1rok, ziadne mliecko, prosim podporu

témy o dojčení starších detí

1rok, ziadne mliecko, prosim podporu

Neprečítaný príspevokod vikuska » 08 Sep 2011, 14:21

Mile maminky a poradkyne,
vcera vecer som si uvedomila, ze uz tyzden neviem (1rocne) babo uspat inak ako chodenim po byte a vo vaku, doteraz to bolo vzdy dojcenim. Vzdy ked sa prisaje, potiahne, vypluje, strci si tam palec a dost. Vcera vecer po hodine pokusu o uspavanie mi vyznakoval, ze chce chlebik (!). Bol hladny, prsko odmietal, dostal nakoniec chlebik, a potom zaspal. Hned som zacala odsavat na povzbudenie dojcenia, ale po 45minutach som nevytlacila viac nez nejakych 10ml. Let-down reflex prisiel po dobrych osmych minutach. Viem, ze odsavanie nie je urcujuce, ale za cias plneho dojcenia som v pohode dostala von aj 120ml. Pred polnocou som odsavala znovu, znovu nejakych 10. V noci ked sa zobudil na dojcenie, znovu to iste, potiahnutie, a radsej palec do pusy. Musela som na niekolko pokusov, no katastrofa. Rano sa trochu napil. Pri dalsom odsavani vyslo von cca 20, ale dalsie odsavanie uz nevyslo vobec nic, nic, ani kvapka. Mlieko sa vobec nespusta.
Takze: odsavam po kazdom dojceni (resp. pokuse on), 5x3x2minuty kazdy prsnik na striedacku. Skusam dojcit vzdy pred jedlom, zrusila som mu vsetky jablcka a hrusky medzi jedlami. Dnes poobede dostanem senovku a benedikta. Zacala som si ho balit vyzleceneho do satky na hrud. Prosim vas, co dalej? Co este?

Uvedomila som si, ze posledny tyzden, mozno 10 dni, mi dojcenie uplne unikalo, a mali sme aj 6hodinove pauzy cez den, okrem toho pil celkom vela vody. Velmi som to zanedbala, je to dosledok mojich viacerych chyb. Ale cumlikovany ani flaskovany nikdy nebol, spava s nami v posteli od narodenia, nosime sa v satke (teraz cez leto bola mensia pauza kvoli pocasiu).

P.S. Ak ste tu nejake kosicanky, ktore idete tuto sobotu na test LP a zaroven mate doma senovku v kapsliach, kupim od vas, kupim!
Obrázok užívateľa
vikuska
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:09

Re: 1rok, ziadne mliecko, prosim podporu

Neprečítaný príspevokod Klemka » 08 Sep 2011, 17:30

Vikuska, myslím, že si to chytila za správny koniec.
Cesta späť vedie cez dve veci:
1. zvýšiť tvorbu mlieka - v tomto veku dieťaťa je na to ideálne použit domperidón, ale aj bylinky Ti pravdepodobne zaberú, ak si si kúpila kapsule, užívaj ich podľa návodu (3 kapsule 3x denne). Odsávanie je dôležité najmä v prípade, že dieťa odmietne prsník a vznikne tam pauza medzi dojčeniami, ktorá nie je obvyklá. Odsávanie aj odstrekovanie je otázkou techniky a času, mnohé mamičky napr. v čase, keď riešime po pôrode nejaké problémy s dojčením a nabehnú úspešne na odsávanie, potom hovoria, že po pol roku, keď prestali odsávať, už nevedia odsať takmer nič. To nič neznamená a odsávaním sa v podstate netreba trápiť, iba ak hovoríme o prípade, že mlieko stojí v prsníkoch a dieťa sa neprisáva, tak je dôležité ho dostať aj von, aby sa tvorilo nové. Keď budeš skúšať, postupne sa do toho dostaneš podľa mňa.
2. prilákať dieťa späť na prsník - ak synček prsník neodmieta úplne, bude to pravdepodobne jednoduchšie - kontakt koža na kožu, pokračovať v spoločnom spaní, nosení, vytvoriť dostatok príležitostí, aby sa prisal a keď nejaví záujem a neprisáva sa neobvykle dlhú dobu, odsať mlieko a netrápiť sa. Je dobré skúšať neobvyklé situácie - napr. spoločné kúpanie, dojčenie v chôdzi, na fitlopte atď. A pre väčšinu týchto detí platí, že sa sú ochotnejšie sa prisať v polospánku - napr. v noci pri precitaní alebo cez deň, keď sa precitajú z niektorého z denných spánkov. Je dobré mu pomáhať urýchliť tok mliečka stláčaním prsníka, ak by ho to nerušilo.
Ak dobre priberá, možno zvážiť aj ubrať z príkrmov, aby mal vyšší príjem materského mlieka. To by malo byť aj v tomto veku hlavnou súčasťou jeho stravy.
S tou senovkou - skús sa obrátiť na Ludku, tu z fóra, ktorá je z Košíc a máva väčšinou nejakú senovku v zásobe.
Držím veľmi palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 47 hostia

cron