Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

témy o dojčení starších detí

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod shira » 15 Mar 2012, 15:51

byť mladšia o 10 rokov a mať tak odvážneho manžela, nedbám ;)
ja som za kolektív :goodjob:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod Anna » 15 Mar 2012, 16:26

Môj otec je z dvanástich detí a to prináša rôzne paradoxy, mám bratranca staršieho o rok od môjho otca a predsa mu je otec strýko, mám 36 bratrancov a sesterníc...moja svokra je zo šietich detí a všetci majú VŠ, ale pritom pochádzajú z rodiny roľníkov zo zapadákova, dokonca po vojne boli niekktorí na výchovu v Čechách, taká bola chudoba na severovýchode Slovenska, ale napriek tomu majú všetci vzdelanie, klobúk dole. Tiež keby som bola mladšia asi by som pristúpila aspoň na tri deti...vidím, že v takých rodinách je ozaj veselo...
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 16 Mar 2012, 00:44

Volakedy som dala kamaratke s 5timi detmi otazku, kolko deti je optimalne minimum. Ona odpovedal, ze menej ako tri by nechcela. Dnes jej davam za pravdu :D . To prve je najtazsie - jednak vsetko je pre nas nove, ale hlavne sme nan sami, na vsetko potrebuje nas dospelakov. Druhe je uz lepsie, uz ma starsieho surodenca, ma sa s kym hrat, ale mnohokrat je trosku problem ziarlivost. Pri tretom je to uz super. Ma dvoch starsich surodencov, uz je pekne vidiet postupnost vychovy (co naucil starsi mladsieho, uci mladsi najmladsieho), rodicia to tiez uz vedia. Vari sa trocha viac, akurat tu pracku treba stale plnit. Ja som vyhlasila, ze teraz by uz nevadil ziaden pocet deti, keby boli v rozumnom odstupe (+/- 3roky) a keby ze ich ma kto zivit :mrgreen: . Ale ako si Shira spravne podotkla, treba na to dvoch :D .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod akdarka » 16 Mar 2012, 13:29

ja som jedinacik, manzel tiez takze pre mna je optimum jedno dieta :-) argumenty o tom ako je jedinacik "uboziacik", ze nema surodencov, nema sa s kym hrat mna nepresvedcia. nikdy som po surodencovi netuzila, nezavidela som, ze sa nemam s kym hrat a doteraz to tak vidim. asi zvlastne pre vas tu na fore, kde vsetky chcete velke rodiny a co najmensie vekove rozdiely. mat 3 deti je pre mna uplne sci-fi :mrgreen: kazdy sme iny ;) zatial som rozhodnuta, ze uz viac deti nechcem a ak ma prepadne tuzba po druhom tak jedine s velkym vekovym rozdielom...ja som asi blba ale mne toto babatkovske obdobie prislo strasne narocne a vobec som si ho neuzivala ako pise vacsina z vas. teraz uz je to lepsie, cim je maly starsi tym viac si to uzivam :D
oooo, len aby som nepisala o par mesiacov, ze som tehotna :o :lol:
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 16 Mar 2012, 13:58

Ja aj MM sme zo 4 deti a podla mna je to uplne skvele a vzdy som chcela mat tiez 4 deti. Ibaze som dost neskoro na 4 deti zacala, tri by sme ale chceli mat urcite, samozrejme, ked bude aj bytova situacia zmenena. A ak sa zadari aj 4, bude to pre mna iba splnenie sna, to by ale tiez musel chciet MM, tiez uz je starsi (35r) a cim clovek starsi, tym je uzkostlivejsi a uz tu detsku energiu menej zvlada. Tiez si myslim ako JankaMich, ze s dalsim dietatom je to uz iba lahsie, clovek sa uci na vlastnych chybach a druhy sa pri prvom dost vezie, ani zivotne naklady nie su vysie, co samozrejme bude vo vyssom veku. Ale treba mat presne tolko deti, kolko kazdemu vyhovuje.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 5 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod luciole » 16 Mar 2012, 14:35

My sme s MM trochu extrém - ja som jedináčik a ich je 5 :mrgreen: Ale keďže tiež už nie sme najmladší, zhodli sme sa na 2. Ja som tiež nijako netrpela tým, že som sama, no napriek tomu som presvedčená, že mať súrodenca je veľký dar (tak to cítim ;) ), takže aspoň jedného chcem Hanke dopriať. Síce si to neviem predstaviť, ale nevedela som si ani jedno (hoci bolo vytúžené), to sa podľa mňa nedá predstaviť, to treba zažiť :D
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Je pocet kojeni normany alebo treba to znizit?

Neprečítaný príspevokod Anna » 16 Mar 2012, 20:07

Ja som síce z dvoch detí, ale moja mama bola mammou aj pre môjho bratranca a sesternicu, takže sme rástli štyria rok po roku, ja si neviem predstaviť, že by som bola sama, ale to sa asi ani nedá, keď je človek zvyknutý na domáci ruch, manžel je z troch detí, ale keby sme mali menej rokov chceli by sme troch, no s prvým som ja začala v tridsatichtroch, manžel má tridsaťšesť a tak ako Tamulík píše s vekom klesá primeraná tolerancia a sila k detskej energii a ku všetkému s tým súvisiace a naozaj je človek viac opatrnejší a úzkostlivejší.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 38 hostia

cron