strajk v 9tom mesiaci

témy o dojčení starších detí

strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod swecka » 11 Apr 2015, 19:08

Dobry den
Moj 9 mesacny syn zacal zo dna na den odmietat prsnik. V bdelom stave je nemozne ho nadojcit. Zacalo to asi chorobou.. mal upchaty nostek a nedalo sa mu pri dojceni dychat. Taktiez stale berie antibiotika. Ma cumlik, z flasky nepije, len raz som mu v tomto zufalom stave dala odstriekane mlieko, nakolko nejedol ani prikrmy. Teraz ho dojcim len v polospanku. Neviete mi, prosim, poradit ako strajk prekonat a dalej dojcit?
Dakujem.
swecka
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11 Apr 2015, 19:01

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 12 Apr 2015, 21:39

ahoj swecka, dufam, ze sa coskoro ozve JankaMich, ale zatial od laika co by pomohlo:
- prestat pouzivat cumlik uplne
- skontrolovat spravnost prisatia
- vela nosit dietatko na nahej hrudi aby mal mliecko "pod nosom", mas satku alebo nosic? Vo vertikalnej polohe sa dari pekne rozdojcit aj deticky s problemom

A samozrejme, idealne by bolo, ak by sa na Vas pozrela laktacna poradkyna.
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Apr 2015, 23:27

este nieco ku Snezienkinej odpovedi:

Naozaj najlepsie urobis, ak cumlik nekompromisne vyhodis. Spolu s nadchou sposobili tento strajk. Cim dlhsie budete cumlik pouzivat, tym dlhsie bude prekonanie strajku trvat.

Vyuzivat dojcenie pocas spanku naplno. Existuju deti, co spia v noci 10-12 hodin a nepotrebuju pit. Takze ak dieta nepije niekolko hodin cez den, tiez to nemusi nic znamenat. DOlezite je sledovat plienky. Aspon zopar by ich mal mat dobre pocikanych.

Byt 24 hodin vo fyzickom kontakte.
- Pozhanat kvalitnu satku alebo nosic (Manduca, Ergo, MeiTai) prip. nudzove riesenie : http://www.dojcenie.eu/2015/02/nosenie- ... hej-satke/ a pocas nosenia mat neustale k dispozicii odhaleny prsnik. Idealne chodit hore bez (aspon doma:-) )
- spat spolu. POcas dennych spankov robit zivu postielku - dat si babatko bruskom na brusko, dat sa hore bez a babatko len plienocku. V tejto polohe sa mozte aj dojcit http://www.dojcenie.eu/poloha-pololezmo ... ravitacie/
- pri dojceni pouzit radsej postielkovu - vertikalnu polohu, deti obvykle zacnu strajkovat, ak su ukladane do polohy koliska

Ak sa medzicasom znizila tvorba mliecka, je mozne nasadit bylinky (benedikt lekarsky, senovka grecka - uz by sa mali dat objednat v kazdej lekarni)

a napis ako pokracujete. Strajk nebyva jednoduchy, kazde slovo na povzbudenie je dobre
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 20 Apr 2015, 16:15

Toto sa s 9 mesačným naozaj dá?? ja mám pocit, že moj ma má celkom na háku, ani uviazať, ani pritúliť, ani ponosiť, ako malý tiger... ja sa zase spolieham, že to, čo vypije večer a v noci, to mu postačí - JankaMich, akú potrebu mlieka má 9-10 mesačné dieťa? myslím, ked ono samo tú potrebu nedá najavo, len to potrebujem nejako ustrážiť? prípadne, čo by bolo, ak by sa už dalej nedojčil? na mamile sa píše, že netreba dieťaťu um, v tom prípade stačí napr. jogurt? netuším, kolko má pokryť mliečna zložka, a či si napríklad dieťa vie samo dohnať denný deficit v noci.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 20 Apr 2015, 23:12

Su 9mesacne deti, ktore su v pohode aj 24 hodin s opatrovnikom, ale existuju aj male tigricata, ktore uz z tejto potreby vyrastli, nakolko sa mim dostatocne dostala v mensom veku :-).

Mlieko nie je ziadna super potravina. Je to vyziva pre mladata toho-ktoreho druhu. Druha vec je, ak vam v rodine mliecne vyrobku chutia. Cim pestrejsie sa stravujete a cim jednoduchsia je potravina (ovocie, zelenina), tym lepsie. Ak je uz dieta celkom na prikrmoch, hoci sa nedojci, nie je ziadna potreba UM, ani v 7mich mesiacoch. Druha vec, ze kym je moznost dojcenia s MM, tak je to obrovske plus. Ale to kvoli dojceniu samotnemu a ciastocne kvoli zlozeniu MM.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 21 Apr 2015, 00:01

A taktiez nie je mlieko ako mlieko :) Cerste nadojene a len vychladene mlieko od domacej kravy, ktora sa pasie na zelenej luke (tzv. raw milk) je uplne "ine kafe" ako pasterizovane hoc aj bio mlieko z obchodu...

Shira, mozno sa Ti bude hodit: http://www.westonaprice.org/health-topi ... ernatives/
V knihe Nourishing Traditions od Sally Fallon je recept na domace "umele" mlieko. Skor ako som si knihu kupila som ju nasla niekde na internete v .pdf
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 21 Apr 2015, 07:30

snežienka náročnú úlohu si mi dala, nie som zdatná v angličtine :roll: prečítam, no pomaličky...
nemyslím vobec na um, myslím celkovo mliečnu zložku. MM. či dostane za noc dosť, ked sa dojčí pomenej, štrajkový protokol poznám, nemáme štrajk, malý je šťastný, prsník má rád, no nie je to také cucavé dieťa, vôbec. Všetky jeho dojčenia bývali výdatné a krátke, teraz sú snáď už len krátke. Nehnevá sa, nič, proste si cucne a ide sa hrať. Od večerného uspávania do ranného vstávania si svoju porciu nejako popije. A teraz, ked už piť nebude nič - ak náhodou, napr. si zmyslí, že prespí celú noc, či môže fungovať človek úplne bez mliečnych potravín - náš prípad to nie je, bánovecké jogurty idú na páse, ale ak by trebás ani tie neboli. Strukoviny sú superpotravina, no v našej rodine keby neexistovali, vobec si zase nevšimneme... zacítim šupky z toho a tú pieskovitú konzistenciu až ma striasa :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: akurát ešte hrach znesiem
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod snežienka » 21 Apr 2015, 11:36

Shira, tak potom zakladne info v cestine: http://vyzivujicitradice.cz/tag/vyziva-deti/ :)

Mliecna zlozka: je super, ked si maly cucne, inak potom idealne to surove mlieko od zdravej kravicky zo zelenej pastvy, alebo fermentovane mliecne produkty ako jogurt, kefir, smotana, potom zivocisne produkty: bio zltko, pecen, rozmixovane varene masko, kostne masove vyvary so zeleninou, zmiesane so smotanou
A doporucuje sa podavat aj fermentovany olej z trescej pecene (moja mala ho moc nechcela, ochotne skonzumuje Cod Liver Oil od f.Jamieson...).
Obiloviny a strukoviny sa neodporucaju podavat detom mensim ako 1 rok, nie su na to enzymaticky vybavene...
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: strajk v 9tom mesiaci

Neprečítaný príspevokod shira » 22 Apr 2015, 12:15

snežienka, super, toto všetko ja dávam. takže už som kludná. ked som bola tehotná, nenormálne mi šla na chuť treščia pečen, stále som ju jedla... včera som si zase kúpila, a veru aj malý si trošku dal.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron