Odstavenie dieťaťa - 16m

témy o dojčení starších detí

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod shira » 30 Dec 2011, 20:19

Rivatha ty si skusala tie ovulacne testy? Ako to funguje? Ja mam teraz mrchu uplne bezbolesti a vobec neviem,kedy pride,proste take prekvapko. Teraz som mala presne po mesiaci ale maly ako dovrsil rok sa zase zacal viac dojcit. Takze asi bude zase chaos. V januari by som mala ist na prehliadku po roku, tak som zvedava,co vajecniky. Ale podla mojho pocitu ovulaciu nemavam. Inak je tu tema otehotnenie pocas dojcenia, tam sme daco uz riesili v teoretickej rovine.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod rivatha » 30 Dec 2011, 22:58

Shira, ovulacne testy zatial nie, len mikroskop. Tam das bud nespenene sliny, alebo cervikalny hlien. Po zaschnuti pozries do svetla cez lupku a podla struktury sa urcuje, ci su dni plodne, alebo nie. Cize ked tam nie je nikdy papradie (plodne dni), tak ani ovulacia neprebieha. Ak ano, uvidis ho v dni, kedy je otehotnenie mozne. Aj lekar ti isto povie, ako vajecniky vyzeraju vzhladom na fazu cyklu. Ja som ani vtedy nevedela, kedy menstruacia dorazi (tiez som mala vzdy prekvapko), ale spatne som si poratala, ze uz by bola ovulacia niekedy v tom case, no vajecniky na to udajne nevyzerali.
rivatha
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 02 Júl 2011, 08:41
Čakám bábo: 05 Jan 2013
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 1 deň

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod rivatha » 31 Dec 2011, 17:14

Babulky, prajem vam pekny start do noveho roku a v nom same dobre veci a splnene tuzby :)
rivatha
 
Príspevky: 11
Registrovaný: 02 Júl 2011, 08:41
Čakám bábo: 05 Jan 2013
Počet detí: 1
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 1 deň

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Chilli » 03 Jan 2012, 00:13

Tamulik, zda sa ze budem mat velmi podobnu situaciu ...odstavenie dietata....mm uz spieva o tom ako bude s malou cely den sam.... Ako konecne prespime celu noc....a pod.... :roll:
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 13 rokov, 5 dní

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jan 2012, 07:12

:roll: aj moj,neviem ci zo srandy,alebo to myslel vazne....ze uz malemu odstavi kohutik,iba v noci moze,aby spal,ale cez den ze nie
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jan 2012, 18:55

ta to dajak skoro, ne?
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jan 2012, 19:24

myslim, ze v tomto veku babatka si chlapi zacinaju uvedomovat ze dojcenie nie je len pre dojcata ci male batolata, ale aj pre starsie deti..ci skor, niektorym to dojde, ostatni zacnu javit odpor
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Jan 2012, 19:24

norika chili, nebudte smutne, pokial raz nezvolite s odstavením, manželikovia s tym nič nenarobia. Keby moj takto dobiedzal tak by som povedala že ok ale za každym čo by chcel cici tak ho dam jemu nech si ho teda nejako inak uchlacholi aj v noci aj cez den. Hihi to by sa aspi zblaznil :-D
Norika a teda som velmi prekvapena, lebo tvoj mm tu vystupoval v istych temach velmi prodojčiaci, sam založil volajaku temu o tom ako by ženy mali dojčiť a teraz toto???? Si ma teda prekvapila
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Norika » 03 Jan 2012, 19:26

ja sama neviemprec o to povedal, mmozno ze len zo srandy....ja som mu na to povedala, ze mu teda vezmem notebook a ranajky, ze ako sa mu to bude pacit :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Jan 2012, 19:31

norika dobréééééé :goodjob: inak aj ja sa toho bojím, voči okoliu mi je to jedno, ale keby začal protestovať moj muž a mala by som denne konflikty kvoli tomu, tak neviem, aký kompromis by som našla :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Chilli » 03 Jan 2012, 23:01

Ja sa bojim hlavne odstavenia lebo mala mi zaspava iba naprsniku ...vlastne ja kojim iba ked sa ide spat alebo treba uspat nocne prebudeenia...skusala som pomedzi aj cajik ale nepomohlo.... A nemam nai tusaka ako to poriesit inak ...za vyplakavanie nie som
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 13 rokov, 5 dní

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Anna » 04 Jan 2012, 12:10

Sestra mi hovorila o prípade v KE, že tehotná/ na začiatku gravidity/ otehotnela opäť, donosila dva plody, že jeden docent sa vyjadril, že za celú prax toto nezažil a že sa na tom dá robiť doktorát.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 13:10

Inak to uspávanie výlučne na prsníku funguje i u nás a priateľ je z toho taký smutný, že malú nikdy nemože uspaň on. Niekedy mám pocit, že ho to i hnevá.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Norika » 04 Jan 2012, 14:01

mam pcoit,ze u nas to muzovi asi nikdy nechybalo, myslim to uspaavnie...a cim je maly starsi,tym kolo neho robi menej a menej...on bol totiz prvy rok s nami doma, najprv studoval,potom nebolo roboty....tak asi vtedy sa nabazil nas oboch,teraz si radsej uziva pracu :-D

kinsi, tak ho skus zapajat do inych cinnosti, az sa bude odtahovat pocase, do kupania,do strazenia,prebalovat, krmit, obliekat, nosit po obchode at...toto vsetko moj kedysi robil,mam dojem,ze skor teraz ja sa sama ucim,ako vsetko zvladnut sama s malym
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod kinsi » 04 Jan 2012, 14:59

On to všetko robí, teda keď nie je v práci. V práci je síce veľa času, často slúži aj cez noc, ale keď je doma, neviem sa ku malej ani dostať :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Jan 2012, 16:27

kinsi píše:Inak to uspávanie výlučne na prsníku funguje i u nás a priateľ je z toho taký smutný, že malú nikdy nemože uspaň on. Niekedy mám pocit, že ho to i hnevá.

no u nás to funguje, ked som preč, inak sa nedá, ja som mala z toho strašnú paniku ako bude so zaspávaním. ale začali "koža na kožu" pospievať, pohojdať. samozrejme, malý musí byť unavený, mať "svoj čas". teraz som už spokojná, lebo viem že to ide. malý proste príde za mojim mužom ked chce spinkať a vylezie mu na ruky a pritúli sa, zostane ticho... ale je pravda, že niekedy sa nedarí a sú takto aj hodinu... inokedy zase zaspí hned. mojho muža hnevá zas to, že on sa kolko musí trápiť a ja uspím za minútu :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 04 Jan 2012, 20:22

Chilli,Norika, baby, nedajte sa, ja si to doteraz vycitam, ze som ustupila tlaku, uz to spat nevezmem, ale vy mozete trvat na svojom, ide predsa o vase deticky, tak bojujte za ne!Viem, ze je to niekedy tazke, ale teraz bojujem viac a okolie to respektuje...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 5 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jan 2012, 00:59

Presne tak, okolie po case porovnavanim zisti, ze dietatko v nicom nezaostava, dokonca ostatnych i predstihuje. Zvycajne minimalne v tom, ze je pokojnejsie a menej uplakane. Treba vsak ten tlak vydrzat, niak by nemali co porovnavat ;) . Ti ludia z okolia potom dokonca sami zacnu davat mamicku za vzor v pripade, ze sa vyskytne v okoli nova tehotna.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Chilli » 07 Jan 2012, 22:39

No moja je zatial dost nervak.... Takze sa to casom zlepsi? Velmi casto mrnci a nieco sa jej nepaci snazim sa na nu aj znakovou recou z osobnej skusenosti to poznam a super to pomaha pri komunikacii ale este je malicka nato aby ukazovala to bude mozno tak o 5-6 mesiacov.... Ale svagrina si s tym genialne pomohla ma 4 rocnu dcerku ktora nerozprava tak to super pomaha .... Ale niekedy mam pocit akoby mi prikyvovala na znak ked jej nieco ukazujem ...no a teraz... My sa uz asi 4 tu noc trapime ...ak som doteraz hovorila ze mi spi Nicole zle teraz uz neviem co to je nepotiahne ani. 2 hodiny vkuse som z toho vystavena plus nemam ziadnu pomoc mm je na este tyzden prec a svokra ochorela... Hladala som inak ake to je na pozaiadnaie kojenie...nenasla som... A vcera tu v telke davali o tom ...ale zaciatok som nevila... Ale balo tam mamicky ktora po 2 och rokov odstavovala dvojicky a celkom hladko to islo .... Potom ukazali jednu maminu co kojila este 8 rocnu dceru a ta panikovala lebo stracala schopnost cucat a obvynovala mamu ze ona cosi urobila ze uz nema mlieko lebo jej nejde ked taha.... No nakoniec to vzdala.... A potom ukazovali ako zeny v anglick bojuju proti predsudkom a za to aby stat zaviedol nieco aby zeny mohli kojit dlho...lebo zavreli vraj nejaku lebo kojila na verejnosti.... Tak si dali stretko a kojili v supermarkete...isiel chlapik s kocikom a ze jeho dieta je na flasy a je zdrave ako bujak...nato mu zienka odpovedala vy davate dietatu kravske mlieko tak z neho vychovavate tela ja mu dama materinske a tak zneho vychovavam inteligentneho cloveka ...nieco na ten zmSel...dobre sa do seba pustili...no riadne to bolo....ale sa mi to pacilo...tiez bola zienka co mala chlapca kt. Kojila aadoptovala si dievcatko v cine a snazila sa ju naucit tahat ....len som nevidela koniec ci sa jej to podarilo...
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 13 rokov, 5 dní

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod Chilli » 07 Jan 2012, 22:40

A tiez dostala som knizku Bukovskeho pise pekne o kojeni ale v podstate je proti kojeniu po4 tom roku
Chilli
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 13 Dec 2011, 23:51
Bydlisko: Svajciarsko
Počet detí: 1
1. dieťa: Nicole
Rokov: 13 rokov, 5 dní

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod fliacik0103 » 07 Jan 2012, 23:15

chilli, dojcenie na poziadanie je take dojcenie, kedy ma dietatko pristup k prsniku prakticky neobmedzene, aktivne ponukas mliecko pocas dna a v noci, ked si ziada, nic v style, ze davas na prsko iba kazde tri hodiny - to je moje laicke chapanie dojcenia na poziadanie, poradkyne urcte upresnia odbornejsie:-) napadlo ma k vasmu spanku, ci sa malej netlacia zubky, moja je v takych dnoch nacucnuta v noci nonstop, su obdobia, ked sa nacucne, ppotom spi 20min a zase sa nacucne a takto do rana.trva to par dni a potom je zase dobre...plus dalsia vec je, ze dietatku sa v tomto obdobi rozvija mozog, nasava veeeela informacii, vnemov a tak si ich v noci spracuva a to prave pomocou cuckania...a este ma tak napadlo, ci nemoze byt nervozna z toho, ze je malo na prsniku, moja sa tam stale pekne ukludni...skus jej ponuknut prsicko na ukludnenie, ked uvidis znamky nervozity a velavela sa noste, najlepsie by bolo byt doma hore bez, alebo aspon trciko s big vystrihom a ciciky von - moja mala, ked ju mam na rukach, tak uz si sama chyti prsko a dviha si ho k ustam, podarena je:-D tie relacie co popisujes by som si pozrela, neda sa to najst niekde v archive tv?na akom programe si to pozerala?
fliacik0103
 
Príspevky: 271
Registrovaný: 16 Jún 2011, 20:58
Bydlisko: TT
Počet detí: 1
1. dieťa: Biuska
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 26 dní
Môj status: Ze je uzasne byt mamou som zistila, ked som sa nou stala:-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Jan 2012, 23:19

Chilli píše:A tiez dostala som knizku Bukovskeho pise pekne o kojeni ale v podstate je proti kojeniu po4 tom roku

hehehehe no neviem, ja určite nebudem kojiť po 4 roku.. ani po 3. aj ja som dostala tu knižku
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod akdarka » 07 Jan 2012, 23:24

Shira, len aby :mrgreen: :mrgreen: (aby to maly nevidel inak haha)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Jan 2012, 23:36

kurník...nesranduj :mrgreen: :mrgreen:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Odstavenie dieťaťa - 16m

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Jan 2012, 02:03

Ten odkaz na ten dokument je tusim v teme Filmy.

Fliacik vsetko presne vystihla - ano na poziadanie je vtedy, ked vidis, ze to dietatko potrebuje a do cca 2 rokov by matka mala byt aktivnejsia ako dieta. Treba mysliet totiz na to, ze zijeme v civilizacii a chodime so zahalenymi prsnikmi. Takze vznika tym bariera, ktoru treba aktivnym ponukanim prerusit.
V osmich mesiacoch mamicky velmi casto na pokyn pediatrov i okolia zacinaju velmi prudko zavadzat prikrmy, a to vacsinou schemou nahrady dojcenia za prikrm. Pri dojceni na poziadanie to prakticky ani nie je mozne, lebo vlastne ani nevieme, ktore dojcenie nahradit :D . vseobecna zasada by mala byt, ze dame dietaku zhruba vtedy, ked jeme aj my a z toho, co jeme aj my, medzitym sa dieta dojci, hoci i priamo pred jedenim. Ziadne specialne casovanie, ziadne specialne varenie (ak je potrebne, tak zacneme zdrvasie varit a menej solit). Idealne jedlo je take, co sa da vziat do ruky, ziadne kasicky nebodaj vylepsene UM. Aj Shira ako zubarka potvrdila, tento pristup je najlepsi na prevenciu pred zubnym kazom

To iste plati o piti. Dojcene dietatko prakticky ine tekutiny ako MM dost dlho nepotrebuje, v skutocnosti sa jedna skor o nacvik pitia. Jednoznacne sa vyhybat flaskam a poharikom s naustkom a dat dietatu podobny poharik z akeho pijeme my. Velmi rado nas bude napodobnovat (tekutin vsak davat len tak na dno) :) .

AKo Fliacik dalej presne napisala - v 8mich mesiacoch nastava rozvoj mozgu a velmi vela mamiciek zaziva presne to iste co ty - caste budenie v noci. Ak sa vela dojci a nosi, tak stres z objavovania sveta je mensi, a tym padom aj ta noc by mala byt lepsia - inak si v noci dohana zameskane chvilky, ked sa potrebovala ukludnit :dojcenie: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia