Frekvencia stolice

témy o dojčení starších detí

Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Petra » 15 Máj 2011, 20:29

Ahojte, chcela by som sa poradit, ci moze zriedkavejsia stolica (raz za 3-5 dni) signalizovat ne/dostatok prijimania MM. Andrejko ma osem mesiacov a papa 2x za den prikrm. Dakujem pekne za Vase nazory. Petra :roll:
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Máj 2011, 09:02

Petra, môže a nemusí, bohužiaľ z týchto údajov, ktoré si uviedla sa nič jednoznačné nedá povedať... môžeš si dať dieťatko prevážiť, zhodnotiť jeho priberanie podľa percentilových grafov vypracovaných WHO pre dojčené deti a prípadne, ak by si chcela, zavolať si poradkyňu pri dojčení na osobnú návštevu a prejsť spolu všetko, čo sa týka Vášho konkrétneho systému dojčenia (či je dojčenie skutočne na požiadanie) a posúdiť výdatnosť dojčenia pri pozorovaní 1-2. dojčení.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Petra » 16 Máj 2011, 19:15

Podla tych percentilovych grafov sa priberanie javi v norme, aj ked zvykol byt nadpriemer a teraz je presne v strede.
Inak ked sme pri tom pozorovani dojcenia - to netusim ako by sme zvladli, kedze to moje dieta musi mat uuuplny klud, resp. da sa nahovorit fakt az pred spanim. Aj ked cez den sa snazim stale ponukat, ale je z toho viac krik ako pozitok. Myslis, ze je to normalne? Lebo uz som z toho niekedy v strese, najma ak by sme mali niekam ist...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Máj 2011, 21:16

Petra, nerozumiem tomu o tých percentilových grafoch - zvykol byť nadpriemer - v zmysle, že mal percentil vyšší, napr. 80 a teraz klesol na nižší percentil, napr. na 50-ty? Môžeš mi toto upresniť prosím?
Áno, staršie dojčiatka sa už nedojčia tak sústredene ako malí novorodenci, je to dojčenie, ktoré nazývame aj "kuk-cuc" - prisajú sa, odsajú, pozerajú okolo, zase sa prisajú atď., všetko okolo je zaujímavejšie. Na tomto samotnom nie je nič zlé. S poradkyňou by si ale predsalen mohla prejsť celkový denný režim, najmä dojčenie na požiadanie, ako to v skutočnosti máte, ako často cca. dojčíš, či bábätko využíva viaceré funkcie dojčenia (občas zaspáva na prsníku, rieši si tým nepokoj, nervozitu atď.) - toto sa dá teoreticky aj po internete, ale je to časovo dosť náročné, môžeš stratiť cenný čas, ak naozaj treba niečo robiť ohľadom dojčenia...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Petra » 16 Máj 2011, 21:33

Ano, cca v 3-4 mesiacoch mal prirastky aj na hranici 80%, a teraz je to tak na 50%. Denne ponukam aj 20x (az mam pocit, ze ho to sem-tam otravuje:-), ale tak ze cuca normalne asi len 3x. V noci je to ok - papa ked si idem lahnut a potom to uz neevidujem... Este nam to komplikuju aj zuby (uz ma 8ks), lebo su obdobia ked chce byt prisaty stale a potom naopak protestuje, len ked sa s prsnikom priblizim...
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)

Re: Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Máj 2011, 14:00

Petra, naozaj si toto nedovolím hodnotiť po internete... Napr. čo sa týka priberania, nie som si istá, či hovoríme o tom istom - pretože ak áno, tak dieťa, ktoré priberá podľa 80. percentilu, by malo priberať podľa tohto percetilu plus-mínus stále. Ak "spadne" na 50. percentil, znamená to, že priberá menej, ako by mal a treba to riešiť. Navyše -ak skutočne pije počas dňa z prsníka dostatok mlieka len 3x denne, naznačuje to možný nedostatočný príjem MM. Skutočne by bolo najlepšie kontaktovať poradkyňu osobne... viac tu asi neporiešime takto bohužiaľ...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Frekvencia stolice

Neprečítaný príspevokod Petra » 20 Máj 2011, 20:57

Klemka dakujem za ochotu, asi je to fakt na dlhsie a pravdepodobne aj osobne stretnutie s LP.
Petra
 
Príspevky: 64
Registrovaný: 23 Mar 2011, 11:00
Počet detí: 1
1. dieťa: Andy
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 16 dní
Môj status: "Cestu si najdem, alebo spravim" (Hannibal)


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron