Hryzenie pri dojčení

témy o dojčení starších detí

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 29 Sep 2011, 21:12

áno, mám ergo nosič. dcéra má cca 7,5-8 kg. nosím ju pred sebou, popruh na páse mám ale pustený nižšie, aby bola ústami na úrovni prsníka , ked chce piť a spinkať. ked ju mám dlhšie v nosici, napr. vyše hodiny, cítim kríže.
najnovšie ked ideme vonku v nosiči, nie vždy sa chce nosiť. zaujímajú ju kvietky, skalky na chodníku, ceste. akokeby sa zapierala nožičkami, neviem to presne popísať, ale má ich napnuté a nesedí v nosiči.
k tomu spánku, viem zo stránok annyg, že je to normálne, len niekedy mám pochybnosti. všetky deti okolo nás spia 2 hod. denne, mamy postíhajú navariť, oprať,.... len ja nestíham nič. keby sme nebývali u mojich rodičov, tak sme hladní, špinaví, všade kopa smetí. lebo akonáhle malá vstane, dojčíme sa, prebaľujeme, prezliekame (to trvá dlho, lebo najnovšie dobreže neplače, ked jej chcem niečo obliecť, či bodíky, bundičku vonku), potom nejaký príkrm, kým trafím, ktoré ovocie chce a kým niečo zjeme je aj polhodina, potom niečo odpratujem a zametám zvyšky po príkrme, poodkladám veci, plienku, .....medzitým sa pokakáme, niekedy aj 2x, dojčíme, zase niečo ochutnáme a už chceme znovu spinkať. tak sa horko - ťažko za 15 - 20 min. oblečieme a ideme vonku. potom spíme, po zobudení obedujeme a zase dookola to isté. vôbec nemám čas na to, že by som mala doobedu navariť obed. a už vôbec nie na celú domácnosť. pripadám si hrozne neschopná... :-))
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 22 dní

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Sep 2011, 00:04

Napriek Tvojim komplikaciam s chrbtom zvladas starostlivost o malinku skvele. Toto forum je i tom, aby sme si navzajom potvrdili ceske porekadlo "Bordel v byte, stastne dite". Dieta v tomto veku da zdravej mamine poriadne zabrat, co potom niekto ako ty, co naozaj musi chrbat setrit. Mas zrejme i stastie, ze mala patri k tym drobnejsim. Tvoj chrbat budes snad este potrebovat i na dalsie deti, tak si ho setri pokial sa da. A starostlivost rodicom raz ty alebo tvoje deti vratis, ked budu starsi. A urcite su celi stastni, ze za chvilu budu mat pri sebe malu stebotalku.
A spolocny spanok cez den? Ber to tak, ze uz aj mala dobre vie, ze mamina musi oddychovat :-).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Sep 2011, 07:53

Včera ma tá naša opica kúsla :twisted: Teda, omínali ju zúbky, lebo už od rána zúrivo okusovala všetko, čo sa jej dostalo do bezprostrednej blízkosti, tak sa pritrafilo, že po dojčení, keď už si len tak žužlala prso, sa zabudla a kúsla aj mňa. Ale potom ste ju mali vidieť :D Zvýšila som na ňu hlas a zobrala jej ho. Chvíľu zostala taká zľaknutá až som myslela, že sa rozplače, ale nie, o chvíľku otvorila pusu a pomaličky sa opäť priblížila k bradavke, opatrne ju vcucla a oblízla, pričom stále udržiavala so mnou očný kontakt a vzápätí to prehodnotila, pustila prso, chytila mi ruku, strčila si moje prsty do pusy a do tých kúsla :mrgreen: No podarená :love: len dúfam, že to na mňa nebude skúšať častejšie, lebo tie jej 2 zuby sú potvorsky ostré :twisted:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod ayshka » 30 Sep 2011, 08:04

mirkaska takych neschopnych je nas viac, aj sa pripajam, chcem len k tomu spanku ako pise JankaMich je to uplne normalne a casom sa ten spanok polepsi, u nas po roku sa to zacalo zlepsovat a teraz, ked ho ulozim cez den, tak viem, ze hodinu bude spat a urcite sa nezobudi a po hodine, ked sa zobudi a vidim, ze je mu to malo, tak ho na prsniku bez problemov uspim znovu a spi potom dalsiu pol az hodinu a ja za ten cas stihnem aj nieco uvarit a popratat.
a zdravim do Brezna, ja odtial pochadzam :)

luciole, Hanka je teda riadna potvorka :D aj moj, ked pohryzol, tak len omylom, nikdy nie naschval nastastie
ayshka
 
Príspevky: 101
Registrovaný: 27 Mar 2011, 17:15
Bydlisko: Kosice
Počet detí: 1
1. dieťa: Dominik
Rokov: 14 rokov, 4 mesiace, 9 dní

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 30 Sep 2011, 19:50

dnes som zistila, že doteraz som neschopná nebola. pretože ráno som si zlomila nohu, jednu kostičku v priehlavku, čo ide k malíčku. podvrtla sa mi noha. ...... tak to je v našom prípade dosť veľká katastrofa. som o barlách, žiadne pristupovanie, aby sa to neposunulo, lebo potom by som musela pod nôž. poobede sme nespali a takmer ani nedojčili, taká bola malá aj rozrušená, aj rozbláznená. uvidíme, čo bude v noci a zajtra, zatiaľ to bolí tak, že aj ked sa pohnem na posteli, a noha sa mi napne, tak je to dosť slušná bolesť. neviem, ako idem v noci preliezať cez malú pri dojčení z druhého prsníka a ani čo bude so spaním. dnes sme už plakali obe. bojím sa hlavne o mliečko, lebo s dojčením máme ťažkosti, snažím sa čo najviac dojčiť po zobudení, pred spaním v nosiči a ťahá aj počas spánku. ked je v zápale hry alebo sa ja zabudnem a neponúknem, tak už potom je ťažko ju nakojiť. ani poloha jej nevyhovuje hocijaká. častokrát sme sa na posteli nanúkali aj 5-8 krát, vždy si cucla len trošičku a až nakoniec sa napila riadne.
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 20 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 2 mesiace, 22 dní

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod luciole » 30 Sep 2011, 21:58

Miraska, len k tomu preliezaniu cez malú kvôli striedaniu prsníkov...dojčíte poležiačky, či? Nedá sa ti len nakloniť trošku viac, akoby nad ňu, že by sa jej dalo piť z horného prska? Ja to tak robím, mám dosť veľké prsia, tak to v pohode ide.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Sep 2011, 22:27

Mne to tak ide i s mensimi :-).
Mirkask, drzim palce, nech sa to uspesne zahoji. A ked potrebujes, daj si aj nieco od bolesti.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 18 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 11 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 12 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod charlie » 22 Okt 2011, 09:49

Aj mne sa uz stalo, ze ma mala uhryzla, no bolo to vzdy, ked uz prestala pit a uz len dudlovala a asi sa pozabudla, alebo tak...No vcera ma uhryzla, ked som sa ju pokusala vecer uspat a v noci este 2x, ale to uz skor spala, ako bdela a teraz znova rano. :? Nechapem, co sa deje...Inak vyzera, ze z toho ma strasnu srandu, lebo hned potom sa zacne nahlas smiat. Teda, v noci sa nesmiala, ale vecer a teraz rano ano. Cumlik ma niekedy na zaspavanie, niekedy ma chvilky, ze nezaspi, kym ho nedostane. Ked zaspi, vypluje ho a spi dalej bez neho. Ked bdie, vobec jej ho nedavam, len ked zacne protestovat pri zaspavani. No aj tak, doteraz ma nikdy nehryzla, aj ked ten cumlik ma od 3. tyzdna a predtym ho mala ovela castejsie, kym som ho zredukovala na najmensie mozne minimum. Ako jej dat najavo, ze to vobec nie je sranda? Mam prerusit dojcenie a jednoduch jej nedat, ked ma uhryzne a zacne sa smiat?
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod luciole » 22 Okt 2011, 11:37

mňa keď Hanka náhodou kúsne, tak jej okamžite beriem prso a prísnym hlasom jej poviem "Hanka, nesmieš kúsať!" Ona na mňa vygúli očká, akože ona nič, ak ho ešte chce, tak sa pomaly k nemu prišmochtá a opatrne ho vezme do pusy, stále na mňa kuká pritom :D Ak to skúsi znova, tak to zopakujem a už jej ho nedám, ideme robiť niečo iné. Našťastie sa to stalo zatiaľ len párkrát a tiež vždy až po dojčení, keď už si len tak dudkala a vymýšľala, obvykle jej aj zuby práve išli. Tak vyskúšaj, snáď zaberie takáto mierumilovná metóda, no na väčších kúsačov tuším nezaberá :mrgreen:
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 18 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 23 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod charlie » 22 Okt 2011, 17:59

To uz som skusala...rehli sa z toho. Ja sa nesmejem, mracim sa a ona sa smeje....
charlie
 
Príspevky: 132
Registrovaný: 18 Máj 2011, 09:30
Počet detí: 2

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod tamoulik » 22 Okt 2011, 20:49

Charlie, aj moj to robil, pozrel na mna, kusol a ked som skrikla, tak rehot...po par razoch som prso schovala a vtedy pustil neskutocne lutostivy plac...po chvili som vytiahla a bolo dobre. Mna najviac kusal, ked mu isli horne jednotky, aj 40x za den. Teraz sa to stane obcas a vacsinou, ked ho chcem nasilu uspat a on este nechce...
Obrázok užívateľa
tamoulik
 
Príspevky: 497
Registrovaný: 22 Máj 2011, 22:05
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 3
1. dieťa: Tomáš
Rokov: 15 rokov, 5 mesiacov, 4 dni
2. dieťa: Samuel
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 5 dní
3. dieťa: Izabela
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 26 dní
Môj status: On ne voit bien qu´avec le coeur, l´essentiel est invisible pour les yeux (A.de Saint Exupéry)

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod estterka » 01 Nov 2011, 23:33

ahojte,no kazde jedno nase dojcenie konci hryzenim. teda najprv sa napapa,aby mala plne brusko a nakonci ma pohryzie a ja neviem co s tym. lebo moze aukat a vysvetlovat a hnevat sa a ona sa rehoce.tak potom zakazdym prsnik schovam a dam ju prec z postele na zem a ona si s usmevom odide. nijak sa netrha za odlozenym prsom,tak neveim,ako jej to vysvetlit. strasnu srandu ma z toho a ja stres z kazdeho dojcenia. jedine v noci nehryzie ked spi.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Nov 2011, 11:33

a dost nam to predlzuje uspavanie,aj o hodinu-dve niekedy neskor zaspava..
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod akdarka » 02 Nov 2011, 13:30

estterka, je mala naozaj unavena ked ju uspavas? mojmu sa zo dna na den predlzil stav bdelosti pred dennym spankom o 1hodinu! proste okolo 11tej som bola zvyknuta, ze ide spat (vzdy zaspal do max 5min v satke na prsniku) ale on v satke reval, pucil sa hryzol...tak som ho vybrala a skusila neskor, zase to iste a az na 3.x zaspal obvykle. toto bolo 2dni kym som pochopila, ze este nechce spat. teraz ho davam okolo 12tej a zaspi ako obvykle :-)
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod estterka » 02 Nov 2011, 19:42

no praveze ja ju nedavam spat nikdy podla hodin,iba ked je unavena. vzdy je to iny cas,teda kazdy den. nikdy som sa neriadila casom. a ide mi hlavne o vecerne uspavanie,lebo teraz zaspava az po polnoci-okolo jednej. ona je unavena,ked ide spat,ale ked ma pohryzne,tak sa odtiahnem a tym sa uplne zas preberie.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod estterka » 06 Nov 2011, 13:06

ahojte,no zlepsuje sa to. este obcas pohryzie,teda parkrat za den,ale uz nie pri kazdom dojceni ako predtym. a uplne si vychutnavam nocne dojcenie,aj celu noc keby bola na prsniku,lebo to nehryzie vobec.
estterka
 
Príspevky: 555
Registrovaný: 24 Mar 2011, 08:57
Počet detí: 1
1. dieťa: Hannah
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 4 dni

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 02 Mar 2013, 21:38

Ahojte,
prosím pomôžte mi, je mi už do plaču :( . Matejko má 9 mesiacov, idú mu 2 zuby, horné dvojky. Cumlík sme mali len v pôrodnici. Problém je, že posledné 3 dni ma krpec nenormálne kúše. Ja mám strach dojčiť, slzy mám v očiach len si na to spomeniem.
Kúše ma ale zásadne hlavne na začiatku dojčenia, tak to asi nebude spôsobené pomalým tokom. Je to skôr akoby sa na mna strašne vrhal a hned na začiatku ma kusne ked sa pricucne, rovnako, ked mu vypadne z pusy a snaží sa ju dostať dnu. N konci dojčenia ma nekúše vôbec. Čo s tým urobiť? ja mám vážne strach :( :( :( :(
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 26 dní

Re: Hryzenie pri dojčení

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Mar 2013, 22:55

Nika, zmenilo sa niečo od času, kedy sme toto riešili v poradni dojčenia? http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=964 Liečila si bradavky nejakým spôsobom? Ako? Ako dlho? S poradkyňou osobne?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Predchádzajúci

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 26 hostia

cron