pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

témy o dojčení starších detí

pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod chomka » 15 Sep 2014, 16:48

Zienky nezazili ste nieco podobne? Pred tehu vaha 51kg teraz 2,5 roka po porode 45kg vyska 166cm. Som z toho zufala. Jem vela a casto relativne zdravo len domace suroviny no nepriberiem. Teraz som na bezlepkovej diete kvoli celiakii,asi stvrty mesiac. To som schudla zo 47 na 45. Pisala som s mnohymi kojacimi mamkami co maju tie ovela nizsiu vahu ako tu s ktorou otehotneli. Druhy tyzden sa v noci nekojime kedze chcem pomoct navratu cyklu ktory stale nemam. Syn takmer nic neje stale. Sem tam vidlicku ryze, trochu zemiaku a ovocie a zeleninu. V zime ani to. Uz sa desim tehto zimy co bude ak nebudu u trhy a sezonne ovocie ze co bude jest. Ako ste na tom boli s vahou a chudnutim/ priberanim pocas dojcenia? Ja mam pocit ze o rok bydem mat 40kg. Ved ked je 2,5 rocny z 85% na mojom mlieku tak to musi byt riadna spotreba co zo mna ide. Nemae niekto skusenost pripadne ci ste pribrali naspat ked sa vam deti odstavili alebo ste zacali priberat az v dalsom tehotenstve?
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod snežienka » 16 Sep 2014, 04:12

chomka, myslim, ze k navratu cyklu by skor pomohlo pribrat. Ako zvladol syncek nocne nedojcenie? Ja by som mala obavy spravit taky krok, ked je, ako pises, 85% na mlieku. Urcite by som dojcila nadalej aj v noci.
Ohladom vyzivy skus si pozriet: vyzivujucitradice.cz
Drzim palec. :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod quaxi » 16 Sep 2014, 08:55

A co take jedavas? Nie vzdy zdravo znamena naozaj zdravo. Ked z toho nezdravo chudnes, tak darmo jes domace suroviny, ked je vysledok pre teba nezdravy. Ak mas zivit dvoch ludi, tak to na jablkach nepojde :-) Jedavas aj maso, tuky? Ked si musela vylucit lepok, nahradila si lepkove jedla adekvatnym mnozstvom ineho jedla? Casto ked treba vylucit nieco z jedalnicka, tak sa to nicim nenahradi, alebo len ciastocne, z jedalnicka sa lahsie ubera nez pridava. Dojcenie len zvyrazni nedostatok vo vyzive, nie je pricinou.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod chomka » 16 Sep 2014, 15:18

prijem mlieka ma rovnaky, nad ranom vypije oba prsniky do dna, ak sa v noci kojil 15krat 14 z toho bolo dudlovanie bez pitia. Tvorbu mi to neovplyvnilo a cez den sa koji aj 30krat takze nemam obavy ze strada.
Co sa tyka mojej stravy jem maso, ryby, zemiaky, ryzu, strukoviny, zeleninu, ovocie, pohanku, quinou, kokos, kokosovy olej, olivovy olej, orechy, semena, odstavujem. Kvoli celiakii mam pridruzenu intoleranciu na kravske mlieko a vajcia. Teda tuky z masla a vajec ktore som predtym jedavala mi vypadli nahradila som zvysenou spotrebou kokosu. Aj domacu slaninu jem kvoli tuku. Viac jest ako jem nevladzem aj tak jem trikrat viac ako bezny clovek v snahe aby som pribrala a aj tak bez efektu. Manzel ked ma vidi tak nechape kolko sa do mna zmesti a ze z toho nepriberiem.
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod Kandy » 16 Sep 2014, 16:14

No, ja na tom síce nie som až tak "zle", ale tiež ma trápilo chudnutie počas dojčenia. Upravilo sa to, keď mi pocitovo klesla tvorba mlieka. Bolo to niekedy po 2. narodeninách. Dovtedy akonáhle som menej jedla, tak mi váha išla rapídne dole. Teraz som 2 mesiace po pôrode 2. syna. Dojčím oboch, váhu mám o 2 kilá nižšiu ako pred otehotnením. Jem tiež strašidelne veľa, snažím sa zdravo, keďže mám kvasinkovú infekciu. :-( No ako najdôležitejšie vnímam jesť veľa bielkovín, keďže som chudla hlavne na svaloch. Asi by to v tvojom prípade chcelo skontrolovať aj štítnu žľazu, ak nemáš ešte cyklus. Mne sa tak marí, že som prestala chudnúť aj vďaka nižšej dávke liekov, no teraz to už ťažko vystopujem.
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod LenkaLienka » 24 Sep 2014, 17:24

Nezašla si za lekárom, aby ti nejak poradil? Ale podľa toho čo si písala, že jedávaš tak si myslím, že sa ti to upraví ako písali, keď prestaneš kojiť. Nejak ťa to aj obmedzuje že si slabá a nevládna? lebo ak len váha je problém, tak to nejak nerieš, fakt sa ti to upraví časom. :-) Mnohé ženy, majú presne opačný problém a schudnúť, je oveľa horšie.
Obrázok užívateľa
LenkaLienka
 
Príspevky: 26
Registrovaný: 21 Aug 2014, 19:15

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod snežienka » 27 Okt 2014, 10:32

chomka: mne sa dnes obnovila menstruacia, 2 roky po porode. Co som zmenila vo svojej zivotosprave bolo, ze som pred mesiacom zacala konzumovat vyrazne viacej zivocisnych tukov v bio kvalite - hlavne maslo (malo by byt od kraviek, ktore sa pasu na zelenej luke) a olej z trescej pecene (bohaty na A, D3, omega3 mastne kyseliny EPA, DHA). To kvoli dvom veciam: moja mala je vahou na piatom percentile a vyskou na patnastom, jej lekarka nam odporucila vyrazne popracovat na jej vyzive. No a potom mame problem so zubkami, tak idem alternativnou cestou podla Dr. Westona A. Price-a. ... Asi nemusim ohladom kazov pisat, ze je na mna tlak, aby som ukoncila nocne dojcenie...
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: pocas dojcenia som velmi schudla a neviem pribrat

Neprečítaný príspevokod chomka » 01 Nov 2014, 15:22

Tak zienky. Stitna zlaza v spickovom stave. Momentalne liecim crevo z celiakie takze mliecne je pre mna tabu. Energiou som na tom uplne v pohode nepocitujem unavu. Mam intoleranciu na aj na vajcia a kravske mlieko. Crevo som misela mat dost donicene lebo aj po styroch meaiacoch bezlepkovej diety hovorila gastro lekarka ze crevo este potrebuje cas. Pribrat som sice nepribrala ale aspon uz nechudnem a rano na vahe nemam 43 ale drzim sa na tych 45 aj po noci. V noci sme sa dva mesiace nekojili a cyklus sa nevratil ani som nepribrala. Tak asi len cakat kym sa pozviecha to crevo. Beriem krill olej, okra pepsin, probiotika atd a snazim sa tomu pomoct. Uvidime ako to vypali. No ale citala som jeden clanok kde liga par paru uvadza ze im pary pisali listy kde uvadzaju navrat cyklu aj 34-42 mesiacov po porode. Takze vie to trvat v niektorych pripadoch fakt dlho. A moj 2,5rocny sa cez den koji fakt velmi casto. Tak vyckavame dalej.
chomka
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 18 Jan 2012, 18:53


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron