Krv pri kojení

O dojčení malých bábätiek

Krv pri kojení

Neprečítaný príspevokod maruška1804 » 13 Feb 2012, 13:37

Prosím o radu. Po kojení som si našla krvavú bradavku a môj syn grckal krv. Fľašu odmieta (ak by som odsávala). Mám ho z tej bradavky prestať kojiť? Po zaschnutí sa mi na bradavke vytvorili chrastičky. Neviem čo ďalej. :cry:
maruška1804
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 13 Feb 2012, 13:29

Re: Krv pri kojení

Neprečítaný príspevokod Klemka » 13 Feb 2012, 14:29

Maruška, dojčiť môžeš naďalej aj z postihnutého prsníka bez obáv.
Dôležité však je začať urýchlene riešiť príčinu poškodenia tkaniva bradavky a liečiť ju. Na to je ale najlepšie sa osobne obrátiť na poradkyňu pri dojčení (zoznam nájdeš na www.mamila.sk), pretože okrem liečenie poškodeného tkaniva, ktoré Ti poradkyňa osobne odporučí, je dôležitou súčasťou liečby aj odstránenie príčiny poškodzovania bradavky a to zahŕňa úpravu polohy a prisatia a ďalšie techniky, ktoré sa najjednoduchšie dajú realizovať v osobnom kontakte s poradkyňou.
Kým sa skontaktuješ s poradkyňou, môžeš sa pokúsiť o úpravu techniky dojčenia podľa týchto inštrukcií a najmä o techniku stláčania prsníka pri dojčení z toho prsníka, na ktorom je bradavka postihnutá: http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=231 (- prečítaj si prosím z tej odpovede tieto riadky a otvor si odkazy, ktoré tam fungujú: V situácii, ktorú popisujete, je nevyhnutné, aby ste sa spojili s poradkyňou pri dojčení a riešili to s ňou osobne. Poradkyňa vyhodnotí dojčenie, tvorbu mlieka a bude vám vedieť poradiť, ako ďalej postupovať. Pri pozorovaní dojčenia by vás poradkyňa naučila rozoznať, kedy pije, kedy saje naprázdno a podľa toho aj vyhodnotiť, aký je dôvod plaču a hnevania sa pri dojčení. Pozrite si videá, ktoré toto ukazujú. Pozrite si tiež fotky správneho prisatia a pokúste sa ho napodobniť, pretože vďaka správnemu prisatiu dokáže bábätko vypiť viac mlieka. Na zlepšenie pitia používajte stláčanie prsníka.)
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Krv pri kojení

Neprečítaný príspevokod maruška1804 » 14 Feb 2012, 10:45

Ďakujem. Prsníku som dala pol dňa pauzu a teraz už kojíme aj z neho. Krv som zatiaľ nezbadala a drobec odgrgáva len čisté mliečko. Pravdepodobne to bude spôsobené pomalším tokom mlieka. Mala som ho vždy veľa a teraz nastal útlm. Zháňam teraz niečo na zvýšenie produkcie, malého viac prikladám a snažím sa po troške pravidelne odsávať. Tak snáď nám to už pôjde znova pekne. Ešte raz ďakujem :) :) :)
maruška1804
 
Príspevky: 2
Registrovaný: 13 Feb 2012, 13:29


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 8 hostia

cron