Dokedy dojcit?

témy o dojčení starších detí

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Okt 2011, 19:33

Ewulalia, osobne si myslím, že ide o normálnu reakciu Tvojho tela na potreby staršieho dieťaťa - dlhodobé dojčenie je aj preto dôležité, že môže pomôcť matkino telo informovať o tom, nakoľko ju staršie dieťa ešte potrebuje a či už je vhodné otehotnieť. Ak je dôvodom toho, že momentálne nie je možné počať bábätko len dojčenie, tak to je skôr než zdravotná otázka, otázka toho, ako to vidíš Ty a manžel ďalej, ak Vám záleží na tom, aby dcérka bola dojčené toľko, koľko potrebuje a môžete ešte možno nejaký čas skúšať, kedy sa plodnosť obnoví, nie je dôvod to urýchľovať liekmi ani podstupovať riziká predčasného odstavenia (pre dieťa aj pre Teba). Každej žene sa počas dojčenia obnoví plodnosť inokedy, závisí to skutočne na Tebe, ako sa rozhodneš, ak ide čisto iba o to, že tento stav súvisí s dojčením. Lekárka zistila aj niečo ďalšie? Na základe čoho diagnostikovala tento syndróm? Odporúčala by som Ti aj s ďalšími podrobnosťami sa obrátiť v tejto otázke na poradňu na stránkach www.mamila.sk, kde Ti odpovie poradkyňa s encyklopedickými vedomosťami o všetkom možnom, čo sa týka dojčenia.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod ewulalia » 28 Okt 2011, 20:47

Klemka, vďaka za odpoveď. Dcérku nechcem odstaviť. Je mi to jasné, že to jej nemôžem spraviť. Vidím to na nej, že ešte nedospela do toho bodu, kedy by chápala, že na "maminkine mňamenko" je už veľká. Neviem koľko to obdobie bude trvať a neviem predstaviť ako sa odučí od zaspávania na prsníku a nočného cuckania ... ale to neriešim - veľa vecí som si pred dvoma rokmi nevedela prestaviť a teraz je to "normálka". Napríklad odplienkovanie prebehlo fakt rýchlo, za pár dní a bez veľkých nehôd - proste to bolo vidieť, že jej hlavička to pochopila a bolo to vybavené.
A s obnovou plodnosti to asi tiež nechám na Toho "hore" ... verím, že príde čas kedy bude tá správnejšia doba pre súrodenca. Lekárka nezistila v podstate nič iné ako som spomínala. Robila mi len sonografiu a onkoster preventívny. Syndróm stanovila podľa utlmených vaječníkov a mojej pretrvávajúcej laktácie. Na tvoju radu sa popýtam aj na mamiláckej stránke a plánujem, že sa zastavím u svojej obvoďáčky ... nech mi spraví krvný obraz, (možno) pošle na endokrinológiu - nech mi tie moje "rozbúrené" hormóny skontrolujú. Ešte raz vďaka za čas pre tvoju odpoveď.
ewulalia
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 25 Mar 2011, 22:29
Bydlisko: Trenč. Turná
Počet detí: 1
1. dieťa: Alžbetka
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod vejula » 28 Okt 2011, 22:57

ahoj ewulalia.. Tak sme na tom rovnako, ja som bola pred mesiacom u gyndoša a povedal že vaječniky su laktaciou ešte celkom utlmene. A ja teda som ešte vôbec nedostala menštruaciu. Tiež už som chcela začať snažilkovaťo druhe babo. No čo už snažilkovanie sa odklada. :-( Ale aj tak stale dufam že sa to čoskoro zmeni a ja otehotniem aj napriek tomu že dojčim
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod ewulalia » 29 Okt 2011, 13:50

Vejula, ...tak som aj rada, že nie som v tom sama ;) ....aj keď ti to zo srdca želám, aby sa ti to podarilo. Nemienim sa nejak upínať na snažilkovanie ... ale celkom by ma to potešilo. Doma si to užívam, do práce sa až tak strašne nehrniem :D veď do dôchodku je to ešte stráááááááášne ďaleko a ktovie či sa ho dožijeme. čo má prísť... príde :)
ewulalia
 
Príspevky: 4
Registrovaný: 25 Mar 2011, 22:29
Bydlisko: Trenč. Turná
Počet detí: 1
1. dieťa: Alžbetka
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 26 dní

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Okt 2011, 15:22

ja sa na to teda tiež vôbec neupinam, teda mam pocit že sa to ani neda kedže mrchu stale vôbec nemm. Navyše na buduci tyžden idem zavolať chcem začať brať lieky na reflux čo mam takže si aj davam pozor aby som teraz neotehu kedže by som lieky nemohla, ale už sa tešim ked budem mať potom, a opať budeme mocť isť naplno nech je aspon nejaka šanca že sa zadari :-)
a ja ti tiež držim palce nech sa zadari, ved raz to isto pride :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 18 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 23 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dokedy dojcit?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Okt 2011, 17:36

Ewulalia, myslím, že uvažuješ pochopiteľne a ja osobne s tým súhlasím a veľmi Ťa v tom podporujem. Dva roky a tri mesiace nie sú ešte ani v limite pre prirodzené odstavenie a väčšina detí sa nechce prestať dojčiť ani po tom. Pozri tento náš nový článok o dlhodobom dojčení http://www.mamatata.sk/node/451159. A len tak na okraj, je skutočne veľmi ťažké si predstaviť, že naše deti niekedy vyrastú, ale naozaj - všetky deti sa nakoniec chcú stať dospelými a budú zaspávať samé, prespia celú noc a budú sa chcieť prestať dojčiť. Len je to ťažké si predstaviť, pokiaľ na to ešte neprišiel čas. Treba im veriť. Rovnako ako nikto nepochybuje, že 4-mesačné dieťatko schopné sa akurát udržať na brušku a trochu sa hýbať, bude o pár mesiacov chodiť. Treba dcérke veriť. Momentálne na to nie je pripravená a potrebuje Ťa. Je skvelé, že to vnímaš a si ochotná jej vyhovieť a tak prispievať k správnemu psychickému a fyzickému vývoju, ale aj k svojmu zdraviu.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 49 hostia

cron