Dojčenie vo veku 3+

témy o dojčení starších detí

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Nov 2013, 00:26

Kinsi, ja som mala pocit, ze v tej knizke sa tie 4 roky spominali - ale negarantujem a listovat sa mi nechce. Ale ako pise Mamamima, vlastne to az tak dolezite nie je, lebo nevieme, co vsetko sa vzalo do priemeru. Naozaj su podstatne ta minimalna doba a to, ze horna hranica je niekde s rastom trvalych zubov a dozrievanim IS - tu su dolezite aj tie porovnania s inymi cicavcami. Ono ani v zvieracej rise u jedneho druhu to nemusi byt vzdy rovnake, vsakze.

Studioznym a zvedavym typom davam do pozornosti blog Meredith Smallovej: http://www.ourbabiesourselves.com/, da sa jej aj v pohode napisat. Dokonca by bola moznost aby prisla na Slovensko (ze by si to i zaplatila), len to zorganizovat... V Mamile momentalne kapacitne na to sily nie su, ale ak by ste sa nahodou niekto velmi chceli angazovat....
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod janka » 23 Nov 2013, 22:29

kinsi, k tej priemernej dobe dojcenia sa vyjadruje aj profesorka Dettwyler (moj oblubeny prodojciaci zdroj), a sice ze ten udaj nema nejak velku vypovednu hodnotu, ze mozno je skor zaujimavy median dlzky dojcenia, a to vychadza 2,8 roka. Cize je to tak ako sa tu spominalo s priemernym platom - vascina sa pohybuje skor niekde okolo tych 2,8 rokov, a je relativne malo veeelmi dlho dojcenych deti, ktore priemer tahaju k 4,2.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Nov 2013, 01:48

len poznamocka - Dettwyler je jedna zo zdrojov aj v tej knizke - a aj mne sa pacia jej nazory.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 27 Nov 2013, 13:20

jasne, ja chapem, že priemer nemusí ukazovať skutočnú dlžku dojčenia vačšiny detí, ale opakovane som videla konkrétny údaj 4,2roka v mamilackych článkoch a preto pátram povod tejto konkrétnej informácie - jej zdroj - veď hádam si ho nemohol niekto len tak vymyslieť. Klemka, nemáš , prosím ťa , link na zdroj tohto údaju?
Janka, v tomto konkrétnom prípade Ti može byt aj median dosť zavádzajúci, hlavne ak máš velkú skupinu povedzme vobec nedojčených detí, alebo je to medián len detí, čo sa dojčili dlhodobo, povedzme cez rok?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Nov 2013, 20:18

priame otazky sa daju v pohode napisat na poradnu www.mamila.sk. Bude to zodpovedane najkompetentnejsie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 28 Nov 2013, 12:39

mysliš, že i taku blbost by malo vyznam tam pisat?
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 28 Nov 2013, 20:15

Blbost to nie je, kazda info o dojceni ma svoj vyznam. Dnes nestaci hovorit, ze dojcenie je prirodzena zalezitost a kazda matka dojci, lebo je to normalne. Dnes je to o tom, ze pomaly vsetko treba argumentovat. A dlhodobe dojcenie obzvlast.

A ja by som sa to spytala len tej istej osoby, takze aspon to nebude obchadzka...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod akdarka » 28 Nov 2013, 23:05

ja som začala malého časovo veľmi obmedzovať na večerné zaspávanie - párkrát pocucá jeden prsník, potom druhý a poviem "odcucni sa a spinkaj". do 4-5minút sme "vybavení"- funguje to super, zaspávanie je rýchle. je to už vyše 3 týždňov... využila som svoje behanie po vyšetreniach kvôli zdureným lymf.uzlinám. všade chodil so mnou takže to vnímal. Raz pri zaspávaní mi to už tak neskutočne liezlo na nervy, že som sa odhodlala a povedala som mu, že mám hrčku pod pazuchou a pani dr hovorila, že nemôže dlho cuckať lebo ma to potom bolí a je mi to nepríjemné. chcel ohmatať uzlinu, dal mi pár kontrolných otázok a zaspal :D pár večerov pred cuckaním z druhého prsníka mi potom on hovoril, že "potom povedz maminka, že stačí, dobre?"
bola som na preventívke u svojho gynekológa (pán po 60tke) a som mu hovorila, že dojčím a on najprv oči vyvalil ale bol zlatý, on rešpektuje aj "iné" názory. najlepší bol keď sme sa rozprávali o montessori, že si to musí vygoogliť :D :D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod shira » 29 Nov 2013, 11:38

ano aj u nás odstavenie prebiehalo pozvoľna, ja som začala tiež obmedzovať čas ktorý strávi na prsníku. mne sa to tak javilo, že dieťa, ktoré už dosiahlo "odstavovací" vek, začne takéto obmedzenia rešpektovať. lebo ked som to skúšala okolo 2 rokov, tak ani počuť, hneď veľký reeev a o to dlhšie a častejšie potom pýtal.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod akdarka » 29 Nov 2013, 16:21

presne, pred par mesiacmi nezvladol ak som chcela obmedzit cas dojcenia. teraz akceptoval v pohode :D
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 5 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Nov 2013, 21:23

ahojte, tak sa zapojim do štatistiky. Dominika som od narodenia dojčila na požiadanie, spanie v jednej posteli, žiadne flašky, no do roka mal občasne cumlik. Navrat menzesu bol 19 mesiacov po pôrode :-) Teraz dojčim oboch a menštruaciu zatial nemam.
Čo sa tyka toho počtu detí našich prastarých mam. Tak sa môžem vyjadriť len o mojej prastarej mame, ktorá porodila 10 detí a rozdiely medzi všetkymi vyše 2 rokov (priemerne 2roky 2 mesiace +-)- čiže ako tak počítam, tak plodnosť sa jej vracala okolo roka a pol.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod vejula » 29 Nov 2013, 21:47

baby Dominik už pomerne dlho akceptuje to regulovanie dlžky dojčenia, no napriek tomu to na odstavenie nevidi. On dojčenie proste miluje, nikdy ho neodmietne - niekedy ho totiž požiadam aby sa napil v prípade, že sa Kristinka pricucne spustí mi mlieko a ona sa odcucne, to je dosť nepríjemne tak volam Dominika, nech sa on napije. No a ked pýta a ja poviem, že teraz nieeee, že sa mi nechce, tak hovorí : Prosííím, iba na chvíľku :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 01 Dec 2013, 08:11

Ja dlžku regulujem už dlho, asi od 2 rokov, takže u nás skoro každé dojčenie končím ja. Čo sa týka štatistiky, u nás tiež nijaké cumle, flaš a pod. , menštruáciu som dostala pri malej v jej 12mes., teraz sa dojčia obaja a zatial nemám.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod shira » 01 Dec 2013, 18:14

aj ja som regulovala dlhšie, možno aj pol roka pred odstavením. ja zase čo sa týka štatistiky, som mala po šestonedelí iba mesiac pauzu,odvtedy menzes ako hodinky. pritom bola nadprodukcia, malý sa dojčil min. raz za dve hodiny, bez cumla, fľaša bola prvé 2 týždne, ale to som zase nonstop odsávala, neprikrmovali sme vobec.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mária » 02 Dec 2013, 09:00

Pripájam sa do štatistiky. Dodržané všetky podmienky ekologického dojčenia. Menzes som nemala 29 mesiacov. Po 24 mesiacoch robený hormonálny profil, všetky hodnoty v norme. Keďže sme chceli druhé dieťa, bola som na vyvolávačke, momentálne som tehotná.
Mária
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 04 Aug 2011, 07:56
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Klaudia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Laura
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 02 Dec 2013, 19:58

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Anna » 02 Dec 2013, 22:15

Menštruáciu som nemala 24 mesiacov, potom náhle 8- hodinové pracovné pauzy, ale odvtedy dva potraty/z genetického a hematologického hľadiska sme obaja zdraví/ a menštruácia- dva týždne, gynekológ mi pred rokom núkal hormóny, o dojčení sa s ním ani nebavím, lebo to zmietol zo stola....na spontánne odstavenie to nevyzerá, ale dĺžku tiež regulujem, v noci tiež vstávam, manžel sa smeje, že som pripravená ísť do Afganistanu/ pritom čo nespím celé roky ma aj bežné choroby obchádzajú, okrem dvojtýždňovej menštruácie/.Martin začal v septembri chodiť do škôlky, ale zatiaľ žiadne lieky nebral...asi dojčenie pomáha...Takže sme si povedali, že tehotenstvo iba po odstavení Martinka.
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 2 dni

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod shira » 03 Dec 2013, 17:34

ja som v podstate otehotnela cca 6 týždňov po odstavení, neviem či náhoda či ako to nazvať, dovtedy to nešlo nijako, ani prirodzene ani s pomocou.
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Dec 2013, 22:59

Kinsi, uspokojila Ta odpoved v poradni? Asi si sa k zdroju info o 4,2 predsalen nedostala... Ci ano?

Janka Mich, ako vyhodnocujes Tebou iniciovanu statistiku navratu plodnosti pri dojceni v zapadnej civilizacii?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Dec 2013, 23:05

Maria, gratulujem, zelam vsetko dobre.

Anna, obdiv, ze popri tom prerusovanom spanku 8 hodin denne este stojis pri kresle. Nasi su tiez casto hore a v podstate pracujem doma a okolo nich cely den, ale zdaleka sa nemusim tak koncentrovat a premyslat, ako by to muselo byt v robote. Okrem toho sa mi klepu ruky, ked som velmi nevyspata, co sa Tebe tiez asi nesmu. Este raz, klobuk dole.
Shira, ty si to tiez mala tusim dlho podobne. Baby, zerem Vas.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Dec 2013, 23:21

Nase dojcenie sa po prekonani magickeho 2,5 roka tiez zmenilo a meni sa to prudko z mesiaca na mesiac.

Najnovsi vyvoj - DIEVKA (2r a 10m): V priebehu poslednych 2 mesiacov podstatny pokles vo frekvencii pytania sa na prsnik. Dojcenie sa stabilizovalo na standardne situacie: pred a po spani, navrat z vonku, odovzdavanie a vyzdvihovanie zo skolky. Medzitym sa pyta obcas, ale skutocne hodne zriedkavejsie. Okrem toho sa pobyt na prsniku v mnohych situaciam podstatne skratil. Pri boliestke alebo strachu sa mi stalo, ze sa len pricucla a vzapati odcucla a len ostala u mna v naruci bez dudania. AJ ked som jej ponukala, nechcela. Okrem toho sa odputala trosku od svojho medvedika, verneho sprievodcu zivotom od jej 10. mesiaca. Ona vzdy dudala s nim. ( My sme mali vzdy aspon trojku, casto stvorku :D ). Ked aj chcela dudat v akutnej situacii, vzdy sme najskor museli najst medveda a az tak sa pricucla, akokolvek v tej chvili prave trpela. Preto sme ho vzdy mali po ruke. Teraz to uz vobec tak intenzivne nesleduje, duda aj bez neho a dokonca ho minule zamerne nechala v postielke a citujem: "Meme ostane v postielke, ja ho uz nepotrebujem, som velka." Skoro som padla na zadok. Znelo to ako tie vety samoodstavujucich sa deticiek, len u nas sa to tyka plysaka a nie prsnika. Ale zato su u nas obaja velmi prepojeni. Okrem toho dieta casto vecer zaspi sice po dlhom dudani (20 - 30 minut), ale bez bradavky v ustach. Co bolo pred par mesiaci tiez nemozne. A budi sa prvykrat v noci stale neskor, snad az okolo druhej, raz dokoca okolo 4tej.
Vidim to skutocne na pozvolne odputavanie sa od prsnika. Ak udrzi toto tempo, tak v priebehu 4teho roku.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Dec 2013, 23:40

Chlap: Podstatne znizena frekvencia pricucnuti za den. Snad 10 az 100 x menej za den. (On chel zvacsa kazdych 5 minut). Velakrat sa nepyta na prsnik, ked sa udrie alebo buchne. Co predtym riesil len dudou. Niekedy aj krici : Dudaaaaa, akonahle sa udrie, ale onelho na to zabudne a fici dalej bez dudania. Pred par mesiacmi nemozne. Zaspava po dlhom dudani, podobne ako sestra, tiez bez bradavky v ustach. Ale to uz skoro 10 mesiacov. Hore je v noci ale nadalej kazdu chvilu. V spanku zvacsa velmi trpi. On budi dojem, ze ho spanok boli. Stale si pyta dudu, donekonecna strieda, kym ho hlasno neofrflem, potom chudak zaplace, odvali sa a spi. Da sa trochu ovplyvnit aj dlzka pobytu na prsniku. Ked mi je dlho, poviem, ze este ratame do 10 a odpajame sa. Casto to funguje, ale len v poslednych mesiacoch.

A este dalsia velka zmena, najma u Dievky, co som zabudla. V poslednych dnoch si pytaju pit a hlasia, ze su smadni. Predtym nikdy neboli smadni a pit nechceli a pili okrem MM len minimalne mnoztvo tekutin, casto za den nic. Napriek tomu, ze som casto nukala. Stale som mala pri sebe daco na pitie, nech piju, keby nahodou chceli a aby sli menej casto na prsnik. Pili radi take specialitky, ako tatinkov sumak, alebo cosi slamkou, museli mat zaujmavu flasticku, aby som ich nalakala na napoj. A teraz to zrazu prislo akoby same. Vidim, to tak, ze pred mesiacom by sa dieta pytalo na prnik, dnes si vypyta dzusik alebo cajik. Dokonca aj po dudani, alebo po zobudeni miesto dudania sa mi to stalo. Uplne som kukala ake novinky sa u nas deju.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 04 Dec 2013, 23:42

Takze, ak sa dievka odkoji v priebehu 4teho roku, u chlapa to hadam stihneme, kym si pojde pre vodicak. :D
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Dec 2013, 00:38

Co sa tyka statistiky - aspon podla nasej vzorky sa to asi blizi k tej, co udava Liga par paru - t.j. cca 10mesiacov pri vylucnom dojceni.

Co sa tyka veku 4.2 roka, ostali sme pri tom, co sme si tu rozoberali. Taktiez sa tu spomina kate Dettwyler, co je prakticky aj zdroj v Nase deti, nase svety.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod vejula » 11 Dec 2013, 08:25

no, baby, včera som dostala kazen od celkom cudzej osôbky. Som bola s deťmi v herni a otvarala to tam taka paní okolo 60 rokov, uči aj v škôlke. A ked sa dozvedela že dojčim maleho hovorí. No ale to by ste už nemala. Tak do roka je to super, do dvoch no dajme tomu. Ale dojčenie po druhom roku života je vyslovena hluposť matky.... Toto ako si môže dovoliť človek k cudzej žene. Vrchol. To sa mi baby ešte nestalo, že by mi niekto do hlupakov nadaval za to že dojčim :-(
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron