novorodenec nepriberá

O dojčení malých bábätiek

novorodenec nepriberá

Neprečítaný príspevokod Marika » 30 Nov 2012, 19:39

Ahojte. Potrebujem poradiť.Švagriná bola v poradni s chlapcom.Má 3 týždne.Od prepustenia z porodnice jej pribral iba 70g. Tak jej dali ešte týžden.Po kontrole, ak sa nezlepší, budú odporučať UM. Ona zatiaľ iba dojčí.Mlieka má dosť. Ja som jej poradila, aby na jedno dojčenie ponúkla iba jeden prsník.Lebo dojčí trochu z jedného trochu z druhého. Hovorí, že plienky má dosť nacikané. Extra neplače aby bol hladný, tak si nevie dať rady,čo má robiť. Už tak prve dieťa mala a po mesiaci skončili na UM. Potom mala druhe,toto dojčila a všetko v poriadku bolo.A teraz zas má tie problemy pri treťom a chce dojčiť. tak by som vás poprosila rady.chytro chytro :) .Pauzy tiež nemá veľké medzi dojčeniami.max 3 hod. možno 2x sa stalo že 5 hod.
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: novorodenec nepriberá

Neprečítaný príspevokod Klemka » 30 Nov 2012, 21:07

Švagriná by sa mala čo najskôr obrátiť na poradkyňu pri dojčení a vyhodnotiť spolu s ňou, čo sa vlastne deje. Poradkyňa ju naučí rozlíšiť, kedy bábätko pije a kedy nepije pri satí na prsníku a tiež ako posúdiť, či pitia bolo dostatok. Úpravou polohy a prisatia poradkyňa dokáže švagrinej pomôcť, aby bábätko pilo na prsníku výdatnejšie. Technikou stláčania prsníka bábätko vypije ešte viac mlieka. Keď bábätko nebude piť už ani pri stláčaní prsníka, je dobré mu ponúknuť druhý prsník (toto je účinnejšia stratégia ako dojčiť len z jedného prsníka, pretože to, čo to bábätko bude reálne robiť, bude to, že bude piť ešte menej mlieka, ako keď ponúkne oba prsníky, pretože to, že necháme dieťa na prsníku, nespôsobí, že bude z prsníka piť viac, pri spomalení toku mlieka tam bude buď sať naprázdno a zaspí alebo sa začne hnevať). Takže prsník treba "dopiť" s pomocou stláčania a potom ponúknuť druhý.
Ak by sa toto javilo ako nedostatočné, poradkyňa jej odporučí ako účinne zvýšiť tvorbu mlieka a ak by to bolo nutné, ako dočasne bábätko dokrmovať priamo na prsníku tak, aby bolo možné dokrmovanie časom odstrániť a neohrozilo sa dojčenie tak, ako to je, keď sa na dokrmovanie použije fľaša.
Nie je na čo čakať. Čím skôr sa s poradkyňou švagriná dohodne, tým lepšie pre ňu aj pre bábätko a tým väčšia šanca, že úpravy budú ľahko a rýchlo realizovateľné.
Poradkyne nájde v zozname poradkýň na www.mamila.sk.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: novorodenec nepriberá

Neprečítaný príspevokod Marika » 30 Nov 2012, 21:32

vdaka
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 10 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron