málo mlieka po cisárskom reze

O dojčení malých bábätiek

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 15 Nov 2012, 17:11

Klemka ano, chystám sa ozvať určite... som z toho nešťastná, dúfam stále že by sa s tým dalo niečo urobiť... premýšľam, náhodou nevieš akú vysokú hladinu prolaktínu by mala mať dojčiaca žena? lebo ja som mala teraz asi 2200 neviem čoho a lekárka tvrdila že to je moc, ale vieš ako... lekári toho porozprávajú, aj ked sa v tom až tak nevyznajú (myslím v dojčení), lebo podľa mna má mať dojčiaca žena určite vyššiu hladinu ako nedojčiaca...

Lulu už som dočítala v tvojej téme, čo máš za probémy...je mi to ľúto, že stále bojujete, ale obdivujem ťa fakt... ja by som to už asi vzdala... vidíš to... to je ako naschvál, mne sa to aj podarilo rozbehnúť, ale zasa iný problém, a to ešte lekárka chcela že budem dojčiť len do 6 mesiacov, ale som ju prehovorila, nech ešte skúsime, že ak to nebudem mať až také zle (idem na MR vyšwtrenie) tak by som mohla aspon do toho roka. Si to bez dojčenia neviem predstaviť, ved on mi len na nom zaspí (teda v poslednej dobe už ani to nie). A z toho spania som pre zmenu ja zúfalíá, už ma asi z toho odvezú...permanentne nevyspaná...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Klemka » 15 Nov 2012, 18:46

Hladiny prolaktínu sú zvýšené najmä v prvých týždňoch po pôrode. Potom postupne klesajú. V číslach to vôbec neviem posúdiť. Poraď sa v tej poradni, odpovie Ti kvalifikovaný odborník a ak bude naozaj nevyhnutné odstavenie, tak samozrejme - hoci to je nepríjemné samozrejme, dieťa potrebuje zdravú matku viac než dojčenie, ak by otázka stála tak, že buď dojčenie alebo Tvoje zdravie. Dôležité je si byť naozaj istá, že to tak skutočne je.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Nov 2012, 08:59

Nika, dostala si mylím dobrú správu na mamile. Skvelé, že sa môžete :dojcenie: , teším sa s vami :D
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 27 Nov 2012, 09:26

Fíha cica, ešte som to ani nevidela, idem rýchlo kuk, dakujem :goodjob: :love:
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Nov 2012, 10:08

Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 27 Nov 2012, 15:46

Plačem... doobeda mi volala endokrinologička, že mám od pol roka začať odstavovať... Ja sa zbláznim, čo teraz robiť??? prosím pomôžte mi, nejaké materiály, ktoré by podporovali názor že pri mikroprolaktinóme nie je nutné prestať dojčiť nemá niekto??? Ešte idem v decembri na MR vyšetrenie, ale povedala, že aj tak musím skončiť. Mám depku... strašnú.
A ešte k tomu tam musím ísť aj ležať po Novom roku, ale bez krpčeka, tom a položilo už úplne. Môže nemocnica odmietnuť hospitalizovať matku s dieťaťom, ked je chorá matka??? Ja tam bez neho nechcem ísť, toto je blázinec... :cry: :cry: :cry:
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod TIA » 27 Nov 2012, 16:07

Nika, napis znova na Mamilu, ak niekto ma materialy, tak to bude Mamila. Drz sa, nedaj sa do nicoho nutit ale vsetko si dokladne zvaz a preber aj s inymi odbornikmi. Do nemocnice by som ani ja nesla bez malej, to Ta uplne chapem. Mozno, ak na tom budes trvat najde sa nejake riesenie, velmi Ti drzim palce :love: ..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 27 Nov 2012, 16:24

Nika, mojko, to ma mrzí :( , ja do toho vôbec nevidím, ale pochopila som, že môžeš dojčiť v pohode. Ako píše Tia, skús sa ešte obrátiť na Mamilu, veď aj mail im :love: napíš, snáď sa to nejako porieši. Nevzdávaj sa, držím ti palce.
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 27 Nov 2012, 16:43

Dakujem babuľky,

už som napísala mail na Mamilu, aj do 2 poradní som napísala svoj problém, jedna z nich sa týka konkrétne môjho problému, je naň zameraná. Odpovedá nejaký profesor z Prahy, tak uvidím čo mi odpíšu. V každom prípade som si prečítala článok, v ktorom sa rozoberá aké sú následky neliečenia tohoto nádoru... vedie to od slepoty až ku smrti, nakoľko môže nádor rásť a tlačiť na nejaké centrá na hypofýze, čo má naásledok nedostatok niektorých hormónov a to zasa smrť... ach bože... tak som si ťažko vybojovala to dojčenie a teraz zasa problémy.

Najviac sa desím toho odstavovania, keďže dojčíme skoro výlučne po ležiačky. Ako ho bude odstavovať potom ? to nebude pri mne môcť ani spať? ked by sa nemalo dieťaťu pripomínať dojčenie polohami pri ktorých sa dojčí??? Ale predsa ho nedám do postielky spať, ked stále spí s nami. Príde zrazu o prsník a aj o blízkosť maminy ??? čo si bude myslieť, ako sa bude asi tak cítiť??? toto je začarovaný bludny kruh... mám strašnú depku. A ešte aj to krásne počasie k tomu.

Čo sa týka nemocnice, tak lekárke vážne poviem, že liečbu odmietam zmeniť, ak malý nepoje so mnou. Skúsim sa spýtať, či by som ten pobyt nemohla zaplatiť z vlastného vrecka, nemusí ho hradiť poisťovňa, hlavne nech je so mnou.
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Nov 2012, 17:18

Nika, to ma mrzí. V oblasti dojčenia však, ako si dostala odpoveď z poradne, je zrejmé, že odstavenie je zbytočné. Lieč sa, s dojčením netreba robiť nič. Odborníci, ktorí riešia Tvoje zdravie, súčasne nie sú odborníkmi na dojčenie.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 27 Nov 2012, 23:15

Tak dievčatá,

mám nové infošky. Písala som si s Andreou Polokovou - z Mamily a veľmi mi pomohla. Vliala mi novú nádej, že budem dojčiť dalej. Budem to konzultovať s lekárkou a budem sa biť ako lev za to. Napísala mi, že aj s liekmi dojčiť budem môcť, aj napriek tomu, že znižuje tvorbu mllieka, ale vraj to nebude môj prípad. Ani malému to vraj neublíži. Poslala mi odkazy na vedecké štúdie.

Nejdem sa ešte tešiť, nech to nie je zbytočné. Ale aspoň mám lepšiu náladu. O dosť lepšiu, prosím držte nám pršteky, nech to všetko dobre dopadne. Aj s pobytom v nemocnici, nech môžem aj s drobčekom.

Musím si poriadne vychutnávať to :dojcenie: :dojcenie: :dojcenie: je to tak krásne a človek to berie ako samozrejmosť, ale až ked človek pocíti, že to môže skončiť, uvedomí si aké to je krásne ... a cenné... a dnes som tak plakala, ked som si len predstavila, že nebudem dojčiť. Chýbalo mi to, len ked som si na to pomyslela...
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Klemka » 27 Nov 2012, 23:22

Nika, držím palce. Andrejke môžeš v tomto naozaj veriť. Je to chodiaca encyklopédia plus tieto veci konzultuje s dr. Jackom Newmanom, takže to máš naozaj overené info :)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 28 Nov 2012, 09:08

Nika, keď sa do toho obuješ, tak to pôjde, verím tomu. Nedaj sa odradiť. Lekári málokedy vedia toľko o dojčení, kážu odstaviť a to je pre nich jediná cesta. Určite je ich viac, želám ti, nech nájdeš tú správnu pre vás oboch. Nech si aj ty zdravá a malý pekne pocuckáva, dokedy on bude chcieť. Držím vám palce :love:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 28 Nov 2012, 23:54

Dakujem vám za podporu, dobre to padne čítať povzbudivé slová.

Klemka : Ta Andrea je lekárka? naozaj sa vyzná. či ju to len baví? Napísala som dnes endokrinologičke mail, som zvedavá čimi vôbec odpovie a čo ...

Lulu: ach... ja naozaj nechápem ako to na tomto svete funguje... ženy čo by za dojčenie dali aj modré z neba a dojčili by aj do 4 rokov, tak tie majú samé problémy, trampoty a také čo im to je jedno, nič ich netrápi, tie majú mlieka ojojoooj, žiadne choroby, alebo hocičo čo by ich obmedzilo v dojčení, žiadne krízy, nočné prebúdzanie, jednoducho pohodový život a keby ich aj niečo obmedzilo, tak im to je fuk a odstavia... No povedz mi, kde je spravodlivosť???
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Nov 2012, 16:37

Nika, nuž vidíš, tá správna cesta je zvyčajne hrboľatá...
Aj ty si teraz naďabila na nejaké tie hrboly, ale určite ich úspešne preskáčeš, verím tomu, preto, lebo to chceš, zvládnete to :goodjob:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Klemka » 29 Nov 2012, 17:43

nika1914 píše:Klemka : Ta Andrea je lekárka? naozaj sa vyzná. či ju to len baví? Napísala som dnes endokrinologičke mail, som zvedavá čimi vôbec odpovie a čo ...

Nie, nie je. A je všeobecne známe, že najviac vedomostí majú ľudia z tretieho sektoru. Ona sa naozaj vyzná, fakt klobúk dolu. Informácie, ktoré z MAMILY dostaneš sú však v odbornej garancii dr. Jacka Newmana, ktorý lekárom je.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Marika » 29 Nov 2012, 22:45

ženy čo by za dojčenie dali aj modré z neba a dojčili by aj do 4 rokov, tak tie majú samé problémy, trampoty a také čo im to je jedno, nič ich netrápi, tie majú mlieka ojojoooj, žiadne choroby, alebo hocičo čo by ich obmedzilo v dojčení, žiadne krízy, nočné prebúdzanie, jednoducho pohodový život a keby ich aj niečo obmedzilo, tak im to je fuk a odstavia... No povedz mi, kde je spravodlivosť???

hej hej hej, až tak jednoduché to nie je ;)
je mi ľúto,že sa takto musíš trápiť
viem, možno až tak fest tu nerežem,na túto stránku som prišla kvoli očkovaniu
hoci je pravda, že mliečne krízy som nemala,alebo choroby, ktoré by obmedzovali dojčenie, ale to je tak všetko.
Niektorá, už neviem presne, sa tešila, že ako jej tečie mliečko z druhého prsníka pri kojení, a myslela si že ho má málo.Ja som naoplátku sa tomu vobec netešila.Kupovať vložky do podprsenky, meniť ich čo chvíľa,aj oblečenie.Nikde nechodiť,lebo mlieko vždy pretieklo aj napriek vložke, tak sa ukazujte niekde taký dobabraný.Mlieko sa mi nepúšťalo len pri kojení, ale hocikedy.Vkuse odstriekavať,lebo prsia šli prasknuť.Deti som si s mliekom dusila, popritom všetci mali reflux.Takže ustavične boli prejedení a ustavične grcali a zase hlad.A prezliekanie furt.Nakojiť, odstriekať, vygrcať, prezliecť,zas grcanie lebo sme sa veľa hýbali, zas pezliekanie, zas kojiť odstriekať,......v noci aj každú hodinu hore.Keby aj dieťa spalo, ja som musela trochu poodstriekavať,lebo my šli prsia prasknúť,.....
No aj toto je na psychiatra. Ja vás všetky obdivujem, že takto dokážete prekonávať problémy a dojčiť. Ale ja zas pri svojich ťažkostiach mám názor taký aký mám. Cumeľ máme, aj fľašu na čaj.Už máme vyše 9 mes,kojím ešte tak 3x. A ak by sa prestala kojiť, nevadilo by mi, tiež som si ustala toho dosť a ešte stále. Preto som v prvom rade za pokoj. Permanentný stres je podľa mna tiež zlý.No nehnevajte sa za mna na to.Trošku som si posťažovala, aj ked v inej téme.Ale všetkým vám držím palce pri :dojcenie: aj pri prekonávaní chorob :goodjob:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod nika1914 » 29 Nov 2012, 22:53

To je v pohode, kľudne sa vysťažuje. Ved všetkým nám to pomôže, ked sa niekedy vyžalujeme.
Ja som to ale skôr myslela tak, že baby, ktoré by bez problémov dojčiť mohli, ale vadí im napr. nočné budenie, dojčenie každé 2 hodky je pre nich strašne obťažujúce, tak šupnú UM a je im to jedno...
Tiež si to teda mala veselé, no veru nezávidím. Je pravda že z tejto strany pohľadu sa na to mlokedy pozerám, keďže som nikdy také problémy nemala :o
A to ja som sa včera tešila, že mi z druheho prska tieklo mliečko :D :D :D pre mňa nevídaný jav, ale to bude dojčenským štrajom čo u nás prebieha, moc nepapa cez deň, tak večer už išlo prasknuť prsko :D
Obrázok užívateľa
nika1914
 
Príspevky: 61
Registrovaný: 20 Jún 2012, 10:22
Bydlisko: Rajec
Počet detí: 1
1. dieťa: Matejko
Rokov: 11 rokov, 10 mesiacov, 15 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Nov 2012, 22:57

Marika: Keď kojíš už iba 3 krát, tak to už nemáš nadprodukciu, či? ...no tiež si si toho asi užila...
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Marika » 29 Nov 2012, 23:04

už to je fajn ;) , pred týždnom som dala sestre prsné vložky zvyšné
takže 8 mesiacov som chodila s nakockatelými prsiami :lol:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Nov 2012, 23:05

nika1914 píše: ale to bude dojčenským štrajom čo u nás prebieha, moc nepapa cez deň, tak večer už išlo prasknuť prsko

toto sme mali aj my, keď odmietala malá piť, tiež sa mliečka nazbieralo a kam to viedlo? K zníženiu tvorby mliečka... u mňa obzvlášť. Na toto si treba dať pozor, aby sa produkcia kvôli odmietaniu moc neznížila...ale aspoň v noci to doženie a snaž sa ponúkať, určite sa to zlepší. Každý deň s takým krpcom prináša niečo nové ;)
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod lulu » 29 Nov 2012, 23:07

Marika píše:už to je fajn ;) , pred týždnom som dala sestre prsné vložky zvyšné
takže 8 mesiacov som chodila s nakockatelými prsiami :lol:


:mrgreen: ...občas by som brala také nakockatené prsia... :mrgreen:
lulu
 
Príspevky: 352
Registrovaný: 22 Máj 2012, 11:45
Počet detí: 2
1. dieťa: princeznička
2. dieťa: bzučinka
Rokov: 11 rokov, 11 mesiacov, 12 dní

Re: málo mlieka po cisárskom reze

Neprečítaný príspevokod Marika » 29 Nov 2012, 23:10

:D ja viem, všetky sa držte
do skockatenia alebo scvokatenia :) ,niekedy si prajem byť mužom :mrgreen:
Marika
 
Príspevky: 133
Registrovaný: 21 Máj 2012, 20:35
Počet detí: 4
1. dieťa: Dominik-15r
2. dieťa: Miriam-14r
3. dieťa: Lucinka uz v nebi
4. dieťa: Michaela
Rokov: 12 rokov, 1 mesiac, 28 dní
Môj status: ...byť sám sebou a nebyť sám...

Predchádzajúci

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron