Dojcensky strajk

témy o dojčení starších detí

Dojcensky strajk

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 20 Apr 2011, 21:39

Ahojte, obraciam sa na Vas s prosbou o radu. Mame 12 mesacnu dcerku, ktoru stale dojcim. Cez den vsak zaciname mat problem s dojcenim. Doteraz som v priebehu dna dojcila cca 6-7x, priblizne o 6.00, 7,30, 9,30, 11.30, 14.00, 16.30, 19.30. Na dojcenie ju beriem takto aj teraz, na prsnik sa mi aj prisaje, no vydrzi na nom len chvilku a odtiahne sa prec. Niekedy sa nestihne ani spustit mliecko. Dnes vecer mi pri uspavani uplne odignorovala pravy prsnik, sice sa prisala ale hned aj odtiahla. Je sice pravda, ze ju skoro stale uspavam na lavom prsniku (tak to proste vyjde), no aj ked sa stalo, ze som ju uspavala na pravom, nemala s tym problem. Az dnes...
V noci je to zatial bez problemov,dojcim ju cca 2-3x, posledne 2 dni chcela uz len 1x. Zacala som si mliecko poctivo odsavat, ale uz zacinam citit, ze mliecka zacina ubudat, tok mliecka uz nie je taky silny ako byval a mozno aj to ma suvis s odmietanim dojcenia.
Inak mala cumel nepozna, flasky na nas pozeraju zo skrine, spavame spolu v posteli. Ako som spominala, vecer ju uspavam na prsniku, v priebehu dna spava v kociku kedze doma sa jej pocas dna uz od malicka spat nechce.
Jeden dojcensky strajk sme prekonali uz pred 2 mesiacmi, kedy sa mi na prsnik v pribehu dna odmietla co i len prisat. Tento strajk sme nakoniec prekonali kvoli chorobe. Malej isli zubky, dostala vysoke horucky a hnacky. Nechcela jest, nechcela nic pit. Ked som jej vsak ponukla prsnik, napocudovanie sa hned bez protestov prisala a to sa mi pritom este par hodin predtym odmietla aj prisat. Na prsniku nakoniec visela az kym nevyzdravela a v dojceni sme pokracovali dalej. Az doteraz :(
Prosim poradte ako to prekonat, bojim sa , ze sa takymto tempom drobec coskoro odstavi :(
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Dojcensky strajk

Neprečítaný príspevokod Ludka » 20 Apr 2011, 23:28

Mata, je to dost mozne, ze je to kvoli znizenej tvorbe mlieka, citi, ze jej to tak netecie, tak sa odtiahne! Skus si zvysit laktaciu bud odsavanim, alebo bylinkami senovka a benedikt. A pokial mozes v noci jej ponukaj prsnik, ktory ti odmieta.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: Dojcensky strajk

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 21 Apr 2011, 21:36

No ja poctivo odsavam uz asi treti tyzden, ale nemam pocit ze by sa to zlepsovalo akor naopak :-( Asi budem musiet vyskusat tie bylinky. Dnes sa v priebehu dna 2x celkom pekne napapala, rano dokonca potiahla z oboch prsnikov (to som mala ale prsia naliate po noci) a raz poobede, ked som zaujala som jej pozornost hranim sa s mojimi vlasmi.
Vcera som ju priloza na ten prsnik, co mi odmieta, este vecer. Pekne sa prisala, napapala a spala dalej :-)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Dojcensky strajk

Neprečítaný príspevokod miskap » 22 Apr 2011, 15:45

Ahoj, v prvom rade sa upokoj. Nervózna mamička znamená stres pre dieťatko. Ponúkaj malej prsník,ale nič sa nestane, keď odmietne. Ponúkneš ho o pol hodinku. Zintenzívni s malou kontakt, mojkajte sa, ležte spolu v posteli, kúpte sa spolu. Na dojčenie si nájdite pokojné miesto, kde ju nič nebude rozptyĺovať. Detičkám sa často mení apetít, raz papajú veľa inokedy menej. Možno, keď bude teplejšie, bude pýtať prsník častejšie, aby sa napila. Nemusíš sa trápiť s tým, že pije krátko. Možno naozaj je len smädná a nepotrebuje už toľko mliečka. Vynahradí si to napríklad v noci. Ak papá dobre príkrmy, nemusí byť na prsníku tak, ako keď bola len dojčená. Moja dcéra má dva a pol, niekedy by bola vkuse na prsníku, pýta si aj desaťkrát za deň, inokedy si spomenie len keď ide spať. Nemám pocit, že strácam mliečko, tvorba sa prispôsobí potrebám dieťatka.
miskap
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:53
Bydlisko: Banská Bystrica
Počet detí: 2
Môj status: Vedieť všetko nie je v našich silách, treba vedieť, kde pomoc hľadať...

Re: Dojcensky strajk

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 22 Máj 2011, 20:39

Ahojte, ďakujem Vám za cenné rady. Vyzerá to tak, že sme to zase zvládli :) . Dopomohla nám k tomu návšteva u starých rodičov na Veľkú noc. Ako som spomínala, posledné mesiace nám malá nechcela cez deň spať nikde inde ako v kočíku, doma som ju uspávala aj hodinu, kým sa to podarilo a to spala max. 30 min., kým v kočíku si pospala aj 2 hod. Počas návštevy však odmietala spať aj v kočíku, metala sa, dvíhala, plakala :-( Keď mi v jeden deň nespala už 8 hod. (a to som ju predtým išla kočíkovať už po 3-4 hod. bdenia), zobrala som ju do postele, nech si spolu oddýchneme a aspoň ju hádam nakojím. Na moje prekvapenie zaspala na prsníku asi do 1 min. a po zobudení sa zase nakojila aj z druhého prsníka. A takto fungujeme aj ďalej :-) Naďalej ju však uspávam len na ľavom prsníku, na druhom zaspať nevie. Ale nevadí, v priebehu dňa a noci to dobehne aj na ňom :-)
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 16 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 16 dní

Re: Dojcensky strajk

Neprečítaný príspevokod Ludka » 23 Máj 2011, 14:00

Matka, SUPER :)
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron