Dokedy dojcit?

témy o dojčení starších detí

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Aug 2011, 22:15

Vzťahová výchova je normálna a dieťa je očakáva, deti takýto vzťah s matkou zažívali tisícky rokov počas evolúcie. Potreba intenzívneho naviazania na matku je vrodená. Dieťa ju očakáva. Nemožno ju odučiť. Dá sa len potlačiť, s následkami do budúcna.
Viem, že viacerí psychológia varujú pred intenzívnym naviazaním dieťaťa na matku. Mne v tomto poradenstvo pri dojčení veľmi pomohlo a ujasnilo tieto prípadné nejasnoti. Čo je prirodzené a normálne - dojčenie alebo alternatívny spôsob výživy? Ak sa zhodneme na tom, že normálne je dojčiť, potom je dôležité vedieť, že dojčenie je veľmi prepojené s tým, nakoľko je dieťa naviazané na matku, nakoľko intezívne matka dieťa v prvých mesiacoch života dojčí na požiadanie a používa ďalšie nástroje vzťahovej väzby (medzi ktoré patrí nosenie, spoločné spanie atď.). A že ak je vzťahová väzba oslabená, často sa vyskytujú problémy s dojčením. Myslím, že ten, kto chce varovať pred naviazaním dieťaťa na matku, by mal aspoň raz v živote vidieť dlhodobo dojčené dieťa a sledovať, ako sa postupne odstavuje. Potom by videl, ako práve intenzívne naviazanie na matku pomáha tomu, aby dieťa mohlo vlastnými silami postupne získavať silu a odvahu sa vydať na vlastnú cestu životom. Naše životy sa nedajú porovnávať so životmi ľudí, ktorí žijú v prirodzených spoločenstvách. Trpíme tým všetci. Naša spoločnosť nie je spoločnosťou šťastných a vyrovnaných ľudí. Každopádne, musíme sa naučiť prežiť aj v takomto spoločenskom zriadení. Jednou z dôležitých vlastností pre prežitie v našej spoločnosti je získanie správneho sebavedomia a schopnosti postarať sa o seba. Práve intenzívne naviazanie na matku a s tým spojená normálna dĺžka dojčenia (dlhodobé dojčenie) tomuto veľmi pomáha. Prečo to nevyužiť práve v prospech dieťaťa?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Aug 2011, 22:20

Janka, na homeopatiu mám súkromný, osobný názor, toto čo píšem, nie je názor súvisiaci s poradenstvom pri dojčení. Homeopatia funguje aj pri zvieratách, ktoré placebo efekt nemajú prečo mať, keďže ani nevedia, čo sme im dali. Minule ma zaujal dokument na Českej televízii o vode, kde ukazovali aj pár vedcov, ktorí sa práve výskumu pamäte vody venujú a majú pre mňa pomerne hodnoverné dôkazy, že voda má "pamäť".
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 22:55

Janka, tvoje príspevky sú skoro všetky veľmi blízke mojím názorom, len ja , bohužiaľ, nemám také vyjadrovacie schopnosti. Škoda, že bývate tak ďaleko. My sme tiež novousadlíci v našej dedine, navyše sme slováci (v ČR), takže viem o čom píšeš i keď musím uzna´t, že ľudia sú v tomto kraji celkom priateĺskí. Tiež mám pocit,že prirodzená, vzťahová výchova je šitá v podmienkach vačších komunít, ako je trojčlenná rodina.
Klemka, fungovanie homeopatického lieku nikdy nebolo dokázané v nijakej serióznej (zaslepenej) štúdii ani u ľudí. To , že "funguje" je skor o pocitoch, či dokazoch malými štúdijkami sponzorovanými často samými výrobcami, homeopatia nemá miesto v serióznej tzv.evidence based medicine (medicína založená na dokazoch) a preto ani nie je hradená prostriedkami verejného zdravotníctva. A to je, myslím si i kľúč k jej fungovaniu. Zaplatia si ju len tí, ktorí jej veria a preto tu i tak dobre zaberie... A často práve na choroby s vysokým psychogénnym podielom.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Aug 2011, 23:03

Klemka, to je zaujimave s tou pamatou vody, ja som sa s takymi dokumentami zatial nestretla. Spominam si sice, ze som cosi podobne raz zachytila o fyzike, nieco o casticiach, ktore akoby o sebe vedeli na dialku a komunikovali rychlostou, ktora sa dnes povazuje za nemoznu, no bolo to raz, velmi vagne, odvtedy som o nicom podobnom nepocula. Je mozne, ze raz sa ukaze, ze priroda sa riadi aj nejakymi zahadnejsimi zakonmi, nez dnes vo velkom uznavane zakony hmoty. Mozno na "voda si pamata" casom zmenim nazor, ale potom ma zacne dost zaujimat aj aspekt bielej magie, ako spominala JankaMich, pretoze v tom pripade aj to bude asi hrat vacsiu rolu, nez si teraz myslim.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Aug 2011, 23:13

kinsi, ved vdaka webu sa vzdialenosti medzi ludmi skracuju :D A keby si ma spoznala osobne, ktovie, ci by si nebola sklamana :D Strasne zle komunikujem napriamo, tazkopadne, nesikovne, s komplexami, malo sa o seba staram... Skratka som ukazkovy pripad dosledkov studeneho odchovu :lol:
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 19 Aug 2011, 23:18

Janka, a nepojdeš i ty na ten kurz pre LP do Trnavy? Podľa toho popisu, by sme si asi skutočne sadli :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod janka » 19 Aug 2011, 23:38

kinsi, pravdupovediac spekulujem tom, ale zatial si to neviem organizacne predstavit, Misku nemam kde nechat, a na prednaskach mi sotva vydrzi v klude, byt s nou v detskom kutiku a potom si vsetko studovat zo slajdov sa mi zas nevidi, takze zatial to prilis realne nevidim.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 08:41

kinsi, ja zase vôbec nie som nadšená z toho, keď nič okrem "serióznej medicíny založenej na dôkazoch" nemá miesto. pritom verím, že je množstvo iných ciest.. ale to je na dlhé polemiky..
bože ja ked toto počujem, že nechať dieťa plakať, nezobrať na ruky, aby nebolo rozmaznané, normálne ma nadvihuje zo stoličky. dieťa je tiež človek, ktorý má svoje pocity a potreby a vyjadruje ich tak ako vie. samozrejme že príde do veku, že bude skúšať kam až sa dá zájsť, ale je na nás, čo máme rozum, aby sme to videli a usmernili správne. dieťa má predsa právo mať strach, má právo byť hanblivé, a skryť sa za mamu. je to jen dôkazom toho, že verí, že mama mu pomôže a ochrániho ho. nemôžme byť predsa všetci hrrr a určite sa osobnosť človeka nedá pozitívnym spôsobom ovplyvniť tak, že ho už dojčenskom veku "učíme samostatnosti" tým, že si nevšímame jeho komunikáciu.
následky v spoločnosti sú neblahé. psychické poruchy-depresie, závislosti, neschopnosť komunikovať, hranie sa na niečo, falošnosť, pretvárka... na dennom poriadku sa stretávame s tým, že musíme byť za každú cenu usmiati, príjemní, komuikatívni, flexibilní. ale nie vo svojom vnútri, to nech každý skryje čo najhlbšie, hlavne aby navonok bolo všetko v poriadku. a nielen človek ako taký sa má tváriť navonok v poriadku, ale aj rodina, spoločnosť. a vo vnútri dusíme od detstva všetko zlé, negatívne, lebo tak sme naučení a nevieme s tým pracovať. čím hlbšie sa to zatlačí, nevyťahuje, nerieši, nerozpráva sa o tom čo nás trápi,tým lepšie, až kým oklameme aj sami seba, že je všetko ako má byť. potom sa to určite niekedy prevalí von a otočí sa proti človeku, alebo napríklad ventiluje agresivitou. áno, nech je človek usmiaty, vyrovnaný, spokojný, šťastný ale nech to vychádza z jeho vnútra. pretvárka vyžaduje nesmierne množstvo energie a pritom stačí tak málo...počúvať a komunikovať s najbližšími, pochopiť pocity, vedieť o nich hovoriť (v prvom rade vedieť ich pomenovať- jednoduchými slovami), vedieť prečo ten pocit vznikol a prijať ho. nemusíme mať na každý problém hned riešenie. stačí o ňom vedieť, prečo je tu. malé dieťa vyjadruje svoje pocity priamo, bez obalu, bez ohľadu, či sa nám to práve hodí. matka má byť pre dieťa osoba, ktorá toto akceptuje, rozumie tomu, a ked treba tak pritúli, pomôže. to neznamená, že takéto dieťa bude rozmanané, nevychované, nesamostatné. prečo by sme tieto priame vyjadrenia mali potláčať už od začiatku? neviem si predstaviť, že by som natiahla ruky proti mojmu manželovi a chcela objatie, a on by sa mi otočil chrbtom, moje prosby a potreby ignoroval. alebo by nereagoval na to, že ho volám, že mu niečo hovorím. myslím si, že aj dieťa pochopí skoro súvislosti medzi svojím pocitom, prosbou a odozvou, o tom že pocit môže byť aj negatívny, že niektoré veci robiť je správne a niektoré nesprávne. dôverovať bude len vtedy, ked vie, že je prijatý aj so svojimi negatívami.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2011, 14:25

Shira, zle si ma pochopila. Napísala som, že homeopatia nemá miesto v serióznej EBM, nie, že nič okrem serióznej EBM nemá miesto. To si celkom určite nemyslím. O homeopatii si akurát myslím, že pokiaľ jej účinnosť nie je podložená dokazmi, tak nepatrí k serióznej medicíne a nemala by napr. byť ponúkaná v rámci liečby lekármi. Bežný pacient často potom prichádza do omylu, že dostáva liečivo a v podstate očakáva, že je účinné (jeho účinnosť bola dokázaná). Samozrejme nemám nič proti homeopatii ani iným alternatívnym postupom, ale mali by byť striktne rozpoznateľné od podložených lekárskych postupov. Neviem, či to dokážem vysvetliť, ale malé prirovnanie (pre názornosť "pritiahnuté za uši"): Niekto si urobí biznis na tom, že sa rozhodne distribuovať medzi ľudí konský hnoj pre "údajné blahodárne účinky na zdravie", urobí si webstránku, zaplatí reklamu, kde sa budú ľudia dušovať ako im kapsle z hnoja pomohli, zmenili život, vyliečili to, čo lekári 50rokov nedokázali. Následne sa dohodne s nejakým lekárom, že mu bude kapsle dodávať a za odmenu mu za každé minuté balenie dá 5 eur. Ak tento lekár, či už pre tých 5 eur, alebo preto, že skutočne reklame uveril, že kapsle sú účinné, ich bude núkať svojim pacientom, myslíte, že to je OK? Že to nebude podvod na pacientovi? Podľa mňa áno, pretože pacient právom očakáva, že účinnosť liekov doporučených lekárom bola dokázaná. Na druhej strane je podľa mňa OK ak rovnaké kapsle bude ponúkať hocikto iný a verím tomu, že pokiaĺ by bol ten iný charizmatický, tak budú i skutočne účinné, neuzdravia totiž ony ale viera v ich účinok.
Netvrdím, že sa povedzme raz skutočne účinnosť homeopatie nepotvrdí (i keď o tom osobne veľmi silno pochybujem), ale pokiaľ to tak nie je, tak patrí homeopatia, podľa mojho názoru mimo serióznu medicínu založenú na dokazoch.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod katka » 20 Aug 2011, 15:15

Janka tvoj opis samej seba sedi do bodky aj na mna :lol: este by som snad ku tomu doplnila psychicku labilitu- v dosledku chronickej unavy som schopna v priebehu piatich minut prest od stavu euforie, k totalnej zurivosti a depresii, az ku absolutnej apatii..
Co sa tyka homeopatie nerozumiem jednemu, pokial sa hovori ho placebe a uzdravovani vierou- ja strasne silno verim homeopatii ale v zivote mi nikdy v nicom nezabrala a nepomohla, preco dokelu?
katka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 02 Apr 2011, 19:17
Počet detí: 2
1. dieťa: zelenoocko
Rokov: 20 rokov, 1 mesiac, 23 dní
2. dieťa: modroocko
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 8 dní
Môj status: Ja si tady sednu a uz se ani nehnu!

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Aug 2011, 17:31

kinsi, homeopatia je dosť rozšírená, poznám lekárov, ktorí prestali robiť "klasickú" medicínu a venujú sa čiste homeopatii, ale aj ambulancia je označená ako homeopatická. nie som si istá, či je to iba o biznise, podľa mňa musia byť presvedčení, že robia dobrú vec. v klasickej ambulancii mi nikdy nikto homeopatiu neponúkal, takže to by tak asi malo byť, podľa toho čo píšeš. ja sa v tom nevyznám ani som okrem ricinus communis nebrala nijaké lieky z homeopatie, takže osobnú skúsenosť nemám, ale myslela som si, že je to overené, ked nie úplne vedecky, aspon praxou. podla toho čo viem, má to nejaké konkrétne postupy a pravidlá, z niečoho musia vychádzať, nie? :o :o ja o tom dosť silno uvažujem, siahnuť radšej po niečom takom ako hned po antibiotikách, ked mi ochorie dieťa.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 20 Aug 2011, 18:10

Shira, ja poznám tiež jednu lekárku, čo "prešla" k homeopatii a akupunktúre a i keď verím, že mnohí to urobia z presvedčenia, konkrétne táto to urobila z ekonomických dovodov. Moc sa tým pred nami (spolužiakmi na medicíne) jej dcéra ani netajila. Ale to by bolo podľa mňa stále OK, ak by sa prestala tváriť ako lekárka, ale ďalej by vystupovala napr.ako homeopatka. Lebo inak je to podľa mňa strašné zavádzanie.
Súhlasím s tebou s tým, že i ja pred ATB (akýmikoľvek liekmi) 100x zvážim, či sú fakt nutné, ale skor siahnem povedzme po bylinkách, či nejakých iných opatreniach (naparovanie, vyšší príjem tekutín, kľudový režim) ako po kúpe napr.nejakého 1000x zriedeného roztoku, v ktorom je povedzme v každej stej kvapke molekula z kačacej pečene....
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 20 Aug 2011, 19:46

Zaujimava debata, nasa pediatricka je zaroven aj homeopatka, velakrat odchadzame z ambulancie s roznymi homeopatikami napisanymi na listocku, ktore vzdy kupime hned v lekarni vedla a velakrat koncia v sufliku z liekmi, lebo ich nakoniec aj tak nedavam, takisto zboznuje Fenistil, ktory dava skoro na vsetko, ten uz som jej aj povedala, nech nedava, starsi sa normalne zacal pocikavat ako nanho ucinkoval, ma to aj v karte teraz. Vzdy som s nou bola spokojna, ale odkedy mi mladsieho zaockovala bez upozornenia hexou aj synflorixom, a to nemal vyliecenu TBC ranku (vtedy som sa o ockovanie nezaujimala, az prave po tom), tak som spozornela a citala som tiez nejake debaty, ze ponukala mamickam nejaky skusobny liek pre deti, ktore su casto chore...takze uz kazde jej slovo beriem z rezervou.
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 5 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Aug 2011, 13:16

Nemám potrebu tu obhajovať homeopatiu, navyše som sa nikdy nezaujímala o túto oblasť tak, aby som vedela niekomu aj zdôvodniť prečo homeopatiu používať. Preto toto možno nebude silný argument - ale kedysi a myslím, že aj teraz, boli homeopatické lieky preplácané poisťovňou napr. vo Francúzsku, možno aj v iných krajinách.
Profesionálne sa však držím protokolov dr. Newmana, ktorý homeopatiu vo svojich riešenia nemá, takže ani v poradenstve pri dojčení ju neodporúčam.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Aug 2011, 13:31

Klemka, práve pre toto si ťa vážim ešte viac. Je to ďaľší dokaz tvojej profesionality.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 16 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod estterka » 21 Aug 2011, 14:23

klemka,ja prave citam nihu o homeopatii a tam sa vsvetluje,ze to nema voebc nic spolocne s pamatou vody,nie to je zalad,ako to funguje. nehadam sa,len vravim,co soms a dozvedela.inak celkom dobru knihu mam,tak polopate vysvetlene principy.a paci sa mi velmi ta filozofia prepojenia psychiky cloveka so zdravotnymi problemami a myslienka uplneho vyliecenia,nie len potlacania aktualnych zdravotnych problemov.ja mam doma aj liecitelku,ktora pracuje s energiou a mam to stopercentne odskusane,ze mi pomohla viac ako lekari a lieky. trufnem si povedat,ze pomohla aj malej s tymi infekciami a oblickami. ako prvy nas na problemy dokonca upozornil otcov liecitel,ktory ju skontrolval na dialku a presne povedal,ze zapaleny mocovy mechur a oblicky mame skontrolovat,obidve nie su v poriadku,ale lava je na tom horsie.a sedelo to,nemal to odkial vediet.ja ho ani nepoznam. ale to som uz velmi mimo temy,prepacte.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod didulka » 21 Aug 2011, 15:40

Klemka staci sa tu trosku postazovat a hned je lepsie... :-D Sara mi uz aj cez den krasne cecinka. Dnes sa dokonca na terase v meste krasne nadojcila. Dufam, ze som to nezakrikla...

Co sa tyka homeopatie... Jediny clovek, ktory bol ochotny pomoct nam po ockovani bola homeopatka. Neviem, ci som to sem uz pisala, ale pomohla nam pozerat sa na tie jej kozne problemy inak. Odkedy to neriesime, tak je dobre.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 22 Aug 2011, 22:55

ahojte, vôbec tu nestíham chodiť, ale všimla som si, že spomínate homeopatiu, ja pridávam do diskusie jeden článok, ktorý mňa presvedčil o tom, že je to hlavne veľký biznis, rovnako ako klasický farmaceutický priemysel... odporúčam prečítať.. :)
http://andrejk.blogspot.com/2005/11/hom ... iness.html
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 10 mesiacov, 2 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 8 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod janka » 24 Aug 2011, 22:53

carodejnica, tak je, o tej homeopatii tie clanky poznam, ja som ich citala kade-tade roztrusene po webe, henten blog som nepoznala. Ale zas by som uplne nehadzala homeopatiu a klasicku farmaciu do jedneho vreca. Klasicka farmacia ma svoje lieciva podlozene dokladnymi studiami, nielen dojmami autora lieku. Tam ide skor o boj, ktora firma bude ten liek dodavat, a ci je to originalny liek alebo generikum, urcite sa za tym tocia velke peniaze. No ucinnost je overena.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Aug 2011, 22:56

No, s tym overovanim ucinnosti klasickych liekov (o homeopatikach uz ani nehovoriac) by som si uz dnes velmi ista nebola. Skus si precitat knihu co odporucam v teme Knihy.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod janka » 24 Aug 2011, 23:20

JankaMich, myslis, ze je to az take zle? Neviem, ja som brala lieky na serioznu chorobu dvakrat, raz na boreliozu a raz na zapal, kvoli ktoremu som roky nemohla otehotniet. Obidvakrat som sa hned preliecila. Skor vidim problem v tom, ked sa lieky nasadzuju len tak mirnix-dirnix, ako manzel chodil od urologa (nevedeli sme presne kde je problem, ze nemozme otehotniet) - zakazdym prisiel s novym predpisom, vraj "je tam stale nejaky zapal", bral nove a nove antibiotika, vzdy bez kultivacii, nasadene len tak bajocko, samozrejme, ze sa nic nevyriesilo. Moj gynekolog si dal zalezat, aby presne zistil diagnozu, ked si nou bol isty, nasadil nam s manzelom obom lieky a ledva sme ich dobrali, otehotnela som. Takze problem vidim do velkej miery v laxnom pristupe doktora nez v neucinnosti liekov, ale to je samozrejme len moja osobna skusenost.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod janka » 24 Aug 2011, 23:48

JankaMich, zbezne som sa mrkla na tu knihu, to vyzera byt v podstate kniha o Prozacu, nie? Tu zazracnu modnu piluluku dnesnej ameriky ale neradim medzi standardnu farmaciu, teda nieco riesiace konkretne a jasne pomenovane problemy. Teda niezeby som depresiu nepovazovala za problem, praveze to povazujem za komplikovany problem, ktory je prave preto sotva riesitelny jednou pilulkou, to je jasny biznis, nemusim sa ani pozriet do zakulisia.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod didulka » 25 Aug 2011, 10:38

Tu ide o to, ze si farma firmy vymyslaju choroby, niektore sa aj umelo vyrabaju a potom sa rozsiria medzi ludi. Ako tie posledne chripky. Kedze mam kamosov z farma biznisu tak viem, o com pisem..
Toto je super rozhovor, treba si precitat.
http://plus7dni.pluska.sk/plus7dni/zauj ... aliky.html
Ako sa umelo posuvaju napriklad normalne hodnoty cholesterolu. Len preto, aby sa viac ludi nacpavalo liekmi.

Je pravda, ze cim viac liekov lekar predpise, tym viac dostane od farma firmy. Ci uz financny dar alebo dovolenku, akoze kongres. Nie raz sme boli v restike napriklad na husacine a zacvakala to farma firma. Ze to sa strati. Vsetko financuju z roznych tajnych kont. O tych dovolenkach to tiez viem z vlastnej skusenosti a neslo o nejake sproste Taliensko alebo Grecko.

Ockovanie je ukazkovy priklad tejto spinavej hry. Do vakciny primiesaju trosku rakoviny, trosku cukrovky, za kybel niecoho co nastrbi imunitu. Potom je len otazkou casu, co a kedy sa u cloveka prejavi. Potom budu rozpravat, ako sa vdaka ockovaniu vyhubili choroba, pricom je to hovadna ako mrak.
Čierny kašeľ ustúpil na 3 kontinentoch 20 rokov pred zavedením vakcíny..
Tu je tabuľkový prehľad ústupu rôznych chorôb na ktoré sa očkuje aj neočkuje, ale aj úmrtnosť po vakcinácii. Celý článok je zaujímavé čítanie.
http://childhealthsafety.wordpress.com/graphs/
A lekari budu strasit a strasit... Farma firmy si obcas zaplatia v telke nejaku spravu o epidemii osypok, cierneho kasla atd atd. Len aby drzali lud v strachu. Vacsinou su tieto spravy vymyslene, lenze to uz nikto nezistuje. A ludia sa boja a boja a farma firmy zarabaju.
Obrázok užívateľa
didulka
 
Príspevky: 475
Registrovaný: 22 Mar 2011, 12:13
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 1

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 25 Aug 2011, 15:25

Tak toto je super doplnok k mojim vedomostiam. Diky za linky.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod ewulalia » 27 Okt 2011, 13:47

ahojte,
prišla som pre radu, či povzbudenie... hádam sa trafím do správnej témy (či založiť novú?!)

Bola som včera u mojej gynekologičky na vyšetrenie. S tým, že posledné 2 mesiace som nemala menštruáciu (predtým takú "divnú"), tehotenský test negatívny ... či nie som tehotná. No nie som. A okrem mierneho sklamanie za nie som v tom ... som odchádzala so šokom, pretože mi doktorka viac-menej prikázala dcéru odstaviť (asi takým štýlom - odísť od nej .... že keď ma neuvidí - nespomenie si.... čo je v našom prípade nemožné a nereálne) vraj mam Chiari - Frommelov syndrom ... kvôli prolaktínu mám potlačenú menštruáciu - utlmené vaječníky. Chcela mi nechať pichnúť Agolutin na vyvolanie menštruácie - no ten som odmietla (s tým, že si to chcem rozmyslieť a neviem si predstaviť odstaviť malú len tak zrazu).
Ona je stará škola... typu do roka dojčiť stačí. Akosi som jej nevládala oponovať, resp. vysvetľovať (nie som až taká zbehlá v argumentovaní... mám to síce načítané - od annag, mamily, odporúčania unicef a who...., no nie natoľko aby som to zvládala v "odbornej" debate... sorry :( )

Naša Beti ma 27mesiacov. Prvý menzes som po pôrode dostala po 14mes. Tie cykly vôbec neboli ukážkové. Ale to sa mi stavalo aj predtým, tak som žiadnu vedu nerobila. Dojčím stále 2-3x denne - v podstate len na uspávanie a ranné prebúdzanie.... no a podľa potreby aj v noci ... ale niekedy ani neviem či som dojčila či nie :D ale budieva sa v noci.
Aj som uvažovala, že ju odstavím, no neviem ako a nechce sa mi to nejak riešiť. Na druhej strane by som rada aj druhe bejby...
Tak teraz neviem či to nejako riešiť ... alebo to nechať tak "na prírodu" (?!)
ewulalia
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 25 Mar 2011, 22:29
Bydlisko: Trenč. Turná
Počet detí: 1
1. dieťa: Alžbetka
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia

cron