Kvalita materskeho mlieka

témy o dojčení starších detí

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod annag » 14 Apr 2011, 10:29

tinka

neješ nič - je vysypaná a zhoršuje sa to - zjavne jej Tvoja strava neprekáža - deti sa bohužiaľ už takto s alergickou predispozíciou rodia . Smelo skúšaj nové veci a pozoruj, čo sa bude diať, ak zmenu nepocítiš, jedz dané jedlo i naďalej, nemusíš sa významne obmedzovať, však evidentne to nemá zmysel ....
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 14 Apr 2011, 10:49

Pravda...cim menej jem, tym je to horsie.

Prosim Ta ako dlho mam brat domperidon 30mg 3x denne? vcera rano som zacala brat. Kym nepocitim ze mam viac mliecka? potom postupne znizovat davku? Potrebovala by som, aby co v najkratsom case co najlepsie zaucinkoval, mam problem ho zohnat, zatial mam dve balenia.
Dakujem.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod annag » 14 Apr 2011, 10:57

ahoj tinka

mala by si pocítiť nárast a užívať ho následne aspoň dva týždne naplno a až tak sa postupne rozhodnúť, či ešte naplno pokraočvať ďalej, alebo ho vysadzovať

niektorým mamičkám trvá dlhšie, než začne účinkovať, preto by ho mali brať aspoň 6 týždňov napriek tomu, že sa dá, akoby nezaberal

koľko kusové balenie máš - na koľko dní pri plnej dávke?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 14 Apr 2011, 11:06

Mam dve 30 ks balenia, cize cca na 6 dni. Lekari mu velmi neveria, radia mi skor homeopatika (Ricinus communis).
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod annag » 14 Apr 2011, 11:25

aj si im dala prečítať protokoly? lebo to väčšinou zaberie a v pohode predpíšu


tie homeopatiká hladinu prolaktínu priamo nezvyšujú, účinkujú skôr na efekte, že mamička si viac verí a mliečko sa ľahšie spúšťa ...
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Apr 2011, 11:28

Fenistil si asi skusala, ze? Ked uz sme to mali najhorsie, tak som ju natrela kortikoidom. Nie je to bohvieco, ale niekedy sa inak nedalo.
Aku kozmetiku pouzivas? Na koznom nam davali na premastenie kyselinu mliecnu.
Minule som citala o detskej kozmetike z konope. Ze je specialne na atopicku pokozku. Mozno to stoji za vyskusanie. My sme uz kadeco vyskusali. Teraz mame A-dermu a zatial jej to robi dobre.
Uplne najlepsie na detsku pokozku je more. Kamaratka ma rovnako stare babo ako ja, je atopik, tiez ho to velmi svrbelo. Teraz su uz treti tyzden pri mori a ze nema ani fliacik.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 14 Apr 2011, 12:39

Fenistil som skusala, nepomaha mozno je to na take svrbenie slabe. Konopnym olejom som dcerku natierala asi vyse tyzdna, potom uz nerobil dobre, teraz mame rybaci a zatial zle nerobi,ale ani nezlepsuje. Kortikoidov mame, zial, plnu skrinku :( v nemocnici ked sme boli hospitalizovane, ju natierali od hlavy po paty kortikoidmi zmiesanymi s ichtiolovou pastou, premastovali kyselinou mliecnou. Teraz nam uz kys. mliecna nezabera, neviem co je na tom pravdy ale pocula som ze pre tak male deticky je prilis ageresivna. No skratka, to co sme vsetko poskusali...asi by to bol dlhy zoznam....
Kozmetiku beznu nepouzivame, len obcas sampon Babe na mliecnu chrastu ale nie casto. Na premastenie rybi olej, na zadocek Imazol, na ranky kalciovu masticku inak nic. Kupem v cistej vode.

Viem ze more velmi pomaha, ale zial, teraz sa nam neda, mozno na buduci rok. Dovtedy chcem ekzemik udrzat aspon pod kontrolou, nech sa nezhorsuje.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod didulka » 14 Apr 2011, 13:47

Jeeejda, uz nemam ziadny napad. :-( Asi si vyskusala vsetko.
Ten sampon sme vcera kupili. Minuly tyzden po prvom kurze plavania sme dcerke objavili v hlave mliecnu krustu. Dufam, ze nam pomoze.
Na Imazol sme mali alergicku reakciu. Raz som nim natrela zadok. Pri dalsom prebalovani som zistila, ze jej vyzral kozu. Normalne jej krvacala pokozka. Vtedy som dostala sok. Nikomu to neprajem...
My planujeme ist v lete na 2 tyzdne k moru. Vela si od toho slubujeme. Vsetci tvrdia, ze na tieto problemy su 2 tyzdne pri mori malo. Ale ja aj tak verim...
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 15 Apr 2011, 09:16

Nam samponik pomaha, ale musela som krusty davat prec aj mechanicky (kefka, husty hrebienok s gazickou). Predtym vsak treba krusty zmakcit, napr. olejcekom.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 23 Apr 2011, 11:40

Myslim ze domperidon zabera, dcerka viac pije mliecka aj papa prikrmy :) Dakujem vsetkym za rady :) Snad to tak pojde dalej a zacneme aj priberat.

Mam este jednu otazocku: Neviete niekto, ci sa dusicnany z vody (studnovej, ktoru mame doma) dostavaju do materskeho mliecka? Zial rozbory nam ukazali ze mame prilis vela dusicnanov. Problem budeme riesit asi filtrom, ale dovtedy...ci velmi vadi ked ju pijem.

Dakujem.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 25 Máj 2011, 17:33

mam otazku: da sa niekde "zo zvedavosti" dat urobit rozbor mm? mna by to dost zaujimalo co obsahuje to moje :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 27 Máj 2011, 09:40

Neviem, kde sa da urobit rozbor mm. Keby som to vedela (ak sa to dozviem) dam urcite vediet ale ja uz tuto otazku neriesim, aj ked sa do mm urcite dostavaju rozne (nielen dobre) latky zo stravy mamicky, urcite je mm lepsie nez akekolvek ine. A mozno...je lepsie aj nevediet, co obsahuje :) nech to zbytocne nestresuje.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 27 Máj 2011, 09:45

Tak ja som si myslela, ze ako dobre, dcerka papa, urcite aj pribera, no pri poslednom vazeni sme zistili, ze pribrala 100g :( :( :( o mnozstvach, ktore dcerka spapa, sa gastroenterologicka vyjadrila, ze je to velmi malo (ranajky - kusok rozteka, 50ml polievky na obed, kase na veceru, medzitym len take trosicky - chlebik, ovocie). Tak sme zase tam kde sme boli :( Teraz znovu nepapa, len z casu na cas ma lepsi den..pritom nemam pocit ze mam malo mliecka...
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 27 Máj 2011, 09:45

nenapisala som, ze tych 100g bolo za obdobie vyse mesiaca.

Dakujem za pomoc.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Máj 2011, 19:51

Tinka, v minulých príspevkoch sme tu riešili zvyšovanie tvorby MM domperidónom, ako to dopadlo? Riešila si to celé komplexne aj s poradkyňou osobne?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 29 Máj 2011, 09:46

Klemka, Domperidonom som brala a aj stale beriem ale uz vysadzujem pomalicky. zvysila sa mi tvorba mliecka a myslim ze je ho viac a aj ked vysadzujem, neznizila sa tvorba. No myslim ze ta "nechut" do jedla suvisi mozno aj s ekzemikom. Dcerka sa stale skriabe, je z toho nervozna mozno aj preto nechce jest...ze mliecko mam, to je fajn, ale myslim si ze pricina je niekde este inde...cakame na vysledky z gastra. Na kozi zial zistili zlateho stafylokoka, a to je riadna potvora :( s ekzemikom chceme ist do Travnice, ale je tam plno a dlho musime cakat. Vyzra to najskor na jesen,mozno zima.

Je tu zial viacero problemov a neviem ktory suvisi s ktorym :(
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Máj 2011, 10:28

Tinka, presne tak a navyše dieťatko, ktoré bojuje s rôznymi inými zdravotnými problémami môže priberať horšie, než by malo, pretože jednoducho časť tej svojej energie investuje do niečoho, čo zdravé dieťa uchová... Preto, ak sa zdá, že domperidón už pre tvorbu mlieka nie je potrebné užívať, alebo len v malých dávkach, treba to robiť presne tak, ako to robíš - že ho vysadzuješ postupne a sleduješ - tak ďalej dojčiť na požiadanie, aktívne ponúkať dojčenia, sledovať pocikané plienky, stolicu, či to je tak, ako to bežne býva a zhodnotiť priberanie podľa percentilových grafov spolu s pediatrom, pretože aj tých 100 g možno je úplne OK, neviem o Vašom priberaní nič, možno to takto je akceptovateľné. Priberanie je v podstate len ukazovateľ, nie priamo cieľ, že dieťa musí priberať za každú cenu, len to poukazuje na to, že ak priberá tak, ako iné dojčené deti jeho percentilu, tak sa vyvíja dobre. Ale ak nie, môže to poukazovať na nejakú chorobu a Tvoje bábätko má evidentne rôzne zdravotné problémy, ktoré sú ale dlhodobého charakteru a nezanedbávaš ich, riešiť ich, takže čo s tým - len ďalej efektívne dojčiť...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 30 Máj 2011, 14:27

Klemka, dakujem za povzbudenie :)
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod vejula » 09 Jún 2011, 18:02

prave som v telke v spravach začula že naklonovali kravu ktora dava materske mlieko... čožeeeeeee?????
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Jún 2011, 18:16

mňa včera zase dvíhalo zo stoličky, lebo mi došlo dvd so sprievodným listom, že milá mamička, váš synček bude mať čoskoro pol roka blá blá blá...dvd sa volá návšteva deskej poradne a dr. tam vysvetľuje mamičke zloženie mm, a ona že ho má nejak pomenej a on že nech sa nestresuje, máme predsa kvalitné náhrady- nutrilon sa veľmi podobá zložením mm a boli tam grafy čo obsahuje a prečo je taký super. no bolo mi na grcanie z toho :twisted: :twisted: :twisted: nakoniec mamička vopchá pokojnému bábatku cumík do pusy a spokojná odchádza...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 09 Jún 2011, 18:22

shira, "idealny svet" :-(
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod leelo » 09 Jún 2011, 18:51

tinka, ak mate problem a zhorsuje sa vam to, skus si otvorit novu temu, kde tento problem popises taky, aky aktualne je. necitala som presne celu tuto diskusiu, ale ak ta nieco trapi - prisatie, tak je dobre dat o tom vediet a poradkyne v dojceni ti pomozu.
ja si dokonca dovolim tvrdit, ze na to, aby si dojcila, vobec nemusis jest len a len zdravo. ja jem zdravo, lebo mi to chuti a jedla som tak odjakziva. ale isto je lepsie, ked si zena dopraje klobasku, ak po nej tuzi, ako by sa mala stresovat, ze preco ju nemoze a ze tym ublizi dietatu. neublizi. viac dojcenie ovplyvni stres z okolia a nevyrovnanost, ked ta niekto depta nutenim na UM a spochybnovanim kvality tvojho MM.
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 6 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Jún 2011, 21:37

Leelo, preto hovoríme, že matka sa počas dojčenia má stravovať tak, ako je zvyknutá, pretože - áno - čokoľvek navyše bude musieť kvôli dojčeniu urobiť, ju v snahe dojčiť dlhodobo neposilní, práve naopak. A riziko predčasného odstavenia dieťaťa je niekoľkonásobne horšie a vyššie ako riziko toho, že nesprávna strava matky bude predstavovať nejaké teoretické riziko pre dieťa.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Kvalita materskeho mlieka

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 10 Jún 2011, 11:12

spominam si, ze som sa na toto dvd velmi tesila, ze sa nieco nove dozviem. shira, mala som presne rovnake dojmy. nie aby sa lekar spytal, preco si mysli, ze ma menej mliecka, a aby jej poradit co s tym, ale on zacne rozpravat o umelych mliekach. a cumlik...to bolo len vyvrcholenie vsetkeho...hned som dvd hodila do kosa...
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 52 hostia

cron