málo mlieka po cisárskom reze

O dojčení malých bábätiek

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 12 Aug 2012, 15:46

Haha,ani ja som to nevedela nájsť včera. No včerajší deň bol riadne bonusový, malý celý celučičký deň preplakal, už som bola z toho na prášky. Dnes to je už omnoho lepšie. Aj si pospinkal trošku a teraz tiež spinká (dokonca už vyše 2 hodín, hurááá :goodjob: ) Včera som mu už Nutrilon okrem večera nedala, a to večer dostal 60 ml. Dnes som už rozhodnutá že nedám ani večer. Veď aj tak plače tak je to jedno, Nutrilon ho neutíši, takže to znamená že neplače od hladu, ale jednoducho je nervozny. Dnes som ho dokoncal musela :dojcenie: keď sme boli v kostole, to sa mi ešte nestalo :lol: ale v pohodičke sme to dali :P

Maličká je takáto choručká, držím pršteky nech jej to čo najrýchlejšie prejde. Aby si si aj ty odpočinula. Mne tak dobre dnes padla vaňa a dlhý kúpeľ s morskou soľou (teraz kým malý spal), cítim sa ako nový človek, hlavne duševne, som zrelaxovala.

Tak nech mliečko tečie, ja sa teším že sa mi rozbehlo konečne :D
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 12 Aug 2012, 16:23

Tak sa tu na nás ostatní bavia, že ani vlastné príspevky nevieme nájsť. :lol:
No vidíš, nutrilonu sa zbavuješ jedna radosť. :goodjob: Netreba to vzdávať. Ak berieš biliny, tak neuberaj dokiaľ budeš nejakú dobu bez UM. Potom by si mohla jednu dať dolu a uvidíš čo to s tebou urobí.
Mne sa podarilo dať jednu večernú dolu. Mliečka je zatiaľ dosť. Ale ako je malá teraz chorá sa mi zdá, že jej nejak nechutí moc papať. Ešte aj z toho chúďa trochu vygrcká. Tak neviem, dúfam, že to nezníži mliečko. Včera som odstriekala 50ml tuším za 15 minút, že jaká paráda? Na tom odstriekavaní niečo bude (čo sa týka zvýšenia tvorby). Mám novú stratégiu, keď budem odstriekavať tak sa bude dať uberať z tabletiek. Teda uvidím.
Teraz mi tu malá sama zaspala pri hračkách na poduške, ja si tu zatiaľ píšem. To je ako z rozprávky. Je pravda, že je od včera večera viac spavá. Asi tou chorobou.
Inak rozmýšľam nad očkovaním, máme sa o týždeň očkovať, tak mám z toho hokej. Jednak je chorá, takže to treba odložiť, jednak sa o tom dosť diskutuje, že je to vlastne zbytočná a nebezpečná záležitosť. Tak neviem... Aký máš názor? Máš niečo o tom preštudované, lebo aj ťeba to čaká...
Jáj, taký kúpeľ by aj mne bodol, len som tu sama a nemôžem si to dovoliť :(
Tak pekný dník a nech to tečie :lol: :lol: :lol:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Norika » 12 Aug 2012, 17:29

ahojte, mozem vam skocit do diskusie, som sa nahodou zacitala :D

nika, to je pekne ze si dojcila v kostole, ja som u nas teda este nikoho okrem mna nevidela dojcit...ani nosit v nejakej satke,stale len kociare, som z toho potom smutna :( ..keby sa to dalo viac do praxe... (ale ja tiez nedojcim nejako moc obsirne na verejnosti, neodhodlala som sa k tomu :( )

a lulu, zober aj malu do vane :D ..ja mam dvojrocneho,ale zeby som si pri nom mohla nieco take dovolit...iba ak vecer spi, ale to uz potom budim zas ja zvysok domu..tak vzdy mu nastahujem hracky do kupelne a tak :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 29 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 12 Aug 2012, 21:40

Ja som dnes bez Nutrilonu baby, ja sa taaaaaaaaak tešíííííím :goodjob:
Dnes len :dojcenie: a je to skvelý pocit aj keď s bylinkami.

NORIKA jasné že nevadí že si sa zapojila do rozhovoru. UU nás je šatka veľká neznáma. A ja som zasa taký psychoš exibicionista, že mám rada keď o mne ľudia rozprávajú (nech aj ohovárajú) a rada robím veci inak ako sa robili kedysi, hlavne keď viem že je to pre malinkého to najlepšie. Preto s obľľubou nosím šatku a u nás to je teda niečo. V tomto našom mestečku ma veľa ľudí pozná podľa toho - to je tá čo nosí na sebe bábätko ... :love:
Aj u našich na dedine som muzeálny exponát :D
A o dojčení ... u nás v rodine nikto nedojčil ... z rôznych dôvodov ( vraj sme nemali vyvynutí sací reflex - už to počúvam ako obohratú platnu, aj od kamarátiek - aká hlúposť), všetky ženy tak max. 1-2 mesiace. Nitkro ma doma nepodporoval v tomto, aj kvôli mojim problémom, ale ja som sa nedala. Neviem síca na 100 % aký to bude mať dopad na tej môj nádor na hypofýze, ale momentálne neriešim a som šťastná že dojčím, je to krásne aj keĎ náročné :dojcenie:
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod akdarka » 12 Aug 2012, 22:02

nika, blahozelam. tiez si pamatam obrovsku radost ked sme zvladli prvy den bez prikrmu :-) mne pomohlo az Costi - samozrejme okrem upravy techniky atd...doteraz sa maly dojci takze som rada.
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 8 mesiacov
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 12 Aug 2012, 22:38

Ďakujem, ďakujem, ... som šťastná strašne. som zvedavá dokedy pospinká... či to bude skôr ako s nutrilonom alebo skor?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 13 Aug 2012, 13:36

Nika, no vidíš jaká si šikulka ;) že to ide, a bude to lepšie a lepšie. Aj byliny časom pôjdu dolu neboj. :D
Mne už prišla aj odsávačka, tak si ju vydrhnem po svojom a večer vyskúšam, že jaká mašina to je 8-)

Čo sa týka toho šatkovania aj u nás som nikoho takto nevidela iba seba :lol: , tiež mi nevadí, keď všetci čumia, veď nech sa niečo naučia :lol: Je to skôr také pekné pozeranie, že sa všetci milo usmejú...
Ja som zatiaľ dojčila u doktorky v čakárni, v parku, u nás na ihrisku, na jednej spoločenskej akcii na ihrisku, vôbec mi to nevadilo, veď som sa zahalila a hotovo :lol:

Norika: No neviem, či by malá predýchala kúpeľ so mnou. Mám rada horúcu vodu. A ani si to s ňou neviem predstaviť, má len 3 mesiace a asi by som potrebovala asistenciu...

tak nech to tečie :lol:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 13 Aug 2012, 17:03

No čaute, dnešný deň zatiaľ bez UM, aj ked už ma prepadla taká myšlienka že idem mu urobiť, lebo plakal stále a cmúľal rúčky a z cicikov sa mi zdalo akoby moc nešlo, ale nakoniec chvalabohu zaspal (zasa dnes skoro vôbec nespal :( ) tak som rada že som to nevzdala.

Inak to kúpanie, ja by som si malého vzala, ale mám rovnaký problém ako ty, milujem horúcu vodu, aj ked viem že to nie je bohvie ako zdravé. Ale v takej vode ako sa má kúpať malý by som ja zamrzla.

MM išiel dnes na poobednú tak som zvedavá ako zvldneme večerne zaspávanie, ked ma nemá kto vystriedať. Ale sestra mi hádam dovezie fit loptu, na nej sa mi ho fajne podarilo uspať u našich niekoľkokrát, len ked som ho zložila, znova revy :( tak ale lepšie ako s ním pochodovať po byte. Lebo večer je taký rozčúlený že ani cicik nechce, to mu ho musím ponúkať po takých 15-30 minutach vždy, nakoniec sa nechá prehovoriť a krásne zaspinká :goodjob: opička moja. Keby ho vzal do pusy hned, tak sa nemusíme takto trápiť ... :love:

Idem ja ten Nutrilon asi zahodiť, nech ma to neláka mu ho urobiť , čooo? :mrgreen:
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Kandy » 13 Aug 2012, 23:02

No presne pre toto sme doma žiadne UM doma nemali. Tiež som si prešla všeliakými stavmi a hlavne večery bývali ukričané. Ja som nerváčila, prečo sa neprisáva, však musí byť hladný a on chudáčik asi len potreboval ponosiť, ukľudniť a pomojkať. Držím palce, nech to vydržíš, o pol roka už bude celé dojčenie úplne o niečom inom. :goodjob:
Kandy
 
Príspevky: 186
Registrovaný: 16 Mar 2012, 10:34
Počet detí: 1
1. dieťa: Maťko
Rokov: 12 rokov, 9 mesiacov, 22 dní
2. dieťa: Jurko
Rokov: 9 rokov, 9 mesiacov, 7 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 15 Aug 2012, 09:08

Ahoj Nika, ako sa držíte?
My sme mali včerajšok kritický. Už som chuchmavá aj ja, nielen malá, tak neviem či to mohlo ovplyvniť tvorbu mliečka :cry: Malá včera spala iba raz a potom len také krátke driemotky... :( Prsia ako šupky večer nešli ani odstriekať...
Tak dnes tlačím vločkovú kašu, pijem žihľavový čaj a dojčenecký čaj... Snáď sa to znova polepší, lebo už som mala aj ja chuť včera dokrmovať.
Malá posledné dni nejak menej papala, tak možno to bude aj tou chorobou a preto je mliečka menej. Či? :?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 16 Aug 2012, 21:55

Ahojky Lulu, to ma mrzí s tou chorobou, človek sa musí veru popasovať so všeličím a pritom chcem len to prirodzené ... dojčiť.

No s tými spánkami, nezávidím ti, ale biem o čom hovoríš. Už som aj kvu prestala piť a malý krpec nie a nie spať. Zaspí, položím a do minúty je hore :/
Neviem či aj choroba môže ovplyvniť mliečko, ale je to možné. Ale že ti večer nešlo nič odstriekať, z toho si nič nerob, to mne nešlo nikdy. Všeobecne sa hovorí, že večer je mliečka omnoho menej a aj detičky chcú byť dlhšie na prsku aby sa najedli, ja to tiež vnímam, že večer sa dlhšie dojčíme. Inak, úspešne už 5 deň bez Nutrilonu :)

O vločkovej kaši som veru ešte nepočula na mliečko, ja poznám Vineu (vybublinkovanú), bielu kávu, čierne pivo, zasmaženú rascovú polievku ( ale mne zjavne nepomohlo nič z toho :D) a čaje - tie sa mi zdá ešte najlepšie že zaberajú, jedlo moc nie, možno tá biela káva ešte.

Menej papať môže si myslím aj pre chorobu. VVieš si nejako odkontrolovať koľko priberá, aj keď len že ju odvážiš na svojej váhe. Najprv seba a potom seba aj s nou a zistíš aspon veľmi približne, či ti priberá. Ja ti to radím a ešte sama som to nerealizovala a mala by som. Chcem vedieť či odkedy dojčíme niečo priberá. Zajtra veru budem vážiť.

Inak, neviem či je to teda tým mliečkom, ale koľko krát do dňa tak dojčíš? Myslíš že je správne dojčiť vždy ked plače? už mi hovorili, že budem potom otrok, že si na to zvykne a bude stále pýtať. Tak ja neviem, ale ja chcem tým dosiahnuť nech sa robí viacej mliečka, ved my sme v podstate akoby na začiatku, takže neviem. Ja pokiaľ nespí, tak mu dávam aj každú pol hodku - hodku. Čo ty?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 22 Aug 2012, 22:31

Hej, aj ja dávam často, napr. dnes som chodiaci cumeľ... a večer už spomínané "vysaté pikao"
a ozaj: nech to tečie :dojcenie:
Si nepočula ešte o vločkách? Tak to asi nepoznáš ani mandľové, či makové mlieko. Ja som chodiaca skúšareň. Som vyskúšala všetko. Len jem a jem, by som povedala, že žerem, len chcem byť slušná. Veru už som pribrala dobré 3 kilá. toto sa mi stalo pri prvej, bolo menej mlieka, vtedy som počula, že mám piť hodne mlieka tak ja blbá pila a pila a pila, kilá pribúdali a mlieko nie :( nakoniec sme skončili na nutrilone, lebo niekto múdry povedal: prikrm a ja som prikrmila a malá sa mi do troch týždňov odstavila :cry: . Tak teraz bojujem a robím živý dudel... :mrgreen: a lámem svoj osobný rekord v :dojcenie: , lebo vtedy som prikrmila v 3 mesiaci. Teraz ťahám už na 4 mesiac, takže som dobrá :goodjob:
niekomu pomáha jesť inému váha :lol:
Inak neviem, či niesom jak kyselina z toho domperidonu. Aj pri bilinách som bola ako kyselina, ako si na tom?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 23 Aug 2012, 08:43

Ano moja, niečo na tom bude, žeriem s prepáčením ako prasa tiež mám hore vyše 2 kg odkedy som porodila a začala jesť bylinky. Ja už mám s tým skúsenosť. kedže mám prolaktinóm a kým sme o nom nevedeli - tiež som bola veľmi pribratá a nešlo mi ničím schudnúť... nakoniec sa prišlo na to že mám veľmi vysoký prolaktín - akoby som kojila a z toho som bola taká tučná (65 kg- inak mávam 55-56 kg), takže som dostala lieky na potlačenie prolaktínu a čuduj sa svete schudla som krásne na pôvodných 56 kg. inak nepomáhali diety, cvičenie, nejedenie pečivo, prosto nič, až ked lieky znížili prolaktín, tak niečo na tom bude. Tieto veci prolaktín zvyšujú - nečudujme sa. A presne - moja diagnóza hovorila že sa vyskytuje obezita brucha - a to je aj teraz, už som mala brucho skoro ploché po pôrode a teraz akoby 5. mesiac tehotenstva :(
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 23 Aug 2012, 10:11

určite vybeháme, ja aj s pomocou tabletiek, určite ma zasa čakajú, tak verím že potom budem zasa vo forme, len kedy to bude ked chcem malého kojiť aspon 2 roky???
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 23 Aug 2012, 18:38

Neboj, malý bude tak vymýšľať, že budeš musieť byť stále v pohybe a ani tabletky nebude treba. Inak pozri si tú prednášku od Anita petek, čo som dala link, to je sila.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Aug 2012, 18:22

Nika:
Ako sa mávate? Ešte sa vážite? Ako spinkáte? ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 27 Aug 2012, 22:23

Lulu :
ahojky, dobre sa máme, boli sme na víkend u našich tak váženie sa nekonalo, a dnes som chcela, ale som nestihla :/ tak neviem. spinkáme zatiaľ dobre, akurát sa mrví, čo sa mi moc nezdá,lebo inak spinká fajne od 20:30 - 01:00 a potom každé 2 a pol hodky, zajtra odvážim a dám vedieť. Inak, ma začína štvať, lebo je hrozne zvedavý a nechce ležať, vaničku sme vymenili za šporťák a človek ho chytí za prst a už sedí, rovnako aj vo vajíčku, tak ani prst nepotrebuje, dvíha sa sám :/ bojím sa aby si neublížil na chrbitcu, ale neviem ako mu v tom zabrániť ...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 28 Aug 2012, 07:49

Nezabrániš, buď rada, že sa ti pekne dvíha a vyvíja tak ako má. Už nebude len ležať a spať :lol: A to ešte len začne, počkaj. Treba na ňho dávať stále pozor, aby sa niekde neskotúľal. Ani sa nenazdáš a budeš ho naháňať po izbe s lyžičkou :mrgreen:
Jaj, keby sme aj my lepšie spali, teda cez deň myslím. Včera mala len také polhodinkové spánky, no čo sa dá za ten čas stihnúť? Staršej už končia prázdniny, a chúďa ani som sa jej celé leto nemala kedy venovať. Na rok to bude zas o inom.
Tak pekný deň želáme :)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 29 Aug 2012, 21:19

ahojky, tak som odvážila :D myslím že priberá pekne, za 10 dní pribral 250 gramov, pomaly začínam vysádzať bylinky, včera som znížila o 1 z každej na večer, lebo šak mliečka v noci býva aj tak najviac, tak zatiaľ dnes v pohode, tak som znova večer nedala, uvidím ako to pôjde.
Inak, nechcem to zakríknuť, ale dobrec začal zasa akosi lepšie spávať, maximálne 1 - 1 a pol hodky je hore a už mrnčí a chce spať a spí minimálne hodinu, dnes ráno najprv hodku, další spánok 2 a pol hodky, potom znova hodku, potom sme cestovali tak to nerátam ako domáci režim ... ved hádam sa to aj vám upraví, ale inak cickáme sa aj každú pol hodku ked je hore, jednoducho pri každom zamrnčaní, chcem aby sa mi tvorila dosť mliečka, tak mu neodopieram, ešte aj ponúkam :D

no veru, s tým vývojom máš pravdu, ved ako rýchlo rastú, dnes mi jedna teta povedala že vyzerá na pol roka krpec :o ved teda má 6600g a 65 cmtak je dosť chlap, no čo :) len mi je smutno niekedy za tým mojím malým bábätkom čo bol ked sa narodil, ale však nič netrvá večne a každé obdobie má sovje čaro, treba si ho vychutnať.

Ako sa tebe darí s vysadzovaním Costi? či radšej ani neskúšaš a čakáš na príkrmy, čo? ja ak mi to nepôjde dolu tie tabletky, tak vydržím do pol ročka a potom budeme mať mliečko tak labužnícky :D a papkať budeme tuhú stravu, ale tak ja verím že pekne tie tabletky znížime, ak nie úplne aspon o niečo.
A veľmi sa mi páči ako sa krpec vždy vrhne na cicik, sa smejem z neho že je piraňa alebo upír, aj tvoja to robí? je to strašne zlaté :lol:
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Aug 2012, 21:49

Ahoj Nika. No pekný macko je malý. Moja má asi 6,5 a 63 cm /plus, mínus/. Moja prvá dcéra vážila v polroku asi 6,4 kg, takže krpček ju prerastá.
Áno aj moja sa občas tak vrhne na :dojcenie: .
Dávaj si pozor na to vysadzovanie, pomalým tempom by som nato šla. Ja by som zhadzovala nie aj z jednej aj z druhej, ale začala by som iba z benediktu po troškách, keby som bola na benedikte 3/3/3, tak potom by som možno potroškách zo senovky. Radšej dávaj dolu benedikt ako senovku. To je môj názor.
Ja beriem tri krát tri, občas skúšam stiahnuť tú jednu, potom ju zas nahodím, tak všelijak. Včera som dala znova dve a už to je cítiť, možno aj preto, že malá v noci dlhšie nepapala. Všimla som si, že keď dávam cez deň aj každú hodinu asi 2, či tri dni, tak produkcia je natom lepšie.
Inak staršia je zas sopľavá, malá tiež chrapoce v noci, tak dúfam, že to nebude horšie./asi vie, že číha očkovanie/
Malá začala zas viac cikať, tak sa teším, lebo ešte nedávno mala nie moc mokré plienky. Ale raz je tak, raz zas onak... Hlavné je, že nám to stále tečie :dojcenie: a že sme bez UM!
Tak sa pekne pochváľme :goodjob: a ideme ďalej :lol:
Inak stále riešim to hnusné očkovanie :evil:
Tak sa držkajte a nech mliečko tečie :D
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 31 Aug 2012, 00:09

tie plienky nešťastné :( ani mi o nich nehovor... inak tmavozelená stolica u krpca je normál? kdesi som čítala, že u dojčených detí nie je dôležitá farba stolice, že sa môže meniť, lebo vraj pri UM je zelená "hladová"...

no uatiaľ som dala dolu obidve, ale nevadí, vyzerá to že je to ok, odteraz budem už len po beneditke dávať dole, nie aj senovku, dakujem za radu :goodjob: hádam sa mi podarí aspon trošku znížit tie tablety, o peniaze mi nejde, trošku sa bojím o zdravie, aby mi to niečo neurobilo s tým prolaktinónom :( ale tak hlavne je že si teraz to :dojcenie: užívame :) zato dnešné zaspávanie som už bola na prášky, nervy ako na škripci, 3 a pol hodiny :cry: keby bol väčší tak už hádam dostane po riti, ja osm už mala fakt hrozné nervy, ale nejdem na to radšej už ani myslieť, lebo mi to je potom len ľúto...

to očkovanie sme sa nakoniec rozhodli že dáme, ja by som aj nedala, ale zasa ak náhodou niečo, potom si to budem vyčítať ??? :cry: ale zasa aj pri očkovaní sa mu môže všeličo stať, nás to čaká 11.9. :?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 02 Okt 2012, 18:00

Nika,
Ako sa mávate? Ako papkáte?
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 15 Nov 2012, 14:53

Ahoj..d lho som tu nebola. Papanie je skvelé, nemôžem sa sťažovať, mlieka mám ojojojjj, aj bez byliniek, ale vďaka tomu, že znova mám asi ten nádor na hypofýze čo mi spôsobuje až nadmerné množstvo prolaktínu, takže dojčiť budem môcť asi len do roka maximálne a potom musím odstaviť, aby som mohla začať užívať lieky na potlačenie prolaktínu, aby mi ten nádor nebujnel :/ tak so z toho trochu smutná...
Ale čo ma teraz trápi sú naše spánky, som z toho na nervy... odkedy zaspí tak do polnoci každú hodinu hore a po polnoci katastrofa... aj 3 hodiny nespí (síce neplače ale kuviká) a ja nemôžem spať, alebo sa stále dožaduje na prso a ked nemá tak jačí... už som zúfalá a vy ako sa máte? papkanie a spinkanie?
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 22 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 15 Nov 2012, 14:57

Ahoj Nika, to ma mrzí, že máš zlý zdravotný stav a že budeš musieť prestať dojčiť. Ale zvládli ste to skvele a aspoň do roka sa ti podarí.
Ja už som asi scvoknutá, už mi z toho hrabe, nám to nejak netečie, nútim malú jesť príkrmy, ale je to všetko na nič. Asi skončíme na dudli a fľaši, lebo sa pomiatnem. Neviem, čo robiť....
Držte sa a som rada, že máš dosť mliečka :goodjob:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 19 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Nov 2012, 16:04

Nika, ak chceš, môžeš sa znova poradiť v poradni MAMILY, či toto je skutočne indikácia na odstavenie a nedá sa tá situácia riešiť tak, aby si nepoškodzovala svoje zdravie a súčasne nemusela odstaviť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

PredchádzajúciĎalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 10 hostia

cron