zápcha u dojčených detí

O dojčení malých bábätiek

zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod mimuka » 24 Máj 2012, 21:18

Ahojte, kamarátkin synček bude mať o pár dní dva mesiace a od narodenia má problémy s kolikami... Máva akoby zastavené vetry a veľmi ťažko sa mu kaká... a kaká dosť husté, nie také novorodenecké... je čisto kojený...neviete poradiť čím to môže byť alebo čo môže v tomto pomôcť?? Môže to mať niečo spoločné s mliečkom?? Dosť ho to aj vyrušuje zo spánku...vďaka moc
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod Klemka » 25 Máj 2012, 08:08

Mimuka, podobná otázka bola nedávno v poradni o. z. MAMILA - http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=422
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Máj 2012, 10:41

nooo, len to babo z poradne bolo spokojne, toto je podla vsetkeho nespokojne :(

mimuka a kamaratka si nemoze zavolat poradkynu? Bolo by dobre zhodnotit dojcenie - ci je babo naozaj nespokojne kvoli "kolike", totiz pod tento pojem sa lahko schova uplne vsetko, co babatko robi. Mozno ide neskoro na prsnik, alebo tok mliecka nie je dostatocny a babo sa na prsniku hneva, je nespokojne, alebo sa mu neumoznuje na prsniku zaspat a tak ma narusene spankove cykly, je predrazdene, unavene a mnozstvo inych pricin este moze byt za tym.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod luciole » 25 Máj 2012, 10:49

ale inak potvrdzujem aj na vlastnej skusenosti, ze dojcene babo moze nekakat aj veeelmi vela dni, mam tu na fore temu o nasej 40-dnovej rekordmanke :-D ale bola naozaj spokojna, nebolelo ju brusko, pokojne spavala atd., tak nebolo treba nic riesit.
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 19 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 7 mesiacov, 24 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod mimuka » 25 Máj 2012, 21:52

no to viem, že dojčené deti nemusia aj dlhšie kakať...len problém je presne to čo hovorila luciole, že on nie je spokojný... myslím, že všetko ostatné je ok čo si písala luciole..zo začiatku mali problém s prirastenou uzdičkou, ale aj to je už ok...no proste tak tak skrúca a aj sa na to budí hlavne cez deň...pri kakaní dosť výrazne tlačí...tak neviem...viem, že zápcha je u dojčených detí skôr rarita..
Obrázok užívateľa
mimuka
 
Príspevky: 93
Registrovaný: 10 Feb 2012, 12:08
Počet detí: 1
1. dieťa: Sára
Rokov: 12 rokov, 11 mesiacov, 8 dní

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod janka » 25 Máj 2012, 22:23

mimuka, niektore babatka su proste nespokojne, mam dve take deti, moze sa ich mama aj pokrajat, aj tak budu plakat, budu sa zvijat do luku od placu, a nic s tym nenarobis. Hovori sa tomu "kolika", alebo ze babatko "boli brusko", no je to len taka velmi popularna ludova diagnoza, ktora nema ziadne medicinske pozadie, naozaj, veeelmi zriedka maju mohutne place v prvych tyzdnoch a mesiacoch fyziologicky povod. V druhom mesiaci tieto place zvycajne vrcholia, takze dobra sprava pre kamaratku je, ze uz by sa to malo zlepsovat. Najlepsie, ako moze dietatu pomoct, je nosit, utisovat, uspavat. Pri prvej ma to strasne trapilo, ze sa tolko naplakala a ja som s tym nevedela nic poriadne urobit, pri druhej som uz vedela, ze to proste treba len nechat "vyhnit", snazit sa ju sice utisovat, no nezufat si, ked mam dojem, ze nic nepomaha, len uspavat, uspavat, uspavat, nech co najviac casu v tychto prvych narocnych mesiacoch prespi. Ak babatko inak dobre prospieva, tak ja by som radila moc to neriesit, pockat este mesiac-dva, a bude vidiet, ze je to cele omnoho lepsie. Pravda je, ze najvacsi krikluni su spravidla dobre krmene babatka.
janka
 
Príspevky: 668
Registrovaný: 22 Mar 2011, 23:05
Počet detí: 0

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod TIA » 26 Máj 2012, 09:38

Mimuka, my sme na tom boli podobne. Tiez sme mali prirasteny jazycek a dost dlho trvalo, kym mala zacala mat ako-take prisatie, dovtedy hltala tolko vzduchu a furt grgala a prdkala, budilo ju to stale cez den. Nikdy mi nespala dlhsie ako pol hodinu (a iba na rukach samozrejme). K tomu aj strasne zvracala, uspat ju bol vykon, pomahalo len nosit a natriasat. Ked to tak spatne zhodnotim k tomu vsetkemu sme urcite uz od narodenia mali mykozu. Mala mala soor uz v porodnici, ja som ziadne viditelne prejavy nemala, ale ta plesen asi moze sposobovat problemy aj v traviacom trakte babatka, od nejakeho 4-teho mesiaca sme furt bojovali so zaparenym zadockom. Tak predpokladam, ze sa jej to cez stolicu dostalo az na ritku a to sme bezplienkovali a vetrali a umyvali. Pomohlo nam preliecenie citrovitalom. Ja som uzivala kvapky a potierala bradavky, malej som vytierala ustocka usnym tamponom a aj ritku som tak osetrovala. Postupne sa to zlepsovalo okolo siesteho mesiaca a zaparenin sme sa zbavili ked sme mali 9 mesiacov..
TIA
 
Príspevky: 422
Registrovaný: 07 Aug 2011, 22:12
Počet detí: 1

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 27 Máj 2012, 23:20

Babatko by bolo najidealnejsie videt poradkynou. Ale ako tu uz bola zmienka, velmi by pomohlo nosenie a zrejme i bezplienkovanie. Ak ma ortopedicke nohavicky, tak tie obmedzit na minimum, v pripade nosenia vylucit celkom. Jeden pekny clanok o BKM: http://www.altermater.eu/altermater/4-R ... bez-plieno
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: zápcha u dojčených detí

Neprečítaný príspevokod Ariana691 » 06 Nov 2013, 19:04

ahojte maminy, my sme si s kolikami tiež užili svoje. Nedávno som však čítala článok, že jednou z príčin, prečo majú detičky problémy s trávením môže byť aj intolerancia laktózy, pretože malé bábätká nemajú ešte úplne vyvinutú črevnú mikroflóru a niektorým sa ešte netvorí dostatok enzýmu, ktorý pomáha v tele tráviť laktózu z materského mlieka aj tekutých mliečnych náhrad. V lekárni dostať kúpiť enzým laktáza v kvapkách (kvapky sa volajú coliprev), tie pomáhajú na príznaky ako kŕče v brušku, plynatosť, nadúvanie,hnačky. Keď si spätne spomínam úplne mi to dáva zmysel a myslím, že aj môj malý mal problémy s nedostatkom laktázy. Śkoda, že som sa o tom dozvedela, keď už je po období koliky.
Ariana691
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 06 Nov 2013, 19:02


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 4 hostia

cron