veľkosť, tvar bradaviek pri dojčení a po ňom

témy o dojčení starších detí

veľkosť, tvar bradaviek pri dojčení a po ňom

Neprečítaný príspevokod lulu » 01 Júl 2013, 18:14

Ahojte mamičky, chcem sa spýtať, aké máte skúsenosti so zmenou bradaviek pri dojčení v porovnaní, aké boli pred tým. Čo sa tvaru, farby a veľkosti týka. Ešte stále ako-tak dojčím a zdá sa mi, že mám väčšie dvorce ako pred tým. Myslím,že tesne po pôrode boli ešte väčšie a tmavšie. Zaujímalo by ma, či po dojčení sa toto vráti do normálu, aké boli pred dojčením. Dúfam, že hej :lol: Aké máte s týmto skúsenosti?
ďakujem:-D
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: veľkosť, tvar bradaviek pri dojčení a po ňom

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Júl 2013, 18:46

Tvar bradaviek sa mení najmä po pôrode. Prsníky a bradavky rastú a zväčšujú sa počas tehotenstva a tým pádom sa môže zväčšiť aj samotný dvorec.
Počas obdobia dojčenia sa prsníky postupne zmenšujú. Bradavky ostávajú rovnaké, ako sa zväčšili po pôrode.
Dvorce počas tehotenstva tmavnú (rovnako ako napr. čiarka na bruchu), po pôrode postupne pomaly blednú a vracajú sa k farbe, akú mali pred tehotenstvom.
Zmeny prsníkov a bradaviek súvisia najmä s faktom, že žena bola tehotná. Samotné dojčenie prispieva k týmto zmenám minimálne.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron