Hryzie a nechce sať, poradte

témy o dojčení starších detí

Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod LuciferkaX » 14 Okt 2011, 20:28

Ahojte, mám na vás hned viac otázok, mám osemmesačné bábatko, prešli sme na prvé príkrmy bez vačších problémov, až na to, že už by sme mali zaviesť aj tretí ovocný alebo zeleninový príkrm, no váham. Stále mi spapá jednu porciu max. 100 g, aj to je fajn, no dalšie tri hodiny nechce nič, ani prsník, ani vodu, čo myslím, tekutiny potrebuje. Dnes sa mi napríklad stalo, že konečne zjedo celú porciu obeda a takmer sedem hodín nič neccel vziať do pusy. Necikal, no ani nevyzeral hladný, ked som ho šla nadojčiť, tak sa smial, rozprával, a potom ma uhryzol, tak kvalitne... tak teraz neviem, či mu mám dať už tretí príkrm? Kolkokrát denne by sa mali kojiť osemmesačné bábatká. V noci papaá dva až trikrát.... No cez den akosi nechce. Ako mám do neho dosgať tekutiny? Fľašu nie, pohárik nechce, len cucne a všetko vypluje, kvaší sa.... Dokonca som sa v slabej chvíilke uchýlila ku sladkému čaju, no nepomohol.... čo robiť?
LuciferkaX
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 14 Okt 2011, 20:19

Re: Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod shira » 14 Okt 2011, 20:39

podľa mňa prednostne dojčiť, príkrm až potom, zje kolko zje...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Okt 2011, 21:16

Ako pise shira - pred prikrmom ponukas prsnik? A hryzie kedy - ked sa mu nespusti mliecko alebo ani neskusi ťahať? A máte cumlik?
Moj maly ešte na letnej dovolenke (12mes) pil skoro iba mm a stačilo mu...vodu mu ponúkaj, samozrejme teraz sa s ňou hra lebo je to zaujímavé :-) ale časom pochopí, že čo s tým...
Cez den necikal 7hodin? To ale nie je OK, stáva sa to často?
Poradkyne určite ešte poradia ale určite ponúkaj zatiaľ často prsnik ale nenut, kontakt koža na kožu (spoločné kúpanie, valajte sa po posteli a bud hore bez)...vies posúdiť kedy pije (prehltanie pri dojceni) ? Myslíš, že ti klesla tvorba mlieka - videla niekedy poradkyňa vaše prisatie, samotné dojcenie?
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod Anna » 15 Okt 2011, 16:42

Ja som zažila to isté...aj celé popoludnie nechcel po obede jesť....ani teraz / v 15-tich. mes./ to nie je žiaden jedák...aj s vodou to bolo podobné, ale naučil sa piť a hlavne po roku si sám už často sám pýta/ samozrejme ja mu tiež ponúkam/, takže hlavne dojčiť a kontakt koža na kožu pomáha... a tiež bez ďaľších rušivých momentov, aby sa nerozptyľoval....takže dojčiť aj každú hodinu a keď nechce, vyzleč sa aspoň ty...u nás to zaberalo a potom sa produkcia prirodzene zvýšila...po roku si pýta prsník sám a ja mu stále vyhoviem....
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 1 deň

Re: Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod LuciferkaX » 15 Okt 2011, 19:50

Ja mu vždy ponúknem najprv prsník a až tak dávam príkrm.. No on si bpočas dna bud cucne, výnimočne vypije celú dávku, alebo odmietne... ked mu dám príkrm, spapá schuťou. Cumlík máme, ale len na zaspávanie - musí dudlať, ale ked mu dám prsník, zas sa zlostí, že je unavený a musí polkýnať... Tak "normálne" bez vymýšľania, ho nakojím večer pred spaním a párkrát v noci.... normálne rada vstávam k u nemu v noci, :dojcenie: :goodjob:
a stalo sa mu len raz, že necikal tak dlho, to spapal obed a potom enchcel vôbbec nič piť :/ maznáme sa spolu, mlieka nemám málo, stále rovnako, ked dlhšie nepije, tak ich mám úplne naliate.... viem, kedy pije, poliká, poradkyna prisatie nevidela,a le prvé mesiace sme problém nemali. On sa chce kojiť len poležiačky, alebo na rukách na fitlopte poležiačky.. :)
LuciferkaX
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 14 Okt 2011, 20:19

Re: Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Okt 2011, 22:02

LuciferkaX, v tejto teme si sa rozpisala viac ako v teme o tekutinach, preto pridam moju odpoved sem. To, co prezivate, mozes kludne nazvat dojcensky strajk. Navod na riesenie prikladam, ale je to v podstate to, co ti uz ostatne mamicky poradili. Najlepsia vec je zintenzivnit fyzicky kontakt - podla moznosti co najviac vo forme koza na kozu (ty hore bez, aj maly len v plienke), aby ta mohol maximalne vnimat vsetkymi svojimi zmyslami a mal prsnik bez nasilneho ponukania vzdy pod nostekom. Vo chvilach, ked sa budes potrebovat hybat, je najlepsie pouzivat nosic (Manduca, Mei-Tai, satky ...), aby podla moznosti nebol ani chvilu bez teba. To ti tiez pomoze, aby si mohla obmedzit, uplne idealne vylucit cumlik.
Dalsi objem prikrmov neodporucam zatial zavadzat - vsimni si, ze hovorim o objeme, nie o pocte. Skus si vyhladat temu o prikrmoch, dozvies sa tam skusenosti ostatnych mam s ich zavadzanim a aj s odporucaniami. V zasade by malo platit, ze nie je vhodne dojcenie nahradzat prikrmom, ale dojcit v klasickom rezime ako do 6tich mesiacov (t.j. dojcit na poziadanie, prip. casto ponukat) a jedlo davat ku dojceniu, nakolko je to PRIkrm. Nie je podstatne, ci ponukas zeleninku alebo ovocie, jednoducho pomedzi dojcenie (kludne aj viac krat za den) malemu ponukni nieco, co mu chuti a co by si bola rada, aby okostoval. Mliecko je sladke, preto prirodzena volba dietata je ovocie. Je to uplne normalne a dokonca zdravsie ako varena zelenina. Deti inak najviac oblubuju presne to, co jedia ich rodicia, preto kludne daj malemu z toho, co mas prave na tanieri. Samozrejme, klobasky to byt zrovna nemusia ;) , ale skus usposobit tvoje jedlo tak, aby si mu z neho mohla nieco dat.
Davka 120ml na jeden raz je dost velka na to, aby nemusel mat potom zaujem o nic ine. Toto by malo zmysel, ak by sa mala v plane ist do prace a potrebujes maleho naucit na to, aby prekonal vacsi cas bez teba. Pokial ale si s nim, tvoja blizkost s tvojim MM by mu malo podla moznosti sprijemnovat co najviac dna. To je vklad do zivota, co mu nevie dat nikto iny :love: :dojcenie: :love: .
Prílohy
Ako prekonať štrajk - na nástenku.doc
(38.5 KiB) 160 krát
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Hryzie a nechce sať, poradte

Neprečítaný príspevokod LuciferkaX » 16 Okt 2011, 20:06

Keď ja robím všetko, čo je tam uvdedené. Príčina štrajku neznáma :? :? celé dni sme spolu, dokonca staršieho synčeka som celý víkend nemala pri sebe, bola som iba pre bábatko, šatku máme, manducu tiež, používame oba, spíme spolu.... No on len trucuje. Dnes som si odsávala mlieko a dávala do príkrmov, tak mal riedku jablkovú kašu a polievku :) aby toho nebolo dsoť, ochorel, noštek plný, kašle m :x asponže večer pred spaním aj o tretej sa poriadne nadojčil, ako sa patrí ... hádam sa to upraví, bojím sa, aby sa neodstavil celkom... Ešte aj rodina ma "podporuje", šak vidíš, že je už velký, už chce fľašu.. Povzbudivé :( prvého synčeka sa mi dojčiť nepodarilo, povedala som si, že pri druhom sparvím šetko preto, aby som vydržala čo najdlhšie... čítala som veľa, pripravovala sa, n o netušila som, že to bude až tak zložité :/
LuciferkaX
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 14 Okt 2011, 20:19


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 60 hostia

cron