cmulanie prstíkov

O dojčení malých bábätiek

cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 31 Jan 2013, 19:34

Ahojte dievčatá. Tak sa vas chcem spýtať, čo robiť, ked si moja dcerka dosť často a intenzívne cmula prstíky. myslím, že to ma namiesto cumla, v čase, ked už nechce prsník, ale chce sa nejako ukludniť. Väčšinou ked zaspava mimo prsníka, napríklad ked si ju dam do šatku, tak len počujem riadne cmukanie. Tak isto v noci, ked sa trošku prebudí, hned cmuka palčeky, ale i cez den, po nadojčení, ked už nechce prsník, tak hned prsteky do pusinky. Nevadí to?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 31 Jan 2013, 21:55

Vejula, ja som čítala, že v tomto veku je to aj "spoznávanie sveta", proste práve "objavila" ručičky, je to míľnik v psychomotorickom vývine, podobne, ako "pasenie koníčkov", či "objavenie" nožičiek...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Feb 2013, 00:11

vejula, cmulanie nemusi automaticky znamenať "problém" doležité je ako sa dieťa na prsníku správa.
SKús začať nachádzať spôsoby, aby dcérka sala na prsníku a aby na ňom zaspávala, namiesto palčeka. Toto môže byť veľmi ťažké, skús vystihovať tie správne okamihy, keď sa to bude dať, ale zároveň sa snaž predísť tomu, aby sa hnevala. Nie je to jednoduché, ale táto zmena je možná a dôležitá pre budúcnosť. Pomôcť by vám mohlo napríklad časté nosenie, fyzický kontakt, spoločné spanie(čo už vlastne robíš) a snaha zameniť palček za prsník, keď už dcérka skoro zaspala.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod lulu » 01 Feb 2013, 08:46

Vejula, ja by som v tomto bola obozretnejšia. Moja začala s tým v podobnom veku a to bola na prsníku teda véééľa /vtedy/, palček jej ostal dodnes a snažím sa ho nahrádzať prsníkom, ale ide to dosť ťažko, keďže často krát si vyberie práve ten palec. Hlavne v noci sa snažím nahradiť palček, ale je to ťažké:( Skús to eliminovať ako sa ti len dá ešte teraz, keď je maličká, lebo potom s tým ťažko niečo spravíš :roll:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod carodejnica » 01 Feb 2013, 10:54

Jasné, pokiaľ sa prštekom aj upokojuje, tak to je asi iné... moje deti to nerobili na upokojenie, ani jedno, aj keď pršteky si cmúľali, proste to vyšumelo...
Obrázok užívateľa
carodejnica
 
Príspevky: 584
Registrovaný: 22 Mar 2011, 17:37
Počet detí: 2
1. dieťa: Naďa
Rokov: 14 rokov, 9 mesiacov, 3 dni
2. dieťa: Matej
Rokov: 11 rokov, 7 mesiacov, 15 dní
Môj status: "Človek sa neutopí preto, lebo sa ponorí, ale preto, lebo zostane pod vodou."
Paolo Coelho

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 01 Feb 2013, 12:47

dakujem vam pekne za vaše odpovee. carodejnica ano, bohužial moja dcerka, to neberie ako poznavaie, ona ten prstik totiž doslova saje ako prsník. To vidim, že ona sa tak ukludnuje, ma potrebu sať, ale nie piť mliečko. Napr niekedy si aj na prsníku pekne dudka, ked už je mliečka pomenej, ale ako nahle citi že sa mliečko spušta hneva sa a odtrhne.
Druha vec je taka, že ja dojčim ešte staršieho synčeka a velakrat je to dojčenie fakt na prd. Maly pcha hlavu medzi mna a kristinku a začne mi pomaly prsnik olizovať a pýta sa kritinky : Už stačiuo? už stačiuo? Takže o nejakom dlhom kludnom podudkavani, skutočne ani nemôže byť reči, jedine večer ked dominko spi, alebo ked sa hrá, ale to nieje často, poväčšinou potrebuje moju pozornosť. Takže fakt neviem.
Elinka malu nosim stale v šatke, inak cez den ani nespí, takže nemyslim si, že by sme mali malo kontaktu, ale ja aj v tej šatke kolkokrat počujem, že saje prstík. Mysliš, že je to lepšie akoby mala cumel, či je to za jedno?
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Feb 2013, 14:32

Vejula, moja dcera si takto zuzlala palcek a mne sa nepodarilo tomu zabranit, a myslim ze to bola jedna z hlavnych pricin jej predcasneho odstavenia (v 11m), ak nie jedina. Mala to namiesto dudla a cez den som tomu sice vacsinou zabranila, ale v noci dudlala o to viac - kym som spala a nic netusila. Kedykolvek som sa zobudila, mala v puse palcek. Palcek pouziva doteraz a myslim, ze este par rokov bude :-/ Ak mas pocit ze palcek ma na podudlavanie a nie len na skumanie, snaz sa to zrusit, aj ked realizacia je horsia, hlavne v takych bojovych podmienkach.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod lulu » 01 Feb 2013, 17:06

quaxi píše: od quaxi » 01 Feb 2013, 13:32

Vejula, moja dcera si takto zuzlala palcek a mne sa nepodarilo tomu zabranit, a myslim ze to bola jedna z hlavnych pricin jej predcasneho odstavenia (v 11m), ak nie jedina. Mala to namiesto dudla a cez den som tomu sice vacsinou zabranila, ale v noci dudlala o to viac - kym som spala a nic netusila. Kedykolvek som sa zobudila, mala v puse palcek. Palcek pouziva doteraz a myslim, ze este par rokov bude :-/ Ak mas pocit ze palcek ma na podudlavanie a nie len na skumanie, snaz sa to zrusit, aj ked realizacia je horsia, hlavne v takych bojovych podmienkach.


...fúha, to nepočujem rada, že ste sa kvôli tomu palcu predčasne odstavili. Lebo tá moja má tiež celú noc palec v puse aj cez deň máva. Niekedy ľutujem, že som jej nedala dudel, keď s tým začínala, lebo dudel zoberieš, ale čo s palcom??? To je stále taký náš boj, niekedy sa preto ani nevyspím, lebo čakám na vhodný okamih, kedy sa dá nahradiť za :dojcenie: , je to o ničom.
A už sa ti malá nechcela pisať? Iba na palec, či ako?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod quaxi » 01 Feb 2013, 18:15

Ona odkedy objavila palec, stale ho dudlovala, cez den som jej ho nahradzala :dojcenie: ale tak podla moznosti - tiez som mala k tomu doma 3rocneho zbojnika, ktory ma nutne potreboval akonahle sa pricucla. No a v noci sa samozrejme nezobudim na to, ze dieta si potichucku strcilo palec do pusy, takze to neslo, ale urcite dudlila dost, lebo kedykolvek som sa zobudila, mala ten palcek v puse. Davala som jej aj rukavicky, ale to bolo na par minut, potom sa zosmykli, navyse cmulala aj rukavice, rukavy. Cumlik nemala, tiez som to neskor aj lutovala, lebo cumel by som jej uz davno zrusila, ale palec sa neda... Ona mala zozaciatku problemy s prisavanim, dlho jej to neslo dobre - kvoli tomu som jej nikdy nedala cumel, bala som sa, ze potom to uz vobec nepojde. Ked zacala cmulat palcek, tak som zozaciatku netusila, ze by to mohlo mat nejake nasledky, pytala som sa aj laktacnej, ale ta si tiez asi myslela, ze len skuma, tak vravela ze v pohode, a nez som sa spamatala, ze to uz asi nie je uplne ok, tak uz bola prilis zvyknuta a nepodarilo sa mi to zrusit. No a k tomu sa neskor pridali moje problemy so spustanim mlieka a po zavedeni prikrmov princezna zistila, ze sa da najest aj bez namahaveho cucania, a uz to len slo dole vodou... Par mesiacov som jej este prsnik vnucovala, ale casom sa uz neunuvala kvoli nemu ani otvorit usta, len sa znudene otocila prec, a kedze som uz mala velke problemy so spustanim mlieka, odsavanie nehrozilo, tak sme skoncili.
quaxi
 
Príspevky: 840
Registrovaný: 08 Dec 2011, 11:48
Počet detí: 2
1. dieťa: Zbojnik
Rokov: 15 rokov, 10 mesiacov, 27 dní
2. dieťa: Potvorka
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 27 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Feb 2013, 23:05

vejula, v akom uvaze ju nosis? V koliske sa da dat prsnik, a teda ak v kapse, skus kontakt koza na kozu. Tak aby ked hlada a chce nieco cucat narazilka do prsnika :dojcenie: takto to zvacsa funguje, ked to skusame s maminami.
Kontroloval Vam niekto pitie? Ako sa sprava na prsniku? Ako mate nocne dojcenie?




vejula píše:dakujem vam pekne za vaše odpovee. carodejnica ano, bohužial moja dcerka, to neberie ako poznavaie, ona ten prstik totiž doslova saje ako prsník. To vidim, že ona sa tak ukludnuje, ma potrebu sať, ale nie piť mliečko. Napr niekedy si aj na prsníku pekne dudka, ked už je mliečka pomenej, ale ako nahle citi že sa mliečko spušta hneva sa a odtrhne.
Druha vec je taka, že ja dojčim ešte staršieho synčeka a velakrat je to dojčenie fakt na prd. Maly pcha hlavu medzi mna a kristinku a začne mi pomaly prsnik olizovať a pýta sa kritinky : Už stačiuo? už stačiuo? Takže o nejakom dlhom kludnom podudkavani, skutočne ani nemôže byť reči, jedine večer ked dominko spi, alebo ked sa hrá, ale to nieje často, poväčšinou potrebuje moju pozornosť. Takže fakt neviem.
Elinka malu nosim stale v šatke, inak cez den ani nespí, takže nemyslim si, že by sme mali malo kontaktu, ale ja aj v tej šatke kolkokrat počujem, že saje prstík. Mysliš, že je to lepšie akoby mala cumel, či je to za jedno?
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 01 Feb 2013, 23:08

Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Feb 2013, 11:01

quaxi, tiež už niekedy rozmyšlam, či by nebolo lepšie dať cumel, lebo skutočne s tym prstíkom sa neda nič robiť. A nevedela som, že to môže viesť až k predčasnemu odstaveniu :o

elinka nosim ju v kríži s kapsou, ale ide o to, že ona ma prsník vylučne na pitie a zrejme ešte nevie využivať jeho ostatné funkcie. Ale tak som to mala zo začiatgku aj so synčekom, lenže yten mal cumlík. A v roku začal odmietať cumlík a dojčíme sa doteraz.
Malej sa snažim nahradzať palček prsníkom, ale ona o to jednoducho nestoji. Prsník odmietne a žužle si palček. Fakt neviem čo s tym. Nechcem ju nutiť do prsníka, ked sa na to hneva. Tak len trpezlivo vyberám prštek alebo pästičku z pusinky ked to zbadam.
Ale ked chcem nahradiť za prsník a ona nieje hladna, da mi to jasne na javo.
Pritom by som povedala, že nadprodukcia mi klesla, lebo zo začiatku bola velmivelka a to sa moc hnevala, zakucavala. Teraz je to jednoznačne lepšie, no i tak nevie na prsníku len tak odpočívať.
Druha vec, že v šatke malu dojčiť sice viem, ale aj tak si musim prsnik držať a naštelovať, lebo mam take väčšie prsníky a nejde to s ními len tak lahko, že sa v šatke sama nacucne. Ale ako som pisala, pokial nieje hladna, tak jednoducho hlavičku od prsníka odkloní a neviem sipredstaviť jej ho nanucovať.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Feb 2013, 11:20

elinka ozaj, čo sa týka prsníka mala pije pekne, ked ma chuť samozrejme. Myslim, že hladna nebyva, je velmi spokojne dievčatko. Tu ide o to, že ona ma prsník skutočne len na pitie mliečka. Ale prisatie ma pekne, to mi potvrdila aj laktačna poradkyna s ktorou občas byvam v kontakte. Vraj ukažkove :-)
A v noci, to sa moc nebudi, tak priemerne 2x za noc, len sa trošku pomrví, hned jej dam prsník a pri nom zaspí, takže v noci ani nevstávame ani neprebalujeme. Rano ked sa zobudí, moc nepije, väčšinou troška odgrcne z noci, lebo v noci ju nedavam odgrgavať aby sa neprebrala.
Plačka velmi malo, a to väčšinou iba z unavy, ked už chce spinkať. Tak neviem...
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Feb 2013, 11:46

...jéj, zlaté máš bábatko:) si to vychutnaj ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Feb 2013, 18:30

ano lulu, je to skutočne pokladík. Moje usmievavé slniečko.
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 02 Feb 2013, 21:57

vejula, ak sa znizi tok deti mozu reagovat podobne, bez ohladu na to, ze ani ten predtym im nemusel vyhovovat.
Je velmi dobre, ze skusas nahradzat cucanie palceka, prsnikom a tiez aj to, ze nutit dojcit sa samozrejme dieta neda :)
Nosenie pomaha, ako sama iste vies, deti, ktore sa nosia, spia s rodicmi sa dojcia dlhsie. :dojcenie:
Mozno by mohla poradkyna ak pises, ze si v kontakte skusit vyhodnoti dojcenie, pretoze ja mozem maximalne len podla popisu sa orientovat, kedze som dojcenie samotne nevidela.
A len dedukujem, ze podobna situacia je zvacsa spojena so znizenou tvorbou...Ak je vsak dojcenie vydatne, dieta prospieva, je spokojne, neodmieta dojcenie a je to tak, potom naozaj mozno netreba riesit nic.
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Feb 2013, 22:04

Súhlasím s Elinkou, ešte by som rada dodala, že medzi tým, že dieťa si cmúľa prsty a prípadne si tým nahrádza dojčenia a postupne znižuje tvorbu mlieka a tým, že sa predčasne odstaví, je dlhá cesta, na ktorej sa dá všimnúť si, že niečo nie je v poriadku a riešiť to. Takže toto neznamená, že hrozí hneď predčasné odstavenie, nehovoriac, že aj to by sa mohlo dať riešiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 02 Feb 2013, 22:34

elinka skutočne myslim, že toto nesuvisi so zniženou tvorbou mlieka, pretože ona skutočne papka pekne. Nemam pocit, že by bola hladna. Len sa nevie na prsníku upokojovať. Má ho čisto iba na papanie, ine funkcie zatial nevyuživa. U Dominika to bolo zo začiatku presne tak isto, ibaže pri nom som od malička používala cumlík, takže si pršteky nesal. On sa až v roku naučil zaspávať pri prsníku, dovtedy som ho nadojčila a nasledne dala do pusy cumlik aby zaspal. Potom sam od seba začal požadovať prsník aj na noc a cumlik sme automaticky zrušili. Preto rozmyšlam, čo je vlastne nebezpečnejšie, či to cmulanie prstíkov alebo cumlík.
Pokusim sa spýtať teda kamaratky. Ale ja z môjho lajckeho pohladu vidim pauzy v bradičke aj počujem preglganie po celý čas ako sa dojčí. A ako vravím spokojné dieťa nad mieru. Dokonca ked jej vyťahujem pastičku z pusky, tak sa na tom smeje, ale nesledne ju tam opäť pchá
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Feb 2013, 22:54

Vejula, podstatné v tomto celom je, vidieť dojčenie, ako vyzerá, ako sa dieťa správa počas dojčenia. Nejde ani tak o to, či má bábätko dostatok mlieka, ale či sa mu páči tok mlieka, ktorý na prsníku zažíva. Či po tom, čo intenzívne pekne pije, sa nezačína od prsníka odťahovať, naťahovať bradavku, prisávať, odsávať, tieto prejavy môžu byť v začiatkoch všetko, čo bábätko urobí, neskôr sa môže na prsníku reálne začať hnevať. Toto by bolo dobré pozrieť a skontrolovať.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod vejula » 03 Feb 2013, 00:07

vdaka klemka, ked budem so spominanou LP určite poprosim nech na to kukne :-)
Obrázok užívateľa
vejula
 
Príspevky: 841
Registrovaný: 29 Máj 2011, 10:14
Bydlisko: žilina
Počet detí: 0
1. dieťa: Dominik
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 19 dní
2. dieťa: kristinka
Rokov: 11 rokov, 4 mesiace, 24 dní
Môj status: nieje nič krajšie ako byť mamičkou

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod elinka27 » 03 Feb 2013, 11:47

vejula, suhlasim s Klemkou. Jednoznacne je vhodne toto konzultovat osobne s LP :) Tak ako som Ti uz aj ja napisala vyssie :)

Klemka, vyzera, ze budes musiet nakoniec ostat na fore :D
Obrázok užívateľa
elinka27
 
Príspevky: 240
Registrovaný: 26 Mar 2011, 21:15
Počet detí: 2
1. dieťa: Jakubko
Rokov: 16 rokov, 4 mesiace, 10 dní
2. dieťa: Zinka
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 4 dni
Môj status: www.nosmesa.eu
www.dojcenie.webnode.sk

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Feb 2013, 14:21

Klemka píše:Súhlasím s Elinkou, ešte by som rada dodala, že medzi tým, že dieťa si cmúľa prsty a prípadne si tým nahrádza dojčenia a postupne znižuje tvorbu mlieka a tým, že sa predčasne odstaví, je dlhá cesta, na ktorej sa dá všimnúť si, že niečo nie je v poriadku a riešiť to. Takže toto neznamená, že hrozí hneď predčasné odstavenie, nehovoriac, že aj to by sa mohlo dať riešiť.


...moja si nahrádza palcom dojčenie, teda to nočné. Tiež mám obavy z predčasného odstavenia. Keďže si malá vezme prso len na zaspatie a aj to len v posteli, tak mám obavy ako to bude ďalej. V noci sa snažím stále meniť palec za prsník a nieje to jednoduché...
Klemka z tvojich slov sa mi zdá, že je to riešiteľné.? Ja ten dojem nemám, alebo aspoň sa mi to zdá dosť ťažké. Napadá ma len naučiť malú na dudel a potom odučiť od neho...
Máš niejakú konkrétnu radu ako sa zbaviť palca? Spíme spolu, nosíme sa...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Feb 2013, 15:05

Lulu, myslela som to tak, že v prípade, že by dochádzalo k znižovaniu tvorby mlieka, dieťa začne najskôr reagovať na znížený tok mlieka. Správanie, ktorým toto dáva najavo, je väčšinou to, že dieťa sa pri znížení toku mlieka odťahuje a hnevá sa, plače, odmieta sa prisať. Toto sa u Vás počas celej tej histórie, ktorú máš za sebou, nedeje, myslím, že v Tvojom prípade je dobré ostať v spojení s poradkyňou, ktorú pozná Vašu situáciu osobne a teda najlepšie.

elinka27 píše:vejula, suhlasim s Klemkou. Jednoznacne je vhodne toto konzultovat osobne s LP :) Tak ako som Ti uz aj ja napisala vyssie :)

Klemka, vyzera, ze budes musiet nakoniec ostat na fore :D

Elinka, ja som spokojná, ako to tu riešiš, veľmi veľmi. Na fóre ostávam, ale teším sa veľmi, že mi pomáhaš. A robíš to dobre!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod lulu » 03 Feb 2013, 16:34

Klemka píše: Toto sa u Vás počas celej tej histórie, ktorú máš za sebou, nedeje,

...ale hej, poznám to dobre. :( , veď preto tlačím tie lentilky a odsávam...

...takže s palcom sa jednoducho nič neurobí... tak tak...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 24 dní

Re: cmulanie prstíkov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 03 Feb 2013, 20:22

Myslela som to tak, že to nevedia k tomu, že dieťa úplne odmieta prsník, práve preto, že sa tak veľmi snažíš.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 9 hostia

cron