Dojcenie a soplik

témy o dojčení starších detí

Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod mamusia » 13 Dec 2011, 16:11

Ahojte,este som tu nenasla takuto temu,tak zakladam novu,moja mladsia ma uz asi 3x v zivote soplik a je to nieco strasne,ked sa chce dojcit.Davam jej Libenar,odsavam(no nechcem moc casto,aby som neporusila sliznicu)a dostava 2x denne kvapky Othrivin,ale ked sa ide dojcit,nemoze dychat,pocujem ten sopel ako sa jej dychanim posuva dnu a von,velmi tazko sa jej papa,stale sa odtrhava,aby sa mohla puskou dobre nadychnut,cim urcite aj vela vzduchu taha do seba a uz neviem ako jej pomoct,aby to nebolo tak zlozite.
Mate nejake tipy,triky ako pomoct dojciacemu sa dietatu dojcit,ked ma soplik?Dakujem za vsetky rady :dojcenie:
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod leelo » 13 Dec 2011, 16:35

mamusia, neviem ako je to mozne, ale obaja moji synovia nemali s nadchou problem sat. akoby pri dojceni bola ina dychacia technika... skor bol problem zaspat a celkova nervozita.
kazda nadcha raz pominie a aj u vas bude lepsie. skus jej tam popri liekoch striekat aj MM, velakrat denne. ak vychadzame z toho, ze tie hlieny jej tam "visia", tak skus nejaku inu polohu pri dojceni, nez tu , v akej sa hneva. napr taku, ze ti sedi na kolene a hlavu ma pri prsniku...
Obrázok užívateľa
leelo
 
Príspevky: 344
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:20
Bydlisko: Mnichov, Nemecko
Počet detí: 2
1. dieťa: Benjamin
Rokov: 14 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
2. dieťa: Hugo
Rokov: 12 rokov, 6 mesiacov
Môj status: Podla nemeckeho casopisu Eltern 4/2012 usetri dojciaca zena domacemu rozpoctu zhruba 75 euro mesacne. tym, ze dojci. tak sem s peniazmi a idem nakupovat!

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod mamusia » 13 Dec 2011, 16:46

Neviem,no aj teraz mala problem s tym,najma uspat sa,to uz ani nehovorim,kojim tak,ze pololezim a ona je na moj bruchu,no skusim posediacky teda ;-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod estterka » 13 Dec 2011, 19:12

u nas rovnako ako leelo,ja to enchapem,chrapcala uplne,ledva dychala,v momente ako sa prisala na prsnik,dychala cisto,nechapem.
ja akonahle pocujem chrapot zapinam zvlhcovac a vesia mokre oprate veci do spalne,ako odsavas? kvapnes a nechas par minut posobit najprv? ja vytieram vtedy nostek po odsavani koloidnym striebriom.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 13 Dec 2011, 19:33

Aj u nas bezime momentalne na odsavacke. T. ma strasne vela soplikov. Cez noc nemame problem, skor cez den. Co je celkom zvlastne. Strasne ma rozhodi ked sa odcucava, hlavne teraz, ked po crevnej chripke schudol 300g.
Ja mu streknem vzdy slany roztok a potom odsavam. Samozrejme z toho nieje nadseny :x Po odsani sa vzdy prisaje. Uz som z tohoto nasho choroboplodneho obdobia na prasky. :mrgreen: Treba asi este zatnut zuby a vydrzat. Hadam to coskoro pominie :?
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod Anna » 13 Dec 2011, 22:17

Ja keď počujem, že mu v nose chrapčí a soplíky nikde, tak začnem dávať Sinupret/ je na prírodnej báze, mukolytikum/, potom sa objavia soplíky, najprv poodsávam a potom nejaký fyziol. roztok na zvlhčenie sleznice, ale odsávala som raz celý rok a pol, tiež preferujem len fyziológ, ale kaď sa musí ,tak sa musí....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Dec 2011, 23:29

mamusia moj ma tiež problem pri nadche papať, resp. teraz je to už lepšie lebo zistil že ako dycha pri dojčeni tak vlastne ten soplik si nasaje a potom prehltne s mliečkom. neviem či je to dobre že tie sopliky vlastne papa, ale inak to nejde, lebo odsať sa mu vôbec všetko neda, tiež ho dojčm tak že ho dam na seba aby mal hlavku vyššie. No ale minule ako mal tie sopliky a teda ich papa spolu s mliečkom normalne mi ich až vrackal... Tak neviem. mojmu ked neprechadzaju sopliky dlhšie dam mu trifed, ten mu so soplikom pomože
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod mamusia » 14 Dec 2011, 15:16

Ja kvapnem Libenar a hned odsam,potom dam Othrvin tak 1,max 2x za den.NO aj hned po odsani ich stale ma,ona ich skor vyfukuje von,ako prehlta,dnes to uz bolo trochu lepsie s dojcenim,no spi len 15 min na kazdy spanok cez den,co ju kasel budi,ako jej stekaju hrdlom a co sa tyka normalneho jedla,to ani prehltat nemoze a zut,dnes jedla 1x po 3och dnoch nieco ine okrem MM,esteze kojim :-D
Dufam,ze ju nebudu dlho drzat,bo raz ju drzali aj 2tt :-(
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 2 mesiace, 27 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 24 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 21 Apr 2012, 07:30

Pomooooc som zufalaaaa :(
T. ma tak strasne upchaty nos, ze sa ani za svet nechce :dojcenie: . Vcera som mala prsia ako kamene...no otras. Hadam som ich take nemala ani ked som pred rokom uzivala costi. Samozrejme nechce jest, pit a malo cika :( Dochadza mi trpezlivost, place a ja ho zrazu neviem utisit. Dnes uz tie prsia niesu take plne, zobudila som sa iba ako sa prisal o piatej rano, takze predpokladam, ze celu noc si ani necucol. Co u nas nieje normalne. Teraz skinujeme v satke a vuala prijal mi prsnik :goodjob:
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod shira » 19 Jan 2015, 22:34

oživujem zapadnutú tému, my sme skoro nonstop soplaví, kašlaví...
no jedno s druhým, normálne to vnímam ako veľkú prekážku dojčenia. lebo máme ešte viac nepriaznivých faktorov: chodím do práce, tj. malý musí zjesť dostatok príkrmu a piť inú tekutinu. musela som ho to naučiť. druhá vec, pri jedle robí hrozné scény, musíme mu dať najesť. inak vrieska akoby sme ho mučili :-D často jeme potajomky v kuchyni pri linke :twisted: takže ozaj, je to slušný jedák. ked som doma, dojčím pred jedlom, ale mám dojem že on je schopný vypiť svoju dávku za dve minúty. dalšia vec, bojkotuje nosenie, odkedy sa začal viac pohybovať. snažím sa nosiť ho aspoň raz za deň. ale spať tam nechce, hodina uspávania boj+plač, 20-30min spánku, po zobudení mrzutý...celé zle. zaspáva najlahšie sám pri kočíkovaní, spí po pár metroch, pospí 2-3 hod. potom je usmiaty a bezproblémový. cez deň nechce zaspať na prsníku, napije sa kolko chce, odpojí, začne si šúchať oči a žuvať mi tričko. ked mu ho zoberiem, plače. ak mu dám prsník, kúsne ma. tak už to nechcem skúšať opakovane... večer mi zaspí na prsníku, ale cca po 5 min pitia, 10 min dudlovania, akonáhle príde další spúšťací reflex, okamžite sa odpája. položím ho a spí. v noci sa preberá hrozne často... aj po 45 min. ked potiahne 1,5 hod som velmi rada, 3 hod sú velmi zriedkavé.. to dojčím v podstate každú chvíľu, lenže viem len z pravého (s ľavým som tak nešikovná že pri otáčaní ho rozplačem... spí po mojej pravej strane. lahšie sa mi dvíha a znova ukladá. ľavý prsník už mám o polovicu menší, cez deň to doháňam no nič moc. nechce piť poležiačky, musím si sadnúť :roll: občas sa mi podarí zosunúť do ľahu, no to je tak 1:10 kedy ho tým nerozplačem..radšej to neccem riskovať. a do toho ten večný sopel, aj to málo dojčenia je tak nepríjemné. no ako tak pozerám na to, predčasné odstavenie alebo nejaký výraznejší štrajk ma neprekvapí..
na nejaké spoločné túlenie koža na kožu nemám čas - aj tak ked som to skúsila, doslova ma mal na háku a štvornožkoval preč.. to isté vo vani - kopa iných zaujímavých vecí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Jan 2015, 00:00

Shira a nemozes ho dat napr. kazdu druhu noc spat na lavu stranu? Aby si ho nemusela otacat?

Drzim Vam palce, nech sa z toho cim skor dostanete, ved je toho dost i bez toho, aby si chodila do roboty....

Prve dieta ako babatko nebolo skoro vobec chore, ale 2. a 3. boli furt soplave. myslim, ze koli kontaktu so skolkou cez starsiu sestru.
Ja som sople intenzivne odsavala. Su na to samozrejmä i protichodne nazory, ale ja som presvedcena, ze nam to pomohlo sa vyhnut zapalom priedusiek, usi a antibiotikam.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod snežienka » 20 Jan 2015, 13:35

Nam na sopliky zabrali pekne Coryzalia tabletky rozpustene vo vode a Sinupret kvapky - to som davala tusim 2-4 kvapky do trosku vody, ked bola malinka.
Mrzelo ma, ze sa u nas neda kupit Coryzalia Unidoses: http://www.boiron.ca/products/childrens/coryzalia/
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Jan 2015, 00:00

snezienka dobre ze pises, coryzaliu mam kupenu a zabudla som. sinupret mame taktiez a je to samy alkohol, takze skusim mu to dat do pohara s cajom kedze uz sa naucil pit. uvidime.
co sa tyka odsavania.... vysávač s odsavackou sme od septembra ani nestihli odlozit nov intenzivnej soplavej faze je to pomoc tak na pol minuty... no bojujeme ako sa da. na fenistil sa tu dost nadavalo no u nas je to zatial jedine kde vidim vysledok , ze z nosa mu tolko netecie... takze este poskusam. denne chodime von no inak sa s nim neda fungovat.mozno keby sme nechodili nebol by soplavy, neviem.. a pravda je to, veru starsi zdravy ako ryba. mladsi chory vkuse :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Jan 2015, 01:46

Shira, co sa tyka spania a dojcenia. BMoja poloha bola tiez na pravom boku. Ono nejaku chvilu trvalo, kym som prisla na to, z jedneho boku sa da dojcit z oboch prsnikov - staci sa len trocha naklonit. Ja som vdaka nocnemu dojceniu mala naopak lavy prsnik plnsi, lebo najprv som dala spodny pravy a az potom horny - a na nom som aj uspavala. Na ulahcenie a lepsie spanie pri dojceni si mozes dat za chrbat nejaky vankus, aj maly pomoze.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 21 Jan 2015, 21:11

Shira, mozno si to jednoducho odkrutite teraz a potom bude odolnejsi. Tak ako bola velka zdrava ako babo, tak dosla do skolky a furt soplava. Babatka s nou soplave, ale ked isli do skolky, chybali snad tyzden do roka kazde. Skutocne, ako keby tie povinne sople a detske virusy mali uz za sebou.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Feb 2015, 22:21

Soplaví sme stále. Až na výnimočné 2-3 dňové prestávky...
Celú spálňu som zrkadlovo otočila, bojujem za väčší ľavý prsník :D :D , snáď do leta to nejako spravím. No na ľavú stranu som extra nešikovná - dávam si malého po ľavej strane spať, ale niekedy v noci ho preliezam (v podstate každú noc- z pravého je mi to pohodlnejšie a ľahšie). JankaMich no to je teda akrobacia, ja fakt mám v ľavo len "lentilku pod kobercom", to je dosť náročná vec, tak sa nakloniť, aby som sa priblížila k malému, skoro na ňom ležím :o ale skúšam všeličo. Celkovo to moje dojčenie poležiačky som u staršieho zvládla až v dvoch rokoch, a teraz už začínam v 7 mesiacoch, takže úspech! no malý v podstate precucá celé noci, čo teda nie je nič moc. ale aspoň čiastočne spíme, zlepšilo sa to, že netuším kolkokrát dojčím, preberám sa a niekedy ani neviem, ako sme vlastne spali, no som ráno dolámaná a unavená, ale už je to ok oproti tým prvým 2-3 mesiacom, čo som sa prechádzala po spálni s malým na rukách...
malý je živé striebro, posteľ je voľná z 3 strán okrem čela, takže tvrdo spať ani nemôžem, vždy tak podvedome strážim..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie a soplik

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Feb 2015, 11:12

a co takto si maleho vyvysit - dat ho na vankus? Ale podstatne je, ze uz dokazes pri dojceni aj ciastocne spat :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron