Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

témy o dojčení starších detí

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod shira » 07 Júl 2014, 12:49

vejula sama si si odpovedala. ked by nebol zrelý na prirodzené odstavenie, cucká nadalej. u nás tiež skončilo dojčenie neponúkanim ale neodmietaním, až jeden večer zaspal bez cicíka, spomenul si ešte pár krát potom, ale cca za 2 týždne mu vymizol sací reflex. teraz krátko pred porodom som mu hovorila, že v cicíkoch bude zase mliečko. prišiel a chcel to skúsiť. zistil, že to nevie a začudovane sa opýtal: maminka a ako sa to pije? :D :D :D :D
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod luciole » 07 Júl 2014, 21:57

Vejula,blahozelam k tehu,sa nam to tu utesene rozrasta. Druhe kolo a paralelne zacina tretie :-) Co sa tyka prirodzeneho odstavenia,sama vidis rozdiel vo vnimani oboch deticiek,takze Dominko sa dobrovolne vzdava mliecka :-) Koniec koncov,tehotenstvo je tiez prirodzena a normalna sucast zivota maminky aj starsich deticiek ;-)
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 15 Aug 2014, 18:38

ahojte kukam, že to tu akosi stagnuje. LEn som chcela približiť naš stav :-D Tak Dominko ešte na večer cucne, tak na 10 sekund a to len vtedy, ak davam deturence spať zvlašť. KEd ideme spať všetci spolu, tak Dominko mliečko nechce, resp. povie, že najprv mam dať Kristínke, že on až po nej. Ale ked dodojčim kiku tak už vždy spinka. On totiž neznesie aby Kristinka plakala, to sa aj ciciku vzda, taký je to dobrý braček :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Aug 2014, 23:00

Takže aspoň túto tému idem rozhýbať. Zdá sa, že môžem definitívne povedať, že moja 5ročná slečna sa odstavila.
Začiatkom júla sme sa niečo bavili o zúbkoch, kde som spomenula, že mliečne zúbky sa volajú preto mliečne, lebo vtedy sa deti dojčia. Keď už majú normálne zúbky, už sa nedojčia. Asi o 2 týždne nato jej vypadol horná jednotka (Shira, je to ok, že jej tam ostal kúsok korienka?). Mierne zaváhala, či sa môže dojčiť ďalej, ale pokračovala. O pár dní nato išli detváky ku starým rodičom na týždeň a my sme mali voľno (nebojte, aj vám sa to možno niekedy podarí :mrgreen: ). Odlúčenie zvládla v pohode. Po týždni sme ju šli vziať, jednu noc sme ešte spali tam. Mliečko som nenúkala, čakala som čo bude. Nič, zaspala - a to vždy zaspáva pri mne. Na druhý deň ráno som jej mliečko pripomenula, zaváhala, či môže, keďže je bez zúbku, ale nakoniec si dala. Nasledovný týždeň som jej už neponúkala, niekedy si nedala, väčšinou však áno. Na to sme išli na dovolenku, kde sme mali postele pre všetkých i pre malú. Ja som automaticky uložila prvú noc malú ku mne, mliečko si dala. Ďalšiu noc sa podarilo, že ju uložil manžel, pričom sa dala na jej posteľ. Bez mliečka. Celý týždeň čo sme tam boli, už chcela ostať na tej jej posteli a mliečko nepýtala (ani som veľmi nenúkala).
Keď sme prišli domov, dala som ju klasicky spať ku mne do postele, opäť bez mliečka. Na druhý deň si tuším ešte mliečko vypýtala, potom možno ešte raz, ale už je to vyše týždňa, čo nemliečkuje. Keď sa na to opýtam, tak sa zhodneme, že už je veľká a mliečko je pre bábätka. Tuším cez tieto prazdniny poriadne vyrástla....
Takže trocha štatistiky - túto najmenšiu som dojčila dlhšie ako dve predošlé dokopy a jeden mesiac chýba, bolo by to spolu 10rokov dojčenia. Podĺa babyboomu na fóre si myslím, že ma mnohé prekonáte :dojcenie: . Tak pekné chvíľky želám :love: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Aug 2014, 19:27

Krasne Janka a nadej pre mna :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 26 Aug 2014, 20:08

Ake paradne Janka, ze ste sa toho prirodzeneho odstavenia dockali. Ja uz mam pochybnosti, ci to vydrzim. Velmi mi zacinaju vadit noci. Este stale su deti 100 x hore, od polnoci striedavo v stale kratsich intervaloch, kazde chce spat len s prsnikom v ustach. Normalne mi to zacalo byt fyzicky neprijemne, co som doposial nikdy nepocitovala. Ak im nedoprajem, je krik, nasledne sme 3 hore, takze som nakoniec este horsie oddychnuta. Stale castejsie sa mi vynara veta WHO, resp. jej koniec: ...pokial to MATKE a dietatu vyhovuje.

Skusam dojcenie aj cez det korigovat, trochu obmedzovat, ale nedari sa. So samotnym obmedzovanim mam viac namahy a nasledne frutracie z neuspechu, ako ked sa rovno podvolim. Skusala som ponukat miesto toho alternativny program, ale uz ma odhalili, vyberu si ponukanu zabavku a potom este aj dudat.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 26 Aug 2014, 23:58

Nuz, posledne 2 roky sme mali dojcenie hlavne na zaspavanie a vstavanie. Tiez mala velmi rada spavala s prsnikom v ustach, tiez mi to velmi vadilo. na rozdiel od teba som mala este druhy prsnik a potom bolo "Staci, dost"a lahla som si na brucho alebo som sa otocila.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod jjjulia » 04 Sep 2014, 22:40

Tak tesim sa, ze pomaly uz aj ja mozem prispievat do tejto temy :D sice na uplne odstavenie to urcite este nie je, ale dojcime sa uz iba viac menej v noci. vecer chvilu a rano, niekedy dlhsie, inokedy kratsie... cez den uz nechce ani ked ponuknem. som stastna, ze sa intenzita dojcenia takto postupne znizuje, myslim, ze take pomale tempo nam obom vyhovuje :dojcenie:
jjjulia
 
Príspevky: 155
Registrovaný: 04 Nov 2011, 12:22
Bydlisko: dacov, okres sabinov
Počet detí: 1
1. dieťa: Jonasko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 9 dní
Môj status: pády na bicykli sú súčasťou toho, ako sa naučiť bicyklovať...

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Sep 2014, 00:10

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Sep 2014, 00:10

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod vejula » 08 Sep 2014, 20:35

Tak my sme boli pred 2 týžednami u kamaratky na vychode. Tam Dominko uvidel poschodovu postel. Očka sa mu rozžiarili a hovorí: Maminka tam chcem spinkať. Ja mu na to, že môže, ale ja budem spať vo vedlajšiej izbičke lebo v hentej izbe spinka teta s dievčatkom. Nerobilo mu to problem. Cele tri noci spal bezomna a bez prsníka v druhej izbe. KEd sme prišli domov, tak basnil len o poschodovej posteli. Tak sme mu cez bazar zohnali a od vtedy spinka v na nej. Pri zaspavaní musí byť ešte niekto v miestnosti - manžel s ním spáva v deckej na vedlajšej posteli. Od vtedy si par krat cez den cucol ale to len tak na 2 sekundy, už vôbec nepil. A momentalne už 3 den sa vôbec nedojčill. Tak som zvedavá, či ho to ešte napadne, alebo už je uplny koniec. Nakoniec to prebehlo uplne z jeho vlastnej iniciatívy, čomu som rada. Aj to spinkanie si sam vybral ako chcel. Velmi ma to prekvapilo ale aj potešilo. Vidno, že už je proste velký samostatný chlapec :D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Prirodzené odstavenie - vaše príbehy a skúsenosti

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 08 Sep 2014, 22:56

Super. Mne to prirodzene odstavenie trocha pripomina porod - lepsie povedane koniec tehotenstva. Ked som bola prvykrat tehotna, napriek tomu, ze vsetky ostatne zeny porodili, mi prislo take neskutocne, ze aj moje tehotenstvo raz skonci. A veru, ked priesiel ten spravny cas, tak skoncilo :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron