zvýšená chuť do jedla

témy o dojčení starších detí

zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 09 Aug 2011, 00:04

Ahojte, chcem sa poradit.Neviem co sa deje ale dcera uz skoro rocna, zacala v poslednej dobe viac jest, nieze by som sa netesila ale tak sa mi vynara otazka ci mlieko a dojcenie je este pre nu dostacujuce.Zacala sa viac zaujimat o tuhu stravu, nemoze vidiet ze nieco jem a automaticky aj ona vypytuje.Ak jej nedam hneva sa. Vzdy patrila k tym, co ledva zjedli pol vyzivy a teraz uz bez problemov spapa celu, zje celu tu jej misku prikrmu na obed, dokonca som jej zacala robit aj polievku a potom druhe.Paradoxne pocet dojceni sa o nieco zvysil.Pije pekne, dokonca vidim ze jej mlieko niekedy steka po brade a kutiku ust, a ked jej dam prso, tak od radosti sa zacne rehotat a kopat nohami.V noci ziadna zmena, budi sa a spi ako obvykle.Ked to spatne zhrniem, tak mam pocit, ze cely den len konzumuje. :D Moze ist o rastovy spurt?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Aug 2011, 07:48

Elinka, s istotou to nie je rastový špurt, keďže nič také neexistuje (keď si pozrieš rastové tabuľky pre dojčené deti, nijaké výkyvy v zmysle špurtov tam nie sú, priberanie je rovnomerné).
Každé dieťa je v tom prikrmovaní iné. Niektoré sa takto rozjedia až ku koncu druhého roka života, iné skôr, môže to súvisieť s lepším príjmom materského mlieka, ktorý ak je dobrý, tak sa dieťa chce aj prikrmovať, väčšinou, preto pri nepriberajúcich deťoch v tomto období vždy posilňujeme dojčenie a väčšinou sa deti po zvýšení prijmu materského mlieka rozjedia. A niekedy to deti majú v takých vlnách - takto dobre papajú a zase po nejakom čase sa vrátia možno až k výlučnému dojčeniu na pár dní, niekedy týždňov a potom zase jedia. Je to úplne OK a materské mlieko aj v druhom roku života pokrýva takmer všetky výživové nároky dieťaťa. Takže sa pekne prikrmujte podľa potreby ďalej a k tomu si stráž dojčenie, aby bolo časté a výdatné a všetko bude OK v tomto smere.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 09 Aug 2011, 14:37

Klemka, no dojcenie si strazim, ani ale moc nemusim, kedze ona sa sama na prsnik pyta.Ona sa zacala aj viac dojcit akoby zajedala tu tuhu stravu, este aj vody sa napije a tak.Proste sa "rozozrala" a zacala mi viac spavat, neviem ci to spolu suvisi, ale viac je a viac spava, tak preto som taka v soku, lebo spavala len a len v satke a teraz ked sa naje je jej to uplne jedno kde spi :-p
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Aug 2011, 19:44

tak mi zasvietilo svetielko nádeje :lol: :lol: :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Aug 2011, 19:31

mozem potvrdit,ze nasa sa za posledny tyzden konecne rozjedla tiez a zvysila sa aj intenzita dojcenia,ovela castejsie si pyta cez den.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 10 Aug 2011, 19:47

tak potom je to teda asi bezne:-) lebo ja som si myslela, ze jej prestalo stacit moje mlieko a pyta viac ineho a castejsie sa dozaduje dojcenia len preto ze je hladna

shira, preco ze svetielko nadeje?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 5 mesiacov, 9 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 3 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Aug 2011, 19:50

Elinka, vždy to raz príde, dieťa postupne začne jesť viac a viac príkrmov, do toho 2. roka života to väčšinou všetky robia, preto WHO definuje obdobie príkrmov od pol roka do dvoch rokov. Toto nehovorí vôbec nič o kvalite a množstve mlieka, množstvo mlieka je naďalej približne rovnaké ako, keď bolo dieťa novorodencom a počet dojčení už vôbec nehovorí o množstve vypitého mlieka ;)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zvýšená chuť do jedla

Neprečítaný príspevokod estterka » 10 Aug 2011, 19:56

vsak ono podla aj prestalo z urciteho hladiska stacit mliecko,uz su velke a viacej sa hybu,potrebuju viac energie.ja som rada,ze sa rozjedla :)
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 35 hostia