Dojčenie a rotavírusy

O dojčení malých bábätiek

Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod manof » 23 Jan 2012, 13:33

Ospravedlňujem sa, dámy, že sa Vám to ako chlap miešam do dojčenia, ale práve som preložil zaujímavý článok o dojčení kontra očkovanie proti rotavírusom, ktorý by Vás mohol zaujať, a myslím, že sa hodí práve do tejto rubriky:

Výskumníci amerického Úradu verejného zdravotníctva hovoria, že matky by mali prestať s dojčením, aby sa zvýšila "účinnosť" očkovania proti rotavírusom:
http://www.slobodavockovani.sk/news/vys ... tavirusom/
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod Klemka » 23 Jan 2012, 16:06

Pri dojčení na požiadanie bez používania umelých náhrad prsníka a využívajúc všetky funkcie dojčenia a pri správnom menežovaní dojčenia pri ochorení postihujúcom tráviaci trakt dieťaťa (https://sites.google.com/site/blogodojc ... -s-hnackou) je možné práve vďaka dojčeniu predísť dehydratácii, ktorá je v podstate hlavnou obavou pri rotavírusovej infekcii dojčaťa, pre ktorou sa odporúča očkovanie proti rotavírusom.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod Norika » 23 Jan 2012, 17:07

to je uz aky nonsens??
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 25 dní

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod luciole » 23 Jan 2012, 23:15

nemam slov, neockuje sa nahodou tajne do ludi aj neschopnost mysliet?
Obrázok užívateľa
luciole
 
Príspevky: 875
Registrovaný: 28 Jún 2011, 12:53
Bydlisko: Bratislava
Počet detí: 2
1. dieťa: Hanka
Rokov: 13 rokov, 1 mesiac, 10 dní
2. dieťa: Grétka
Rokov: 9 rokov, 8 mesiacov, 15 dní
Môj status: dojčenie je jedna z najúžasnejších vecí na materstve a na svete vôbec :)

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jan 2012, 00:20

luciole píše:nemam slov, neockuje sa nahodou tajne do ludi aj neschopnost mysliet?

Ja myslím, že to je sen všetkých mocných, a bol by v tom čert, keby
a) sa na tom už nepracovalo
b) to už nebolo nasadené v praxi
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jan 2012, 00:23

Klemka píše:Pri dojčení na požiadanie bez používania umelých náhrad prsníka a využívajúc všetky funkcie dojčenia a pri správnom menežovaní dojčenia pri ochorení postihujúcom tráviaci trakt dieťaťa (https://sites.google.com/site/blogodojc ... -s-hnackou) je možné práve vďaka dojčeniu predísť dehydratácii, ktorá je v podstate hlavnou obavou pri rotavírusovej infekcii dojčaťa, pre ktorou sa odporúča očkovanie proti rotavírusom.

Presne to si aj ja myslím. Ale celá tá štúdia je trefnou ukážkou toho, aké choré mozgy určujú zdravotnícku politiku v USA, a myslím, že u nás to oveľa lepšie nebude.

Ešteže tu máme poradkyne dojčenia, čo majú všetkých päť pohromade. :-)
(to myslím vážne, bez akejkoľvek irónie)
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 24 Jan 2012, 00:37

Zaujimave poznamky k tomu napisali:

Kathy Dettwyler (znama osobnost, pozn.)· Associate Professor of Anthropology at University of Delaware
Well, you don't seem to understand how breastfeeding works, or how vaccines work, or the fact that vaccines are better than breast milk for preventing child deaths from some diseases. The best solution is to do both -- breastfeed your child and get them vaccinated.

Hannah HarrisMelanie Fournier 1. that isn't the CDC, it's a research paper by NIH. 2. it's a call for further study not a recommendation 3. it's aimed ONLY at women in certain areas (not the US) who have extremely high titers to the viruses in the vaccine and 4. the idea would be not breastfeeding for a few hours before administering the oral vaccine. It's not talking about not breastfeeding at all.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: Dojčenie a rotavírusy

Neprečítaný príspevokod manof » 24 Jan 2012, 05:05

JankaMich píše:Zaujimave poznamky k tomu napisali:

Kathy Dettwyler (znama osobnost, pozn.)· Associate Professor of Anthropology at University of Delaware
Well, you don't seem to understand how breastfeeding works, or how vaccines work, or the fact that vaccines are better than breast milk for preventing child deaths from some diseases. The best solution is to do both -- breastfeed your child and get them vaccinated.

Hannah HarrisMelanie Fournier 1. that isn't the CDC, it's a research paper by NIH. 2. it's a call for further study not a recommendation 3. it's aimed ONLY at women in certain areas (not the US) who have extremely high titers to the viruses in the vaccine and 4. the idea would be not breastfeeding for a few hours before administering the oral vaccine. It's not talking about not breastfeeding at all.


Je mi ľúto, ale Kathy očividne nerozumie očkovaniu. Protilátky od matky prenesené cez MM skutočne neutralizujú rotavírusy (zároveň tiež vírusy osýpok, mumpsu, ovčích kiahní, ružienky...) ešte skôr, než by vôbec došlo k stimulácii imunity bábätka vakcinačnými vírusmi, takže očkovanie vyjde viac-či-menej navnivoč. RV vakcíny teda ozaj najlepšie fungujú u nedojčených detí, ktoré protilátky od matky nemajú. A to sa týka aj mnohého iného, proti čomu MM dojčené bábätká reálne chráni.

No a Hannah je v 1. bode hneď jasne na omyle. Stačí si pozrieť abstrakt štúdie:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20442687
a nájdeme, kto ju vypracoval:
National Centers for Immunization and Respiratory Disease, Centers for Disease Control and Prevention, Atlanta, GA, USA

O NIH nikde ani slovo.

Bod 3 je nezmysel. Nie je podstatné kde človek žije, ale či matka prenáša na bábätko skrz MM protilátky, alebo nie. Rozdiel, pravda, môže byť v miere expozície matky RV. V menej hygienických krajinách to je vyššia miera, a teda aj viac protilátok u matky. Avšak hygiena nie je vlastnosťou krajiny, ale skôr rodiny resp. okolia. V rámci napr. Ghany môže byť hygienická úroveň v hlavnom meste niekde úplne inde než na zaostalom agrárnom vidieku. Obdobne v USA.

Bod 2 síce je do istej miery pravda, ale na choromyseľnosti tejto myšlienky to v zásade nič nemení.

Bod 4 je do istej miery zohľadnený v článku ("withold" je skôr pozastaviť než úplne prestať dojčiť), ale čo asi tak dáš dieťaťu jesť, počas toho pozastavenia? Necháš ho hladovať? Alebo mu dáš UM z fľaše, so všetkými negatívami, čo to obnáša? Tak-či-onak, je to vážne narušenie dojčenia, i keď je možné, že to v článku trochu nafúkli. Ale nosná myšlienka článku je aj tak vo svojej podstate pravdivá.
Obrázok užívateľa
manof
 
Príspevky: 1220
Registrovaný: 18 Okt 2011, 22:25
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 3
1. dieťa: nindžago - 11 r.
2. dieťa: slniečko - 6 r.
3. dieťa: mamomila - 4 r.
Môj status: Slobodne o očkovaní, za slobodnú voľbu v očkovaní!


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron