alebo po zobudeni, vtedy ju to bavi ;) a pomedzi to obcas podudka, alebo sa prisaje na ukludnenie, aj ked to netrva dlhsie ako par sekund, ale po nasom dlhom strajku je to zavratny uspech.
Problem je, ze ked nema cievku, tak na prsniku vobec nepije a mne sa mlieko vobec nespusta, Pocujem ju pit len v noci a aj to trva kratko, mozno 10 glgov a hned sa pusti a spinka dalej. Viem, ze problem mame s prisatim, otvara malu pusu, ale pocas strajku sa to upravovat nedalo, bola som stastna, ked sa vobec nejako prisala a teraz nech sa snazim ako chcem, tak ju viac neotvori. Vyplazujem na nu stale jazyk, otvaram velke usta, ale ona sa potvorka len na mne sula a chyta mi jazyk prstami, ale nevyplazi ten svoj ani za svet.
Nechcem aby to vyzeralo, ze sa stazujem, ja som stastna, ze sa vobec nejako dojcime, ale niekedy ma chyti panika ako teraz, ze dokedy budeme takto pokracovat a hlavne, da sa to este nejako zmenit, alebo mam uz len cakat a nechat to na Hanku? Mam pocit, ze uz tu cievku az tak nepotrebuje (len obcas vidim, ze si ju pyta, ale to je malokedy). Len sa bojim, ze ked si prestanem odsavat, tak uz ziadne mlieko nebudem mat a jej bude aj ta troska, co mam teraz, chybat....
V kazdom pripade som odhodlana pokracovat, aj ked takto, len by som chcela vediet, co si o tom myslia poradkyne.
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 29 Jún 2012, 00:18

Nestandardne zaciatky prinasaju nestandardne pokracovania. Ani my nie sme v poradenstve mnohokrat fungovat bez byliniek, cievok ci liekov. A to dokonca v pripadoch doslova par dni po porode. A cim dlhsie nieco trva, tym tazsie sa to da zmenit, ak vobec.

Co sa tyka terajsej situacie, treba to rozdelit na dojcenie a tvorbu MM. MM si pokojne mozes odsavat niekolkokrat denne a davat jej to formou prikrmov alebo rovno v pohariku (teda ak je ochotna). To by malo zabezpecit stabilnu tvorbu MM a dostatok MM na podporu imunity atd.. Druha vec je dojcenie a cievka, resp, bez cievky. AKo velmi vyuziva Hanka dojcenie - myslim na ukludnenie, zaspatie atd? Je to schopna i bez cievky? Nevadi, ze nema vtedy dost mliecka (vsak zvysok moze najst v prikrme), ale ci je vtedy dojcenie dostatocne, aby splnilo svoju upokojujucu funkciu. ALebo je to schopna len s cievkou a napriek tomu boju ocenujes, ze mas takyto vseliek na kazdu boliestku?
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod zigi » 03 Júl 2012, 19:14

Janka dakujem za odpoved, ospravedlujem, sa, ze pisem az teraz, ale ide nam naraz niekolko novych zubkov, tak mame veselsie ako inokedy, ALE vyzera to tak, ze to prospieva dojceniu, lebo posledny tyzden sa chce Hanka dojcit castejsie...teda vydrzi prisata aj minutu a len tak hocikedy sa prisaje, co u nas nebolo :goodjob:

Takze okrem zaspatia a nocneho dojcenia sa uz viacmenej ochotne prisaje aj na ukludnenie a obcas aj len tak...lebo ma ma po ruke. Mlieko sa mi samozrejme nespusta, takze robim cumel :mrgreen:

V principe si myslim, ze by sa uz dokazala dojcit aj bez cievky, ALE ja do nej to odsate mlieko velmi nemam ako dostat. Z poharika nechce ani zo srandy a s prikrmami je to 50:50. Niekedy spapa, niekedy ide vsetko komplet do kosa a to mi je luto. No a druha vec su tekutiny, takto ak jej nedam cez cievku, predsa len bude mat o nejake tie 2 deci menej tekutin, co sa odrazi aj na plienkach. Ona totiz vobec nechce pit, cely den ju nahanam s poharikom, aby si aspon kde tu nieco odchlipla, ale je to boj. Preto by bolo jednoduchsie, keby si to mlieko vytiahla sama z prsnika...ale to je asi utopia :(

A existuju take mamicky ako ja, alebo to som ja jedina sialena, co takto dojcim?
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Júl 2012, 20:53

v knizke prakticky navod na dojcenie je pribeh mamicky, ktora takto dlhodobo dojcila, ak sa nemylim

:goodjob: praveze treba takychto odhodlanych mamiciek co najviac, aby boli povzbudenim pre ostatne, ktore by to chceli vzdat.
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Júl 2012, 21:57

Zigi, už som raz písala a celý počítač mi spadol pred odoslaním :( Takže skúšam znova teraz.
Dojčenie sa skladá z pitia materského mlieka a satia na prsníku. Bez ohľadu na to, či a koľko dieťa pije na prsníku, satie prsníka stále pomáha k správnemu rozvoju mozgu, vplýva na správny vývin ústnej dutiny (sánky, zubných oblúkov, podnebia a s tým súvisia aj ďalšie časti tváre - veľkosť prínosových dutín, nosových štrbín, postavenie Eustachovej trubice, hltana atď atď.) - to vplýva zásadným spôsobom na kvalitu života dieťaťa aj v dospelosti, pri satí prsníka sa stále medzi Vami vymieňajú imunologické informácie, stále jej pomáhaš takto regulovať niektoré jej telesné funkcie a v neposlednom rade jej pomáhaš zvládať sociálne, fyzicky či psychicky náročné situácie, ak spí či zaspáva na prsníku, stále v nej posilňuješ pocit, že zaspávanie a spánok sú príjemným časom, stále pomáhaš vybudovať správne spánkové návyky. Dojčenie do prirodzeného odstavenia je to, čo dieťa potrebuje pre svoj normálny, zdravý vývoj.
Ak by si neprešla tento kusisko cesty, ak by si sa veľa veľa mesiacov nenamáhala s cievkou a s ďalšími vecami, ktoré si v rámci riešenia štrajku robila a ktoré sú takisto nesmierne dôležité pre normálny vývoj dieťaťa, bolo by možné, aby ste s Hankou boli tam, kde ste teraz? Mala by Hanka šancu zažiť dojčenie ešte v 14. mesiacoch? S vidinou dojčenia dovtedy, kým to Vám obom bude vyhovovať, ideálne do času, dokedy bude dojčenie potrebovať ona? Vďaka cievke si bola schopná odstrániť po 5. mesiaci jej života umelé mlieko. Toto je úžasná investícia do jej budúcnosti. Dojčenie okrem toho ovplyvňuje aj Tvoje zdravie. Pomáha v prevencii rakoviny prsníka, vaječníkov, maternice, v prevencii osteoporózy, anémie a ďalších ochorení.
Bolo by iste jednoduchšie, keby sa Hanka prisala a napila... ale píšeš, že to nejde. Ak sa nedarí ju inak nakŕmiť či zabezpečiť jej dostatok tekutín, je skvelé, že to ide aspoň takto. Čím bude staršia, tým začne lepšie prijímať tuhú stravu aj tekutiny a potom bude už len na Tebe, ako sa rozhodneš ďalej - či pokračovať v odsávaní a podávaní MM cievkou, alebo toto už robiť nebudeš. Je dôležité udržať dojčenie ako také. Ak bude Hanka spokojná aj keď nebude z prsníka piť toľko mlieka, keby to bolo celé od začiatku inak, tak môžeš zrušiť odsávanie a dokrmovanie cievkou a prejsť na dojčenie bez cievky.
Poznám mamičky, ktoré prešli podobnou situáciou, samozrejme, že je to zriedkavejšie a v spoločnosti, kde vôbec ťažko vo svojom okolí nájdeš 14. mesačné dieťa dojčené, je ťažké nájsť mamičku, ktorá dojčí ešte v 14. mesiacoch a k tomu s cievkou. Ver tomu, že také mamičky existujú, napr. aj mamička z knihy Praktický návod na dojčenie (ako spomínala Norika), mimochodom, táto mamička má teraz druhé bábätko, ktoré dojčí bez obtiaží. Stojí to za to. Držím Ti veľmi palce, aby si našla odvahu v tom pokračovať, je to veľmi cenná investícia do Vášho vzťahu, Vášho zdravia a Vašej budúcnosti.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod tina » 03 Júl 2012, 22:17

zigi, moja svokra odsavala a nasledne krmila svoje piate dieta tusim tri mesiace, ale potom to vyriesila dost drasticky, proste mu nedala nic ine a inak na vyber len normalne sat z prsa - mala doma este 4 male deti a nestihala inak...na treti den sa vraj chytil a kojila ho potom este skoro do troch rokov, ale asi to je v tvojom pripade neaplikovatelne.....
tina
 
Príspevky: 470
Registrovaný: 25 Mar 2011, 11:29
Počet detí: 0

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod miška11 » 03 Júl 2012, 22:30

Zigi, my sme sice cievku pouzivali len mesiac, ale tiez viem o com rozpravas a viem ta pochopit. Mam priblizne rovnako "stare" dievcatko ako ty...tiez ju stale kojim, za co som velmi vdacna...teraz sa snazim vysadzovat domperidon, na ktorom sme uz dllllho..takze som zvedava ako to zvladneme...musim si davat pozor na psychiku, aby som zvladala strach, zeby sa mohlo nieco na nasom kojeni pokazit. Ked pises o tvojej malej, mam pocit, ze pises o nasej :) tiez to s prikrmami mame kostrbate...teraz musim poklopkat, sa nam to zlepsilo...a vodicka..tiez ju nahanam a snazim sa do nej aspon nieco dostat...je to boj :) Teraz aj malo cika...ale oddovodnujem si to tym, ze sa vela poti, kedze je to "zive" spokojne dievcatko...Tym sa vzdy upokojujem, ze keby bolo nieco v neporiadku...tak nie je taka aka je :) zive striebro :) Takze, Zigi, drzim ti palce, nech sa vam dari, myslim na vas a nie si sama. Si bojovnik, malej davas cenny dar vo forme kojenia...ma to velky zmysel, ako uz bolo spomenute. Velka poklona z mojej strany.
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Júl 2012, 00:01

Lepsiu odpoved ako Klemka uz asi nenapisem :) .
Kazdopadne je to super, ze i ked urcitymi technickymi pomockami, sa mozte nadalej dojcit. Myslim, ze nejedna mamicka by to prijala, keby vedela, ze je to vobec mozne. Dufam, ze aj ty raz napises pekny clanocek o vasich starostiach a hlavne radostiach z dojcenia. To su prave tie dolezite pribehy, ktore inspiruju ostatnych.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Júl 2012, 07:49

Miška, také kostrbaté jedenie a pitie je v tomto veku pomerne typické. Ak dieťatko výdatne pije na prsníku, je toto práve jedna z oblastí, v ktorej dojčenie mimoriadne uľahčuje život dojčiacej matky, pretože sa nemusí trápiť, že dieťa neje a nepije mimo materské mlieko veľa. Materské mlieko aj v druhom roku života pokrýva takmer všetky výživové požiadavky dieťaťa. Dojčiaca matka sa preto môže uvoľniť a neriešiť to. Napokon - dieťa je stále ešte v období prikrmovania, nie seriózneho jedenia a pitia, ale prikrmovania, až do dvoch rokov.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod zigi » 05 Júl 2012, 14:41

Joj vsetkym vam velmi pekne dakujem. Urcite to nevzdam, uz ked sme to dotiahli takto daleko a dokonca aj ten nas nekonecny strajk sa konecne zlepsuje, bola by to velka skoda. Len obcas ma to chyti, ked nic nestiham a uvedomim si, ze sa ani nikam poriadne nemozeme vybrat, lebo ja okrem dojcenia musim este odsavat a "cievkovat" tak mi je luto, ked vidim ako ine mamicky spokojne bezproblemovo dojcia, chodia na vylety resp. hocikam kam chcu, neriesia pitny rezim ani prikrmy, lebo maju dost mlieka...a ticho im zavidim :mrgreen:

Ano ten pribeh z navodu na dojcenie poznam, len tam ta mamicka dokrmovala cievkou tusim do 8. mesiaca. To mi inak dost pomahalo, vediet, ze nie som jedina, ale ako sa nam to predlzovalo, tak som zacala byt nesvoja, ci nieco a co roobim zle, ci by sa to predsa nedalo zmenit. Ale nejdem sa tym teda zaoberat, necham to tak a uvidime, hlavne, ze je Hanicka spokojna. Len niekedy mam skratka take chvilky...

Klemka ani nevies ako si ma potesila,ked si napisala, ze ta mamicka z navodu na dojcenie bez problemov dojci druhe babo. Ja sa hrozne bojim toho,ze ked sa odhodlam na druhe, budeme mat rovnake problemy s dojcenim, ale ked to im tak pekne funguje, tak snad ani u nas to nie je stratene...

Miska, no mame to fakt podobne, hanka sa tiez nezastavi, ja este aj odsavam za pochodu, lebo musim za nou behat, co ani chvilu neobsedi. A s tou vodickou, ach jaj, skusame sme vseeeeetky mozne pohariky, aj macko, aj opica piju a ona ich potom pooblieva, akoze ved nech si daju, ked chcu, ale co mna nutis? :mrgreen:
Inak s domperidonom ti rozumiem, ja som este nenabrala odvahu zacat vysadzat, tak ti velmi drzim palce, viem ake je to po takom dlhom case narocne na psychiku, ja ho tiez beriem rok...az sa to hanbim napisat...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod TIA » 05 Júl 2012, 19:26

Zigi, velmi Vam drzim palce, neviem si to ani predstavit ake to musi byt narocne, este popri vsetkom odsavat a potom dojcit s cievkou, je to nadherne, co pre Hanku robis a zelam, aby ste si dojcenie co najviac uzivali, ci uz s cievkou alebo bez nej...

..hlavne som chcela k tomu pitiu, moja mala tomu tiez vela neda, ale zarucene pije, ked je v bazeniku/vanicke a ma tam svoje nadobky, do ktorych si nabera vodu a potom sa s tym oblieva a obcas si to aj k ustam da a vyleje, nieco poprehlta a pooblizuje. Dokonca to uz zacala robit aj pri obede s poharom, chyti ho oboma rukami a snazi sa pit. Ked tam nie je vela vody aj sa jej to krasne podari, ked jej tam je viac, tak to proste vyleje na seba, chvilku musi zadrzat dych, lebo si to naleje aj do nosa a potom vykasliava..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod ala277 » 06 Júl 2012, 11:15

Zigi, klobouk dolu, jak to zvladate. Ale uz sis nejspis taky trochu zvykla, ze? My teda nepouzivame cevku, ale taky nic moc. Mala uz ma 10 a pul mesice a bojkot taky nepresel, nebo spis to preslo ve zvyk nez bojkot. Naucila se sat jen ve spani a pokud vynechame nejaky spanek, znamena to, ze vynechame i kojeni. Taky nic moc. S prikrmy to taky neni zadna slava, moc toho do ni nedostanu....A s tim omezenim, poradne se nikam nedostanes, presne vim , co myslis. Ted jsme byli po vic nez roce doma v Cechach a co si budem povidat, bylo to vic stresu nez cehokoliv jineho. Nikdo to nase spani-kojeni nejak nechape, hlavne uz ne v tomto "pokrocilem" veku, tak jsem porad poslouchala dobre rady a priklady z praxe, jak to maji jini zarizene. Porad se malou snazili uspat v kocarku, at mam klid, jenze byli vedra a ona mela o to mlicko min, coz me dost znervoznovalo. No, je videt, ze o nejakem bojkotu ani neslyseli. Mala ted za mnou taky dostkrat prijde, ze by se i napila , ale nez se mi mleko spusti, tak uz je pryc, proste nema trpelivost cekat.
taky me cela ta situace nekdy prijde dost lito, sice jsem si zvykla a beru to jako fakt, ale my se s pritelem kvuli tomu porad dohadujeme, on mi porad predhazuje, ze nikdo jiny to takhle púodivne nedela a samozrejme pokud na to prijde rec pred nejakou dalsi matkou, tak se do me pusti vsichni, coz me vzdycky vytoci. Diky bohu za toto forum, aspon vim , ze fakt nejsem uplne sama, ze se to proste stava.
A toho, ze by se mi neco podobneho stalo pri druhem se nebojim. A ty zigi asi taky nemusis, vzdyt jsi sama psala,ze se vam to stalo po ockovani, takze pokud nebudete ockovat,neni se ceho bat, ne?
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod zigi » 06 Júl 2012, 14:23

dakujem baby!!! esteze sa ma clovek kde vyzalovat. Tia nasu Hanku vo vani zaujima len vodovod, pusta si naplno studenu (!) vodu, zapchava kohutik a strieka to na seba a na mna a strasne sa na tom rehli, potom ju vyberam z vane studenu ako zabu! ...takze otuzujeme :D inak je tu chladno, takze bazenik nehrozi, skoda, lebo je pravda, ze hranim by sa asi najlepsie naucila pit.

No veru Ala, nie si vobec sama s prapodivnym dojcenim.Ale je super, ze aj vy pokracujete! Presne ako pises, tiez som si zvykla. A hovorim si, ze chodit po vyletoch (myslim na dlhsie ako hodinu) budeme, ked bude vacsia, co uz, tiez mam z toho len zbytocne stresy a Hanke je jedno, ci chodime okolo domu alebo ideme niekde dalej. Dobre mienene rady okolia tiez doverne poznam, nastastie moj muz je na mojej strane a to je omnoho lahsie. Povedz tomu tvojmu, ze su ajj take, co este aj dokrmuju cievkou, takze ste na tom este dobre ;) Ja uz nevysvetlujem, len hovorim, ze som spokojna a vyhovuje mi to takto a ked niekto rype dalej, tak to opakujem dokola s tym, ze naco cosi menit, ked hanka je spokojne a stastne dieta. Tiez sa mi raz stalo, ze moja mamina si nedala povedat a silou mocou ju isla kocikovat, ze nech si oddychnem...po hodine (ja som zatial nervozne chodila po byte) sa vratili, ze nech si ju teda beriem, ze spat v kociku nechce...aky objav! :mrgreen: .
Ale ak uz k tebe tvoja mala obcas pride a sama prso vypyta, to je zmena k lepsiemu, nie? U nas je to rovnako, tiez sa pricucne len na chvilku, ale ja som stastna ako blcha, ze aspon daco, je to dobry pocit, ze? :goodjob: ...este keby sa to mlieko spustilo...
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod TIA » 06 Júl 2012, 15:03

Uff, zavidim to chladno, tu je aj o deviatej vecer 32 stupnov :) . To s tym kohutikom mame aj my, ale predstav si, vcera sa k tomu prudu vody nahla pusou a napila sa, mozno sa zadari aj Tvojej "zabke" :).

My sme teda rozhodne nemali tolko starosti ako Vy, ale mame nejake tie strajky za sebou a celkovo sa mi vzdycky zdalo, ze moja mala ma k dojceniu taky skor laksny vztah. Skor som ju vzdycky musela s prsom nahanat, ponukat a ponukat a aj tak ma casto odmietala, lebo mala insiu "robotu". Jedno obdobie, tusim okolo siedmeho - osmeho mesiaca ju vsetko od dojcenia vyrusovalo, museli sme sa zatvarat do izby (furt sme chodili hore-dole) a aj tak tie dojcenia boli super kratke. Pochybovala som vtedy ci som z mojej nadporodukcie nepresla do opacneho extremu a skusala som brat aj bylinky (senovku) ale nejaky rozdiel som v tom nevidela. Zmena nastala asi okolo prvych narodenin, kedy zacala na prsniku pobyvat dlhsie, zacala si prsnik vyzadovat (ruku mi strkala do vystrihu :D ) a posledne dni pri dojceni sama chce este aj druhy prsnik, pripadne potom este raz ten prvy :o. Taktiez ked sa udrie, tak si hned pyta prsnik, co pred tym nehrozilo, musela som ju najprv ukludnit a potom az sa mozno prisala. No, viem, ze niektore maminy taka ta samoobsluha rozculuje, ale ja nemozem byt stastnejsia :D, je to super pohodlne. Verim dievcata, ze aj u Vas sa to uz coskoro takto rozbehne a budete si moct naplno uzivat :dojcenie:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod zigi » 06 Júl 2012, 15:15

Presne Tia , ja som taka stastna, ked mi pcha ruky do vystrihu a pyta si a nebodaj si aj sama vytahuje! No ved uvidime, ako budeme pokracovat, hlavne, ze dojcime :goodjob:

...a tie teploty tu, pffffffffff, kupili sme jej bazenik, ze sa bude na terase kupkat a zatial donho prsi!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod miška11 » 06 Júl 2012, 20:35

aj ja musim vyzdvihnut toto skvele forum...vzdy som tu nasla a nachadzam povzbudenie, vysvetlenie "problemu" a viem, ze tu su zienky rovnakej "krvnej skupiny" :) preto tu hladam rady, vase skusenosti, starosti aj radosti a posuva ma to vpred. Dnes sa bohuzial musime ucit, preco kojit..vonkajsi tlak umelych nahrad je tak silny, ze vela mamiciek podlahne...ale ak by tie mamicky poziadali o odbornu pomoc a prisli na toto skvele forum, vela z nich by prehodnotilo svoj postoj a urobili by pre svoje dieta to najlepsie, kojili by...niektore bez problemov, ine s pomocnymi prostriedkami :) a dalo by sa s nimi aj o tom rozpravat a nepozerali by na nas ako na "mimozemstanky" :)))
Obrázok užívateľa
miška11
 
Príspevky: 55
Registrovaný: 05 Aug 2011, 22:39
Počet detí: 1
1. dieťa: Jasmína
Rokov: 13 rokov, 19 dní

Re: Dlhodobe dojcenie s cievkou

Neprečítaný príspevokod shira » 06 Júl 2012, 20:39

baby vydržte my sme mali fázu že vždy všetko bolo zaujímavejšie a dojčil sa len na zaspatie a teraz pred ním niekedy doslova utekám, nonstop by bol prisatý, aj ked by to malo byť len tak, akoby na hranie :lol: pit vodu začal až teraz z jari, takže určite až po roku, pričom od 4. (!) mesiaca som ho učila piť vodu všelijakými sposobmi, kedže som už chodila do roboty. teraz až pije, aj z normálneho pohára, aj slamkou, aj zo sosáka- akokolvek. ale tiež sa mi zdá, že na začiatku najviac vypil na plávaní a doma vo vani ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 44 hostia

cron