Zlé prisávanie

témy o dojčení starších detí

Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 10 Jún 2011, 11:21

Ahojte,

prosim o pomoc pri nasledovnom probleme: dcerka ma rok a velmi zle sa prisava. Zacalo to priblizne pred mesiacom, mozno dvomi, zacala byt velmi pohybovo aktivna (chodenie) a v priebehu dna papa sposobom kuk-cuc. Prisaje sa a hra dalej a stale dokola kym mam pocit ze uz naozaj nechce. Pritom neda du pusinky cely dvorec ale len bradavku. Vidim pauzu v brade, papa, ale pri papani prehltne vela vzduchu a dojcenie je menej efektivne, ja uz nemam nadprodukciu mliecka a snazim sa aby si vytiahla co najviac (prsnik aj stlacam). V noci sa prisava lepsie, ale tiez to nie je prisatie ako by malo byt. Marne su moje snahy vysvetlovat, snazit sa aby sa spravne prisala. Akykolvek pokus dcerku nasmerovat skonci placom, pretoze nema rada, ked ju niekto obmedzuje v pohybe. Ked si ju jemne priviniem blizsie k sebe, hned sa odtiahne na svoju vzdialenost a papa dalej.
Dakujem za pomoc.
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod etnicka » 10 Jún 2011, 12:01

ahoj Tinka, este sa spytam, pouzivate cumlik alebo flasu? Cumle si prsek? Ako papa prikrmy? Pije aj ine tekutiny ako Tvoje mliecko?
Obrázok užívateľa
etnicka
 
Príspevky: 326
Registrovaný: 23 Mar 2011, 00:23
Bydlisko: Sazdice
Počet detí: 1
Rokov: 15 rokov, 30 dní
Môj status: Kazdy si vytvara svoju realitu

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 10 Jún 2011, 16:08

Tinka a máš aj nejaké bolesti alebo malá nepriberá? Ono to prisatie v staršom veku už môže vyzerať všelijako... a možno to vôbec netreba riešiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 11 Jún 2011, 13:06

Etnicka, cumlik ani flasu nepouzivame, okrem mliecka pijeme len vodicku z poharika. Prstek si cumle, mam pocit ze jej idu dalsie zubky (ma 6). Prikrmy papa veeelmi malo, par lyziciek polievocky, ked sa postasti maly krajicek chlebicka s maslom, dzemom, pomazankou, malinko jogurtika (bananovy)...tak..velmi po troskach.

Klemka, bolesti nemam ale uz ma asi pre zubky zacina dcerka hryzt, a pribera velmi malo, podla percentilov je este sice v norme ale na spodnej hranici. prve tri mesiace bola na 50-tom percentile, teraz je medzi 3. a 15. cca v strede. Podla gastroenter. vysetrenia je vsetko v poriadku, len hypoglykemia.

Pri tomto prisavani, chcem sa predovsetkym vyhnut tomu, aby si tahala malo mliecka a tym sa mi ho menej tvorilo. Nemam nadprodukciu, dokonca som musela mesiac brat Costi, ten som uz pomaly, postupne vysadila.

Dakujem :)
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 18 Jún 2011, 07:29

Tinka, my sme už toto pokiaľ si pamätám riešili v otázke o kvalite MM, ako to vtedy dopadlo - nasadila si zase domperidón, kontaktovala si poradkyňu? Treba to riešiť, ak si už kedysi Costi brala, vyzerá, že sa to nedotiahlo do konca a skutočne treba riešiť tvorbu mlieka...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 18 Jún 2011, 14:32

Neviem posudit, ci mam malo mliecka, pretoze vzdy, ked sa dcerka prisaje (aj ked tak vselijako) vzdy po cca sekunde uz mliecko tecie a dcerka prehlta. Ked sa mi zda ze uz je pauz v brade menej a viac cuckania, stlacam prsnik a znovu sa to upravi. Len dcerka je sidielko :) nevydrzi na jednom mieste dlho. Takze sa vie vydatne napit len v manduke pred spanim (dvakrat za den, k tomu rano a vecer, a celu noc, to pije snad kazdu chvilu :)
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod Klemka » 19 Jún 2011, 08:31

Tinka, pre toto je ťažké robiť poradenstvo po nete :( Ťažko mi to je totiž posúdiť, v inej téme si písala, že dcérka prestala priberať, že zle papá príkrmy, že si už užívala domperidón a vysadila ho, ja myslím, že by bolo najlepšie toto prebrať s poradkyňou osobne...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Zlé prisávanie

Neprečítaný príspevokod tinka33 » 19 Jún 2011, 12:01

Ano to stale ostava, stale dcerka odmieta prikrmy, chutia jej len piskoty a buchty...a mliecko. domperidon som vysadila, aj som to konzultovala osobne s poradkynou ale ostali sme na mrtvom bode.
Domperidon zacnem znovu uzivat ked to bude naozaj potrebne, mala som z neho vedlajsie ucinky (zavrate, nevolnost, vytok).
tinka33
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 23 Mar 2011, 09:09
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 37 hostia