množstvo mlieka/veľkosť prsníkov

témy o dojčení starších detí

množstvo mlieka/veľkosť prsníkov

Neprečítaný príspevokod mimuka » 04 Máj 2012, 20:18

Chcem sa opýtať či nejako závisí množstvo mlieka od veľkosti prsníkov. Teda dcérka má teraz 12m a prsia sa mi už dosť zmenšili od pôrodu...v podstate už mám skoro takú veľkosť ako
pred tehotenstvom...znamená to, že mám málo mlieka alebo je to normálne?? Ďakujem.
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 13 rokov, 7 dní

Re: množstvo mlieka/veľkosť prsníkov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 04 Máj 2012, 21:30

Mimuka, dôležité je sledovať, ako dieťa priberá, prospieva, pri dojčení môžeš odsledovať, ako vyzerá jej pitie na prsníku (v týchto videoukážkach http://www.mamila.sk/pre-matky/nazorne- ... -dojcenia/ sa dá naučiť, ako rozlíšiť pitie na prsníku). Veľkosť prsníkosť je nepodstatný faktor pri posudzovaní výdatnosti dojčenia a tým pádom tvorby mlieka. Takisto je dobré vedieť, že v tomto veku dieťaťa naďalej platí pravidlo dojčenie neodmietať a aktívne ho ponúkať - vytvárať príležitosti, pri ktorých sa bude dieťa prisávať, ponúkať prsník na upokojenie, zaspatie, na utíšenie dieťaťa po psychickom či fyzickom zranení a neznižovať množstvo vypitého mlieka príkrmami (príkrmami dojčenia nenahrádzať, ale k nim tuhú stravu pridávať).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia

cron