Dojcenie 4+

témy o dojčení starších detí

Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 20 Jan 2015, 00:38

Mamicky, zavratnou rychlostou sa rutime k tejto mete.
O prespavani noci, samostatnom zaspavani a podobnych sluboch vramci prirodzeneho procesu samoodstavovania ani stopy.
Ja by som uz aj mala dost. Sucasne si uvedomujem, ze skor ta okolnost, ze sme vysoko nad aktualnou spolocenskou normou, co sa tyka dlzky kojenia mi asi na tom najviac vadi. Uz fakt mi zacalo byt kojenie na verejnosti neprijemne, co mi doposial nikdy nevadilo. Koli tomu, ze uz maju skoro 4 roky!!!
Tak ich ukecavam, ze az doma. Ale nie je to potom, ze som taky pokrytec a ucim ich, ze sa mame s tym skryvat? Ale na druhej strane, su dost velki, aby sa naucili svoje potreby oddialit, resp. nejak inak ich vyplnit.
Trochu ma na tom miatne ta neistota, ze dokedy to ma este trvat. Kebyze viem, ze este 4 mesiace napriklad, tak neriesim. Ale s predstavou, ze o rok budem zakladat temu 5+ alebo o 2 roky 6+, sa zial napriek mojmu presvedcenie, ze dojcenie je po kazdej stranke vyhra, neviem uplne stotoznit.
JankaMich, vy ste tahali cez 5 rokov, ale tusim len na spanie...Ci aj v noci a cez den?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 21 Jan 2015, 01:55

Vzdy ked som isla do prace, sa denne dojcenie obmedzilo. Pri poslednej od cca 3.5 roka to bolo naozaj len na dojcenie vecer a rano, posledny rok cez noc nic.

Narocne to maju tandemacky, co maju male a velke dieta - tazko je odmietnut velkeho ked sa male dieta dojci. Pri vacsich detoch by nemal byt problem stanovit si mieru, ktora vyhovuje obitrom :-). Kazda spolocnost ma svoje spolocenske normy, je tazke byt mimo nich. Ani my sa nejdeme vycikat uprostred parku, hoci na tom nie je vlastne nic neprirodzene - ale spolocenske normy brania. Ale na druhej strane, ked naozaj ina moznost nie je, aj v parku sa da najst kricek, za ktory sa schovame...
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 21 Jan 2015, 15:08

Mamamima, plne Ťa chápem. Tiež neviem, ako to je s prirodzeným odstavením. U nás je dojčenie staršej zredukované (cez deň), ale z mojej iniciatívy, či skor z mojho donútenia...Aj pre mňa je najvačším stresom to, že sa už chtiac-nechtiac za to akoby hanbím. Na druhej strane ma mrzí, že dcérke dojčenie upieram. Čítala si niekedy názory Michaely Mrowetz? Neviem vloži´t link na FB príspevok, ale toť práve písala o tom, že deti sú usposobené k dojčeniu po výmenu mliečneho chrupu. Okopirujem ti text:

Michaela Mrowetz
15 januára o 22:13 · Upravené ·
Neurovědecký výzkum prokázal, že lidská mláďata, stejně jako ostatní primáti jsou vývojově připraveni na kojení do období ztráty mléčných zubů, čili pěti až šesti let. Je tento poznatek společensky akceptovatelný, co jej podporuje? Přesto se stává, že společnost delší kojení buď ignoruje, či jej propagátoři kojení idealizují. Matky pak řeší velkou frustraci, pokud neakceptují své pocity frustrace a mezníky vývoje dítěte, které je i přesto, že je kojeno, nutno podporovat ve zvládání frustrace i jinými mechanismy, adekvátními jeho vývoji. Jiným způsobem zvládá frustraci kojený kojenec a jiným kojený předškolák, oba mají celou škálu způsobů, které jsou podporovány zdravou matkou ve zdravém vývoji. Tyto způsoby jsou již ve společnosti, dlouhodobě narušené separací a umělou výživou, anebo idealizací kojení méně známé. Proto je nutné akceptovat vývojové mezníky a podporovat vývojové schopnosti dětí i matek a rodin. O zvládání těchto mezníků matkami a dětmi ve vztahu, který je podporován kojením budu hovořit v květnu na festivalu Respekt k porodu v Ostravě.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod Mamamima » 21 Jan 2015, 21:07

Ach Kinsi, dakujem, si zlata.

Naposledy mi pomohol rozhovor s Kathrin Detwyller, kde okrem podobnych medznikov, ako chrup, velkost, znasobenie porodnej vahy atd. (tych xy dovodov, na zaklade antropologickych pozorovani, co kdesi ona tak pekne vypocitavala), hovorila i o osobnej skusenosti, ako syna dojcila 4 roky a dceru tusim 5,5.

Inak urcite sa to vyvija, to nemozem popriet. Tak pred rokom bolo zaspanie bez prsnika a noc bez dudania 100 x nepredstavitelna. Teraz som uz bola 2 x v sluzbe (24 hod), aj zaspali, aj boli v noci hore, napili sa vody, zaspali zase. Len tatinko sa stazoval, ze v 2metrovej posteli nemal miesto a bol este 2 dni dolamany koli vynutenej polohe. :-) Rozdiel je aj v tom, ze pred rokom by som nebola ochotna im to urobit a teraz odchadzam bez zleho svedomia voci nim, lebo uz mam pocit, ze su dost velki na to, aby to zvladli. Luto mi je ak, tak len tatinka.

Kinsi a ako casto chce ist este Kristi na prsnik? Je neoblomna? Ci sa da ukecat?
Mamamima
 
Príspevky: 499
Registrovaný: 03 Jún 2012, 23:02
Počet detí: 3
Rokov: 15 rokov, 9 mesiacov, 17 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 9 dní

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 22 Jan 2015, 08:20

Ahoj,nie je neoblomna. Ak ma co robit zabavne,nenapadne ju aj cely den. Ale su dni,ked chce casto. Ale mame uz dohodu,ze len doma,ci v aute,lese moze a v pohode to akceptuje.
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod shira » 04 Feb 2015, 22:42

Baby, ja mám staršieho 4 roky a mesiac. veľký samostatný chalan. Dojčenie je u nás dávno zabudnuté a vobec mi to k nemu nejde dokopy. Naše odstavenie pred 3.rokom bolo síce z mojej strany, ale úplne v pohode akceptovateľné, dojčila som len večer a skracovala dobu cucania, nič násilné, ak sa proste nechcel odpojiť, neriešila som to, nechala tak, ale v úplnom mieri to všetko prebehlo... ja som už vtedy bola sama nasýtená potrebou dojčiť a nemala žiadne výčitky ani smútok, skor radosť že to konečne prestalo. o mesiac na to som otehotnela a prvé čo bolo, moja reakcia- o chvíľu budem ZASE dojčiť!!! a veru vobec sa mi nechcelo :D :D :D takže dojčím znova a ktovie, dokedy, no dúfam že do 4 r. nie :lol:
Obrázok užívateľa
shira
 
Príspevky: 1916
Registrovaný: 22 Mar 2011, 21:55
Bydlisko: NM
Počet detí: 2
1. dieťa: Tomáško
Rokov: 13 rokov, 3 mesiace, 5 dní
2. dieťa: Lukáško
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 27 dní
Môj status: Čo vyžaruješ, to priťahuješ :-)

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Feb 2015, 11:45

Myslim, ze ani pred takymi troma rokmi by si neverila, kebyze ti niekto povie, ze budes dojcit do 4roch rokov. Vitaj v klube matiek, ktore sa s detmi vychovavaju navzajom ! :-)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod snežienka » 23 Okt 2016, 18:21

Tak, uz sme sa aj my sem dostali :)
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Okt 2016, 22:53

Blahozelam!
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod kinsi » 29 Okt 2016, 22:49

Ahojte zienky,nechce sa mi verit,ale cochvila som tu aj s mladsim synom :)
kinsi
 
Príspevky: 806
Registrovaný: 04 Apr 2011, 16:05
Počet detí: 2
1. dieťa: Kristínka
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Matúško
Rokov: 11 rokov, 3 mesiace, 17 dní

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod snežienka » 31 Okt 2016, 14:53

Dakujeme :dojcenie:
Obrázok užívateľa
snežienka
 
Príspevky: 143
Registrovaný: 01 Júl 2013, 21:20
Počet detí: 1
1. dieťa: Láska
Rokov: 11 rokov, 5 mesiacov, 19 dní
Môj status: So whatever you want your child to become, be.

Re: Dojcenie 4+

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 31 Okt 2016, 21:06

:goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt


Späť na 6 a viac mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron