Velmi caste nocne prebudzanie

témy o dojčení starších detí

Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod miriam » 06 Apr 2011, 18:42

Ahojte, pisala som svoj problem do temy Ked nespi, ale nenasla som si odpoved, tak skusam aj v tejto teme. Velmi rada by som poprosila o radu bud Annag, alebo Klemku..dakujem vopred :

Ahoj Katka,
velmi rada by som poziadala o nazor a radu- nasa situacia: syncek ma 7 mesiacov, je to velky jedak, cize uz ma zavedene 4 jedla denne. Stale ho dojcim na poziadanie, ponukam, ale samozrejme, pocet dennych dojceni sa uz pomerne dost znizil.Zato pocet nocnych prebudzani sa zvysuje, posledne tyzdne sa prebudza aj s placom, tento tyzden uz takmer nespim, co precita takmer kazdu pol-tristvrte hodinu. Pricom velmi casto len dudluje- nepije.Snazila som sa ho utisit aj inak, kolisanim, hladkanim, spi so mnou v posteli, ale kym nema v pusinke prsnik, place. Je to samozrejme uzasne, ze staci tak malo a drobec je schopny znova zaspat, ale o chvilu sa cela situacia opakuje..Som v 14-tom tyzdni tehotenstva, cez den sa nezastavim, tak by som si uz potrebovala oddychnut.Nemam v plane odstavit, ani zavadzat radikalne riesenia, chcem syncekovi dat co mozem a urobit pre to maximum. Preto by som rada pocula Tvoj nazor, v com moze byt pricina casteho prebudzania, pripadne co by som mohla vyskusat..Inak, malemu idu zubky, dva dolne su uz na svete a uz aj horne dasienko zacina opuchat. Gelik na skludnenie dasienok som uz vyskusala- ziadna pomoc.Mozno je toto hlavnou pricinou, kedze aj cez den byva nekludny. Taktiez je mozno dolezita informacia, ze sa mi zda, ze maly reaguje na moju pritomnost v spalni. Vecer zaspi okolo 20h a kym nie som v spalni, sam sa prebudi az okolo 22-22:30h...Ked si ale pridem lahnut skor, je do 5tich minut hore.. Katka, myslis, ze sa da nieco robit ??? Dakujem vopred !
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 23 dní
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 11 mesiacov, 3 dni

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod olifcek » 23 Apr 2011, 12:00

snad i moja rada pomoze x;O)

moja malicka takato bola asi do 13 mesiacov. deticky nas proste potrebuju citit. my nepozname dudel, ale zato sme dudlikovali mna... no ako som pisala od cca 13mesiaca je to ine. uz sa nebudime na cucnutie, ci podudlikovanie kazdych 45minut, ci kazdu hodinu, ale uz je to len raz max. 2x za noc.. no, ked nam idu zubky, teda, ked sa uz prerezavaju, tak vie byt pricucnuta i celu noc a nalepena na mne ta moja Olivka. niekedy to trva i 3-4noci a dni vkuse, no paq je opat dobre. niektore deticky ale maju i tyzdne bolesi kvoli zubkom... okolie do mna hucalo, nech ju uz odstavim, nech uz spi sama v postielke, nech a bla bla bla, lebo bude utiahnuta, bojazliva, nik sa jej nebude moct dotknut... a pozri, dnes mame 16 mesiacov, sice haja s nami, ale uz sa zobudi ako som pisala 1-2x za noc, uz nie je na mne vkuse nalepena, je nebojacna, socialna, sebavedoma, ludi ma rada, neboji sa ich... stale kojim na poziadanie a verim, ze este potiahneme 14mesiacov. drzim prsty!

maly, ked tak papa, moze byt i v rastovom skoku.. az sa zacne viac hybat, chodit, tak budu i dni, ked nebude mat chut papat, ale to je este daleko...
olifcek
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 23 Apr 2011, 11:31
Čakám bábo: 0- 0-2109
Počet detí: 1
1. dieťa: Olivia
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 28 dní
Môj status: obrat tvar k slnku, vsetky tiene padnu za Teba

Re: Velmi caste nocne prebudzanie

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Apr 2011, 15:18

miriam, asi preto ti nik neodpovedal, lebo poradit je naozaj tazko. Podobne ako olifcek, tiez ti z vlastnej skusenosti mozem povedat len tolko, ze preckaj to, vydrz, ono sa to zlepsi. Druhy polrok je u dojcenych deti taky, velmi nepokojne noci. Navyse tym, ze papa vela prikrmov, cez den sa menej dojci, potrebuje si to dudlovanie vynahradit v noci. Ak chces dojcit dalej, tak to je vlastne sposob, ako si to dojcenie uchovat. Myslim, ze nema velmi vyznam nocne budenie riesit, ze preco je to tak, je to uuuplne normalne. Mozno su to zubky, mozno su to vyvojove skoky, mozno su to rastove spurty, mozno zacinajuca separacna uzkost, mozno citi ocakavanie dalsieho dietatka, dovodov za tym je spusta, skoda to riesit, najlepsie je dietatu jednoducho vyhoviet, ved nechce tak vela. Ono z toho vyrastie. U nas sa to zacalo zlepsovat okolo 15 mesiacov. Ty to mas stazene dalsim tehotenstvom, to naozaj niet co zavidiet. Ale jedine, co mozem ja poradit, zariad si to, aby si co najviac oddychovala aj ty, chod skoro spavat, maj malickeho v noci pri sebe, aby ta to zbytocne nerozoberalo, ked ho treba uspat, pospi si s nim aj cez den, kedykolvek sa ti da.
Ja som vraj ako babatko v noci velmi dobre spavala fakticky od narodenia. V polroku som isla do jasli a v tom momente sa mi vraj noci katastrofalne pokazili. Je to logicke, cez den som nebola s mamou, potrebovala som asi vnimat jej pritomnost aspon v noci. Naozaj to nie je rozumne nasilne riesit podla mojho nazoru.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron