Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

témy o dojčení starších detí

Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 30 Sep 2011, 14:27

Ahojte,

zakladam novu temu,lebo som tu nic podobne nenasla a davam to do 6 a viac,kedze malinka bude mat v utorok 6 mesiacov.
Zhrniem to len v skratke a strasne by ma zaujimal nazor/rada laktacnych poradkyn :P
Moja malinka ma od narodenia bolesti bruska,2 mesiace mala len vodnatu stolicu,potom sa to vylepsilo,obcas este ma vodnatu,ale uz je to taka "horcica" :D kaka kazdy den 1x,obcas sa stane,ze nekaka jeden den,ale to malokedy.Cele dni,najma noci ma bolesti bruska,sponuje sa,place az dokym si nepukne,noci su hrozne,budi sa kazdu hodinku,nechce sa kojit iba place,ked si pukne,bud hned zaspinka,alebo si trosku podudka a spinka dalej a tak sa to stale dookola opakuje.Spinka s nami s prisunutou postielkou bez bocnice,iba s nosime,pouziva dudlik na zaspavanie cez den,ak spi doma v hojdacke,lebo inak nezaspi,kvoli brusku - chceme sa ho neskor zbavit uz nadobro,no dokym ma taketo bolesti sa neda,ja nemam nato cas,kedze mam este starsiu dcerku,ktora je tak hlucna,ze malu stale budi :P
Boli sme na vystreniach,ked mala mesiac,nic nezistili.No a dnes sme boli znova na vysetreniach,vzorka stolic negativna,poslali nas na urgent na Kramare k pediatricke,ktora povedala,ze je uplne vporiadku,ze pekne pribera tak to staci,no poslala nas na sono a na chirurgiu,na sone bolo vsetko ok az na zaplynene brusko - meteorizmus. Na chirurgii nam povedala to iste,ze je to krasne zdrave babatko,ale ze to podla vsetkeho vyzera,ze moze mat skryty reflux :o :o :o tak vsetko som cakala,ale toto veru nie,nabuduci tyzden ideme na sono na GER,tak som zvedava,no uz fakt neviem,co mam s malou robit a ze ci to fakt moze byt GER?Kazala mi vydvihnut postielku do 45stupnoveho uhla,davat na pravy bok na polh hodku po jedeni. No neviem,ze by tie plyny mali nieco spolocne s GER?
A este nieco na pobavenie,ked som sla s vysledkami naspat k pediatricke na urgente,tak mi povedala,ze ked sa mi neskor strati mliecko,ze mam davat antirefluxove UM a vela pit,aby som mala vela mlieka :D :D :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A este mi prikazala,ze mam zacat prikrmovat,bola akoze pohorsena,ze neprikrmujem a som jej povedala,ze este mala nejavi zaujem o jedlo,ze pekne pribera,ze este nechecm prikrmovat - ale na chirurgii mi povedala,ze nemusim prikrmovat este,ked tak pekne pribera,iba ze ak chcem,tak po lyzickach pomaly (inak ma 6670g/62cm)
Chudatku malinkej aj brali krv z rucky a prstika,tak plakala strasne a ja som sa tak zle citila,ze maminak nereaguje na jej plac a ona sa citi mnou sklamana :( :( ale potom sme si to vynahradili na prsicku a ja som stastna,ze som ju tak mohla upokojit :dojcenie:
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 30 Sep 2011, 14:39

A este mi napadlo,ze kedze mam vyvysit matrac,ze co je najlepsie podlozit,bo ked dam vankus,tak sa mi to zda moc makke a keby podlozim knizky po nohy,tak bude zas mala vedla mna hore nohami a nie hlava pri hlave. A dalsia vec,ked vyvysim postielku,tak uz nebude matrac vo vyske nasej postele,aj to ma dost trapi :-/
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod annag » 30 Sep 2011, 15:52

mamusia -

v našej spoločnosti je veľmi časté - a pri bábätkách zvlášť, že potláčame nejaké prejavy nespokojnosti, ale neodstraňujeme príčiny. Polohovanie bábätka, rôzne sirupy, kvapky na koliku ... len potláčajú príznaky. My ako poradkyne sa snažíme odstraňovať príčiny nespokojnosti dojčeného bábätka - a zrejme i tušíš, čo Ti laktačné poradia :-D - cumlík - Cumlík dokáže veľmi ľahko spôsobiť nadúvanie - jednak preto, lebo bábätko sa nedojčí úplne na požiadanie, nejde na prsník včas, v správnej chvíli,jednak preto, že oslabuje prisatie. Možno sa to na prvý pohľad nezdá, ale bábätko má pri cumlíku jazýček v úplne inej polohe než pri dojčení , jazýček pri dojčení pracuje na úplne inom princípe, navyše, bábätko otvára ak pozná cumeľ malú pusinku , následne sa prisáva slabo - nemá v puse takú veľkú časť dvorca, akú by mohlo mať - výsledkom je hltavé papanie, pri ktorom bábo prehltne viac vzduchu, niekedy predčasná reakcia na pomalší tok mliečka - horšie vyprázdňovanie prsníkov. Ak sa bábätko dojčí nielen pre hlad, ale má možnosť dojčiť sa i pre uspokojenie, únavu ... tak nikdy nie je úplne vyhladnuté - zvyšuje sa šanca, že sa bude pri nasledujúcom dojčení dobre, trpezlivo prisávať , nebude sa hnevať, odmietať prsník. Zakaždým navyše vypije trošku mliečka - prsníky lepšie vyprázdni a to mu umožní stráviť mliečko dokonale tak, že nebude mať tráviace problémy. Ak sa bábätko odmieta na prsko prisávať a chce ho len na kŕmenie, vždy je namieste čím skôr hľadať príčinu - u Vás už dnes bude príčina zrejme v tom, že si odvyklo uspokojovať sa na prsníku. Po pôrode, hoci bábo nepozná cumlík, býva príčinou napr. nadprodukcia, ktorá bábätku znemožňuje sať takmer naprázdno, rozčuľuje ho tok mliečka, keď ho veľa tečie, hoci už je sýte. Bábo, ktoré nepozná cumlík, sa zvyčajne ochotne prisáva i pri plynatosti, pri potrebe vykakať sa, hoci sa pri dojčení krúti, no ľahšie sa napokon vyprázdni.

Ak by bábätko malo náhodou refluxnú chorobu, tak práve dojčenie mu pomáha zvládnuť ju veľmi dobre - pretože také bábo sa prirodzene potrebuje kŕmiť-dojčiť často, menšie dávky - slabý tok mliečka bábätku spláchne záhu, ak mu mliečko spolu s kyselinou vybehlo trebárs pri prebaľovaní, po grgnutí - peristaltická vlna presúva obsah tráviaceho traktu správnym smerom. Ultrazvukové gastro vyšetrenie nemôže potvrdiť reflux - na ultrazvuku môže byť vidno, že mliečko po dojčení vybehlo vonku, ale nevidno, či vyšla späť i žalúdočná kyselina - preto sa reflux dá potvrdiť či vyvrátiť len inými vyšetreniami (napr. ph metriou u starších detí)

Bábätko, ktoré napr. kvôli cumlíku nie je dojčené úplne na požiadanie, môže byť viac plačlivé. Je to preto, lebo si nemôže dokonale a v správnej chvíli uspokojiť niektoré svoje potreby - ako je napr. potreba byť v bezpečí - v náručí, alebo sa uspať, upokojiť ... To, čo nám je, čo nám chýba vieme my totiž sami najlepšie. Keďže bábätko nevie prísť k mamičke a samé sa prisať, potrebuje spoluprácu mamičky - potrebuje, aby ho k prsníku priložila pri hocijakých prejavoch nespokojnosti - a potom už je všetko v jeho réžii - ono sa rozhodne, či sa prisaje alebo nie, na ako dlho , ono vie, či sa dojčí pre hlad, smäd, nudu, upokojenie, uspanie .... ak bábätku mamička dáva cumlík, preberá za neho rozhodovanie - a veľmi ľahko sa môže mýliť. Vzniká séria nedorozumení, nepochopenia, ktoré prináša do života bábätka a jeho rodiny veľa stresu, bábätko sa javí ako choré, často sa krčí,alebo šponuje, prehýba hoci v skutočnosti je zdravé ako buk .

Tvoju maličkú ruší staršia dcérka - je jasné, že dosiahnuť, aby bábätko samé súvisle spinkalo niekde mimo mamičky je takmer nemožné - preto zaspí pomocou Tvojej náhrady - hojdačka, cumlík sú len náhrady Teba, nikdy nebudú originál, a preto ju nikdy ani dokonale neuspokoja a nevyriešia jej problém - túžbu po mamičke. Zvládnuť viac detí, domácnosť ... pri dojčení a bez cumlíka sa dá pomerne ľahko - stačí si dať bábo do šatky, vaku ... tým je i vlk sýty, i koza celá. Bábo je pri mamičke, ak chce, spí, ak nie, pozoruje svet, ak chce, tak sa dojčí ... a mamička má voľné ruky - môže sa starať o staršie bábo, o domácnosť, venovať sa svojim záujmom ... Tento spôsob opatrovania bábätka je ideálne využívať hneď od jeho narodenia.

Polohovanie postieľky, pravý bok ozaj môžu niekedy pomôcť - čo má robiť mamička, ktorá nedojčí. Ale v realite je to náročné, resp. takmer nemožné - zdvihnutá postieľka posúva bábätko, pretože ono samé sa ešte neudrží bez toho, aby sa nezosunulo. Máš predstavu o tom, ako polročné dieťa udržíš pol hodinu na pravom boku? Ja okrem drastického priviazania nie ... Samozrejme, vyvýšením matracu sa zväčšuje medzi Vami bariéra , ktorá situáciu nevylepší. Okrem dojčenia na požiadanie a vylepšenie prisatia môže veľa urobiť i stláčanie prsníkov, rytmus v ponúkaní prsníkov - čiže rozhodnutie,kedy ktorý prsník dostane. Skús ale najskôr porozmýšľať, v akej polohe dojčíš, ako vyzerá prisatie - ak ju napr, dojčíš po ležiačky v noci, tak už pri prvom dojčení sa môže nahltať veľa vzduchu - lebo veľa mamičiek si nedokáže bábo správne priložiť, bábätká im na prsníkoch visia, majú v puse len bradavku, takmer vôbec dvorec.

Takže chceš, skús prednostne ponúkať prsník namiesto cumlíka, ideálne by bolo úplne sa ho čím skôr zbaviť - samozrejme, bábo zaň potrebuje viac nosenia, viac dojčenia . Neviem, kedy si skúšala aktívne ponúkať prská - ale skús to prosím opäť - napr. sa prebudí, nadojčí, potom zostane mrzutá, môže ísť na prsko ak bude chcieť. Je veľká, možno sa najskôr pohrá, ponosí ... a znovu sa bude javiť nepokojná - opäť môže ísť na prsko, oddýchne si, možno si len dobije energiu a pôjde sa hrať, možno ju to naopak uspí ... ak nebude chcieť, nevadí, ale ak si prsko vezme, bude to super.
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod Ludka » 30 Sep 2011, 16:23

Mna napadlo, kedze kakate kazdy den, spenene stolice, bolavee brusko nemas nadprodukciu? Niekedy sa stava ze babatka ktore nevedia tok mlieka regulovat, maju spenene stolice (znamena, ze mliecko preslo crievkami velmi rychlo), nechcu sa prisat, alebo sa odtahuju. Maju " bolesti" bruska, ale to je kvoli nadprodukcii, kedze im tecie ako z hadice a oni lezia na chrbte. Skusila by som dojcenie po leziacky, pripadne dojcit z jedneho prsnika castejsie. "Dokoncit" jeden prsnik az tak ponuknut druhy, stlacat prsnik, a dojcit aj dve hodinky po dojceni z toho isteho prsnika.
Kontaktovala by som urcite poradkynu, poloha a spravne prisatie je mozne este napravit, ale je potrebne sa zbavit cumlika, naucit dietatko zaspavat na prsniku....poradkyna pozrie ci ide o nadprodukciu, alebo nie.

tu je protokol na prilis vela mlieka, skus si to precitat, ci to nie je ono....ak by mala reflux, nepriberala by, mala by opakovane zapaly priedusiek, zapal pluc...
http://www.mamila.sk/pre-matky/pomoc-pr ... la-mlieka/
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Sep 2011, 16:44

Mamusia, tak nieco podobne mame aj my :-(. Posledne 3dni je to dost hroza s bruskom, mala je nervozna, uplakana a cely den poprdkava. Cumlik uz davno nepouzivame, nadprodukcia uz urcite nie je (davam si fakt pozor aby sme prska dobre vyprazdnili) ale mala ma aj tak bolesti. Ked nespi tak aj kazdu pol hodinku priam zurivo krici pred kazdym prdkom a nad miskou ju ani neudrzim co sa prehyna do luku a place. Nakoniec z nej vyleze male kako (nic spenene, ani zelene, konzistencia normalna) a ona sa az spoti, chuda male. Zo spanku mi casto place a vykruca sa presne jak popisujes, tuto noc som bola hore kazdu pol hodinu :-(. Ani von nemozem ist, tie prdky ju tak trapia, ze sa mi vystiera v satke a place.., na rukach sa nosit tiez nepomaha, dneska je zufaly den..

My grckame furt, ak skryto, aj otvorene, v noci sa mi zo spanku vie aj dusit co jej zabehne :-(..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod annag » 30 Sep 2011, 17:44

Tia - ak malá grcká, bolo by fajn posúdiť opäť dojčenie - ako sa prisáva, ako pije na prsníku - a samozrejme i to striedanie prsníkov - čo znamená, že si dávaš pozor na vyprázdňovanie prsníkov?
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 30 Sep 2011, 18:10

Dakujem.

Malinka sa koji iba po sediacky,po leziacky uplne odmieta,aj v noci si vzdy k nej sadnem,zoberiem si ju a tak sa kojime.Dudlik ma iba pri zaspati doma,ked ide starsia spat,co nie sme vonku,vonku sa iba nosi bez dudlika si sama zaspi kedy chce.Samozrejme sa budem snazit odstranit dudlik uplne,vecer mi zaspava na prse,bez dudlika,aj ked ju musim velakrat opakovane pokladat do postele a kojit,ale to je fajn. Este som neskusala kojit v satke,ci Manduce,pri tom ako sa vyhyba do luku mam problem aj normalne,moc neviem,ze ako by som nato isla. Problem je aj to,ze vlastne nie zakazdym ked ide spat sa chce kojit,cize vtedy uz je problem,aby zaspala na prse,co sa este tyka satky,tak keby ju chcem nosit doma,musela by som nieco robit,no ak mam navarene,upratane,fakt nie je co do prace a starsia spi,tak ma nebavi sa len tak prechadzat po byte,aby som mladsiu uspavala v satke - tam zaspi inak vpohode aj bez dojcenia. Urcite chcem dlhodobo dojcit a aj by som sa rada stretla s LP,uz som ich niekolko kontaktovala telefonicky,len mi nijaka nevedela poradit a v BA je ich celkom dost a neviem,ze ktora by bola fajn,nepoznate nejaku dobru? Ja by som ale potrebovala aj dlhsi kontakt nez par hodin,bo co ak akurat tie hodiny budu fajn?Mala moze uplne vpohode jest a byt spokojna aj zmenou prostredia....
A ked jej dam po 2 hodinach ten isty prsnik,tak bude pit este to zadne mliecko,nie uz novo urobene predne?Ona tak papa zhruba po 2och hodinach,niekedy skor,ona papa len 5 minut a potom s auz zacne odtahovat a pucit(nadprodukciu urcite nemam,mam pekne uz ustalenu laktaciu) az dokym nepukne znova sa nechce prisat,cizedavam len z jedeneho prsa,lebo keby ponuknem druhe,tak by to predtym nevyprazdnila do dna a pritom by ani druhe nechcela.Skusim si pomahat este stlacanim prsnika,no neviem,ci je to az tak potebne,robila som to nazaciatku,ked bola malinka a zaspavala na prse,teraz ked sa spusti mlieko,tak je celkom silny tok(kojim v asimetrickej priecnej polohe)a tok zvlada ok,kym sa to neustali.Spenene stolice uz nema,ma taku "horcicu" kazde rano kaka do cinaku.

Tia u nas bola minula noc prekvapivo fajn,mala bola po ockovani do oboch noziciek a neviem ci tym bola tak unavena z celej situacie,ale bola hore len 3x :lol: teraz to ma chuda opuchnute a cervene,dufam,ze to bude ok.

A co si myslite o prikrmoch,uz prikrmovat,ci ked pekne prospieva,tak to nechat zatial tak a zacat neskor,tak v 6,5 -7 mom mesiaci,kedze este nejavi zaujem o jedlo?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod annag » 30 Sep 2011, 18:45

mamusia - ja by som sa skôr zamerala opačne- určite by i druhé prsko nechcela pri jednom dojčení? stáva sa, že bábätko pije časť dňa len z jedného, časť dňa z obidvoch - prosím, skús ešte raz vyskúšať, či by nebola ochotná prijať i druhé prsko, napr. napapá sa, začne sa pučiť ako vždy, pukne si, ponúkneš znovu ten istý - odmietne ho, ponúkneš druhý a pozoruj, či ho prijme, či ho bude alebo nebude piť (predným a zadným mliekom sa nestresuj) , vyskúšaj prosím, a ozvi sa
Obrázok užívateľa
annag
 
Príspevky: 153
Registrovaný: 20 Mar 2011, 22:46
Bydlisko: okres Liptovský Mikuláš
Počet detí: 3
1. dieťa: Adelka
Rokov: 21 rokov, 2 mesiace, 8 dní
2. dieťa: Miško
Rokov: 17 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
3. dieťa: Anička
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: Aby dojčenie prinášalo mamičke radosť ...

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 30 Sep 2011, 20:39

Dakujem skusim.Zaspala na prse,bez dudlika,na pravom boku a potom sa prehodila na brusko,zajtra skusim ponuknut obidva,ci bude chciet a dam vediet,ze ako zabralo.Este raz dakujem :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 30 Sep 2011, 20:52

No, suhlasim, posudit dojcenie by to chcelo, ale zial na Slovensko sa najblizsie chystam az na vianoce, aj to este neviem ci to vyjde..
Alisa sa dojci tak vselijako, nema ziaden "rezim", ale prevazne sa dojci velmi casto, kratko a intenzivne papa s dlhymi pauzami v brade. Takze jej zvacsa ponuknem ten isty prsnik, z ktoreho papala naposledy, aby som ho vyprazdnila. Vzdy zalezi na tom, co tam potom robi, ci papa alebo si iba dudka, ci sa odtahuje - ak je nespokojna, ponuknem druhy. Ak zase papa, tak po skonceni jej ponukam vzdy aj druhy ale zvacsa uz nechce.. . Ja celkovo tolko ponukam, ze mam pocit, ze jej s tym leziem na nervy, lebo ak nechce, tak uz ked ju spustam na prsnik tak sa zlosti..

Myslim, ze nase prisatie nie je bohvieco, ale nedokazem si s tym poradit. Prikladam ju asymetricky ale pusinku otvara malicku. Aspon uz necmuka ako predtym a dokaze sa poriadne prisat..

Mamusia, tak to ste sa super vyspali,3 krat to je jak dovolenka :-). My sme sa rozhodli neockovat, tak u nas take asi nehrozi..dneska je hrozny den, od druhej nespala a po 6 hodinovej pesej ture so 7 a pol kilovym nakladom (nosenym doma na rukach, lebo satku sme dnes tiez odmietali) konecne chrni, uf, hotova som, tak by som potrebovala jednu "dobru" noc..., taaak a uz sa zas vrti, pol hodka spanku a potrebujeme grgat, drzte palce nech sa nepreberie..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 01 Okt 2011, 09:45

Tia,hej 3x bolo ako dovolenka :P no tato noc bola fakt des!
Zaspala o 20tej asi a od 23 do pol 6 rano bola hore s malymi 10 minutovymi spankami,kojit sa vobec nechcela,iba plakala,ponukala som jej aktivne jeden aj druhy prsnik,ako odporucala annag,no uplne sa odtahovala a vrieskala,potom sa vykakala,ma zasuplne riedu vodu s trochou prazenice a dalej revy,to uz aj mm vstal a mi s nou pomahal,aby nezobudila starsiu,uhojdali sme ju 2x na fit lopte,rano ju mm uz nosil v Manduce,co furt len plakala a nic sa s nou nedalo robit :-/ a doteraz sa nechce kojit,naposeldy jedla o 6 rano,neviem co je je,ci to je tym ockovanim,ze ma taku zlu reakciu.Inak este sa chcem annag pochvalit,ze aj ked cela noc bala taka zla,ani raz sme jej nedali dudlik :P som dost zufala z toho jej kojenia - a potom mam kojit dlhodobo :(
A kolko moze maximalne nejest,aby sa nedehydrovala?Ze po akej dobe si mam odsat a dat jej cez poharik,ci cievku,no ktovie ci vobec nieco odsam....
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 01 Okt 2011, 12:09

Chudence, ste sa vytrapili, mozno to malo suvis s ockovanim, aj Bibiq tusim spominala po ockovani odmietanie prsnika..pozri temu odmieta papat. Dufam, ze sa rychlo zotavite a budete zase :dojcenie: . Medzicasom fakt pomaha vyzliect do pol pasa a nosit. Pri dvoch detickach to nie je jednoduche..

Mi sme sa konecne vyspali, dojcili sme sa casto, ale nemrvila sa, prsko ju upokojilo, takze sa vzdy pricucla a hned sme obe zaspali 8-). Muz bol doobeda doma, tak som dokonca robila velke upratovanie, na to som sa chystala uz taaak dlho.

Mamusia, drzte sa, budeme na Vas mysliet a ozvi sa ak stihnes..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 01 Okt 2011, 21:42

Tak my sme na tom strasne zle :( predchvilkou sa zobudila a celu pol hodinu sa nedala vobec utisit,prso nechcela,este vacsi plac a ani na rukach iba zalostny plac.Dali sme jej Nurofen cipok,ma este aj sopliky,takto fest sa to zhorsilo po stvrtkovom ockovani,mam dojem,ze z toho.Ak sa toto zopakuje,asi budeme musiet ist na pohotovost :( samozrejme brusko jedna velka gulka.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 20:08

Mamusia, ako ste zvladli noc? Dufam, ze uz je malinka lepsie.. :love:
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 20:18

Tia zobudila sa o pol 1 s dalsim zacvatom placu a potom bola hore len raz,co ona je inak kazdu hodku.....takze to vyzera velmi zle po tom ockovani,aj dnes dala zachvaty placu,nechce sa kojit,je uplne mimo a len place,uplne zalostne a este ma hnacku do toho,kaka len zltu vodicku asi kazdu hodku,ale male mnozstva,zajtra ideme pediatricke,aj tak nic neurobi,ale aby to mala aspon v karte,ze takto reaguje.
A Vy ako?
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 20:43

Chudiatko male, to musi byt na zblaznenie, srdce mi trha ked to citam.., dufam, ze uz po tejto noci bude lepsie..

My sme relativne dobre, dneska bola kludnejsia aj ked mi okolo obeda kakala na zeleno, ale ked bolo kako vonku, tak bola spokojna. Standardne sme dost grckali ale to uz mi ani nepride cudne. Poobede spala na mne nacucnuta, tak sme si aspon obe oddychli.
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 21:22

NO aj ja dufam,ze uz bude lepsie,je to uz 3 den po ockovani,tak by to uz malo skoncit....dufam.

To super,ze Ti tak pekne zaspinka,mne sa tak neda kvoli starsej,ale dnes som ju 1x v zivote ukojila do spanku cez den :) a 2 dni sme uz bez dudliku :) (ak cita annag :P )
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 02 Okt 2011, 21:39

Tak super, to je krasny uspech to uspavanie na prsku, aj ten cumlik, ze si to ustala, hlavne ked ste mali take narocne dni. Ale malej urcite viac pomohlo prsko nez kus plastu..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Okt 2011, 22:00

No ona ten dudlik mala vzdy len na zaspavanie cez den v hojdacke vacsinou,no a teraz ked bolo tak zle,tak cely cas spi len na nas,bud u mna,alebo u mm,no dnes sa krasne ukojila a som ju prelozila do postielky a dala 30 minut,uz ani nepamatam,ze kedy spala naposledy v postielke okrem noci.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 05 Okt 2011, 17:29

Tia ako ste na tom z bruskom? Zarke hnacky po ockovani prestavaju a tym sa znova bolest bruska zacina rozvijat :( Zajtra ideme na to sono na reflux.
A je uz uplne bez dudlika :))
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 05 Okt 2011, 21:33

Predminula noc bola zla, od polnoci do tretej sme nespali. Malu trapilo brusko asi, 2 krat sa tak na zeleno vyprdkala a az potom konecne zaspala. Cele vcerajsie doobedie bola taka zvlastne kludna, az som sa bala, ci na nu nieco nelezie, ani sa velmi dojcit nechcela. Poobede ale bolo zase vsetko ok, aj dojcenie sme dobiehali :-). Akurat to zelene kakanie pretrvavalo.

Dneska uplny obrat, kakanie normalne zlte, mala spokojna a dokonca ukazkovo spinkala. To mame take vseliake, 2 dni "zle", treti super a tak furt dokola..

Som rada, ze uz hnacky ustupuju, snad sa to brusko tiez trosku stabilizuje. Bez cumlika to bude urcite lepsie. Ako sa Ti dari uspavat bez neho?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 06 Okt 2011, 13:48

A nepozerala si na tu kaku pri umelom svetle? Vtedy je vzdy zelena :-p
Malej hnacky ustupuju a znova nastupuje brusko,znova bola od 23tej hore kazdu hodku az do 6 co uz vstala uplne,zas len prdkat sa jej chcelo furt,no hroza,takze pre nu je lepsia hnacka nez stabilizovane kaknie.
Vecer zaspava na prse - to aj predtym zaspavala a cez den vacsinou v Manduce na chrbte,alebo v satke,podla toho ci sme doma,ci vonku....no a ked neboli brusko a je cas papania tak sa obcas podari ukojit aj cez den a potom ju polozim do postielky :)
Dnes sme boli na reflux na sone,samozrejme nic nenasli,ale nejedla skoro vobec,nechcela a to musi byt najedena,takze nasu bolest uzavreli,ze mame skusat co sa da...asi tak.NO uz som zacala prikrmovat,tak uvidim,ci sa to neskor trosku zlepsi,alebo nie,teda moc toho nenapapa,bo prikrmujem baby led weaning sposobom,no tak za lyzicku denne zje.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 06 Okt 2011, 14:40

No, tie "prdkacie" noci su hroza, to mavame tiez obcas, to neustale mrvenie, prsnik nepomaha, dat vycikat nepomaha..., jedine co mi obcas zaberie na to - dam si ju na seba, na brusko a spime tak, niekedy ju to ukludni, inokedy to vobec nezabera a len ju celu noc prehadzujem zo seba, vedla seba :-). My inak aj cez den tak spavame, ze lezi na mne, vtedy sa aj vela dojci, ale ja nemam druhe dieta, tak si taky luxus mozem dovolit :-).

To zelene kakanie mame aj dneska, je to pri dennom svetle, nikdy toho nie je vela, skor take mokre prdiky. Rano kaka normalne a cez den este tak 2-3 krat ma zeleno. Ked je popri tom spokojna, tak to neriesim, ale onu noc, to ju fakt nieco bolelo, alebo ze by sa straaaasne hnevala, ze ju tie prdky budia v noci :-D..?
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 06 Okt 2011, 15:29

Mne ked sa neda dojcit,tak musim skakat na fit lopte a to vtedy moze byt iba kolmo,inak sa jej neda.Ale vidim,ze sa zacina od vcera znova trosku posuvat,akoby lozenie,tak verim,ze to jej napomoze s prdikmy :)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod sobica » 10 Okt 2011, 10:03

Ahojte,
potrebovala by som radu. Prečítala som si Katkin článok o refluxe a veľa vecí z neho sa nás týka. Až na jednu. Môj malý negrcká, teda grcká ale len tak bežne.Ide aj tak o reflux? Máme 6 týždňov, je plne kojený a cumlík nepoužívame. Myslím, že sa aj krásne prisáva. Problém je však v tom že vždy po kojení ked ho položíme, začne vydávať rôzne zvuky, začne sa "trepať" a celý je nepokoný. Najhoršie je to v noci.ked je na chrbte alebo na boku, neustale, kazde 2-3 minuty sa akoby natahuje, alebo krci, vydava pri tom take "utrapene" zvuky, vzdychy, akoby ho nieco tlacilo... s rukami si stale sermuje pred tvarickou a je strasne nepokojny. v noci sa pri tom neda absolutne spat, som z toho na nervy. on je unaveny, tak ako-tak drieme, ale mam pocit, ze sa poriadne vyspi iba cez den. po papani ho nechávam v polohe v akej sa kojil a až ked sa začne mykať ho zoberiem a držím ho na pleci aj 30 minút. V noci si zväčša neodgrgne ale cez deň zväčša áno. Ked chce spinkať krásne mi zaspáva na prsníku, ale niekedy sa len celý metá, otvára pusinku a ked mu dám prsník tak ho odmieta. Podľa toho ako ho pozorujem sa mi zdáje, ze ho proste tlaci mliecko na ceste medzi pusinou a bruskom. Je spokojný ked sa nosí, ale to sa tiež nedá stále ani na prechádzku s kočíkom nemôžeme ísť lebo po chvíli vo vodorovnej polohe už kričí. Čo som si všimla páči sa mu spinkať na brušku, ale z toho mám ja obrovský strach - no a v noci ho tak predsa nemôžem nechať. Či áno? Ved by som sa od strachu zbláznila. Dá sa tomu nejako pomôcť? Alebo to treba len vydržať.Ďakujem :)
sobica
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 10 Okt 2011, 09:54

Ďalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 39 hostia

cron