Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

témy o dojčení starších detí

Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

Neprečítaný príspevokod Adel22 » 02 Jún 2013, 10:40

Zdravím všetky mamičky. Chcem sa spýtať, kedy by som mala začať prikrmovať? V útorok budeme mať ukončený 6. mesiac a zatial sme okrem MM nič iné babätku nedali. Je spokojná, vôbec nam neplace, v noci dojcim raz a celkovo mi priberá na váhe. Zatial sama nesedi, ale záujem o jedlo by mala. Ked jej dam nieco ochutnat na peru, alebo jablcko do rucicky- tak sa tvari kyslo, akoby to bol citron. Mliecka mam stale dostatok a myslim si, ze nic lepsie ako mlieko jej nemozem dat /cci uvarim bio mrkvu alebo nastruham ovocie/....mozem cakat napr. aj do ukonceneho 7. mesiaca? 20.6. idem k lekarke a s tou som sa dohodla, ze uvidime ako dovtedy priberie...
Dakujem za rady.
Adel22
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 02 Jún 2013, 10:31

Re: Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

Neprečítaný príspevokod Adel22 » 02 Jún 2013, 10:54

Ešte dodám k tej váhe, ze momentálne ma presne nasobok svojej porodnej vahy. Staci jej to? A co sa tyka tekutin? Velmi malo jej davam cistu vodicku z poharika, je to skorej o zabave pre nu, ako o smäde....praktizujem BKM tak viem, ze dehydrovana 100%nie je. Dojcim inak na poziadanie, aj kazdu hodinu ale len max 10min, skorej 5min. Dakujem
Adel22
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 02 Jún 2013, 10:31

Re: Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jún 2013, 13:33

Skús si prečítať tento komplexný článok http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/prikrmy/, ak by si mala ešte iné otázky, napíš :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

Neprečítaný príspevokod Adel22 » 03 Jún 2013, 20:47

Dakujem za clanok- skutocne dobre napisane....tym padom sme asi pripraveni zacat papat :/ aj ked plne dojcenie je naj a vobec ma neobtazuje....ale raz treba zacat:) Dakujem za radu.
Mohla by som zacat n apr. aj sparglou, kedze teraz je sezona, ktora sa pomaly konci??? Len ci by nam chutila:)
Dakujem
Adel22
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 02 Jún 2013, 10:31

Re: Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Jún 2013, 22:01

Jasné, ak má bábätko záujem, je dobré začať - signalizuje, že je pripravené, treba to rešpektovať. Naďalej je ešte možné sa neoštarovať s jedlom na výlety napr. atď - ešte pár mesiacov bude materské mlieko hlavnou potravou dieťaťa, ale medzičasom nech skúša, učí sa, trénuje jazýček, skúša chute, vône, čím väčšiu zábavu z toho budete mať, tým viac to bude baviť aj Teba :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Prvé príkrmy po ukončenom 6.mesiaci?

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Jún 2013, 22:02

a pokojne začni aj špargľou :) V podstate to, čo jete Vy doma, to môže skúšať aj bábätko.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron