Problém s dojčením

O dojčení malých bábätiek

Problém s dojčením

Neprečítaný príspevokod pizik » 01 Mar 2013, 19:19

Ahojte. Mám doma mesačného synčeka, ktorého dojčím. Posledné dni mám však s dojčením problém, podľa mňa malý veľmi málo papá a bojím sa, že takýmto spôsobom prídem o mlieko, čo by som bola veľmi nerada. Malý sa dobre prisáva aj pekne ťahá, len veľmi málo - teda podľa mňa. Dnes som z toho všetkého už veľmi nešťastná, lebo za celý deň sa dojčil 2 krát. Keďže mám doma aj váhu, tak som ho dnes skúšala prevážiť aby som vedela koľko si vytiahne. Prvý krát si vytiahol cca 80 ml mliečka a druhý krát cca 60ml mliečka - čo je za celý deň veľmi málo. Zhruba po troch hodinách som ho znova priložila, ale veľmi sa na prsníku hneval a vôbec nechcel papať napriek tomu, že keď som mu dala do pusinky malíček tak ťahal o dušu. Naozaj malého k prsníku prikladám pri každej možnej príležitosti, keď plače, keď zaspáva, ale väčšinou sa na prsníku veľmi hnevá. Mám z toho taký pocit, že chce iba dudlať naprázdno a hnevá ho, že mu tečie mliečko. Neviem čo s tým robiť. Mám doma ešte dvojročného syna a odsávať pravidelne mlieko aby som oň neprišla proste nemám kedy. Možno to všetko môže súvisieť s tým, že je trošku sopľavý, lebo predtým (cca týždeň dozadu) papával pravidelne a pekne. Poraďte čo robiť. Som zúfalá. Ďakujem
pizik
 
Príspevky: 28
Registrovaný: 01 Mar 2013, 19:07

Re: Problém s dojčením

Neprečítaný príspevokod Klemka » 01 Mar 2013, 20:59

Pizik, v tejto situácii sa dajú urobiť účinné kroky, ktoré zlepšia situáciu. Som chorá a ledva sa držím na nohách, nestíham odpovedať tak, aby si pochopila, prečo je to dôležité, ale prosím - obráť sa na poradkyňu pri dojčení zo zoznamu poradkýň čo najskôr a stretnite sa osobne http://www.mamila.sk/pre-matky/poradkyne-pri-dojceni/
V tejto situácii je nesmierne dôležité vidieť osobne dojčenie, vyhodnotiť, čo sa dá urobiť a konať, čo najskôr.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron