,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

O dojčení malých bábätiek

,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod aivliska » 02 Jan 2012, 11:57

Ahojte baby,nasa dcerka sa narodila 17.12.2011 v 33tt s vahou 2080gr. hned isla do inkubatora kde je dodnes...od dychacieho pristroja je uz nastastie odpojena ale papa len cez sondu,takze kojenie nie je mozne,preto len odsavam,no je to pre mna strasne vycerpavajuce,obzvlast ked nevidim ziadne pokroky... fungujeme takto : odsavam kazde 3 hodiny cca 30-40ml , mlieko doma mrazim a nosim malej do nemocnice,ale kedze v nemocnici to mlieko pasterizuju,tak chodim este popritom 3x denne odsavat tam aby mala cerstve,teraz uz vypije 38ml a stale jej davku zvysuju no ja uz nestiham,mlieka sa mi viac netvori aj tych 30ml odsavam hodinu :( neviete preco je to tak? da sa tvorba nejako zvysit? V nemocnici mi povedali,ze doma nemam odsavat vobec,len tych 3x v nemocke ale to sa mi zda hlupost :roll:
aivliska
 
Príspevky: 1
Registrovaný: 02 Jan 2012, 11:43

Re: ,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 02 Jan 2012, 13:48

Aivliska, pokiaľ si dobre spomínam, riešili sme spolu tento problém na blogu Annag, našla si si vtedy moju odpoveď?
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod gabika78 » 07 Jan 2012, 21:20

ailviska si obetavá maminka, držím Vám obom palce. Je perfektné, že malá papá tvoje mliečko... len vydrž a budeš aj kojiť. Je to to najlepšie čo pre malú môžeš urobiť. O chvíľu sa ti už bude túliť na prsku a papať sama.
Držím Vám palce.
:goodjob:
Obrázok užívateľa
gabika78
 
Príspevky: 448
Registrovaný: 15 Apr 2011, 13:54
Počet detí: 2
1. dieťa: Martinko
Rokov: 13 rokov, 16 dní
2. dieťa: Romanko
Rokov: 10 rokov, 6 mesiacov, 1 deň
Môj status: Najväčšia liečivá sila je LÁSKA

Re: ,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod Anna » 08 Jan 2012, 10:45

Musím ťa povzbudiť tým, že ja som mala z odsávania sy karpálneho tunela na oboch rukách-nemôžeš hýbať rukou v zápästí ani s prstami, potom mi manžel kúpil elektrickú a ja som v emóciách tú prvú po dvoch týždňoch užívania hodila do kontajnera, teraz ľutujem, che, che,che...takže držím palce!
Anna
 
Príspevky: 389
Registrovaný: 23 Sep 2011, 21:50
Počet detí: 1
1. dieťa: Martin
Rokov: 13 rokov, 9 mesiacov, 3 dni

Re: ,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 12 Jún 2012, 20:39

Ahojte, potrebovala by som poradit. Sestra 2.6.2012 predcasne porodila na zaciatku 36 tyzdna chlapceka s vahou 2400 g. Hned isiel do inkubatora a kedze mal problemy s dychanim, bol napojeny na dychaci pristroj. Pred par dnami ho odpojili, teraz je uz len v inkubatore. Na zaciatku papal cez sondu, preto sestra od prveho dna po porode kolostrum poctivo odstriekavala, neskor zacala mlieko odsavat. Akonahle sa problemy s dychanim zlepsili a bez problemov zacal dychat sam, maleho prilozili sestre na prsnik a bez problemov sa prisal. Maly je vsak velmi spavy, akonahle ho prilozi na prsnik, do niekolkych minut zaspi (aj napriek tomu, ze si zacne stlacat prsnik pre zrychlenie toku mlieka) a tym padom nic nevypije. Preto jej nakazali aby si este po kazdom dojjceni odsala mlieko a davala ho malemu flasou (takto aj pocas spanku vypije cca 60 ml). Dalsi problem je, ze maleho chodi dojcit len kazde 3 hodiny, pokial spi (co je skoro stale), z dojcenia samozrejme nic nie je a ona len odsava. Odsate mlieko mu potom, ked sa zobudi, daju flasou :evil: . Aj ked presiel od porodu este len tyzden a par dni, sestra ma pocit, ze ta flasa uz zacina ma vplyv na tvorbu mlieka no na druhej strane nie je jedna z tych, ktore by sa postavili zdravotnikom a odmietla davat malemu mlieko flasou. Dufa, ze ked pride domov, bude uz len kojit. Ja sa vsak bojim toho, aby vtedy uz nebolo neskoro... Viete poradit, co ma robit, kym je v nemocnici, aby sa tej flase zbavili a maly zacal prijimat mliecko uz len z prsnika?
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 17 dní

Re: ,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod Klemka » 12 Jún 2012, 21:45

Mata, skús dať sestre prečítať túto odpoveď z poradne MAMILY http://www.mamila.sk/objects/forum/comment.php?id=271 a s prípadnými otázkami, nech sa obráti na poradkyňu pri dojčení, prípadne na email dojcenie@mamila.sk, pretože toto je na dlhé lakte riešiť po internete, sestra potrebuje pomoc a správne a účinné postupy čím skôr.
Klemka
 
Príspevky: 1363
Registrovaný: 22 Mar 2011, 09:46
Počet detí: 1

Re: ,,Dojčenie,, predčasne narodeneho babatka

Neprečítaný príspevokod Mata28 » 13 Jún 2012, 19:58

Dakujem, skusim teda oslovit najblizsiu poradkynu pri dojceni, len dufam, ze bude ochotna prist, lebo ta dalsia je vzdialena o 90 km dalej :-(.
Mata28
 
Príspevky: 27
Registrovaný: 22 Mar 2011, 15:09
Bydlisko: okres Prešov
Počet detí: 1
1. dieťa: Tamarka
Rokov: 13 rokov, 11 mesiacov, 17 dní
2. dieťa: Kristinka
Rokov: 10 rokov, 9 mesiacov, 17 dní


Späť na Novorodenec - 6 mesiacov

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron