dojcenie a detoxikacia

témy o dojčení starších detí

dojcenie a detoxikacia

Neprečítaný príspevokod ladywitch26 » 06 Apr 2011, 00:24

mam 7 a pol mesacneho syna, do 5 a pol mesiaca vylucne dojceny, teraz uz papame aj 2x denne prikrm a chcela by som s dojcenim pokracovat co najdlhsie. citim ale, ze potrebujem trochu zregenerovat telo. necitim sa prave najzdravsie. mozno je to aj tym, ze som mala velmi vela mlieka, maly nestihal papat, tak som odsavala este aj pre mliecnu banku. dost rapidne som schudla, tesne po porode som mala 63kg, teraz mam sotva 52kg, co je pri vyske 170cm dost malo. uz sa na mna niektore starsie tetusky zacali pozerat krivym okom, ci nie som anorekticka. a pritom som doslova "zrala" vsetko, co mi prislo pod ruku. teraz uz neodsavam, maly ma mliecka tak akurat, cize chudnutie sa nastastie zastavilo. predtym som ale bola neustale hladna a nebol pre mna problem zdlabat aj 200g pohar nutelly denne a k tomu este vselijake ine kaloricke lahodky, ktore ale nie su velmi zdrave a uz to citim. rozmyslala som nad nejakou detoxikacnou kurou, akurat som si nie ista, ci pri tom vylucovani toxinov z tela neprechadzaju aj do materskeho mlieka. ja by som sa ich sice zbavila, ale nechcela by som uskodit malemu. neviete niekto poradit ohladne tohoto?
cosi som citala aj o pripravku biomer, ktory pomaha z tela odstranovat tazke kovy, hlavne z obliciek a pecene, ale fakt netusim, ci ako dojciaca mamicka mozem.
ladywitch26
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 06 Apr 2011, 00:11
Počet detí: 0

Re: dojcenie a detoxikacia

Neprečítaný príspevokod miriam » 06 Apr 2011, 09:28

ahoj, ak mozem svoj nazor, nemyslim si, ze v tvojom pripade je nutne nieco ako detoxikacia. usadeniny sa v tele nachadzaju hlavne v tukoch a toho na tvojom stihlom tele urcite vela nie je :) navyse "detoxikacne" pripravky su momentalne velmi moderne, ale kto naozaj vie, ci nejde len o vytahovanie penazi od ludi tuziacich po zdravi. pocas dojcenia, aj ked uz nie vyhradneho, by som sa do takychto zalezitosti nepustala. je pravda, ze, ako sama pises" zrat co pride pod ruku" nie je najspravnejsia volba a iste to nepridalo k tvojmu pocitu citit sa sviezo. spolahni sa, ze si krasne "precistis" telo zmenou jedalnicka, zaradenim cerstveho ovocia, zeleniny, chudeho masa, bielych jogurtov, celozrnych obilnin..rano by si mohla zacinat cerstvou ovocnou stavou, ovsenymi vlockami (bez prichuti a cukru).blizi sa sezona, kedy nebude problem zohnat v obchode cerstve potraviny, aj slniecko a jar nam prinavrati stratenu energiu. rozne detoxikacne pripravky slubuju zazraky na pockanie, ale citit sa fit sa da rozhodne aj bez nich. ak si najdes popri babatku sem-tam cas na lahke cvicenie, najlepsie strecingove, alebo relaxacne, bolo by to vyborne. pri tvojom rychlom metabolizme staci len lahucko pocvicit, ziadne spalovanie pri aerobicu ;)drzim palce
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: dojcenie a detoxikacia

Neprečítaný príspevokod ladywitch26 » 06 Apr 2011, 11:52

miriam, dakujem za odpoved, akurat ja uz pracujem (zijem v zahranici a tu je materska pol roka a potom do prace), takze len s tou zeleninou by som sa velmi nezasytila. a kedze pracujem prevazne fyzicky, plus doma este okrem toho 7 mesacneho mam aj 2 rocnu velmi aktivnu dceru, tak toho niekedy potrebujem pojest ako drevorubac, aby som nebola hladna :(
ladywitch26
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 06 Apr 2011, 00:11
Počet detí: 0

Re: dojcenie a detoxikacia

Neprečítaný príspevokod miriam » 06 Apr 2011, 18:50

samozrejme, ze musis doplnit energiu a najest sa. racionalnym stravovanim sa nemysli hryzkanie surovej mrvky 3x denne :) princip je hlavne v tom, ze detoxikacnymi doplnkami vyzivy a pripravkami sa ziaden zazrak neudeje pokial to nepojde ruka v ruke so zmenou zivotospravy. neviem, ake potraviny mas na mysli ked pises, ze sa potrebujes najest ako drevorubac. mozno to vobec nie je tvoj pripad, ale pokial sa chceme pokusat o ocistu organizmu, bez odrieknutia sa tazkych mastnych jedal,zivocisnych tukov, sladkosti a cukrov, to proste nepojde ;)
miriam
 
Príspevky: 251
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:18
Počet detí: 2
1. dieťa: *1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: *2
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 2 dni
3. dieťa: *3
Rokov: 9 rokov, 10 mesiacov, 15 dní


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron