pije velmi kratko

témy o dojčení starších detí

pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod charlie » 27 Nov 2011, 10:15

Dcera ma 10 mesiacov a posledne dni akoby stratila zaujim o mm. Prikladam ju tak cca kazde 2 hodiny, ak si sama nevypyta (co uz si takmer nepyta) a pocucne si len par krat a zacne si sadat, nacahovat sa po niecom a na prsnik sa uz nechce vratit (radsej ju nenutim). Vidiet aj na plienkach, ze uz ich nema take tazke, ako kedysi. V noci vstava kazdu hodinu-dve a to ju stale davam na prsnik, nesledujem, ci pije, alebo co, lebo som rozospata a niekedy aj zaspim, no plienka rano je lahka oproti tomu, kolko je na prsniku...Rano sme mavali ultratazke plienky a teraz??? Co sa to deje? Bojim sa, ze sa odstavuje, alebo co? Este jedna podstatna vec, cez den uz nedudluje, dokonca sa niekedy odcucne v strede toho, ako prehlta a zacne sa zaoberat niecim inym, otaca sa, sada si, obzera sa....Mam jej cez den zacat davat vodu a dojcit ju uz len rano a vecer? alebo ja uz neviem....
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 27 Nov 2011, 17:31

ahoj charlie.... podľa mňa jej stále ponúkaj ako doteraz... podľa mňa to z jej strany nie je nezáujem... ale zaujíma ju všetko a všetko musí vidieť a na prsník nemá čas. Síce keby sa dalo didať za pochodu tak by si bola v kurze. hehe Podľa mňa to buď v noci alebo večer všetko dohoní keď konečne vypne. Ako je to krátko čo sme boli niekedy hotové, že vždy chcú byť iba na prsníku a teraz naň nemajú čas. :-D Sranda. Niečo podobné máme aj my. Cucne a posadí sa. Hm.
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2011, 00:43

MOze to byt ok, ale nemusi. V 10mesiacoch, ak bolo dovtedy vsetko v poriadku je dojcenie stale zakladom prijimanych tekutin a voda z poharika je skor len na hranie. Ak tam vidis nutnu potrebu na doplnanie tekutin, tak tam uz asi nieco v poriadku nie je.
Zakladna otazka ako vzdy pri problemoch s dojcenim je, ci pouzivate cumlik, prip, flasu. Dalej ako casto a vela papa mala prikrmy. Este stale nie je cas, aby prikrmy boli hlavnou zlozkou stravy, stale by to malo byt len doplnenie dojcenia - pod podmienkou, ze dojcenie bolo dovtedy bez problemov.
Postupovat treba ako pri dojcenskom strajku - ziaden cumlik/flasa, prip. doplnanie tekutin pomocou poharika. Vela fyzickeho kontaktu, idealne koza na kozu, pokial mozno dopriat si maximum takehoto hrejiveho dotyku pocas dna pohodlne na gauci s knihou v ruke a babom na holej hrudi(ak je dobra obsluha, kludne i cely den :) ). Oddych je najlepsi prostriedok na tvorbu mliecka. Prikrmy skor obmedzit resp. rozdelit na mensie a castejsie davky pocas dna. Dojcenie ponuknut pred i po prikrme, nenahradzat dojcenie prikrmom.
Ak by toto v priebehu 3-4 dni nezabralo, bolo by vhodne pouvazovat i nad stimulaciou zvonku, v tomto pripade s domperidonom. ZAtial navrhujem vyckat tych par dni, co to urobi.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod luciole » 28 Nov 2011, 09:45

charlie, mne este napadlo, ze neponukat kazde 2 hodiny, ale skusit jej co najvacsiu cast dna zabezpecit staly pristup. Ako pise gabika, pre drobcov je uz vsetko zaujimavejsie ako prso. Nasa Hanka ma tiez dni, ked dostat ju nan je uplne nadludsky vykon (v cudzom prostredi ani nehovorim), zato sa dojci pri valani na posteli, na zemi na koberci pri hre, proste si robi svoje a podchvilou ku mne prilezie a nacucne sa (obvykle v nejakej krkolomnej polohe :mrgreen: ). Len tie noci su zvlastne, ale ked ma malo tekutin cez den, mozno o to viac ich potrebuje a spotrebuje z toho nocneho dojcenia, tak to nejde do plienok. Skus si odsledovat aj noc. A zda sa ti, ze mliecka mas napriek tomu este dost?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Nov 2011, 10:28

Praveze uz neviem,ci mam dost mlieka zacala som o sebe pochybovat :-( Uz som to tu spominala,ze cumlik ma na zaspavanie,ked sa jej nepodari zaspat pri dojceni a chce ponostit.Inak cumlik nemava,ale nepodarilo sa mi ho uplne odstranit.Cez den sa aj nosime,ale dlho nevydrzi,chce sa pohybovat a hrat :-) Doteraz bolo vsetko v poriadku,bez problemov,dokonca sme sa pred par tyzdnami vratili k plnemu dojceniu,ked bola chora. Ma 4 prikrmy a papa pekne,papat chce.Ale aj tak sme sq dojcili pred,aj po prikrmoch bez problemov a vzdy si pekne pocucla bez ohladu na to,kolko zjedla prikrmu. Vcera mala len 4 pocikane plienky + nocna,takze dokopy 5 za 24h
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2011, 10:31

SAmozrejme, suhlas s Luciolou.
ESte na doplnenie - pokles tvorby mliecka je pravdepodobne, ze bol niecim sposobeny. Spomenula som cumlik a prikrmy, dlhe intervaly medzi dojceniami (ako Luciole spomenula), ale moze to byt vselico - stres, unava, menzes, tehotenstvo..
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod charlie » 28 Nov 2011, 12:31

Janka, moze byt vsetko...Som aj v strese, aj unavena a deprimovana, aj mam dostat kramy (ale az o tyzden) a normalne zacinam aj uvazovat, ci nie som tehotna, aj ked si davame pozor, ale nahoda je blbec... :twisted: Inak tie 2h to nie je tak, ze sa pozriem na hodinky a ze teraz sa treba dojcit...my tak fungujeme v tych cca 2h intervaloch - spi, bdie, papa.... :dojcenie: pred spanim, po zobudeni, potom ma prikrm, takze zas po prikrme (ja ju vzdy dojcim po prikrme, pretoze ja som po kazdom jedle strasne smadna, tak si myslim, ze aj ona... :D ) a potom znova pred spanim....medzitym sa hra a o mna ani nezakopne :) len sa sem-tam vypyta na ruky a po 5 minutach chce uz znova dole, takze to si nosic ani nedavam...Nosit sa chce az ku veceru, ked uz je unavenejsia, ale este nechce spat. Neviem si predstavit, zeby som ju udrzala cely den na gauci, to by mi asi praskli bubienky :twisted: Inak v nosici nezaspi, potvorka, pekne krasne na ruky, ak nepomoze dojcenie. Inak ten cumlik ma len kym zaspi a potom ho vypluje a celu noc uz spi bez neho, takze si nemyslim, ze to ten cumlik nejak ovplyvnuje. Asi ma uz len taky ritual, alebo co, aj tak ho sama niekedy vypluje este pocas nosenia...ale musi ho dostat, potom je spokojna.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2011, 19:43

Ten cumlik je riadna potvora, i ked sa moze javit uplne nenapadne. Mnohe deti totiz postupne zacinaju rozlisovat medzi satim na uspokojenie a najedenie. Kedze je zvyknuta sat na uspokojenie pomocou cumlika, hoci ako pises iba vecer, tak to jednoducho nevyzaduje pomocou prsnika. Normalne dojca stravi dost casu na prsniku len tak, dudlanim, bez papania. Vek okolo 10teho mesiaca je velmi typicky pre "prirodzene" odstavovanie sa deti, ktore sa inak dojcili dobre, ale pouzivali cumlik. Ano, samozrejme, su aj deti, ktore sa dojcia i cumlikuju - zvacsa su to taky vacsi "zavislaci" na sati. Ale pre dietatko ako tvoje, ktore inak az tak velmi sat nepotrebuje, lebo svet okolo je zaujimavejsi, je cumlik lahkou nahradou.Takze ten oddych vyzera uplne optimalne pre obidve :-).
Takze moje odporucanie ostava rovnake - poriadny oddych a skusit zvladnut aj vecer bez cumlika. Zo zaciatku to asi nebude lahke, ale ak to prekonate, o kus sa vam ulahci uspavenie neskor (i ked s prsnikom v pusine) a celkovo zivot sa ulahci, ked k nemu nebude potrebna civilizacna "vymozenost".

Inak prirodzena hranica odstavovania sa je najskor 2.5roka. Bezna je skor 3-4 roky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod charlie » 02 Dec 2011, 11:25

Este mi tak napadlo, ze dojcenie sa nam pokazilo vlastne potom, ako sme sa zacali dojcit poleziacky. Moze to mat nejaky suvis? :?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Dec 2011, 03:12

Za strajkom moze byt toho velmi vela, nepredpokladam, ze by v tom bolo nieco co zvysuje vztahovu vazbu. Skor rozvoj mozgu sposobuje, ze si dietatko zacne viac vsimat veci, ktore si dovtedy nevsimalo.
Takze zatial neprislo k ziadnej zmene k lepsiemu? Plienky stale tak isto? Ak teda ziadna zmena, ja by som navrhla zacat uzivat DOmperidon - liek COsti, prip. Motilium, viac v sekcii na blogu, v sekcii AKo dojcit, laktagoga.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod charlie » 04 Dec 2011, 21:56

Je to lepsie,dnes mala plienky ako kedysi,niektore boli aj za dve pocikane plienky :) Lieky brat nechcem,ja meditujem aj nad obycajnym paralenom,ci brat,ci nie. Chemiu proste nemam rada...Nrviem,cim to bolo,asi mojim stresom a nepohodou...Bola som aj chora,mala som teploty 2 dni a zapalene hrdlo. Manzel sa staral o malu a ja som 2 dni skoro cele prespala.
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: pije velmi kratko

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Dec 2011, 23:50

Uf, to rada pocujem, ze je to uz lepsie. Stres, nepohoda + choroba, to ozaj dojceniu neprida. Tak si teraz dohanajte zameskane :-). Bud stale aktivna v ponukani, i ked male sidielko ma urcite uz aj ine zaujmy :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 41 hostia

cron