dojčenie/nedojčenie lezúňa

témy o dojčení starších detí

dojčenie/nedojčenie lezúňa

Neprečítaný príspevokod mimuka » 12 Mar 2012, 21:39

Chcela by som poradiť... Dcérka začala loziť a objavovať svet okolo a prestala sa cez deň dosť dojčiť...akože dojčím ju ale oveľa menej ako pred tým...aj keď sa mi ju podarí niekedy pricucnúť tak si dá tak dva hlty a už uteká preč...papá teraz 3x denne, má 10 mesiacov, ale nezje nejako veľmi veľa..nenútim ju, doteraz som jej ani nedávala veľmi piť, ale asi budem musieť začať...no čoho sa bojím je či nemôžem stratiť mliečko?? Myslím si, že keď prekonáme toto prvé spoznávacie obdobie, tak sa k mliečku zase viacej vráti, ale ako to vydržať?? Tak prosím o rady alebo nejaké vaše skúsenosti, či ste to tak tiež mali alebo nie...vďaka
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 13 rokov, 7 dní

Re: dojčenie/nedojčenie lezúňa

Neprečítaný príspevokod shira » 12 Mar 2012, 22:34

Ja som mala v tomto veku pocit, ze keby neponuknem, ani si nespomenie... Fakt, niekedy aj cely den nic, len na zaspatie. V noci som dojcila 1-2x. Mliecka bolo malo ale hovorila som si ze sa to zariadi podla dopytu, na spanok sa dojcil vydatne a vzdy. Po roku obrovska zmena, najprv sa zacal tesit ponukanemu prsniku a to za kazdych okolnosti a onedlho si zacal pytat sam. Teraz uz niektore dni byva skoro otravny, co mi furt hrabe vo vystrihu. Aj mlieka zase znacne pribudlo :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: dojčenie/nedojčenie lezúňa

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Mar 2012, 23:28

Na doplnenie ku Shire - ano, ponukat velmi casto, aj ked to budu dva hlty, velmi vela fyzickeho kontaktu (nosenie, spolocne spanie, spolocne kupanie). Prikrmy opatrne, radsej mensie mnozstvo a castejsie a hlavne az po nadojceni. V tomto veku by mliecko mala byt stale hlavna potrava, prikrmy skor na objavovanie.
Velmi casto sa deti v tomto veku odstavuju same z dovodu pouzivania cumlika - takze cumlik podla moznosti zrusit hned (odporucam pozriet si temu na fore (ne)priatel cumlik. Napriek tomu, ze sa to bude zdat tazke, az nemozne, najlepsie je okamzite zrusenie, urcite vsak minimalizovat jeho pouzitie. Velmi sa mi paci Newmanova veta: Lepsie, ak matka nahradi cumlik, ako ked cumlik nahradi matku :dojcenie: .
To iste plati o flasi - tekutiny je najvhodnejsie pit z uplne obycajneho poharika bez naustka. Dieta to urcite dokaze, bude ho bavit nas napodobnovat, i ked spociatku to naozaj bude skor hra.

Dalsi vyznamny faktor - dojcenie len na krmenie. Mnohe mamicky sa domnievaju (lepsie povedane boli tomu tak naucene), ze dojcenie je len sposob prijimania potravy a je nevhodne, aby dieta travilo na prsniku viac casu ako potrebuje na pitie. Opak je pravda. Dojcenie a prsnik je pre dieta cely svet poznania, samozrejme krmenia a hlavne uspokojenia. Preto je VELMI dolezite umoznit dietatku na prsniku zaspat a nedavat ho z prsnika skor ako zaspi, prip. ho same pusti. Ak to uz mamicka nevie vydrzat a da dietatko dole z prsnika, lebo uz na nom dlho spi, treba chvilu pockat, ci spi naozaj a nenahradi prsnik napr. cumlom alebo palcom.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: dojčenie/nedojčenie lezúňa

Neprečítaný príspevokod mimuka » 15 Mar 2012, 21:12

vďaka za rady...cumeľ ani fľašu nepoužívame a spíme spolu, nosíme sa tak obmedzene lebo teraz v zime neviem ako ju do šatky obliecť a doma už lozí sama občas si ju dám na denný spánok do šatky...takže mi asi nič iné neostáva ako fakt často ponúkať... priznávam, že niekedy skĺznem do takého myslenia, že veď ide papať, tak jej už teraz nebudme dávať mlieko...na dojčenie mi nevie zaspať, keby vedela tak som úplne šťastná :) to vedela možno tak v pôrodnici a aj tam jej to trvalo pol hodinu kým zaspala..ona je taký nespavec :)
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 13 rokov, 7 dní


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 23 hostia

cron