Dojčenie vo veku 3+

témy o dojčení starších detí

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mária » 11 Dec 2013, 10:07

Vejula, neuveriteľné. Pýtal sa jej niekto na jej "odborný "názor? Tiež sa s tým stretávam, že na dojčenie ma hlavne generácia, ktorá dojčila tak 3 mesiace názory, ktoré do mňa tlačia aj keď sa ich nikto nepýta. Názory typu budeš mať zlé zuby, dieťa je rozmaznané, závislé, poriadne Ti neje, bude mať problémy v škôlke ...atď. dokonca sme už boli aj na psychológa. Pritom my s manželom sme v totálnej pohode a na nič sa nesťažujeme:-) Ja by som si nikdy nedovolila niečo rozprávať rodičom, ktorí tlačia do svojich detí pribináčikov, brumíkov, cukríky, MC Donald ... atď, pokiaľ sa ma neopýtajú na môj názor. Na dlhodobé dojčenie má ale názor každý a svojimi "odbornými" radami a postrehmi mi chcú pomôcť zbaviť sa tejto závislosti. Uf, ešte že sme tak nevyliečiteľne "závislí":-)
Mária
 
Príspevky: 12
Registrovaný: 04 Aug 2011, 07:56
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Klaudia
Rokov: 12 rokov, 10 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Laura
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Dec 2013, 19:56

Ja by som jej mozno odopovedala nieco v tomto zmysle - mate pravdu, velmi vela ludi si mysli to iste co vy. V nasej spolocnosti bohuzial stale chyba vacsia osveta v prospech dojcenia. Matky sa mnohokrat musia s tomto vzdelavat sami, lebo vzdelavanie zo strany statu je poslabsie a o to viac vzdelavaju vyrobcovia UM - samozrejem v prospech UM. Aj preto dnes dlhodobo dojcia prevazne vzdelane matky, nakolko ostatne nemaju info o vyzname dlhodobeho dojcenia. Podkladov, studii existuje velmi vela, ak by ste nahodou mali zaujem, rada prinesiem.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Amosa » 11 Dec 2013, 21:19

Paradne sformulovane, JankaMich
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Amosa » 11 Dec 2013, 21:27

Ja nase dojcenie s okolim neriesim. Je to len zalezitost nas troch (manzela nepocitam..). Ale osvetu sirim, starsia dcerka uz usilovne dojci plysaky. "Ma este male didiky a ma malo mliecka. Ked narastie a bude z nej velka mamina, bude davat cuckat didik svojmu babatku a mladsej sestricke.".., takto ja vychovavam dalsiu generaciu matiek.. ("Toto babatko cuca cumlik, asi jeho maminka nema v didiku mliecko..")
Amosa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 23 Jan 2013, 23:06
Počet detí: 2
Rokov: 13 rokov, 10 mesiacov, 22 dní
Rokov: 10 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod vejula » 11 Dec 2013, 22:25

Mária nikto sa jej na nič nepýtal. My sme sa bavili o škôlke a som jej povedala, že Dominka beriem na obed, lebo ked som ho tam nechala spavať, tak učitelky velmi riešili aby niečo zjedol a on potom v noci zo sna vykríkal, že on nechce mliečko a nechce maska... atd. No a tak sa to nejako zvrhlo k tomu mlieku a ja som jej povedala, že on vôbec nepije kravské mlieko, že on ma ešte materské... no a tak sa k tomu vasltne dostalo

JankaMich... no keby človeka v tom momente napadlo čo povedať, ja som ostala jak obarená... čo si to niekto dovoluje takto povedať cudziemu človeku... :-(

Amosa to je mile :-D
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 11 Dec 2013, 23:53

to jej jasne, Vejula, vacsina z nas by ostala zaskocena. Kedze sa to vsak hocikomu z nas moze opat niekedy stat, je dobre, ak sa na to aspon trosku skusime pripravit. Taka odpoved na utok by mala byt z dvoch faz - prva faza pochopenie, druha faza strucne informovanie. Dalsia konverzacia len v pripade, ak sa aj nas snazi utocnik pochopit. Inak nie.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Dec 2013, 08:51

Mamamima, odpoveď žiadna neprišla :) takže to asi bohužial potvrdzuje názor kamošky, že je to len totálne vymyslené, ničím nepodložené číslo, taký pro-dojčiaci tip, akoby priemer mal vyzerať, ak by ženy prirodzene dojčili. To ma trochu mrzí, ja som doteraz mala pocit, že info od "mamily" je akoby zaručené . Ale musím uznať, že v rámci "marketingu" dlhodobého dojčenia to je vymyslené dobre - keď niekto vidí také konkrétne číslo (nie okolo 4, ale presne 4,2 :) ) ozaj predpokladá, že sa jedná o nejaký štúdiou podložený údaj :D :D :D
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Dec 2013, 10:37

kinsi, mna takto "schladila" odpoved mamily jednej mojej kamoske, ktora kojila a nevedela otehotniet. Pol roka po porode ti napisu, ze kojenie je super spolahliva antikoncepcia (co je dost odvazne tvrdenie) a pri rocnom dietati napisu, ze ak zena koji a nevie otehotniet, tak to vlastne vobec nie je iste, ze je to kojenim (no jasne ze to moze byt niecim inym, ale je tam vysoka pravdepodobnost a oni to sformuluju aby to vyznelo, ze tato moznost je takmer vylucena), ze keby aj odstavila, tak nema zarucene ze otehotnie a podobne blaboly... Vsetko len aby zena ani nahodou nepomyslela na odstavenie kvoli nijakemu dovodu - lenze pre niekoho moze mat tehotenstvo vyssiu prioritu ako kojenie, a aj taky clovek si zasluzi normalnu radu. Ked raz to kojenie niektorym zenam funguje ako antikoncepcia, tak predsa je jasne, ze sa najdu aj zeny, ktorym tak funguje aj po dlhsej dobe a ked velmi chcu otehotniet, moze im prave odstavenie pomoct. O tejto moznosti z ich strany ani zmienka, len same zatlkanie. Z mojho pohladu je to neseriozne a znizuje doveryhodnost celej institucie.
Toto cislo 4,2 roka mi pripada strasne vysoke, tipovala by som priemer okolo 2r. Viem si nahovarat, ze statisticky to nejako vyjde, ale neverim tomu, ze to zodpoveda realite :-) V rozvojovych krajinach je to sice urcite viac ako tu, ale zase ani tam sa mi z dostupnych udajov nezda bezne, aby sa kojili 4-5rocne deti, nieto starsie. Ale mozno teraz len zistuju, kde sa cislo nabralo, a ked zistia, tak ti este odpisu :D Skor sa priklanam k tvojmu nazoru, ze je to marketingovy tah.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 12 Dec 2013, 15:18

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=1745 našla som odpoved na moj dotaz, ale nie odpoved na otázku, kde sa vzalo to číslo 4,2roka, čiže je to bohužial asi tak, ako sme predpokladali
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Dec 2013, 16:12

Je dost mozne, ze to vzniklo tak, ze niekto zistil napr. v nejakej mensej uzavretej komunite prirodne zijuceho naroda primerny vek odstavenia 4,2r (to je uveritelne), uviedol to do nejakeho textu, ten si niekto iny precital a zle to interpretoval ako priemer pre nejaku vacsiu skupinu a po niekolkych opakovaniach rovnakeho omylu (alebo aj schvalnej chyby) vzdy dalsim a dalsim clovekom sa z toho nakoniec stal celosvetovy priemer. Neviem si predstavit, ze by niekto robil celosvetovu statistiku, hlavne v rozvojovych krajinach, kde zije v jednom state vela roznorodych skupin obyvatelov, kazdy ma v tomto smere ine zvyky a nie su tam dostupne ani omnoho jednoduchsie zistitelne cisla. Robit statistiku cez reprezentativne vzorky sa v tejto oblasti neda, a uz len dopatrat sa ku udajom o priemernej dlzke dojcenia v jednotlivych krajinach statistikou posadnutej EU je problem.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Dec 2013, 16:25

quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Dec 2013, 21:19

Quaxi, ku dojceniu a otehotneniu - prave dnes som mala takuto otazku. Danej mamicke nerobil problem dojcit a byt tehotna, riesila to, ci moze otehotniet a zaroven dojcit. Ma asi 2 rocne dietatko. Gynekolog samozrejme odpovedal, ze istejsie je prestat dojcit. Ja som sa najprv spytala, ci uz menzes ma - ze ano a pravidelny. To je prvy vychodiskovy bod a vacsinou sa predpoklada, ze je zaroven aj ovulacia. Ja som jej poradila, ze dojcenie otehotneniu neprekaza pokial ma ovulaciu a ak si tym nie je ista - nakolko cyklus pocas dojcenia moze byt isty cas anovulacny, nech sa da vo vhodnom obdobi vysetrit u gyndu.
Takze ako menzes pocas dojcenia nie zarukou toho, ze dochadza k ovulacii a teda sa da otehotniet, tak ani to, ze menzes este nebol nie je 100% istota, ze neprislo k ovulacii a neda sa otehotniet. DOjcenie samotne teda nie je zarukou jedneho ani druheho, danou istotou je jedine nabehnuta ovulacia.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod quaxi » 12 Dec 2013, 23:47

Janka, tam islo o to, ze nemala menzes, mala dieta okolo 15mes. a velmi uz chcela otehotniet. Odpoved bola velmi zavadzajuca, je mi jasne ze oni asi odstavenie nebudu odporucat, ale preco aspon seriozne nepriznat, ze problem je s velkou pravdepodobnostou prave v kojeni? Neporadili jej nic k veci a to co napisali bola sice vsetko pravda, ale taka marketingova - vyznievalo to uplne inac, nez aka je skutocnost. Nakoniec pomohlo znizenie frekvencie kojenia, potom sa jej hned podarilo otehotniet.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 14 Dec 2013, 18:05

Ja osobne po zvazeni vsetkych pre a proti by som odporucila obmedzit dojcenie - nechat jednu dlhsiu pauzu pocas dna +/- 5-6 hodin. Je to urcite lepsie ako zrusit dojcenie uplne. Idealne zverit dietatko babke a vyuzit cas na vybavovanie zameskanych veci. Mne osobne na to stacil jeden mesiac. Mimo casu obmedzenia sa dojci normalne.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod quaxi » 14 Dec 2013, 21:20

ano, tak nejak to aj dopadlo, ale museli jej to poradit kamosky. Z mamily dostala odpoved, ktora nestala za nic, takze chcela odstavit, lebo jej vlastne nic lepsie neporadili a ona sama netusila, ze by stacilo mierne obmedzenie dojcenia. Oni akoby nemohli nikdy priznat, ze kojenie moze mat akukolvek nevyhodu. Mnohe ich odpovede tak vyznievaju. Rozmyslam cim to je, ci takyto pristup je pre vacsinu lepsi, ze by priznanie nevyhod ludi odradilo? Asi len nie som ta spravna cielova skupina :-)
A tych 4,2 roka... ked pozeram tie udaje, co som dala link vyssie, silne pochybujem o tom, ze by to mohlo byt aspon zhruba realne. Chybaju tam zrovna takmer vsetky rozvinutejsie krajiny (EU, USA, kanada, australia, Rusko), ktore by vysledky velmi zhorsovali. Chybaju aj dalsie, ako napr. Cina, ktora to moze tiez dost zasadne pomiesat, ale v Cine pokial viem nie je dojcenie az tak preferovane. Je tam napr. India, ktora ma uzasne cisla a velmi vela deti, takze do statistik zasiahne velkou mierou. No ked aj zabudneme na chybajuce krajiny a pozrieme sa len na tie, ktore tam su, vychadza to nerealne. Z udajov sa da zistit, ze priblizne 25% deti je odstavenych do 15mes., dalsich 25% je odstavenych do 24mes. Ak by sme pre zjednodusenie ratali, ze 25% deti je kojenych 12mes. a 25% 24mes. (realita bude praveze este horsia), lahko sa doratame k tomu, ze aby zvysnych 50% deti dorovnalo celkovy priemer na cca 50mes. (4,2 roka), museli by byt kojene priemerne 82 mesiacov, co je 6 rokov aj 10 mesiacov!
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 14 Dec 2013, 23:04

Quaxi, skutocne vylmi pekny ulovok, ta tvoja tabulka, hned som su tu stranku dala do kartoteky. :) Dik
Kinsi, moj postoj, k tomu 4,2 somuz pisala, ale este ma napadlo, ze by si sa mohla spytat priamo dievcat, ktore organizovali tu putovnu vystavu 4,2. Ved ked sa tak dokonca vola vystava o dojceni, tak potom by skutocne bolo seriozne vediet zdroj tejto informacie. Na druhej strane, tie dievcata su istotne tiez LP a maju blizko k Mamile, tak je otazka, ci mozes ocakavat daku konkretnejsiu odpoved, ako Ti uz Mamila poskytla. Nakontaktovat sa isto daju na stranke Dojcenie je in.
Napriek tomu musim povedat, ze moja loajalita k Mamile je velmi vysoka. Vdacim im viac, ako budem kedykolvek moct vratit. Takze 1 alebo 2 nie optimalne zodpovedane otazky v poradni, ktora funguje 24 hodin denne v piatok i sviatok a ktora mnohej mamicke behom par hodin poda kvalitnu radu, mi pocit z tejto organizacie nejak nekalia.
Nemyslim si, ze Mamila je daka skornatena stara struktura. Preto dokonca moze byt prinosom, ak hlbave spekulujuce mamicky najdu nedostatky alebo poukazu na derave miesta. Ved aj kriticky feedback je dolezity a je isto lepsie, ak pride z vlastnych, alebo aspon prokojacih radov, ako z radov odporcov.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod reanda » 14 Dec 2013, 23:53

podla mna to cislo 4,2 je len symbolicke, lebo 42 je odpoved na otazku o zmysle zivota, vesmiru a vobec

:D
Obrázok užívateľa
reanda
 
Príspevky: 199
Registrovaný: 14 Feb 2013, 19:34
Počet detí: 2
1. dieťa: malá sojka
Rokov: 12 rokov, 5 mesiacov, 12 dní
2. dieťa: lapajo
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 25 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Dec 2013, 00:40

Kinsi, Mamamima, myslim ze vas potesim nasledovnym linkom: http://www.kathydettwyler.org/detletter.htm
Je tam odpoved aj na vek. Je to dokonca presne 4.24roka:
In brief, during the late 1990s, I surveyed 1,280 children in the US who breastfed for a minimum of three years. The mean age of weaning for these children was 4.24. years, with a median of 4.00 years, a mode of 3.5 years, a standard deviation of 1.08 years, and a range of 3.00 to 9.17 years . The half-yearly break down of ages at weaning was:
POkracovanie v clanku
Je tam aj kontakt priamo na Kate + link na jej stranky, takze mozte studovat, pripadne sa obratit priamo na nu :D - urcite bude rada, ze niekto sa naozaj uprimne zaobera otazkou dlhodobeho dojcenia
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod quaxi » 15 Dec 2013, 01:43

Janka, to je pekny ulovok :-) takze je to priemer tych, ktore boli kojene aspon 3 roky a na vzorke 1280 deti :-D Ako som si myslela - vysledok malej uzavretej skupiny sa postupne v historkach rozsiril na vsetkych :-)
Mamamima, pozri si tam aj ostatne casti, maju tam napr. grafy po mesiacoch, kde vidno ze v niektorych rozvojovych krajinach je dost vela deti este vo veku 2r cisto kojenych alebo len MM+cista voda. Skoda, ze sledovali len do 2r, zaujimave by boli aj starsie deti.
Mne je jasne, ze prinos Mamily je obrovsky, bez ohladu na to, ze nemaju vsetko na 100% idealne. Len ked raz zacnu odpovede posobit zmanipulovane jednym smerom, stracam doveru, lebo neviem ktore su zmanipulovane a ktore nie.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 15 Dec 2013, 03:19

mimochodom, mam rada ludi, co sa vela pytaju - vdaka nim som nutena sa vela dozvediet :D
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 16 Dec 2013, 21:22

JankaMich píše:Kinsi, Mamamima, myslim ze vas potesim nasledovnym linkom: http://www.kathydettwyler.org/detletter.htm
I surveyed 1,280 children in the US who breastfed for a minimum of three years. The mean age of weaning for these children was 4.24. years

tak, ak toto ma byt povod čísla 4,2, tak to je pre mňa dosť sklamaním - takže ako priemerný vek odstavenia vo svete je udávaný priemerný vek detí v USA, ktoré boli dojčené dlhšie ako 3 roky :D :D :D Na druhej strane je to pre mna velmi zaujímavý údaj.
Ja proti Mamile nič nemám, velmi jej fandím a všade kde sa dá propagujem, knižky rozdávam a doporučujem... A v podstate uznávam, že v boji s výrobcami UM a celkovou dobou a spoločnostou je nutné a prijatelné kde tu i poohýbať fakty...
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod venus » 17 Dec 2013, 12:36

ja za seba si myslim, ze organizacia ako mamila, ktora sa snazi zmenit vnimanie matiek na slovensku v pozitivnom smere k dojceniu si nemoze dovolit podavat zavadzajuce informacie ktore su lahko vyvratitelne...za situacie kedy zena presvedcena, ze dlhodobo kojit je pre nu a jej dieta to prave, je za to odsudena, vysmievana, urazana a musi sa neustale obhajovat, by mal byt ten jeden zdroj na ktory sa moze odkazovat 100% vierihodny pretoze co sa stane ked odporca presne na takyto fakt pride? Povie, ze vsetky informacie na danej stranke nemoze povazovat za vierihodne a ze danu stranku vedu fanaticky, ktore obhajuju svoju pravdu za kazdu cenu, aj za cenu zavadzania a tym padom sa totalne zmetie zo stola...a co zostava danej matke? len dat za pravdu odporcovi...myslim si, ze bohuzial si to mamila nemoze dovolit.
Velmi fandim tejto organizacii a tiez uz som mamilacke knizocky darovala tehotnym kamoskam...nerada by som videla aby bola spochybnovana
venus
 
Príspevky: 72
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:40

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod janka » 17 Dec 2013, 23:44

tiez ma to dost rozcarovalo, ak toto ma byt povod cisla 4,2. A ako venus si myslim, ze by sa nieco take nemalo stavat, ze v zaujme dobrej veci sa takto hybe faktami. Potom to spochybnuje doveryhodnost organizacie - nakolko sa potom vlastne mozem spolahnut na cokolvek, co tvrdia? Lebo tym cislom 4,2 sa ohanaju dost hlasno, to nie je len, ze by o tom bola niekde nejaka zastrcena zmienka.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 18 Dec 2013, 10:53

Janka, si sikula.
Udaje su to velmi zaujmave, ale ako vseobecny argument by som ich tiez nepouzivala pre siroku verejnost. Da sa to snad reformulovat tak, ze deti, ktore su kojene dlhsie ako 3 roky, sa priemerne budu kojit este dlhsie ako rok? Tam ale vypadnu zo statistiky vsetky v podstate dobre kojene deti, ktore sa ale odkojili do tretieho roku.
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojčenie vo veku 3+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 18 Dec 2013, 16:40

Za sebe mozem povedat len tolko, ze som dane cislo nikdy nepouzivala. Statistika je narocny obor a kto sa v tom uplne nevyzna, lahko sa chtiac (politici) ci nechtiac pomyli.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

PredchádzajúciĎalší

Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron