vela dudle ale malo pije

témy o dojčení starších detí

vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod vejula » 22 Aug 2011, 23:03

Čavte kočky. Posledne dni mam pocit že synček sice je často na ciciku, pije velmi malo. PRitom ked mu cicik vytiahnem a skusim či mliečko je tak normalne vystrekne, no i tak mam strach či nieje niekde problem, prečo tolko potrebuje len tak dudlať. Bojim aby sa mi neprestalo tvoriť mliečko ked tak malo pije, lebo sa mi zda že už ho aj menej je. V noci pije pekne aj večer ked zaspava, ale cez den nič moc... Neviete kde može byť chyba? Ďakujem
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 23 Aug 2011, 00:09

vejula, vieš že tento problém riešim aj ja?:-)nasadila som po porade s Klemkou domperidon na zvysenie tvorby mlieka, tiez som mala pocit, ze kleslo kedze cez den moc nepije.V noci tiez pije normalne.Mozno to bude tym teplom aj ked neviem, u mna toto je aj pri menzese, ze mala akoby cucla pusta sa a tak dokola.Alebo len dudka, otaca sa za vsetkym moznym.Ja uz davam aj cistu vodu na pitie, som rozmyslala ci by to aj tym nemohlo byt...
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Aug 2011, 08:47

elinka27 vieš nemam pocit že by vobec chcel piť lebo ked stlačim prsnik tak sa hneva, on akoby chcel len dudlať. u mna to nieje tak že len zadudle a koniec on dudle hodnu chvilku akoby aj papal ale proste nepapa, to vidim ani neprehlta ani pauza v bradičke.. V nedelu sme boli na kupku tak tam som presedela na lavičke s tym že si asi 15 minut len dudlal potom som ho už niečim zaujala ale o 5 minut zas na cicik a zas len dudlal, ked som stlačila prsnik ani počuť, vobec sa mu to nepačilo. Ja to už nechapem. Samozrejme vodičku som mu davala ale nie viac ako inokedy. Na to že bolo take teplo fakt nevypil vela, tak ako vždy. no ja už neviem fakt mam strach že pomaly pridem o mliečko. menzes ja ešte vobec nemavam, takže tym to asi nebude
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Aug 2011, 21:26

Vejula, nevidíš vôbec nikdy, že by pil? Zmenilo sa to zrazu - behom pár dní? Inak priberá dobre? Aké problémy ste s dojčením riešili v minulosti?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod vejula » 23 Aug 2011, 22:14

klemka pije ale oproti tomu ako pil sa mi zda malo, i ked na ciciku je častejšie. Pekne mi pije večer ked ho davam spať, dnes mi ešte celkom pekne pil okolo šiestej večer a ešte na obed ked som ho davala spať. Rano a v noci ani neviem kedže ja kojim v polospanku takže to nesledujem. PRitom mi malo papa aj normalne jedlo na obed mi nezjedol nič, na ranajky kusoček chlebika na večer jeden jogurtik, pomedzi to troška jablčka a zopar detskych keksikov, no nechapem. tak či prosieva, hmmm pravdupovediac vyzera pekne ale nejako extra nepribera, no lenže to tieto staršie detičky už ani tak viditelne ani nemusia myslim. A zmenilo sa to fakt behom par dni, ani nie tyžden čo som si začala uvedomovať ako vela len dudle, pred tym to tak nezvykol proste bud pil alebo nepil nejako dudlať nepotreboval, a v takejto miere už vobec nie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Aug 2011, 07:18

Vejula, ako to pokračuje?
Ťažko mi toto zhodnotiť bez toho, aby som Tvoj prípad nepoznala lepšie od začiatku, ale trúfala by som si povedať, že pravdepodobne nejde o nič, že staršie dieťa si jednoducho rýchlejšie potiahne ten svoj objem mlieka a vidíš veľa satia naprázdno, ale vôbec nič to nemusí znamenať. Dôležité je, že využívate všetky funkcie dojčenia, čo sa zdá, že robíte a to, aby dieťatko dobre priberalo a prospievalo.
Môžeš začať zvyšovať tvorbu mlieka, ale osobne mi to pripadá byť zbytočné, hoci, ako som už napísala, ťažko to posúdiť takto...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod vejula » 27 Aug 2011, 08:54

klemka, už je to lepšie sa zda :-) ... mliečka je myslim že dosť :-) Ale dakujem. Inak kojenie mam od začiatku takmer bez problemov až na nejake menšie infekcie bradaviek, zapalu prsnika. Takže asi fakt mal len take obdobie že chcel viac dudlať na prazdno. Posledne obdobie je celkovo z toho tepla taky nervozny aj večer zle zaspava tak nepokojne, verim že ked sa schladi bude všetko lepšie
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod Klemka » 28 Aug 2011, 07:14

Vejula sleduj priberanie a inak sa tým teda fakt asi netreba trápiť. Ale je skvelé, že si tak všímaš, čo sa deje a vieš rozoznať, čo dieťa na prsníku robí.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: vela dudle ale malo pije

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Aug 2011, 16:04

klemka tak napr včera mi pil fakt dosť malo, ponukala som ale vobec nemal zaujem. Pekne pil len rani pred obednym spankom a potom na večer. V noci ešte 2x bol hore.

Ale dnes si to zas vynhradza a pije pekne každu chvilku, takže je to fakt asi o tom aky ma den... Ved nam tiež nechuti jesť každy den rovnako. To je dobre že vie čo chce kedy to chce a kolko chce a nenecha si nanucovať. Ved je to nejaky baranček :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 33 hostia

cron