Dosť papá???

O dojčení malých bábätiek

Dosť papá???

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 17 Aug 2012, 21:47

Môj syn má 11 týždňov a práve týždeň fungujeme bez nutrilonu, len dojčíme. Zaujíma ma, či má dosť mliečka? Používame bavlnené štvorcové plienky, ktoré sú cca po 3 hodínách pocikané, ale nie sú úplne celé mokré. Na zadočku ich má suché, teda aspon 1/3 plienky je suchá. Zo začiatku prvé *2-3 dni, mal tie plienočky mokré úplne, môžem mať teraz menej mliečka? Užívam bylinky senovka a benedikt - 4 tab x 3 denne, domperidom nemôžem mám prolaktinóm na hypofýze.
Po nadojčení je syn trošku mrzutý, ale rýchlo ho to prejde. Vidím, že by ešte papal, ale mliečko mu už nejde. Možno ho má dosť na priberanie, ale určite by si dal viac, preto aj trochu mrnčí, keď ho odpojím.
Hlavne večer by chcel papať, ale už nie je čo, nepomáha ani stláčanie prsníka, ani vystriedanie prsníkov.
Veľmi som sa potešila, že som začala dojčiť, že sme sazbavili nutrilonu, ale teraz sa bojím, či mu to stačí naozaj. Viem, že prvé 2-3 dni po užívaní tabletiek bolo toho mliečka určite viacej, lebo aj často mliečko vyvrackal, teraz nič, ešte sa dožaduje. A to ho dojčím niekedy aj každú pol hodinu, lebo sa bojím aby nebol hladný. Takže pri každom zaplakaní dostane prsník.

Stačí mu to? Nemá toho mliečka málo?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 9 mesiacov, 28 dní

Re: Dosť papá???

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Aug 2012, 22:29

http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=557
Situáciu, akú popisuješ posledné dni/týždne na fóre, by bol najjednoduchšie riešiť v osobnom kontakte s poradkyňou, ktorá pozná Vašu konkrétnu situáciu a je dobré, aby Vás takáto poradkyňa videla často a vždy, keď riešiš takúto a podobné otázky. Podľa páuz v brade sa dá veľa odsledovať, plus ostatné ďalšie veci sú uvedené v odpovedi z poradne, poradkyňa, ktorá Váš prípad pozná, by toto mala byť schopná hodnoverne posúdiť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron