sanie prstov

O dojčení malých bábätiek

sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 17 Jan 2012, 11:12

ahojte mamky
trošku sa pripomeniem :D
mám 5 mesačnú dcérku, v novembri sa mi úspešne podarilo vyhodiť cumle, fľaše, s pomocou costi naštartovať tvorbu mliečka a od vtedy úspešne dojčím, dokonca od Nového roku už costi vôbec neužívam..
pred Silvestrom malej vyrástli prvé zuby a teraz sa znovu niečo chystá..
môj problém - malá začala uprednostňovať prstíky pred prsníkmi.. Nadojčím ju, ona začne zaspávať, prebudí ju bolesť, odtrhne sa, začne cucať palček, najradšej z oboch rúk naraz, vytiahnem jej rúčky, priložím k prsníku, začne zaspávať, prebudí sa, prsty do úst, priložím ju... dokola dokola aj 10 krát. Potom malá stratí nervy, otočí sa mi chrbtom a už s ňou nepohnem. Niekedy, ak vystihnem správny moment, vyberiem jej rúčky a ona zaspí na prsníku, ale niekedy ju iba zobudím a začne to odznova.
Myslím si, že jej idú očné zúbky, má tam také bublinky a tie sa nedotýkajú bradavky, keď pije, preto si dáva prsty do úst - si myslím. Pri spodných jednotkách totiž dva dni a dve noci dudlala bradavky, takmer vôbec som ju neskladala, lebo viem, že dojčenie tlmí bolesť, tak som sa tým vôbec nestresovala, hrýzla všeličo možné, no prsty si nesala.
Teraz už asi 3 dni zaspáva na tých prstoch.. viem, že je tu nebezpečenstvo tak isto ako pri cumli a rada by som sa tomu vyhla, len neviem ako? máte skúsenosti? môže to byť rastom zubov, alebo je to jednoducho závisláčka - či už na cumľoch, alebo prstoch? bojovať s ňou, či nechať tak a dúfať, že to dojčenie neohrozí?
ak ste tu už na túto tému diskutovali, a už nemáte chuť, dajte mi prosím vás link, prečítam si rada ako ste takúto alebo podobnú situáciu riešili.
ďakujem
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 17 Jan 2012, 13:31

Esme, obávam sa, že nič viac, než to, čo už robíš, nevymyslíme. Jednoducho je fajn nenechať dieťa sa naučiť na to, že prsty uspokojujú, sledovať to, aby to nenabehlo smerom, v ktorom si dieťa rieši potreby cmúľaním prstov na úkor prsníkov, jemne, šetrne sa pokúsiť odpútať pozornosť alebo nahradiť prsty prsníkom, ak nejde, tak nejde, skúšať ďalej...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 17 Jan 2012, 14:16

ano len skusat a verit,ze to raz prestane...my sme sa cumla zbavili,ked mal az sest mesiacov....palce si cmulal este asi do 9 mesiacov, a potom ani neviem kedy a ako to prestalo....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 19 Jan 2012, 19:57

ďakujem vám dievčatá za podporu.. nuž, dúfam, že to nejako samé vyšumí, keď sa jej tieto nové zúbky prerežú.. joj, dúfam, že to bude zúbkami, a prestane sama, lebo od cumlíka sa rýchlo odučila (teda nemala inú možnosť), ale prsty jej nikde neschovám..
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 19 Jan 2012, 20:08

esme píše:ďakujem vám dievčatá za podporu.. nuž, dúfam, že to nejako samé vyšumí, keď sa jej tieto nové zúbky prerežú.. joj, dúfam, že to bude zúbkami, a prestane sama, lebo od cumlíka sa rýchlo odučila (teda nemala inú možnosť), ale prsty jej nikde neschovám..

schovat neschovas,ale ked uvidis,ze ma nutkanie si ich dat, ponukni jej prsnik :)
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 21 Jan 2012, 12:21

Norika :D

jasné, že to robím.. ale ona má vlastnú hlavu, chvíľu pocucká a otočí sa chrbtom a šup prsty do pusy, potvora.. zopár kôl sa takto doťahujeme a buď zaspí, alebo sa otočí a už jej tú rúčku z pusy nevytiahnem - zatne sa a gúľa na mňa očami - že: Neopováž sa! :D :D
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 21 Jan 2012, 14:35

Nechcem byt zla, ale možno musíš byt naozaj vytrvala, aby vám to neohrozilo dojcenie. Deti vedia byt potvorky, a zlozvykov sa vedia držať za každú cenu. My bojujeme s "ladenim radia", to je, že sa počas dojcenia hra s bradavkou voľného prsníka.... Furt furt furt... A ako viem zo skúsenosti kamaratok, robi to veľa deti, a aj do 4 rokov, ak sú tak dlho dojcene... Proste, ak má babo zlozvyk, ktorý nie je u dojcenia prirodzený, a navyše môže ohroziť úspešnosť dojcenia, treba ho odstrániť čo najskôr ešte na začiatku, kým si dieťa nezvykne že to je niečo normálne, čo k dojceniu patrí.

A mám otázku, je normálne ak náš drobec dáva prsty do úst? Napr ked kuka telku. Nezdá sa mi, žeby ho hnevali zubky, skôr mám pocit, že sa nudi a potrebuje niečo omielať... Presne ako dospeli, ktorí jedia pred telkou a pod
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Jan 2012, 15:39

Norika, ale esme v rámci možností, ktoré má, tak ako to popisuje, robí skutočne maximum, ťažko robiť ešte niečo navyše... jednoducho treba nenásilne, nenápadne podsúvať prsník v čase, kedy ide po prstoch a zvlášť, ak sa javí, že to prestáva byť v zmysle - skúmam, čo tie prstíky vlastne sú a čo sa s nimi dá robiť (pretože to robia všetky zdravé deti) - a že sa to posúva do toho, že prsty nahrádzajú prsník v niektorých jeho funkciách. Aj keby sa stalo, že prsty nahradia niektoré funkcie dojčenia, mamička, ktorá vie veľa o dojčení, je schopná pracovať na dojčení a udržať dojčenie dlhodobo, len medzičasom môže mať ťažšiu situáciu a rôzne problémy, ktoré nepatria do bezproblémového dojčenia.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 21 Jan 2012, 16:39

Norika, vôbec to neberiem tak, že by si bola zlá :D viem, že takto cez internet sa radí ťažko, nevidíš čo sa deje, nemôžeš to objektívne posúdiť, tak len upozorníš na to, čo je podľa teba podstatné.. viem, že som písala dosť takým zľahčujúcim spôsobom, ale verte mi, ja už mám zlú skúsenosť s cumľom a viem, že to s dojčením začínalo ísť dole kopcom, že som vlastnou hlúposťou takmer prišla o tú výsadu dojčiť dieťatko a nechcem to ohroziť znova. a vyčítam si, že som vlastnou hlúposťou prišla o túto možnosť s prvou dcérkou.
Klemka, malá je už za obdobím skúmania ručičiek, už pre ňu nie sú rúčky hračkou, ona ani hračky nesaje ale obhrýza ich.. teraz ide vyslovenie o nezdravé satie, a nesaje prsty, preto že by bola hladná.. mám už odpozorované, kedy treba dojčiť kvôli hladu. pravdaže, akonáhle vidím, že začína nervóznieť, alebo je už čas na spánok, ponúkam prsník a ak ešte nechce, odpútavam jej pozornosť. už sa to tak kryštalizuje, kedy sú prsty prednejšie ..cez deň je v pohode, zaspí na prsníku alebo vonku v kočíku. v noci sa nadojčí, chvíľku pocucká, odpojí sa a spí ďalej, žiadne prsty. práve preto, že teraz je v noci nepokojná a dojčí sa pomaly každé dve hodiny si myslím, že sa jej chystajú prerezať ďalšie zuby.
no večer, keď je asi každé dieťa nepokojné, vtedy sa akoby nevie uložiť ku spánku, to sú hodinové záležitosti, pre vysvetlenie dojčím poležiačky..napapá sa, chvíľku sa ešte pomazná, zdá sa, že zaspáva, ale môže byť úplný kľud doma, ticho, tlmené svetlo a predsa ju niečo vyruší a je koniec. otočí sa, plače, prsty v puse.. najprv ju otočím k sebe, a zas sa na chvíľu prisaje, otočí sa, pár krát sa to opakuje. potom začína byť zlostná a už sa vzpiera pri otáčaní, tak sa presuniem ku nej ja na druhú stranu, no už je to bezvýsledné. a mám dve možnosti, buď ju nechám zaspať s prstami v ústach a po chvíli ich vymením za prsník, alebo ju nechám dve hodiny revať a nakoniec zaspí od vyčerpania. takže psychiatria v každom prípade.
ona je veľmi zlaté a nenáročné dieťa, žiadny vymýšľajko, preto skúmam, čo jej asi tak môže byť, že začala robiť niečo takéto netypické. spomínam si, že keď jej išli prvé zuby, vtedy pri dojčení sa snažila prepašovať prštek do úst. vytiahla som jej ho a papala ďalej.

no a čo sa týka tvojho malého, Norika...naša staršia, keď je zaujatá si natáča vlasy na prsty..a keď sa jej to nedarí, lebo je veľmi strapatá, znervóznie ako závislák, keď si nemôže zapáliť cigaretu.. takže asi každé bábo má nejaké rituáliky pri ktorých sa ukľudňuje a relaxuje (teraz tým nemyslím moju malú, lebo tá teda pri tých prstoch nerelaxuje ale je celá zúrivá, keď ich má v ústach)
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Klemka » 21 Jan 2012, 16:54

esme píše: ja už mám zlú skúsenosť s cumľom a viem, že to s dojčením začínalo ísť dole kopcom, že som vlastnou hlúposťou takmer prišla o tú výsadu dojčiť dieťatko a nechcem to ohroziť znova. a vyčítam si, že som vlastnou hlúposťou prišla o túto možnosť s prvou dcérkou.

Esme, základnou dôležitou vlastnosťou, vďaka ktorej sa človek ako živočíšny druh dožil dneška je, že sa učí napodobňovaním a snaží sa robiť to, čo ostatní ľudia okolo neho. Aj preto mnohé mamičky používajú cumlík - jednoducho ho vidia ako súčasť normálnej starostlivosti o dieťa, veď to učíme už dievčatká bábikami s cumlíkmi a fľašami. Pochybujem, že by niektorá matka svojmu dieťaťu začala dávať cumlík s cieleným zámerom ohroziť dojčenie. Jednoducho žijeme v takej spoločnosti. Vina matky je v tomto prípade skutočne minimálna. Nedojčí matka, dojčí celá spoločnosť.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 22 Jan 2012, 00:02

Esma, ja by som sa na to zaspanie pozrela z takeho praktickeho hladiska: ak som spravne pochopila, niekedy trva malej dost dlho, kym zaspi, to vtedy pri nej dlho lezis a potom si mala niekedy zacne davat prsteky do ust.
SKusala si niekedy ked nezaspi hned na prvy pokus ju jednoducho zobrat a skusit to az za nejaky cas? Uplne optimalne je tento cas stravit v nosici. Malinka moze mat aj ine podnety ako prstek a prijemnym kontaktom na tvojom tele dokonca mozno zaspi .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 22 Jan 2012, 00:07

ahoj NOrika,
môžem sa ťa spýtať, v čom je zlé pre dojčenie, ked sa dieťa hrá s druhou bradavkou pri kojení? veru moja malá si na to zvykla , no netušila som, že to môže byť problém. dá sa o tom niekde niečo prečítať bližšie?
vdaka
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Jan 2012, 00:15

nie to nie je zle, ja som myslela to sanie prstekov.....moj to robi od osmich mesiacov....myslela,som ze stym prestane, ale ked som sa dozvedela, ze to robia aj 4rocne deti, tak som si povedala ze dost....mne to obcas nevadi,ale obcas ked zarije nechty,tak to boli...a viem,ze je to zlozvyk,ktory ku dojceniu nepatr, napr ze africke deticcky to nerobia, tak neviem,preco to nase robia...ale videla som to robit aj opicu :D..tak uz neviem, ale ako pre samotne dojcenie to nie je ze, prepac,ak som sa zle vyjadrila...zalezi len na samotnej mamicke,kolko detom dovoli.....a ja to mohjo oducit neviem, snazim sa zakryvat, obcas zaspi aj bez toho,ale ked vidim,ze je nervozny, a chcem ho uspat netrapit,tak mu to zas ja dovolim.....
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod lenkaa » 22 Jan 2012, 12:37

Aj u nas sme ladili radio, ale v poslednej dobe sa mi to podarilo eliminovať na držanie celého prsniku. Popripade, ze chce ladit, tak mu vyberam prsnik z úst a dávam mu do úst prsnik, kt. chcel ladit ::) kedze sa :dojcenie: na spánok po leziacky a väčšinou začínam spodným prsom, tak potom, ked dam horné prso vlastne nema co ladit, lebo sa nahnem tak, ze druhe prso je schovane a teda ho nema k dispozícii. Dufam, ze to bude fungovať, takto aj naďalej.
lenkaa
 
Príspevky: 340
Registrovaný: 11 Aug 2011, 11:59
Počet detí: 1
1. dieťa: syncek prvorodený
Rokov: 13 rokov, 2 mesiace, 24 dní

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Jan 2012, 13:13

lenkaa píše:Aj u nas sme ladili radio, ale v poslednej dobe sa mi to podarilo eliminovať na držanie celého prsniku. Popripade, ze chce ladit, tak mu vyberam prsnik z úst a dávam mu do úst prsnik, kt. chcel ladit ::) kedze sa :dojcenie: na spánok po leziacky a väčšinou začínam spodným prsom, tak potom, ked dam horné prso vlastne nema co ladit, lebo sa nahnem tak, ze druhe prso je schovane a teda ho nema k dispozícii. Dufam, ze to bude fungovať, takto aj naďalej.

haha, to sa aj mne podarilo ho takto oklamat, lebo ja dojcim takto len vynimocne, musime sa obaja pretacat na druhu stranu, tak ked som skusila takto, tak ostal zmäteny,ze kde mam druhu cicu ? :-D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Mirkaska » 22 Jan 2012, 15:46

tak som rada, zle som to pochopila. u nás tiež ladíme, naťahujeme, najhoršie sú trošku väčšie nechtíky... musím často strihať. aj ja sa snažím to eliminovať. sme tam schovám, šúcham ručičku, dávam si ju holé brucho...
Mirkaska
 
Príspevky: 258
Registrovaný: 20 Apr 2011, 11:30
Bydlisko: Brezno
Počet detí: 0
1. dieťa: Ema Mária
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 21 dní
2. dieťa: Filip
Rokov: 10 rokov, 1 mesiac, 23 dní

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 22 Jan 2012, 17:18

Myslím, že k tomu by sa hodila samostatná téma :D
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 23 Jan 2012, 11:29

Janka,
JankaMich píše:SKusala si niekedy ked nezaspi hned na prvy pokus ju jednoducho zobrat a skusit to az za nejaky cas?


keď nechce spať, tak to neriešim, hráme sa, ja sa v tomto na hodiny nepozerám, že 20,05 hod- už si mala dávno spať.. keď nechce tak ideme k staršej dcére, tá ju už unaví :D
toto sa deje, keď je unavená, zaspáva a akoby jej ten prsník v puse nestačil, alebo ako to mám povedať.. gúľa sa, váľa sa, raz na prsník, raz prsty, nervozna je. no neviem.. skúsim to odsledovať, ale v podstate ani neviem, čo mám sledovať.. deje sa to týždeň, iba večer, nezáleží na tom, či sme samé doma, alebo celá rodina, či má dosť stimulov pred spaním, alebo kľud..

no nič. zobudila sa, tak frčím, ale stále ďakujem za nápady, a nové pohľady na vec :D
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 23 Jan 2012, 23:23

A ten nosic mas? Je to ine, ako ked je dietatko len na rukach - jednoducho v nosici sa dokaze viac upokojit a hlavne mamicka nemusi cakat, ci sa jej na tom prsniku podari zaspat.
Ja som v minulosti pri starsich detoch tiez volakedy cakala kym zaspia, a tiez boli obdobia, ze to raz bolo rychlo a niekedy to jednoducho neslo. Dnes vacsinou nemam tolko casu cakat, tak vstanem a skusame za hodinku. Uz je velka, takze uz nenosim - ide sa hrat ku muzovi, ale ked bola mensia isla do nosica a ja som sa mohla venovat starsim detom, pricom bud zaspala alebo sa dostatocne unavila na rychle zaspatie v posteli.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 30 Jan 2012, 20:16

janka,
nosič - šatku som využívala asi do 4,5 mesiaca, z toho dokázala v nej zaspať iba do 3 mesiacov a neskôr už z nej iba pozorovala. nevedela a doteraz nevie zaspať, ak má okolo seba veľa vzruchov (iba von v koči). asi to súvisí s tým, že som jej vzala cumeľ. dojčiť v šatke som sa nenaučila, čo je škoda, ale už je na to neskoro, od šatky si už odvykla - bolo to v čase, keď sa naučila pretáčať a teraz už lozí a svoju slobodu pohybu si pekne tvrdo obhajuje :D . ako som už písala, neuspávam ju za každú cenu, ak sa jej nechce spať, tak sa ideme hrať do inej izby.

no ako sa zdá, tie také "sacie" večery sa mi už trochu rysujú - už sa nestáva, že sa mi otočí chrbtom a zaspí s prstami v puse, už je to také, že si síce saje prsty ale nechá si ich vytiahnuť a prisaje sa na prsník. zopár kôl takto pošpásujeme ale nakoniec zaspí na prsníku. dni sú v pohode, akonáhle ide s rúčkou k puse, hneď si líhame do postele a papá a pri tom zaspí, nejaké hry nie sú na programe. no a vonku ju to ani nenapadne. zababuším ju a spí - o čo chladnejšie o to rýchlejšie. :D
takže dúfam, že to bude prechodné a bude sa to zlepšovať .
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod Norika » 30 Jan 2012, 21:15

esme, ja som maleho prvy krat nadojcila v nosici ked mal asi 10m :p ...treba len skusat
Obrázok užívateľa
Norika
 
Príspevky: 1601
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:52
Bydlisko: Kežmarok
Počet detí: 1
1. dieťa: Janíčko
Rokov: 13 rokov, 6 mesiacov, 3 dni

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 30 Jan 2012, 23:01

5 mesiacov je este vek, ked naozaj sa da vselico jednoducho dohnat. Take odstranenie cumla bol velky uspech a zrejme narocnejsie ako ucenie vymozenosti nosenia. Myslim, ze aj vdaka tomu, ze ste bez cumla, sa ti dari riesit to sanie prstov - jednoducho dokazes lepsie odhadnut jej potreby :goodjob: .
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod esme » 31 Jan 2012, 15:45

Norika, no si zlatá, možno by som ešte skúsila experimentovať. malá sa začína trochu inak správať k tým prsiam - už trochu ako labužník :D minule sme si ležkali, ja na chrbte, ona priliezla, pricucla sa, zadívala sa mi do očí, pokyvkala sa na kolienkach - no prišlo mi to, akoby si odskočila na nejaké arašidy alebo čo a zas si liezla po svojom. zlaté to bolo.. takže možno sa ešte kadečo povyvíja v tomto našom vzťahu :D
Janka, máš pravdu, to že som ju cumľa zbavila, bolo to najlepšie čo sa mohlo stať. žiadne strachy s produkciou, a to som sa veru poriadne bála, keď bolo dieťa hladné, preglglo 48 krát (počítala som to!) a dosť, nebolo mlieka. to boli hrozné dni. ešteže pani Glavová býva blízko a mala na mňa čas pri všetkých jej aktivitách. ešte v ten deň leteli cumle a asi do dvoch dní sa obnovila produkcia mlieka, teraz to už vôbec nemusím riešiť. keď treba vytrieť noštek mliečkom ako prevenciu pri prvých soplíkoch, tak mám čím, keď treba rozriediť mrkvu - mám čím!! nehovoriac o tých úžasných chvíľkach, a to napíšem bez hanby, ktoré patria len nám dvom.. a máš pravdu, tým že je tento najdôležitejší kontakt obnovený, sme na seba citlivejšie, napojenejšie. a som ohromne sebavedomá, že nech sa stane čokoľvek budem si vedieť poradiť.
naozaj dojčenie nie je len kŕmenie :D
esme
 
Príspevky: 15
Registrovaný: 30 Nov 2011, 11:42

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 01 Feb 2012, 00:34

:dojcenie: :goodjob:
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 4 mesiace, 19 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 4 mesiace, 12 dní
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 13 dní
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: sanie prstov

Neprečítaný príspevokod wieruss » 25 Mar 2012, 22:28

Prosim o radu, maly si zacal v poslednej dobe strasne cucat prsteky, cele rucicky si pcha do pusinky, myslim, ze by to mohlo byt zubkami, lebo uz ma na mieste spodnych jednotiek take ryhy a biele... ale ako tu citam, ze mozno chce cici to ma nenapadlo... lenze on to robi tak casto, ze to by som mu davala cici stale... kojim na poziadanie, vzdy ked vidim ze ked ho priviniem sa otaca za cickou tak mu dam, tak nemyslim ze by mu chybalo papat.... ci ? vsade je pisane ze pchanie si ruciciek do pusinky je normalne , tak som teraz trosku v pomykove. dakujem predom za radu :)
wieruss
 
Príspevky: 7
Registrovaný: 31 Máj 2011, 21:31
Počet detí: 1
1. dieťa: Marecek
Rokov: 12 rokov, 3 mesiace, 25 dní

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 14 hostia

cron