Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

témy o dojčení starších detí

Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Aug 2011, 10:44

Neviem do ktorej témy zaradiť náš momentálny stav, je to taký komplexný chaos..v podstate potrebujem iba povzbudiť alebo vysvetliť, či je to zase len fáza alebo trvalý stav, že moje dieťa je proste také...
malého totiž všetko vyrušuje pri dojčení. ked sa malý narodil, mala som paniku, ako sa dá dojčiť na verejnosti. teraz som už v stave, že by som dojčila hocikde, lenže to nejde. malý je tak zaujatý okolím, že prsník je to posledné, čo ho zaujíma, a to aj vtedy, ked by bolo naozaj vhodné, aby sa konečne napil. ked má iné záujmy, ťahá aj 4-5hod. interval, pritom je spokojný, usmiaty... problém je v tom, že ked sa zbadá sám, že je hladný, je už hladný veľmi a z minúty na minútu znervóznie. prisať sa však nechce, vadí mu reč, všetky zvuky, pohyb, čokolvek... proste musíme sa utiahnuť niekde, kde to pozná, nie sú nijakí ľudia, podnety. vonku funguje jedine wc kabínka, aj tú si musí najprv dôkladne preštudovať.. odmieta aj auto, tam je to príliš pestré.. v reštaurácii za stolom nehrozí, vonku absolútne, pod holým nebom neexistuje. doma nesmie manžel prejsť okolo, nedajbože zazvoní alebo zavibruje telefón, pípne myčka, ja nesmiem vôbec rozprávať, ani šeptom, ukazujem len posunkami mužovi, ked niečo treba. televízor musím stíšiť lebo ak je nejaký náhly zvuk, hned sa obzerá. začalo to v období ked začal skúmať svet okolo seba. na prsník sa po vyrušení nechce vrátiť. nútiť ho nemôžem, mali sme štrajk a strašne sa toho bojím... najhoršie to je, ked ho potrebujem uspať. ak ho niečo vyruší počas zaspávania, veeľmi plače, potom ani cicať, ani spať. v poslednom období sa to zhoršilo tým, že začal loziť a stáť, hrať sa s hračkami a to všetko má pred dojčením prednosť. bola som na stretávke s mamičkami, iné deti cuckali za stolom a moj preskúmal všetko, ked som núkala prsník odtláčal sa celou silou.. prsník som mala už ako kameň, nepil hádam aj 5 hod a stále nie a nie. nakoniec som ho dostala na prsník v manduce skrytá za rohom, aj to sa pustil asi 5 krát a mlieko tieklo po bruchu. začal z velkej únavy driemať ale zase ktosi prešiel okolo, to ho už vytočilo a spustil rev. išiel ma šlak trafiť...
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Aug 2011, 10:44

ešte dopíšem, len sa malý zobudil ;)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 07 Aug 2011, 12:49

Shira, len treba vydrzat, je to naozaj tym, ze ho vsetko zaujima naokolo. Moj ma 5 mesiacov, mame to iste od tretieho mesiaca, ja nemam problem dojcit kdekolkvek, akokolvek, ale tiez vonku a ked je hore sa nenadojci inak ako v Manduce al satke, kde ma najmenej moznych podnetov z okolia. Poriadne sa napapa iba ked zaspava alebo ked sa budi, teda v polospanku a pocas spanku, kedze on aj pocas neho kazdych 30min papa. Cez den si tak cucne minutku a uz fici dalej, aj v Manduce to nie je suvisle papanie, skor parkrat potiahnut a pozera naokolo a takto aj desatkrat za sebou, ale aspon nieco spapa. Navyse ja mam aj druheho, ktory potichu je malokedy, takze aj on ho rusi a zabava prave vtedy, kedy ja by som ho chcela nadojcit.
Takze vydrzat a skusat ten polospanok. Neviem, co ine poradit...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 5 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Aug 2011, 14:00

som rada, ukludnilo ma to ;) s tým súvisí další problém, a to málo výdatných dojčení cez deň. ale vidím, že nie som jediná :) snažím sa nadojčiť poriadne ráno, potom som preč, okolo jedenástej mi ho muž donesie ale to je bud len cuc alebo nič. rozmýšľam, či má význam aby za mnou chodili. jedno výdatné dojčenie je pred poobedným spánkom, ak sme doma, a jedno pred podvečerným spánkom. ak nie sme doma a spí napr. v autosedačke, tak ani to. pomáha ako píšeš, dať do manducy a niekam sa utiahnuť, to sa nám v iatok podarilo aj v nákupnom centre. inak velká bieda. s príkrmami to nepreháňam, papá cca 100ml na desiatu, ked som v práci a potom na olovrant, ale tiež prednostne dám prsník. lenže ten asi nie je taká zábava ako papanie lyžičkou, na to sa veľmi teší, myslím že to považuje za dobrú hru. príkrm nikdy neodmietne. . obávam sa o tvorbu mlieka ked mám čas tak odsajem a dám do príkrmu. denné plienky nie sú bohvieako pocikané, tak nech to nejak dobehne..
a ešte jeden problém.. rastú mu zuby a asi je to tým, že nočný spánok je katastrofa. spí plytko, strháva sa, každú hodinu a pol ide na prsník, tam je aj 45min. proste všetko si vynahrádza v noci a mňa to strašne vyčerpáva. spať so mnou vobec nechce, do úplného vyčerpania lozí po posteli a robí mi zle, prsník poležiačky odmieta, ak chce prsník a nevie si ho chytiť tak sa rozčúli, ak si ľahnem s ním už zaspatým na prsníku tak sa nemožem ani pohnúť, ak mu náhodou vypadne v polospánku prsník z pusy, strašne reve, takže už to neskúšam :( takž skoro celé noci trávim v kresle pri dojčení, v podstate už po čase nemá ani čo piť len tak naprázdno cucá.. trvá to už týždeň, ja len dúfam že sú to zuby, nie trvalý stav. predtým spával dobre, max. 2x za noc sa poriadne nadojčil a spal dalej..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod Norika » 07 Aug 2011, 15:34

aj u nas je to podobne ;) ...najlepsie sa nam dojci len doma, na posteli,ako sme zvyknuti...v inej miestnosti a nedajboze niekde von to uz sa moc nenaje...musi skumat okolo....ale tiez nam pomaha nosic, tam sa naje, aj zaspi....ale priznam sa, my tak strasne malo chodime von, ze to nie je az taky problem....

ale odkedy lozi, tak uz ho mimo spanku ani po leziacky moc nenadojcim....on si musi lozit, vezme si prsnik,kedy chcce..ja len lezim a cakam :D ...a on ked ho zbada, tak s usmevom hned k nemu bezi, lahne mi na hrud a cucka si...minule tak aj zaspal....
:)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 2 dni

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Aug 2011, 20:21

Tak už sa aj ja "teším", čo nás čaká. Lebo ešte donedávna sme sa dojčili v pohode kdekoľvek, hoci malá tiež preferuje doma na posteli poležiačky. No v poslednej dobe vonku sa vypýta na prsník, resp. trebárs zobudí na prechádzke, tak sadneme na lavičku a dáme papať, ale ako sa kedysi hneď pricucla a napala, tak teraz sa na mňa najskôr 5 minút škerí, potom pokuká okolo, potom sa párkrát priciucne/pustí a až potom naveľa naveľa napapá :) Nehovoriac o tom, ako sa mrví a vrtí. Tak som zvedavá, ako sa to bude vyvíjať.

No dnes som na lavičke v parku na račianskom mýte konečne videla dojčiacu mamičku :goodjob: Je tam celkom veľké ihrisko, kooopa mamičiek tam chodí na prechádzky, ale nikdy žiadna nedojčí, vždy som tam bola jediná propagátorka dojčenia na verejnosti, tak len toľko, že ma to potešilo :mrgreen: Ale jej malý sa tiež kukal kade tade, keď sme išli okolo, nepapal hneď ;)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 07 Aug 2011, 22:27

presne ako píše shira....malý sa hádže ako veľeryba na suchu... nechce sa prisať a pritom viem, že je hladný... pricucne sa... ked prejde okolo manžel alebo sa niekto prihovorí.. hneď sa zakloní a odpojí... a kuká.. ako puk. Potom mi začne hľadieť do očú.. a nepije... len pocuckáva.. potom sa odpojí.. mlieko mi strieka.. :lol: Keď sa kojíme na posteli.. tak sa väčne obracia na chrbát.. takže po novom kojím tak, že sa zkláňam nad ním a on si leží na chrbte :D
Aj ja dúfam, že je to len prechodné.. lebo noci máme také, že chce cucať každú chvíľku. Nie že by to bol problém.. ale keď celú noc cucá... ja spím vytočená (ani na boku ani na chrbte) a ráno sa budím ako keby ma prešiel tankodrom. :roll:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 14 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 30 dní
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Aug 2011, 14:27

No ja vobec nespím ked cucá :( dnes poobede sme to zase skúšali. bol pricucnutý, ležali sme, ale malý je ako z divých vajec, zošmykol sa z bradavky a nepodarilo sa mu znovu chytiť, tak som mu chcela pomocť, nie nijak nasilu, len ho trošku posunúť. on hned zlosť a bolo po ležaní a následne aj po dojčení, už sa odtláčal aj po sediačky a bil ma ručičkami hlava nehlava. pritom bol čas na uspatie.. takže som sa s ním musela hrať ešte hodinu, kým skoro neodpadol a potom vziať na ruky, hojdať, spievať, nenápadne zosunúť na prsník. po dvoch cucoch zaspal. takže klasika- sedím na gauči malý cucá a spí, ja pozerám do počítača. aj muž zdriemol, zase všetci vyspatí okrem mňa :evil: :evil: ale už nejdem s ním robiť žiadne pokusy, radšej vydržím v sede lebo nevyspaté dieťa pri nevyspatej matke je hotová pohroma.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 08 Aug 2011, 14:33

inak tá poloha -ani na boku ani na chrbte- vychádza aj mne, inak mu ten prsník nedostanem k ústam, ale ja tak nezaspím, aj keby malý bol v klude a spiaci a po hodine si už koledujem o seknutie v chrbte :cry: celý život spím stočená v klbku na boku a spánok mám taký blbý že ma zobudí aj to že sa muž otočí na druhý bok..
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod Petra » 09 Aug 2011, 21:23

Tak takehoto prieskumnika mame doma aj my. Kym som prisla na to, ze vlastne vonku donho nic nedostanem, znizila sa mi rapidne tvorba mliecka a mozem povedat, ze sa "to" cele zachranilo v hodine dvanastej...
Jedine co teda aspon u nas zabera je: dojcenie doma, pred spankami, tma, ticho (v kritickych pripadoch fitlopta+ prsnik v puse) a samozrejme moja pritomnost aj po zaspati.
Ale dojcenie je svojim sposobom hra - nikdy nevies ako to cele bude vyzerat a ako to dopadne :-D
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 09 Aug 2011, 22:25

no presne, ked trávime den mimo domu, intervaly sa nepríjemne predlžujú, čo sa okamžite odrazí na tvorbe mlieka. v noci by si to vynahradil, ale ja mám pocit že po čase nemá čo cucať. tak ja len žmýkam a žmýkam, čo zase vyvolá zvýšenú tvorbu na ďalší deň, chvalabohu moje telo reaguje okamžite. je to v pohode, ked sme doma a v pokoji, len kým zase nemáme nejaký "nabitý" program a zase sme tam kde sme boli. stále dokola. keby ma nočné dojčenie tak nevyčerpávalo, tak mi to nevadí. lenže takto to vydržím neviem dokedy, kým si nepredĺži zase nočné intervaly, neviem ako to prežijem ďalej. ja len dúfam, že je to tými zubami, že v noci je skoro stále nacucnutý :( nedokážem takto fungovať, už sa to začína odrážať v práci aj doma.. už som 6 kg pod mojou pôvodnou váhou. veru neviem, ako to bude celé vyzerať a ako to dopadne...
rada by som si dojčenie udržala ako pomôcku na uspatie, na upokojenie.. proste aby som to mala s malým ľahšie. sú to krásne chvíle, ale pokiaľ nepadám od únavy :(
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod Petra » 10 Aug 2011, 13:01

ktosi tu raz pekne napisal, ze deti ku nam prisli z uritych dovodov a ak s nimi nemame bojovat, musime im svoj zivot prisposobit :o Ja som sa na to zacala takto pozerat a myslim si, ze tito "narocnejsi" andelickovia prisli k tvrdohlavym maminam...lebo inak by nas asi nepresvedcili...ze najlepsie je im zatial doma - tam kde to poznaju, v klude - ktory im zatial vyhovuje, s maminkou - ktora im je zatial najblizsia,... Pride cas kedy budu potrebovat viac priestoru, podnetov, ludi, zazitkov, ale asi jednoducho zatial to ma byt takto... Ja sa toho snazim drzat, aj ked je to castokrat zlozite (rozum valcuje instinkty). Pravdou je, ze vysledok tohto nacuvania instinktom je vyborny - co sa psychickej kondicie matky tyka. Viem, ze je to v pripade nutnosti chodenia do zamestnania zlozitejsie (aj mna to pomaly caka), tam sa podla mna treba odstrihnut.
Poradkyne by urcite pri strajkoch a odmietani nasadili domperidon, ktory ti mozem odporucit aj ja. Neviem ci ma nejake "vedlajsie"ucinky vplyvajuce na celkove ukludnenie a nadhlad - ale teda u mna to takto bolo/je. :-|
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 14 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod ayshka » 10 Aug 2011, 14:19

shira, to je teda na zrutenie s tym vasim nocnym dojcenim :o ...ked po sediacky kojis, to sa urcite nevyspis, ja by som to nevzdavala a stale skusala aj po leziacky a ked tak nechce tak potom do sedu a ked uz je prispaty, tak si znova lahnut aj s nim pricucnutym.
Este je maly a to chce cas, aby si zvykol aj na inu polohu, ale treba ho tak zvykat uz teraz, lebo zuby rastu do 3 rokov, tak aby si sa vyspala ;)
Tusim niekde si pisala, ze mas mensie prsia, tak sa ti zle po leziacky, aj ja mam skor mensie ale ide to poleziacky v pohode, ja to tak pozorujem, ze s vekom sa dieta nauci aj lepsie pricucnut a uz tak lahko nesklzne z prsnika.
A neskusala si vecer ho dojcit v nosici alebo v satke? tak ti nebude lozit po posteli a rychlejsie sa ukludni a zaspi. Ja by som ti vseobecne odporucila aj viac ho nosit cez den, ale verim ti, ze teraz je v takom obdobi, ze chce vsetko nove objavovat a prsnik ho teraz velmi nezaujima. Urcite to prejde ani sa nenazdas a bude na cicke zaveseny az ho budes odhanat. :dojcenie:
A nocne dojcenia su pre vas dolezite, lebo ked cez den malo pije, tak aspon v noci a nocne dojcenia vyrazne prispievaju k tvorbe mliecka, len nech to prebieha tak, ze aj nieco pospis v noci.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 10 Aug 2011, 16:47

nie že menšie prsia ale totálne malé :( nedá s nimi moc manipulovať :-| malého uspím večer v kresle úplne v pohode, s tým problém nemám a potom ked spí, skúšam si ľahnúť lenže akákolvek manipulácia ho budí a ked ho vyruším v zaspávacom procese, potom máme velký problém.. my sme nedojčili nikdy v ľahu. prvé 2 týždne sme spolu spali ale ja som odsávala mlieko a kŕmila z fľaše, lebo som mala také zničené bradavky. ked sa zahojili, malý sa už nevedel prisať. laktačná poradkyňa to zvládla, dostali sme ho na prsník a musela som dávať veľký pozor na priečnu polohu, správnu polohu hlavičky, dobré priloženie, musela som mu pomáhať otvoriť veľkú pusu potiahnutím brady. toto všetko sa dalo zvládnuť len v sede, stálo ma to dosť námahy ale zvládli sme, malý sa naučil krásne piť z prsníka. mesiac na to som si zlomila ruku v lakti a 5 týždňov som fungovala s jednou rukou. znamenalo to posadiť sa do kresla alebo na gauč, poobkladať sa vankúšmi, muž mi malého položil na tie vankúše a na moju jednu funkčnú ruku a tak som musela dojčiť. v posteli v noci som mala problém aj sama so sebou. v 3 mesiacoch sme mali štrajk, dosť nepríjemný.. počas toho obdobia, čo som mala ruku v sádre, sa nám zase zhoršilo prisatie, lebo som ho nemala ako opravovať, takže som potom zase musela na to v zvýšenej miere dohliadať. počas štrajku som dojčila za pochodu v stoji alebo ked spal, v noci v kresle, neriskovala som žiadne novoty. dosť sme cestovali a ked sme prespávali mimo domu, dala som si ho do postele, ale dojčiť som ho musela vždy posediačky na posteli, často som sa ani nemala kam oprieť a to už je iné kafe, vydržať tak hodinu, s rukou vo vzduchu a 8 kilovým dieťaťom na ruke pri prsníku. po ležiačky to bol vždy problém pre nás oboch a vždy sme si len skomplikovali situáciu- najčastejšie tým, že sa malý prebral v noci z polospánku, to znamená u neho, že min. 2 hodiny je hore a chce sa hrať. tým pádom sme zobudili aj mojho muža a boli sme komplet všetci z toho na nervy. takže ja to v podstate vždy robím tak, že len čo sa zamrví, vezmem ho na ruky, sadneme do kresla, nakojím, čakám kým pekne zaspí s otvorenou pusinkou a položím. normálne to takto fungovalo, malý veľmi dobre pil v noci a aj dobre spal. lenže teraz vôbec nepadá do hlbokého spánku, veľmi sa prehadzuje, často sa budí a ja nemôžem zaspať ani ked spí, lebo stále ho len vnímam a počúvam... ked sa pricucne, nechce sa odcucnúť lebo nespí tak tvrdo a dudkal by celú noc keby mohol. dokonca sa strháva aj na prsníku ale tým že ho má stále v puse tak sa zase upokojí.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod ayshka » 11 Aug 2011, 07:29

shira a neskusala si vankus na kojenie, taky v tvare pismena U s gulickami vo vnutri, ja som tak kojila ked bol mensi, zeby si na neho ulozila maleho a jedna strana by ho drzala pri tebe, aby sa neposunul a druhu stranu mozes mat pod hlavou. Je to dobra vecicka, este aj teraz ked kojim po sediacky cez den tak ho vyuzivam.
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Aug 2011, 08:02

Shira nestíham čítať celú diskusiu, ale aspoň k tomu dojčení poležiačky - potvrdzujem, že pri určitej veľkosti (teda neveľkosti) prsníkov je veľmi ťažké dojčiť poležiačky na boku (osobná skúsenosť bohužiaľ). Mne veľmi pomohlo dojčiť na chrbte, dieťa som mala cez brucho položené k prsníku a hlavu som mu podopierala lakťom, pod lakťom vaknúš (najlepšie okrúhly). Takto mi zaspal na prsníku a spať, prsko mu nevypadlo a ja som mohla spať už pri dojčení.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Aug 2011, 14:53

klemka toto čo píšeš je jediný spôsob, ako nám dojčenie poležiačky funguje. robím to tak, že si vopred pripravím z vankúšov pelech, uspím malého v sede a potom si s ním opatrne ľahnem a on spí na mne a pocuckáva. len jeden problémik že ja tak neviem zaspať. muž mi hovorí, že keby som bola už úplne uštvaná do mŕtva, zaspím aj v tejto polohe a je to možno iba zvyk. ja som o tom s mužom hovorila že baby spia takto pri dojčení a mne to nejde.. on hovorí že asi ked nie je iná možnosť, spia. pri tomto našom nočnom dojčení to už aj ja vidím biedne. dnes v noci som si zo zúfalstva zobrala malého do postele, totiž o 3.00 som ho našla stojaceho v postielke, bol úplne prebratý, s úsmevom :twisted: ( ja som spala od 2.00 do 3.00- skvelé :twisted: ) nepodarilo sa mu zaspať ani na prsníku, stále kukal po mne. zobrala som ho k sebe, najprv lozil po posteli, potom som mu začala spievať a zostal ležať pri mne, o chvíľku šúchal oči, dala som mu v krkolomnej polohe prsník, pricucol sa a hneď zaspal. našťastie spal tak dobre že mu bradavka vyšla z pusy, takže mi odľahlo, mohla som sa aj ja pohodlne uložiť a spali sme od cca 4.00 do 6.30 (normálne som bola extra vyspatá), to sa začal mrviť tak som sa prisunula s prsníkom "v pohotovosti", ale on spinkal ešte hodinu, ja už nie. ked začal hľadať prsník, rýchlo som sa ho snažila prisunúť ku mne a on spustil strašný rev, nechcel cicať v tej polohe za nič na svete, tak šup do sedu a prisal sa okamžite, pil a pospával ešte polhodinu. našťastie muž spal dole v obývačke lebo som ho hned o polnoci poslala, nemohla som zaspať čo sa tak mrvil :( inak by sa vobec nevyspal. ešte to budeme skúšať. neviem, od akého prejavujú dojčatá viac samostatnosti v hľadaní prsníka a prisávaní. u nás je to zatiaľ tak, že mu musím dať prsník úplne k ústam alebo teda ústa k prsníku, on nejak aktívne nejde k prsníku, len otvorí pusu :)
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Aug 2011, 15:58

Shira neviem, mne to fungovalo takto veľmi dlho (a keď už bol väčší a priťažký na brucho, presunul sa vedľa mňa, kým ja ležím na chrbte). Nerobila som žiadny špeciálny pelech, jednoducho som si ľahla na chrbát s vankúšom pod hlavou a jediná vec navyše, čo som potrebovala, bol ten vakúš pod lakeť. Mňa dojčenie vždy uspávalo, takže zaspať sa mi pri tom dalo (to mám skôr problém zaspať teraz, keď večer drobca uložím a ešte vstanem niečo porobiť, potom nemôžem zaspať, keď sa vrátim k nemu naspäť do postele :)) V tejto polohe navyše bolo pomerne jednoduché dať mu do úst kus prsníka a keď zaspáva, nevypadáva mu z úst (čo ho vždy zobudilo), ako pri ležaní na boku. Držím palce, vyspať sa potrebuješ!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod shira » 11 Aug 2011, 20:55

ano a pri tom našom dennom neporiadnom dojčení musíme doháňať v noci, tak to bude nevyhnutné nejako zorganizovať ;)
no ale musím napísať že skúšali sme zase spoločný podvečerný spánok, a zaspala som s ním :D :D :D asi som už fakt k.o. zobudila som sa samozrejme skor ako on a potom som kukala do stropu a malý cuckal. musela som ho zobudiť, ked som zbadala, že zapadá slnko (nemala som hodiny pri sebe) a zistila som potom, že je 20:00. druhý prsník naliaty,tričko mokré :lol: no ale neviem, kedy teraz pojdeme spať.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 4 mesiace, 4 dni
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Pri dojčení ho všetko vyrušuje...

Neprečítaný príspevokod jonki » 14 Sep 2011, 13:34

hned si E zacala uvedomovat okolie rusi ju cokolvek. Ja som uz bola hotova. Zacalo to ramienkom podprsenky potom kontrast farebneho rukavu a koze, pruzky na vankusi, drobne nerovnosti ci nehybny tien na stene. Doma sa dojcime v lahu na posteli resp na hracom paplone na zemi, no dojcenie vonku je pre nas dost tazke. Na dovolenke som to riesila tak, ze som ju nosila na rukach a napila sa za pochodu po lese a riesim to takto aj na navstevach....sice sa chvilku obzera po novom prostredi ale potom sa necha presvedcit. Raz som sa pokusala dojcit v restauracii...no to bolo fiasko....nakoniec som skoncila na parkovisku medzi autami...ma 9 a pol kila takze to zase nie je az tak lahke :D viem satka a manduca by problem asi pomohla vyriesit ale nam sa to riesit takto nedari :( No a co sa tyka toho dojcenia v stoji...som stastna ze to aspon takto ide..ale E casto robi to ze si len pocuca a ked sa mlieko spusti, tak sa odpoji a mlieko je vsade. Mat taky cas tretiu ruku by bolo na nezaplatenie :)
jonki
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 31 Mar 2011, 20:32
Počet detí: 2
1. dieťa: E
Rokov: 13 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: H
Rokov: 11 rokov, 30 dní


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 42 hostia