Polohy na dojčenie väčších detičiek

témy o dojčení starších detí

Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Norika » 09 Apr 2011, 20:53

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť, aká je dobrá poloha na dojčenie väčšieho dieťaťa?? Náš drobec má pol roka, cca 10 kíl, už od dvoch mesiacov ho dojčím len po ležiačky, málokedy po sediačky. Rozhodla som sa tak, keď som nevládala malého zdvíhať ku sebe zakaždým, krčil sa, robil "mostíky", tak som sa na to vykašľala, navyše, keď ho kojím po ležiačky, tak ho tak aj uspím, ale chcela by som sa naučiť aj inú polohu, lebo nie všade ho môžem kŕmiť po ležiačky, napríklad v aute, to bolo vždy len tak, na chvíľu v krkolomnej polohe pre mňa aj jeho... :roll:
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Petra » 11 Apr 2011, 20:38

tak my sme na tom podobne...ale skusam doma aj v sede, zatial s nic moc uspechom:-)
Ale hovorim si, ze ked bude echt hladny, tak mu bude isto jedno v akej polohe papa...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Norika » 11 Apr 2011, 20:41

a kolko ma tvoj?
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Ludka » 12 Apr 2011, 11:33

Hm...no da sa nakojit, aj po sediacky ;) ...vadi mu to? Ak idete spinkat dojci ho po leziacky, a ak nie, tak posediacky, zvykne si. Ale nie na silu. Postupne.
Len ma napadlo, ze ak ti robi mostiky pri polohe v sede, ci sa nejedna o nadprodukciu, a vadi mu rychly tok mlieka, preto je rad po leziacky.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod ivienka » 18 Apr 2011, 13:55

Ahoj Norika, môj synček mal v polroku presne tak isto - 10 kíl, ja som sa potom oprela, jeho vypodložila, aby som ho nemusela držať posediačky na rukách a tak sa to dalo. Neskôr, keď bude väčší (teraz máme 18 mesiacov) budeš kojiť tak, že bude on sedieť na tebe, ležať na tebe, kľačať pri tebe, stáť pri tebe, jednu ruku bude mať tam, druhú inde, celkom sranda :-)
ivienka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 18 Apr 2011, 13:49
Počet detí: 1

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod shira » 18 Apr 2011, 21:10

Mne sa to tým viac páči, čím je vačší. teraz má 8kg 4mes. už ho len podopieram pod chrbtom a s ostatným si poradí. chytá prsník, šteklí ma pod pazuchou, vešia sa na retiazku, sťahuje si tričko na hlavu atď. som zvedavá aké psie kusy nás čakajú ďalej a aké polohy budeme vymýšľať :D ked štrajkoval a dojčila som ho pri chôdzi bolo to celkom zaujímavé :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 20 Apr 2011, 10:46

mozem potvrdit, ze cim je dieta vacsie, tym je dojcenie zabavnejsie, je uzasne sledovat, ake su deticky kreativne, ked si chcu "ulovit" prsko :) velmi si to uzivame a nielen ja a maly, ale aj manzel, ktory sa vzdy pobavi, ked nas najde :lol:
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Apr 2011, 11:20

ked nas este nevie sediet, cize je take velke babatko.....ked som bola na kurze, neostavalo mi nic ine, len skusit to aj po sediacky...bola tam mamicka, ktora tiez dojcila po leziacky len, a to na gauci......nakoniec cestou domov zo ziliny som ho kojila v aute pocas cesty......ale psst :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod luludi » 20 Apr 2011, 13:02

norika: aj ja som takto casto kojila, lepsie to bolo az od 8 mesiaca, ked uz vedel sediet sam ;)
Obrázok užívateľa
luludi
 
Príspevky: 274
Registrovaný: 22 Mar 2011, 10:01
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1
1. dieťa: Richard
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Milota
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 24 dní
Môj status: Sú len dva trvalé odkazy, ktoré môžeme dať našim deťom – jedným
sú korene, druhým krídla.

Hodding S. Carter

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod akdarka » 20 Apr 2011, 16:31

ja tiez obdivujem tie kusky co maly stvara na prsniku. najviac sa pobavime s manzelom ked sa hrame na zemi alebo na manzelskej posteli a vyhrniem tricko - tie sprinty stvornozky ku mne su super :-) a jasna vec, ze ma celu spartakiadovu zostavu nacvicenu ak dojcime po leziacky. inak este vyuzivam polohu, ze ho mam v naruci ako miminko a pekne papka - uvidime dokedy..a strkanie prstekov do ust, nosa, tahanie vlasov poznate. je to uzasne, neopakovatelne!
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Norika » 20 Apr 2011, 16:36

tak to hej, pozna moje zuby lepsie ako zubar :-D, ale za vlasy ma pri dojceni este netahal :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: Polohy na dojčenie väčších detičiek

Neprečítaný príspevokod Luvie » 20 Apr 2011, 21:02

Snad se nebudu opakovat, nečetla jsem všechny odpovědi:
Malá má rok a půl. Taky často kojím vleže (na boku, dokonce na jednom boku z obou prsou, na zádech, ona na mě leží), ale uchytne si prsíko, kde chce. Sedím na židli, ona ke mně čelem obkročmo, přisaje se a střídá, jak je libo. posadím si ji bokem k sobě, ruku pod hlavu, ona napolo sedí-leží a pije (ale to se nedá vydržet moc dlouho). Mám ji položenou na polštářích (to když usíná) a je jako mimi na polohu madony. Ale poradí si sama v jakékoli situaci, přisává se ke mně ve stoje( třeba když ji utírám když jdeme z bazénu) někdy stojím já a ji držím obtočenou kolem pasu (potřebuje se uklidinit)... Možná zkus svoje dítě nechat ať si poradí samo, i když to naše si někdy umí poradit i tak, že jsem pak dobitá, jak do mě ze všech stran kope, tahá za vlasy a podobně "prozkoumává"
Luvie
 
Príspevky: 9
Registrovaný: 20 Apr 2011, 20:18
Bydlisko: Opava
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron