senovka grécka

O dojčení malých bábätiek

senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 05 Jan 2012, 11:48

Dobrý deň, vedeli by ste mi poradiť, kde by sa dala zohnať senovka grécka v kapsuliach? A ešte by som sa chcela informovať na benedikt lekársky. Mám si zháňať čaj z koreňa alebo vňate? ďakujem veľmi pekne.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod ala277 » 05 Jan 2012, 13:08

Ahoj Martina, pokud Ti nevadi objednavat z Ameriky, tak na www.iherb.com . Je tam i Fenugreek(senovka) i benedikt, to je blessed thistle. Muzes si vybrat ze spoustu druhu i cen, postovne bez pojisteni je asi 4 eu a urcite Te to vyjde o dost levneji nez u Vas. cca 180 kapsuli stalůo asi 8 dolaru,coz je zhruba 6 eu. Objednavam odtud vsechno a vetsina veci co jsem se pak na ne divala u nas v Cechach stoji u nas vic jak dvakrat tolik. Tak myslim , ze u vas na Slovensku to bude podobne
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod ala277 » 05 Jan 2012, 13:17

Tak ted jsem se na to mrkla, ty co mam ja, stoji presne 6,49 eu za 180 kapsli. Ale je jich tam spousta dalsich. od jinych vyrobcu, pokud bys chtela tak i caje, tinktury, pripadne seminka
ala277
 
Príspevky: 46
Registrovaný: 26 Nov 2011, 04:23

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 05 Jan 2012, 13:23

Ďakujem veľmi pekne, idem sa hneď pozrieť. A všetko dobré do nového roka :-)
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Ludka » 05 Jan 2012, 15:37

ak nejake potrebujes, mam doma....ozvi sa mi na spravu
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 05 Jan 2012, 17:45

Taktiez sa da zakupit z cajovne U dobrej vily v Ziline, tel. 0905-294346, cca 10e+postovne za 90kapsuli bud senovky alebo benediktu.

Neviem preco tieto bylinky potrebujes, ale mala by si s nimi zaobchadzat ako s liekmi - t.j. najprv je vhodna konzultacia s poradkynou, ktora najprv zhodnoti celkovy stav a potom podla potreby ich odporuci. Je totiz mozne, ze ich vobec nepotrebujes, ale je tiez mozne, ze by si potrebovala Domperidon alebo este dalsiu pomoc. Vacsinou mamilacke poradkyne maju tieto bylinky pri sebe, takze odpada i postovne.

Takze moje odporucanie je najprv kontaktovat najblizsiu poradkynu zo zoznamu (www.mamila.sk).
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 09 Jan 2012, 11:18

ďakujem veľmi pekne, snažím sa vyriešiť akútnu situáciu. K laktačnej sa tak skoro nedostanem, pretože nás tu trošku zasypalo snehom. Skúsim opísať moju situáciu. Mám 5 mesačné dievčatko. Keďže mi spí celú noc začnem náš režim od rána. Zobudíme sa cca o 8,30-9,00h, to mám mliečka dosť. Napapáme sa. Snažím sa ju čo najčastejšie prikladať...aj každú hodinku...ale ona nechce, poprípade si iba trocha "sosne"a zase sa napapá asi až za 3 hodky a takto to pokračuje až do večera, ale večer už nemám mliečko a je z toho dosť nervózna, že jej slabo tečie, poprípade nič. nenávidí prekladanie z prsníka na prsník, vždy mi papá iba z jedného. Akonáhle ju chcem preložiť, už je nervózna, spustí krik a neprisaje sa. zaspáva cca 22,00h ale poslednú dobu máme s tým veľké problémy a zaspáva okolo 01,00h, pritom má stále pravidelný režim...kúpanie cca o 19,00h. (ale to bude asi vekom a vývojom). Zobudí sa nad ránom cca okolo 05,00-06,00h to sa poriadne napapá..úplne bez problémov a v kľude (nevymýšľa ako cez deň)a znova zaspí až do tej 09,00h.
Zatiaľ večer ešte neprikrmujem, pretože by som rada plne dojčila až do 6 mesiaca, kedy začneme s príkrmami. Ináč je veselá a dobre prosperuje, len večer jej už nemám čo dať papať a možno aj z toho nám plynú tie zaspávacie problémy.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 09 Jan 2012, 11:19

ešte som zabudla...čaje pre kojace matky jej nerobia dobre, má z toho vetríky a bolesti bruška.
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 09 Jan 2012, 16:06

Martina, je veľmi ťažké toto posúdiť po internete, ale z toho, čo píšeš, je možné, že ide aj o zníženie tvorby mlieka. Okrem systémových úprav týkajúcich sa dojčenia - techniky, odstránenia toho, čo viedlo k zníženiu tvorby mlieka atď. - ktoré môžeš naozaj urobiť najjednoduchšie v osobnom kontakte s poradkyňou, ktorú by si si mala pozvať hneď ako to počasie dovolí, môžeš teraz urobiť tieto kroky:
- namiesto zháňania senovky a benediktu si môžeš hneď kúpiť v najbližšej lekárni domperidón - pod názvom Motilium a môžeš začať užívať 3x denne 30 mg (v jednej tabletke býva 10 mg, ešte si to skontroluj, ak áno, tak potom užívaj samozrejme 3 tabletky 3x denne)
- ako sa len dá podporiť fyzický kontakt s dcérkou, ideálne koža na kožu - spoločné spanie, nosenie cez deň, môžete sa spolu váľať v posteli, ponúkať jej prsník v polospánku, okúpať sa spolu atď.
- ak by si mala pocit, že mlieka je aj tak málo a potrebuješ riešiť hydratáciu či kalorický príjem dcérky, v tomto veku už netreba uvažovať nad umelým mliekom, príkrmy sú bezpečnejšia možnosť
- a zohnať si poradkyňu, aby si neužívala zbytočne drahé lieky, ktoré možno nie sú až také potrebné, ako iné úpravy...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 10 Jan 2012, 00:26

OKrem tychto rad by som sa rada popytala viac na tu noc. Kde mala spi? Pri tebe v posteli alebo vedla na postielke? Jedna z moznosti preco tak dobre spi je to, ze nespi vedla teba. A teraz preco sa pytam - ja by som ako prve odporucanie navrhla spolocne spanie v posteli s cielom dojcenia v noci. Ak uz v noci spite spolu, tak sa pokusit pridat aspon jedno nocne dojcenie (dat si budik). V noci je totiz vynikajuca tvorba mlieka a vo vasom pripade je to najjednoduchsi sposob zvysenia tvorby mliecka.
AKo vyzeraju vase prirastky? Mohla by si poslat ich vyvoj? Takto by sme ziskali objektivne posudenie rastu.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 11 Jan 2012, 10:19

Dobrý deň a ´dakujem za záujem. V noci spí Barborka vo svojej postieľke, pretože ke´d aj spí s nami v posteli, buď tiež spí tak tvrdo ako vo svojej postieľke, ktorú mám hne´d vedľa seba, nieje tam ešte ani zábrana, čiže úplne voľný prístup k nej...akoby sme spali vedľa seba...alebo sa budí každú chvíľku na nespokojnosť, pričom papať nechce a keď jej ponúknem prsník spustí taký istý krik ako cez deň, keď nechce papať. Upokojí sa až preložením do svojej postieľky.
Pri narodení vážila 3120g a merala 49cm. Na včerajšej poradni...má presne 5 mesiacov...vážila 7100g a merala 64cm. Absolvovali sme aj prvé očkovanie, z ktorého sa jej vyskytla zvýšená teplota, tak túto noc sa zobudila 5x, ale to iba na to aby sa napila...nebolo to intenzívne papanie, ako keď sa budila nad ránom po iné noci.
Vysvetlím, prečo potrebujem svoj problém riešiť takto...sme zasypaní snehom, a podľa všetkého sa nikam nedostanem min. mesiac :-(, čiže sa nedostanem ani k laktačnej poradkyni. Senovku som sa rozhodla vyskúšať preto, lebo sa mi vzdá, že radšej najprv skúsiť prírodné produkty, ako hneď lieky. Ale určite si dám poradiť skúsenejšími maminkami...preto som aj sem napísala a som vďačná za každý podnet a radu, ktorú tu od Vás dostanem. Ešte raz...ďakujem veľmi pekne za ochotu pomôcť mi :-)
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Jan 2012, 10:46

Martina, aj senovka a benedikt ale účinkujú na podobnom princípe ako domperidón. V situácii, ktorú popisuješ, teda že nie je možné vidieť dojčenie osobne, by som skutočne odporúčala urobiť čo najrýchlejšie aspoň základné opatrenia a predpokladám, že ak sa k Vám nedostane poradkyňa pri dojčení, bude problém aj objednať si k Vám senovku a benedikt, navyše, za ten čas stále čakáš, domperidón zoženieš v každej lekárni pod názvom Motilium hneď...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 11 Jan 2012, 11:11

ďakujem, asi vyšlem manžela, keď pôjde z práce, iba dúfam, že to nepopletie :-). S poštou je to predsalen ľahšie, tú má po ceste do práce a iba vyzdvihne balíček. A motílium je silnejšie ako senovka alebo benedikt?
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Jan 2012, 13:04

Martinka, lieky a doplnky výživy sa nedajú rozlíšiť na "silné" a "slabé". Potrebuješ niečo riešiť, čo ak sa riešiť nebude, môže skončiť predčasným odstavením a rizikami, ktoré to so sebou prináša, mimochodom, aj umelé mlieko je liek s vedľajšími účinkami. Senovka a benedikt by mohli byť riešením, domperidón je momentálne pre Teba jednoduchšie zohnateľný, bola by škoda ho nevyužiť. Už len za ten čas, ktorý to tu riešime, ubehlo veľa dní, počas ktorých sa nič nezmenilo...
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 12 Jan 2012, 00:17

Hmotnost mate peknu. Zakladna norma je zdvojnasobenie hmotnosti v 6tich mesiacoch. Momentalna hmotnost vsak nepovie, ci nedoslo k poklesu prirastkov oproti vasmu percentilu. Mas prosim aj nejake udaje z inych mesiacov? Tak sa da vyhodnit celkovy rast a to, ako ste na tom teraz z hladiska tabuliek.

Ten Domperidon (Motilium, Costi) mas teraz ozaj take najrychlejsie riesenie, pokial nemas inu pomoc. Ak mas zaujem, mozes mi zavolat (0905 - 923908), pomocou telefonu sa da toho vyriesit viac a hlavne rychlejsie ako na forume, taktiez mnohe detaily sa niekedy cez internet zistuju tazko.
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 12 Jan 2012, 12:03

ďakujem veľmi pekne dievčatá, som rada, že ste ma takto nasmerovali, dnes idem poprosiť manžela aby mi to motílium kúpil a budem dúfať v "zázrak". o UM vôbec neuvažujem, aj lekár je spokojný s prírastkami. Predposlednú poradňu som mala 22.11.2011 a tam vážila 6600g. Čiže za mesiac a pol mala prírastok na váhe cca 500g, čo sa mi síce nevzdá veľa, ale je aj pravdou že narástla o 5 cm, takže tam sa to mohlo stratiť. Čo majú v poradni percentilový graf, tak sme vraj s váhou aj trošku nad normu, vraj priemer pre dievčatá v 5 mesiaci je váha 6,700g pri pôrodnej hmotnosti 3200g. Čiže čo sa týka prírastkov sme v pohode, ale aby sme tam aj ostali musím zvýšiť tvorbu mliečka.
Janka určite by som ti rada zavolala, iba mi, prosím napíš, v ktorú dobu ti to vyhovuje najlepšie, aby som zbytočne nerušila Váš program :-).
Ešte raz....VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod JankaMich » 13 Jan 2012, 01:43

V SS ti posielam graf, aspon z tych troch co si poslala. Hmotnosti su sice dobre, ale pred 6timi mesiacmi ste sa nachadzali na vyssom percentile ako dnes. Nemam viac dat, tak neviem povedat, ci na vyssom percetile (cca 70) ste boli aj dlhsie predtym, ale kazdopadne ste poklesli na nejaky cca 60ty). Ked pozeras na graf, tak nekopiruje to pekne linku, ale urobilo to taky skok. Dnes ste podla grafu mali mat cca o 20-30dkg viac, takze toho mlieka je tam naozaj realne menej, nez mala pozadovala, resp. nez na co bola zvyknuta., co mohlo byt napr. sposobene i nadmernou tvorbou mliecka pocas prvych troch mesiacov. Preto je treba si prejst, co za tym vsetko moze byt.
Zavolat mozes hocikedy, okrem cca 16.30-19.00, som zatial na MD. :)
JankaMich
 
Príspevky: 1614
Registrovaný: 14 Apr 2011, 00:42
Bydlisko: Drahovce (Piešťany)
Počet detí: 3
1. dieťa: Olinka
Rokov: 22 rokov, 5 mesiacov, 10 dní
2. dieťa: Jajka
Rokov: 18 rokov, 5 mesiacov, 3 dni
3. dieťa: Katuska
Rokov: 15 rokov, 1 mesiac, 4 dni
Môj status: ako poradkyňa pri dojčení rada pomáham využívať materský inštinkt

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Martina » 16 Jan 2012, 11:32

Stal sa malý zázrak...maminka mi zohnala senovku. Je možné, že by mi hneď zabrala? Čo som čítala od iných mamičiek, tak im trvalo aj týždeň,než zbadali zmenu, no ja som ju začala jesť v piatok večer a už v sobotu som mala dosť mliečka na celý deň...teda jedla som ju v sobotu aj ráno, na obed... mám pocit, že už aj po nej pekne "smrdkám"...aj malinká mi začala papať častejšie ako cez deň, tak aj v noci. Teraz mi to pripadá, že som bola na to moc upiatá a pomohlo by mi aj placebo :-).
Janka, kvôli tomu grafu ti určite zavolám pretože sa mi nezobrazil ako príloha. Chcela som ti to napísať aj do mailu, ale stále mi to svieti ako pošta na odoslanie a nemám to v odoslanej pošte.Veľmi pekne ďakujem za ochotu mi pomôcť :-)
Martina
 
Príspevky: 21
Registrovaný: 06 Sep 2011, 08:58
Bydlisko: Žilina
Počet detí: 2
1. dieťa: Bianka
Rokov: 20 rokov, 7 mesiacov, 6 dní
2. dieťa: Barborka
Rokov: 12 rokov, 8 mesiacov, 12 dní

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 16 Jan 2012, 12:35

Super, Martinka, senovka zaberá pri niektorých mamičkách takto - z večera do rána. Držím palce!
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod mirka2 » 11 Mar 2012, 19:23

dobry den chcem sa spitat ci mozem uzivat senovku grecku aj samu alebo musim aj benedikt lekarsky.mam 7tyzdnove dieta narodila sa 37tyzdni vazila 2620g a 47cm.teraz ma 3kg malo prybera za 2tyzdne prybrala lan 160g.skusala som si odsat mlieka a odsala som len 40ml je to malo.chcela by som zvysit produkciu mlieka.dakujem za odpoved.mirka
mirka2
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Mar 2012, 19:17

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Ludka » 11 Mar 2012, 21:26

Obe bylinky spolocne ucinkuju lepsie ak sa beru spolu. Senovka, ale musi mat urcity ucinok, ktory vieme ze pri kapsuliach s 500mg vieme dosiahnut. Pri cajoch, alebo sypanej senovke, to zarucit nevieme. Pri kapsuliach je to 3x3 500mg kapsule na den. A ano, aj samotna senovka ak nie je benedikt moze pomoct, ale ucinejsie je to s benediktom.
Obrázok užívateľa
Ludka
 
Príspevky: 298
Registrovaný: 22 Mar 2011, 00:06
Bydlisko: Košice
Počet detí: 3
1. dieťa: 8
2. dieťa: 3
3. dieťa: 14 dní
Môj status: ...aby dojčené dieťa bolo normou...

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 11 Mar 2012, 22:08

Súhlasím s Ludkou, pripájam ale k tomu dôležitú otázku - Mirka, riešiš dojčenie aj s poradkyňou pri dojčení? Samotné zvýšenie tvorby mlieka nemusí byť účinnou a najmä z dlhodobého hľadiska fungujúcou odpoveďou na situáciu, ktorú popisuješ. Bolo by dobré skontrolovať samotné dojčenie, ako sa bábätko prisáva, čo robí pri dojčení, poradkyňa Ťa naučí rozlíšiť, kedy bábätko na prsníku saje naprázdno a kedy pije a takisto ako posúdiť, či toho pitia bolo dostatok, teda či sú dojčenia výdatné. Ak sa bude javiť, že bábätko na prsníku nepije dostatočne, prvou voľbou riešenia je upraviť to, čo jeho nedostatočné pitie spôsobuje (a tvorba mlieka nebýva príčinou, ak klesá, býva to len dôsledok toho, že treba riešiť niečo ohľadom dojčenia). Teda spolu s poradkyňou upravíte polohu, prisatie, poradkyňa Ti ukáže techniku stláčania prsníka, aby bábätko vypilo viac mlieka z prsníka a ak sa naďalej bude javiť dojčenie ako nedostatočne výdatné, ukáže Ti ako bábätko dokŕmiť priamo na prsníku odstriekaným mliekom. Ak by bolo treba riešiť takúto situáciu, môže Ti poradkyňa odporučiť aj senovku a benedikt na zvýšenie tvorby mlieka, aby ste mali čas riešiť problémy s dojčením, ale samotné tieto bylinky nezmenia príčiny tohto stavu, takže ak aj zaberú, po ich vysadení sa situácia môže znova skomplikovať.
K odstriekavaniu mlieka - 1. 40 ml je pomerne slušný úspech, 2. na základe množstva odstriekaného mlieka sa nedá usudzovať nič o tvorbe mlieka, je to len dôkaz, že si dokážeš odstriekať 40 ml, nehovorí to nič o tom, koľko je schopné vypiť z prsníka bábätko, ani o tom, či je tvorba mlieka dostatočná. O to naliehavejšie je riešiť túto situáciu s poradkyňou pri dojčení (zoznam poradkýň nájdeš na www.mamila.sk).
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod mirka2 » 13 Mar 2012, 23:44

dakujem za odpovede a neviete kolko beru take poradkyne.napisala som jej imel uvydim co mi napise.dakujem
mirka2
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Mar 2012, 19:17

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod akdarka » 14 Mar 2012, 00:01

Mirka, emailove a telefonicke poradenstvo robi vacsina zadarmo - vždy v zozname na mamila.sk maju pri menách napísané. Ak to bude osobne poradenstvo tak si treba ujasniť pri dohadovani poplatok. Určite záleží aj na cestovných nákladoch. Ja som platila 5 alebo 10eur
akdarka
 
Príspevky: 935
Registrovaný: 22 Mar 2011, 06:36
Počet detí: 1
Rokov: 13 rokov, 7 mesiacov, 27 dní
Môj status: "Stratené je len to, čoho sa sami vzdáme."

Re: senovka grécka

Neprečítaný príspevokod mirka2 » 14 Mar 2012, 11:05

aha tak to neni vela lebo poradkyna je v nitre a pochadzam s topolcian tak tych 10e asi urcite zoberie
mirka2
 
Príspevky: 3
Registrovaný: 11 Mar 2012, 19:17

Ďalší

Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 7 hostia

cron