Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

témy o dojčení starších detí

Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Sep 2011, 12:58

Dcerka ma za par dni 14-mesiacov. Boli sme v Tatrach a velmi sa tam rozdojcila. Cez den sa dojci kazdu 1,5 hodinku. Celu noc prespi, rano na mna krici z postielky CICI HAM. :dojcenie:
Nerobi mi to ziadny problem, som stastna, ze jej chuti.
Problem je v tom, ze sa mi prsia zacali strasne nalievat. Ked sa o ne opriem, hned mi strieka mlieko. Rano som sa zobudila cela mokra. Je to normalne? Taketo prsia som mala po porode. :D
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Sep 2011, 13:41

myslim že je to celkom normalne, ked vela vypije tak sa vela tvori. Neviem ja by som v tom problem nevidela. Tiež mavam obdobia že sa maly rozťaha a hned sa mi to odrazi na prsiach.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Sep 2011, 13:47

Lenze mne to mlieko vyteka ako po porode.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod vejula » 13 Sep 2011, 13:50

didulka tak mne nevyteka len kolkokrat mam tiež tvrdy prsnik, ale stava sa mi to len na lavom lebo pravy mam podstatne väčši a zmesti sa mi do neho viac mlieka bez toho že by stvrdol. PRavy je menši a stači menej mlieka a už je taky tvrdy kamenovy... Ale vytekať nevyteka, tak snad ti povedia LP či je to ok ony isto budu vedieť
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod Bibiq » 13 Sep 2011, 14:49

Tak toto super tema a Katkin prispevok ma pobavil,ale aj trosku som sa vzila do tej situacie a asi by to take smiesne nebolo,ale stane sa nie?
Moj syn,ma uz teraz 9 rokov,ale hlasok pustil kopec,len kto by si to vsetko pamatal :-)
jeden taky vtipny pribeh mi napadol:nas syn asi okolo 2,5 roka rad pozeral rozpravku od Disney TARZAN. Raz sme cestovali v autobuse a prisadla si k nam taka mila babicka. Po 10min cesty sa opytala syna,ze ako sa vola a on z cista jasna povedal:pledsa Tauzan. Jeden cas ked isla 1.seria superstar a bol tam Tomas Bezdeda,tak raz v skolke sa ho opytala kamaratka "ty si tomas bezdeda?" a on na to,ja som neni Tomas Bezdeda,lebo ja mam deda
:-D
a takych podobnych hlasok,ale teraz uz takych predpubertalnych mame stale kopec :-)
Obrázok užívateľa
Bibiq
 
Príspevky: 322
Registrovaný: 22 Máj 2011, 19:59
Bydlisko: doteraz Krompachy-odteraz Bratislava-Dubravka
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 22 rokov, 3 mesiace, 1 deň
2. dieťa: Melánia
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 25 dní
Môj status: NEVZDAVAT SA!

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Sep 2011, 15:24

Didulka, je to normálna reakcia na momentálnu situáciu, telo jednoducho vníma častejší dopyt, tak reaguje vyššou ponukou, niekedy to preženie a vyrobí o dosť viac. To je podobné ako po pôrode. Vo Vašej situácii to potvrdzuje môj predpoklad, ktorý som získala v iných diskusiách, že napriek tomu, že dieťatko nevyužíva (či nevyužívalo) viaceré funkcie nenutritívneho satia, ostávalo na prsníku aj v tomto vyššom veku a to s najväčšou pravdepodobnosťou kvôli výdatnej tvorbe mlieka. Takto reagujú najmä mamičky, ktoré sú naprogramované na nadprodukciu a aj po malom stimule tvorba mlieka zareaguje.
Neboj, časom sa to zase znormalizuje, telo pochopí, že až takto sa snažiť nemusí.
A veľmi sa teším, že sa Vám to dojčenie takto vyvíja, to dáva vyššie šance pre dlhodobejšie dojčenie, jupí :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod didulka » 13 Sep 2011, 16:15

Vytekanie mlieka je dost otravne, ale co uz. Lepsie ako keby som mala malo. Len som fakt necakala, ze sa mi prsia mozu az tak nalievat.
Bola som teraz s viacerymi malymi detmi, ktore mamy nedojcia. Ci mojmu telu aj z toho nepreplo. Mozno chce nadojcit vsetky nedojcene deti sveta... :-D
Tesim sa aj ja... Moja cecana sa svojho CICIHAM podla mna len tak lahko nevzda.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 13 Sep 2011, 16:55

didulka: jeeej to bolo milé, CICIHAM. :dojcenie:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Nalievanie prsnikov v 14-mesiacoch

Neprečítaný príspevokod luciole » 13 Sep 2011, 20:06

didulka, možno je niečo vo vzduchu, lebo Hanka má síce len pol roka, ale ja som práve mala uplynulé týždne pocit, že sa mi konečne upravila nadprodukcia...no ale už pár dní máme mlieko všade, kebyže máme záhradu, môžem polievať :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 31 hostia

cron