Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

témy o dojčení starších detí

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod katka » 24 Okt 2011, 11:21

mamusia dakujem za odpoved, aj moj maly ma problem s nafukovanim najma v noci, resp. hlavne v noci to riesime, pretoze sa stale velmi casto budi na to ako mu skvrka v brusku a potrebuje prdkat...ja si myslim ze je to aj tym, ze ma slabe prisatie ked sa koji, a nahlta sa vela vzduchu, lebo uz pri kojeni pocujem ako prehta vzduch a tiez potrebuje casto grgat. A v noci v polospanku sa este horsie prisava, najma po leziacky je to katastrofa, ale ked ja uz si sadnut a kojit kolkokrat vobec nemam sil...
Ale aj zo zeleniny a napr. aj z hydinoveho vyvaru ho nafukuje, neviem preco..Vy uz papate aj nieco ine okremmliecka? Probiotika si neskusala davat?
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 23 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 8 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 24 Okt 2011, 12:44

Probiotika davam kazdy den hada od 2-3mesiaca,uz si ani nepamatam,prikrmujem formou baby led weaning,jablcko na desiatu varene a zelenina na obed,no to si ona len tak pocucka trosicku,cize na 95% sa koji. Ja zas kojim posediacky,po leziacky sa odmieta prisat,no ona sa iba prehyna do luku,potom pukne,prisa sa a po prvom dudnuti zaspi a uz nechce tahat,ja vzdy cakam,kym sa mi mlieko spusti,no ani pri spustani nechce tahat,proste ju budi ten prd a hned po zaspi. No a ak by mal tiez tu intoleranciu laktozy,tak laktoza je aj v kurati,tak asi preto,treba iba domace kura od niekoho znameho,alebo ine maso,zajaca,popripade morcacie. Ja som si akurat teraz zohnala domace kura,ale este som maso nedavala,tak po 7mom chcem skusit.
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 29 Nov 2011, 10:44

Ahojte,tak nas nakoniec Dr.poslala aj na gastro.
Sme tam prisli skor,tak sme chvilu cakali,Zarka akurat zacala klasicky tlacit a uz ju bolelo brucho,ked sme prisli dnu,tak som jej v skratke opisala celu situaciu od narodenia a ona popozerala vsetky vysledky,povedala,ze to musi byt urcite ta intolerancia a vypisala nam listok,nech sa objedname na vydychovy test na Kramare(ale tam nepojdeme,teraz urcite nie,bo musi byt 4 hodiny nalacno,robi sa to stvrtky o 8am,cize naposledy by som ju mohla nakojit o 4am a do 8 by nic nemohla jest,ani pit,proste nic.,tak pojdeme az okolo roka,ked bude vacsia a bude sanca ze vydrzi,nebudeme ju trapit,aby nam plakala 2 hodiny hladom chuda),no a vravela,ze mliecne vyrobky moze,iba ze mlieko ked budem davat do jedla mame davat bezlaktozove,uzivat Laktazan na zmiernenie mozeme stale,no a ze sa s tym neda nic robit,ze vacsinou sa z toho vyrastie.Kontrolovala jej brusko a povedala,ze ho ma zaplynene,nafucane(takze jej zlost je z toho brucha,nie zo zubov,tak ako som vravela),no a potom mi povedala,ze viete,ze to ma z Vaseho mlieka?A ja ze no.....a potom povedala,co som ostala strasne prekvapena(ze nas nechcela supnut hned na UM),ze ale nemozete ju odstavit,toto jej nemozete urobit......... pytala sa ma,ci kojim 2x denne a ja ze 9x tak povedala,ze sa mam snazit to obmedzit,tak dnes si zapisujem vsetko,tak zatial kojenie 5:30 a 7:30 o 8 zjedla cast hrusky s ryzovymi burizonmi a vypila 60ml vody a zaspala vonku o 8:50,ked sa zobudi,tak jej chcem skusit dat bez kojenia zvysok hrusky a vodu,ze by mohla vydrzat medzi kojenim tie 4 hodky,do 11:30,by bolo super,no zas budem bojovat s nadprodukciou Tak ale sa musim snazit obmedzit to kojenie,aby nemala take bolesti - nebude to dojcenie na poziadanie,no co mam robit?
JankaMich,nejaka rada pre mna?Znizila som produkciu fakt asi na minimum,cely cas kojim 2x z jedneho prsa a v noci len z jedneho(1-4x za noc)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod zigi » 29 Nov 2011, 12:27

Mamusia, necitala som celu diskusiu, ale nestacilo by keby si vylucila laktozu zo svojej stravy? Potom by si dojcenie nemusela obmedzovat, nie? Lebo my sme tiez mali podozrenie na intoleranciu laktozy a ja som v tom obdobi na odporucanie lekarky nejedla ziadne mliecne vyrobky. Nakoniec sa to nepotvrdilo (nastastie, pomaly som nevedela, co do ust ;) )
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod TIA » 29 Nov 2011, 16:17

Mamusia, je mi luto, ze sa este stale trapite s tym bruskom. To musi byt velmi narocne a vycerpavajuce pre Vas obe. Mne sa len zda cudne, ze teda mliecne vyrobky jej davat mozes. Tak ked raz intolerancia tak na intolerancia, nie? A naco teda mate ist na ten vydychovy test, ked sa s tym aj tak neda nic robit a vyrastie z toho..? To si sa dobre rozhodla, ze ju s tym nebudes trapit. Nejak sa mi ale to obmedzenie dojcenia ako riesenie nepaci. Ved mala sa potrebuje dojcit aj pre ine ako hlad. To jej mas ako obmedzovat..? To nebudes mat problem s nadprodukciou ale postupne sa Ti znizi tvorba a mala by sa Ti mohla predcasne odstavit.

Ja mam teraz taku vybornu skusenost s citrovitalom. Teda, my sme bojovali s tou zapareninou a celkovo to s tym kakanim bolo take horsie, aj brusko nas bolievalo. Citala som, ze ta mykoza sa vlastne rozsiri z pusinky cez cely traviaci trakt a potom vlastne robi sarapatu na ritke. Tak to potom moze vadit aj traveniu, ci nie? Ja som malej ritku zacala natierat zriedenym roztokom (15 kvapiek) a aj sebe bradavky po dojceni a este som pila raz denne zriedenych 20 kvapiek. Toto asi 10 dni, plus velmi som obmedzila sladkosti, teraz si dam nanajvys horku cokoladu a cerstve ovocie. Vysledok je fakt super, ritka je zahojena a mala je spokojnejsia, brusko nas neboli a dokonca (az sa to bojim napisat) uz tolko nevracia. Prikrmami to nie je, lebo zatial skoro vobec nic okrem MM nezje. Okrem toho ma prestala kusat pri dojceni, co sme teda mali dost hrozne. Teraz ma kusne len velmi vynimocne, ked je slaby tok mliecka. Predtym sme to mali skoro pri kazdom dojceni..

Tak proste ma napadlo, ked ten citrovital je taky vseliek, ci by ste este to neskusili, mozno by to pomohlo. Uskodit nemoze, nanajvys si posilnis imunitu ;-)..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Nov 2011, 00:27

Ja by som urcite nerobila ziadne obmedzenia v pocte dojceni. Ak nieco ma zmysel, tak este zvacsit interval medzi dojceniami, teda v tvojom pripade ako pises ponuknut jeden prsnik 3 krat. Vzdy je lepsie ponukat prazdnejsi prsnik ako ziaden.
A ako to vlastne u vas vyzera v noci? Pre mesiacom si pisala, ze uprava pomohla - alebo v noci lepsie a cez den problemy?

Tvoju otazku budem este dalej konzultovat, takze sa este ozvem.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 30 Nov 2011, 10:22

Vcera som skusala obmedzit dojcenia,asi o 4 sa kojila menej,5x za den to vyslo,no v noci sa mi zobudila 5x,tak to asi chcela dohnat.V noci sa budila po tej uprave 1x co bolo ok,bo ju potom neboli brucho,kedze v noci Laktazan nedavam.Ale dnes ako sa zobudila 5x,tak cely cas s velkym placom,pukala zas,brucho nafucane a strasne ma uz hryzie do bradavky ked ma nervy z toho brucha.Dnes rano rovnako.Ok,budem kojit 3x z jedneho prsa.Dnes kojim na poziadanie zatial,no ona aj ked taha chvilu a chce,tak potom ak sa jej da puknut uz ma len hryzie stale a nechce si ani dudkat nic,len zubami natahuje silno bradavku a to sa fakt neda vydrzat.
Uz sme fakt na nervy z celej tej situacie,najma to,ze sa okrem nas aj ona moc trapi :-(
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod zigi » 02 Dec 2011, 14:11

Mamusia, poslala som Ti ss s kontaktom na LP, ktora je zaroven pediatricka, skus s nou tu intoleranciu prebrat, predsa len viac hlav, viac rozumu, snad Vam pomoze. Velmi mi je luto, ze sa tak trapite, musis to mat tazke. U nas tiez nie je dojcenie idealne a viem si predstavit ako sa citis. Najhorsie je, ked clovek nevie, co robit a nie je si isty ci to, co robi je dobre, alebo nie...hlavne, ked ide o babatko, ktore ma taketo trapenie. Drzte sa!
zigi
 
Príspevky: 267
Registrovaný: 05 Jún 2011, 17:55
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 11 dní
2. dieťa: Maťko
Rokov: 6 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 02 Dec 2011, 18:08

Zigi dakujem moc :-)
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 04 Dec 2011, 02:35

Ja ti uz zrejme moz viac neporadim - kazdopadne treba dat pozor, aby prilisnym obmedzenim neprislo ku prilis velkemu znizeniu tvorby mliecka, ani to by nebolo bohvieco. Ja dufam, ze sa to upravi hlavne zvysenim tych prikrmov.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod mamusia » 06 Dec 2011, 12:05

Dakujem.
Este som kontaktovala jednu LP pediatricku,ta mi kazala zvysit mnozstvo Laktazanu a zda sa,ze celkom zabera teraz(klop,klop),tak dufam,ze uz bude len lepsie :-N
mamusia
 
Príspevky: 200
Registrovaný: 15 Apr 2011, 14:04
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Zoe
Rokov: 14 rokov, 3 mesiace, 26 dní
2. dieťa: Zara
Rokov: 13 rokov, 23 dní

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod zirafkaZuzka » 13 Jan 2012, 16:15

Vyskúšaj to zahusťovacie mliečko od Nutrilonu, ja ho miešam s odstriekaným a reflux i bolesti bruška aj koliky sa výrazne zmiernili;)
zirafkaZuzka
 
Príspevky: 6
Registrovaný: 13 Jan 2012, 16:03

Re: Bolesti bruska,skryty reflux? :-o

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Jan 2012, 17:22

Odporúčanie umelého mlieka pre takto staré dieťa ale nemá žiadne opodstatnenie (a keď chceme ísť do detailov, nemalo by opodstatnenie ani pre menšie dieťa pri tejto indikácii). Umelé mlieko samotné prináša pre dieťa určité zdravotné riziká, nehovoriac o tom, že spôsob jeho podania, ktorý je bežný v našej spoločnosti (fľašou) predstavuje riziká pre dojčenie ako také...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 48 hostia

cron